Ünlülerin Kokusu

A

Arwen

Ziyaretçi
Ünlülerin kokusu

Yüzyıllar önce krallara ve kraliçelere özel kokular üreten parfüm evi Creed hayata döndü
Artık bu markayı ünlü aktörler, pop şarkıcıları ve yıldız sporcular kullanıyor
:kahve:
200 yıldan fazla geçmişiyle dünyanın en köklü parfüm markalarından biri Creed. Her zaman krallardan siyasi liderlere, sinema yıldızlarından şarkıcılara çok geniş ve "seçkin" bir müşteri portföyü vardı.
Ama son 20-30 yılda şirket parıltısını ve müşterilerini yavaş yavaş kaybetti ve yalnızca demode zarafetin simgesi oldu.
Demode şıklığı hemen açıklayalım:
Durum o kadar vahim ki Creed’in yıllardır en ünlü müşterisi Green Irish Tweed’in kokusunu çok seven Prens Charles’tı!
Ama son iki yıldır ünlü parfüm evi yeniden yükselişe geçti.
Hem de eski ihtişamıyla.
Dünyanın parfüm üreten bu en eski aile şirketinin satışları İngiltere’de bu yıl iki katına çıktı.
Markanın düzenli müşterileri arasında Julia Roberts, Madonna, Victoria-David Beckham, David Bowie, Robert Redford ve George Clooney gibi yıldızlar var. Ünlü rapper P. Diddy bile geçen yıl Vogue’a verdiği röportajda hangi parfümü kullandığı sorulduğunda "Kimseye söylemeyin ama Creed" demişti.
P. Diddy, Prens Charles’la aynı parfümü kullanıyor!

Kadın:
• Fleurissimo: Prenses Grace Kelly (Koku zaten prenses için yaratılmıştı), Jacqueline Kennedy-Oasis, Kraliçe Elizabeth, Madonna, Cindy Crawford
• Fleurs de Bulgarie: Kraliçe Victoria, Lauryn Hill
• Fantasia de Fleurs: Isabelle Adjani
• Spring Flowers: Julia Roberts, Nikki Taylor, Naomi Campbell
• Tubereuse Indiana: Madonna, Jeanne Tripplehorn
• Vanisia: İspanya Kraliçesi DonaMaria Christina, Romy Schneider, Cher
• Royal Water: Victoria Beckham

Erkek:
• Bois du Portugal: Frank Sinatra, Paul Newman, Kevin Costner
• Erolfa: Sean Penn, David Beckham
• Green Irish Tweed: Prens Charles, George Clooney, Cary Grant, Clint Eastwood, Robert Redford, Naomi Campbell, Quincy Jones, Richard Gere, Stevie Wonder

Unisex:
• Imperial Millesime: Harrison Ford
• Silver Mountain Water: David Bowie, Ricky Martin
• Ambre Cannelle: Audrey Hepburn
• Epicea: Cary Grant
• Orange Spice: Michael Jackson, Brian Eno, Michael Nouri
• Royal English Leather: İngiltere kralları III. ve V. George
• Vetiver: John F. Kennedy
• Zeste Mandarine: Miou Miou
• Angelique Encens: Marlene Dietrich, Michelle Pfeiffer.
• Selection Verte: Sigmund Freud

(Bu parfümlerin 75 ml.’lik şişelerinin fiyatı ortalama 143 euro civarında.) :1closedeyes:

Kaynak:

bugün bir alışveriş merkezini girişinde,parfüm deneten bir kadın she nin bir versiyonunu sıktı.demet akalın kullanıyor bunu dedi,ben de ondan merak ettim sıktırdım zaten.çok kalıcı bir parfüm ama ben hiiç hoşlanmadım,burnumdan kokusu 1 gün boyunca geçmedi.demet akalın bu kadar kötü kokamaz yaneee:roflol::roflol::roflol::roflol:

kızlar hangi ünlü hangi parfümü kullanıyor

gülben Ergen: Bvlgari Omnia Crystalline, Michael Kors island
Çağla Şikel : narciso rodrigues
Gülse Birsel : fantasy, angel

manken sivaslı cindy de clinique happy kullanıyo diye okumuştum..vazgeçemediği kokuymuşş

