Çocuk Hastalıkları Göz kanalı tıkanıklığı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ayden

Guru
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
515
3
arkadaşlar,
kızım 14 aylık, malesef doğuştan burun ile göz arasındaki kanalı tıkalı. bu nedenle de gözü hep akıyor, çaaklanıyor.
bu durumla karşılaşan var mı.
masaj da yamamıza rağman hala geçmedi.
tecrübelerinizi aylaşırmısınız?
:1no2:

hangi ayda yaptırdılar acaba oerasyonu. bizimki 14 aylık ve hala açılmadı.

öncelikle geçmiş olsun
benim yiğenimde de böyle bir sorun vardı damla ve masaj önerdi doktorumuz yaşına gelmeden yani 10 aylık iken geçti diğer arkadaşlarımızın dediği gibi bizede söylendi geçebilir diye çok şükür geçti
dilerim sende bu sıkıntından kurtulursun arkadaşım çok geçmiş olsun

arkadaşlar,
kızım 14 aylık, malesef doğuştan burun ile göz arasındaki kanalı tıkalı. bu nedenle de gözü hep akıyor, çaaklanıyor.
bu durumla karşılaşan var mı.
masaj da yamamıza rağman hala geçmedi.
tecrübelerinizi aylaşırmısınız?
:1no2:[/QUBENİM BEBEĞİMDE DE VAR AYNI SORUN 7.5 AYLIK İNŞALLAH GEÇER
BÖLE SORUN YAŞAYAN VARMI ACABA
HİÇ GEÇMİYCEK GİBİ GÖZÜKÜR OFFF

benim oğlumun hafif var
soğuk alırsa gözü hemen akıyor ve çapak yapıp kapanıyor bazen
ben steril su ile temizleyip damla kullanıyorum
ve masaj yapıyorum
bilmiyorum ne kadar doğru ama ılık çay ile silerim çapaklandığı zaman birde
anneannemin tavsiyesi ile :))
doktorum 1 yaşına kadar geçmezse ufak bir operasyon geçirebilir demişti
bir doktora danış istersen

bizde de aynı sorun vardı masaj yaptık sık sık bide sabahları ılık çay ile sildim şu an geçti giibi... Allah şifa versin bebişlerimize

benim yiğeneimdede olmuş damla krem masaj ile 9 yaşına kadar sürdü dedi bugün kaynananm ama druna sor istersen
benim bebeğimdede ilk ay olmuştu damla krem ve masajla 1 ay içinde geçmişti

benim oğluşumdada vardı aynı sorun gözleri sürekli çapaklanıyordu..cok zor günler gecirdim silmekten masaj yapmaktan mahvolduydu...sonra doktora götürdük 6 aylıktı masaj önerdi masajı sürekli yapmama ragmen bi gözü gecmedi..sonda uygulaması yapıldı yavruma iki kere ondan sonra acıldı cok zor oluyo insan dayanamıyo sende en yakın zamanda doktora git yas ilerledikçe acılmasıda zorlasıyomuş yoksa büyük bi operosyonla ameliyat gerekiyomuş..oda tüp tedavisi büyük ihtimal...inşallah en yakın zamanda iyleşir bebişin..

benim yiğenimde vardı ilaç ve masaj geçirmedi 17-18 aylıkken çok basit ve 5dk süren bir operasyonla açtılar şuan bir problem yok

X