Malatya///44

Bebixsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2006
602
3
Başlıkta da belirttiğim gibi tabiki eşi bulunmaz Malatyalıllar siz ne dersiniz?

Koskoca sitede tek ben mi varım Malatyalı olarak.

Bir hemşeri bulana kadar ısrarlıyım...

hala yok mu

Pes etmek üzereyim ama yine de ümitliyim...

Sevgili Bebiş hayır ne yazık ki ben Malatyalı değilim. Malatyalıyım deyip seni mutlu etmeyi çok isterdim. :) Peki o zaman niye sana cevap yazdım onu söyleyeyim. Annemler eylülde Malatya'ya taşındılar. Şimdi orada oturuyorlar. Biraz Malatyalı sayılırım galiba ne dersin?

Bebis bende Malatya'li degilim ama cok sevdigim bir arkadasim malatyaliydi ozellikle sizin meshur malatya kayisinizdan vermisti bayilmsitim bu kadar guzel kayisi olurmu nefisti cok sanslisiniz vallahi

selam,ben bir malatyali tanidim,cok ama cok yalan konusan biriydi su an malatyali denince o aklima geliyor,malesef kötü bir intiba ama tüm malatyalilarida tabiki ayni kefeye koymuyorum.

Merhaba...malatyali Degilim Ama Orada Dogdum..babam Emekli Asker Bu Nedenle Orada Bulunmuşuk....4 Yaşinda Da Ayrildik Ama Aklimda Hep Malatya Var...umarim Görme Imkani Bulabilirim....

hayatım ben aslen malatyalıyım ama mersinde yaşıyorum.güzel bi şehir bence.:1yes2:

walla bende malatyalı değilim ama eşim malatyalı. ve kütüğüm artık orada... mlatyada yani.. ama malatya insanını sewerım. iyidir bazıları özellikle eşim ve can kardeşimiz murat..

:teytey: Yettim hemşerim. Öz be öz Malatyalıyım. Şimdi başka şehirde yaşıyor olsam da akrabalarım Malatya'da.
Bilahere Malatya kültürü, yaşam şekli, gelenekleri - görenekleri ve yemekleri hakkında uzun uzun yazacağım.
Tüm Malatyalılara selam olsun...

Tüm ,Malatlalılara selam ,bende tam 6 yıl Malatyada yaşadım gerçekten süper bir yer halen çok arıyoruz oraları.Oturduğum yerler,Zafer mh,t temelli cd ve en son karakavak lojmanları.Bütün malatyaaya ve malatlalılara kocaman selam.

Bende yettim. Burda yeni üyeyim ama has be has malatya lıyım ve malatya lı olmakdan gurur duyuyorum.

heeyyytt bee, Malatyali olmayan bir yer varmi be Bebis kimse yoksa bile Sen varsin unutma..

Ben Malatyaliyim.. hemde kanimin son damlasina kadar.. Ben Almanyada yasiyorum ama yasadagim Sehir Malatya´ya kardes il olma yolunda insallah olucaz Zaten oturdugum Sehrin yarisi Almansa yarisida Malatyali.. hic cekilmiyoruz burda ee Meyve veren agac taslanir.. Nisanda Yine Malatyaliar gecemiz var Sabirsizlikla bekliyoruz. Malatya ile ve Malatyali olmaktan gurur duyuyorum.. bir daha dünyaya gelsem yine malatyali olurum.. ölürsem malatyaya gömün benii....

merhaba bebiş nasılsın hemşo ben malatyalıyım ve sana katılıyorum gerçekten eşi benzeri yok....gerçi bülbülü altın kafese koymuşlar vatanım vatanım demiş belkide bize çok güzel görünüyordur ne dersin

heeyyytt bee, Malatyali olmayan bir yer varmi be Bebis kimse yoksa bile Sen varsin unutma..

Ben Malatyaliyim.. hemde kanimin son damlasina kadar.. Ben Almanyada yasiyorum ama yasadagim Sehir Malatya´ya kardes il olma yolunda insallah olucaz Zaten oturdugum Sehrin yarisi Almansa yarisida Malatyali.. hic cekilmiyoruz burda ee Meyve veren agac taslanir.. Nisanda Yine Malatyaliar gecemiz var Sabirsizlikla bekliyoruz. Malatya ile ve Malatyali olmaktan gurur duyuyorum.. bir daha dünyaya gelsem yine malatyali olurum.. ölürsem malatyaya gömün benii....

:1yes2: Canım ya bakarmısınız şu aşka...

Canım fasülye yaprağı sarması istedi :uhm:

Anali kizli, fasulye yapragi sarmasi, Kömbe, ayranli köfte, Eskili köfte bunlarin hepsini cocuklugumda yaparlardi yemesine bayilirdim ama Almanya´ya gelince kimse ögretmedi bize onlari, ama Malatya Sevdasi o yiyenin bir daha yemek icin can attigi tatlari unutmak mümkünmü burada kendi basimiza ögrendik yapmasini..
Ahh yaa cok özledim memleketimi...:çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

Sordum sual ettim kimin yarisan, yarisan
Sordum sual ettim kimin yarisan, yarisan
Ben sordukca gözlerinden yas gelii lele yas gelii
off yaaaaa

ben aslında diyarbakırlıyım ama eşim malatyalı. doğruyu söylemek gerekirse ben malatyayı diyarbakırdan daha çok sevdim. yemeği çok seven biri olarak tabi malatyanın en sevdiğim şeyi bulgurlu yemekleri kayınvalidem de çok güzel yapar. hepinize sevgiler.

yettim
malatyalıyım ve bu topiği ilk defa görüyorum...
aynı zamanda malatyalı olduğum için gururluyum ve mutluyum...
bütün malatyalılara ve kendini malatyalı hissedenlere selam olsun...

X