Greta Garbo: Rochas’in Femme Liz Taylor: Patou’nun Joy Brigitte Bardot: Balmain’den Vent Vert Jeanne Moreau: Diorama No.5 Ava Gardner: Chanel No.5 Marlene Dietrich: L’heure bleue Mae West: Petou’nun Joy’u Cameron Diaz: Guerlamain’in Samsara’si Katherine Witt: Gucci’nin Envy Sezen Aksu: Dolce Gabbana Nükhet Duru: Eccoda ve Gucci Rush Ajda Pekkan: Nova Isedas Sibel Can: Armoni .Size uygun esansı nasıl seçersiniz?

Eskiden sarışınlar için ferah, yeşil ya da meyveli bir koku önerilirdi. Ya da koyu renk saçlılar için oryantal bir koku. Ancak bu tür öneriler tarihe karıştı. Artık, kendi kişiliğinize uygun parfümleri seçmeniz gerekiyor. Bunun için öz bilincinizi güçlendirin, erotik istek, dikkat çekme, farklılaşma, anı yaratmanın hangisini istiyorsunuz karar verin. Hangi ana maddeden yapılan parfümün, koklayanda hangi etkiyi bıraktığını aşağıda bulacaksınız...

Çiçekler: Ferah, gösterişsiz, gıdıklayıcı, zarif, tatlı, feminin.

Chypre: Klasik, gizemli, mütevazi, dolu, kalıcı, sık.

Ağaçlar: Uyarıcı, sportif, sert, dinamik, çekici.

Amber: Egzotik, örtücü, sıcak, derin, fethedici.

Deri: Baharatlı, sıcak, kuru, karakteri güçlü, yoğun.

Yasemin: Esprili, zeki kadın için.

Manolya: Şaşırtıcı kadın için.

Misk: Güçlü kadın.

Gül: Çiçeği burnunda genç kız için.

Limon: Melankolik kişiler için.

Mavimsi mor: Genç dullar için.

Son düzenleme:
siren ertan, Jadore
Tuğçe kazas, hypnotic poison
kaydirigubbakcemile3 çalışmalara devam ediyorum...

nerden oorenıosunuz ne kullandıklarını adamım:sinifsinif:

ben bu unlulerın kozmetık olayına pek ınanmıyorum degılerde yok sunu kullanıyor felan yazıyolarda bence fırmayla anlasmalı oluyor o yazılar reklam yanı cogu

ben dergilerden okuduklarımı yazıyorum. tkamisli doğru söylüyorsun aslında canım

bencede haklısın tkamisli cogu reklam gercek olanlarda vardır ama cogu reklamdır. tr den bile tahmin edebiliriz ebru sallı flormarın yeni yüzü ama flormarı kullandıgına kimse inanmaz :jeyyar:

tabı canım nerde flor mar kullanacak sızde o ımkan olsa kullanırmısınız sekerler ben kullanmam

Bence de kullanmıyordur. Niye sormuyorlar acaba röportajlarında; 'Siz bu markanın yüzüsünüz ama kullanıyor musunuz' diye?
Ebru Şallı cinema kullanıyormuş parfüm olarak. Sezen aksu Dolce gabbana the one

Niye önemli? İnsan sevdiiği isimlerle aynı parfümü tercih edip etmediğini merak ediyor herhalde ondan kaydirigubbakcemile2

bende jennifer lopez hayranı olarak onun kullandığı parfümü yazayım
c.dior un midnight poisonsengözlerimebaksanab

arkadaşlar bende ebru gündeşle şebnem şhefırın kullandığı parfümlerini merak ediyorum bileniniz bvarmı acaba?

demet şener kutluay la zeynep beşerlerin parfümü chanel coco matmazel miş

nerden ööreniosunuz bu bilgileri arkadaş.. :)))

X