Prolaktin yüksekliğinde hamile kalma şansı

irena_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
174
1
Arkadaşlar bana bir ara doktorlar pko teşhisi koymuştu.Ama şimdiki doktorum sende böyle bir hastalık yok dedi.Sadece prolaktinin biraz yüksek buda adet düzensizliğine yol açıyor ve hamile kalman zorlaşıyor dedi.Şimdi adetimin gelmesi için progestan diye bir ilaç kullanıyorum.Bundan sonraki tedavi ne olacak bilmiyorum.Aranızda benim yaşadığım gibi bir olay yaşayan yada duyan varmı?Sizce hamile kalma şansım ne kadardır?Gerçi doktorum çok ümit verici konuştu ama yinede sizlerle paylaşmak istedim.Şimdiden hepinize fikirleriniz için teşekkürler.fisfisfis

merhaba aynı sorunu yaşadım prolaktin hormonum yüksekti
düşürmek için hap kullandım ayrıca hamile kalmam için 1 hap daha verdi
doktorum şimdi 2 oğlum var üzülme tedavisi var.

Beni rahatlattın sağol arkadaşım.Peki hamile kalman çok uzun sürdümü?Birde hamile kalmak için ne ilacı kullandın?

merbaba çok uzun sürmedi
ilacın adını hatırlamıyorum kadın doğum doktoruna gidersen
o seni yönlendirir

merhaba benim bir arkadasimin seninki gibi bi sorunu vardi asilama ile hamile kaldi oglu simdi 2 bucuk yasinda ve su an arkadasim ikinci bebegine hamile hemde tedavisiz.sanirimduzenli tedavi olursan bu sorono kolayca atlatirsin yeterki uzulme senmoral cok onemli

Evet canım benimde samimi bir arkadaşımın prolaktini yüksekti.O da 2.5 aylık bir tedaviyle prolaktinini düşürüp ikizlere hamile kaldı.Üzülme,çaresi var yani..Doktorunla bunu görüş:enbuyukkk:

cnm ayni hastalik benimde basimdan geçti ama simdi o duzeldi ama hala bebek sahibi olamadim allah yardimcimiz olsun ve bebeklerimize kavuştursun

Trabzonlu,bebek sahibi olamadım demişsin başka bir problemin varmıydı?Belkide hala prolaktinde bir problem var!

Bende duydum o bahsettiğiniz ilaç düşük yapıyormuş o nedenle aslında bebek isteyenlere o ilacı önermiyorlarmış doktor soruyor bebek düşünüyorsan parlodel veriyor prolaktini düşürmek için.

benimde prolaktin seviyem yüksekmiş (31) bütün tahlillerimiz yapıldı . başka sorunumuz çıkmadı, yaklaşık 5 aydır dostınex kullanıyorum ama dr.um bir daha tahlil yapıp seviyemi ölçmedi,sadece çok kafana takıyorsun ondan olabilir diyor.olayı kafamda bitirmem gerekiyormuş yapamıyorum hadi hayırlısı. allah hiç birimize daha fazla aratmasın.......

Benimde senelerdir göğsümden süt geliyor 26 yaşındayım prolaktinim yüksekti parlodel kullanmıştım düşmüştü ama göğsümden sıvı gelmeye devam ediyordu geçen senelerde,ara ara ölçtürüyordum 6 ayda bir falan sınır yakın bir değer çıkıyor hep göğsümdende sıvı hala geliyor,6 aydır bebek çalışmalarımız var ama olmuyor nedeni prolaktin olabilirmi acaba bu ayki reglimin 3. günü ölçtürüp dr'a gidicem,parlodel kullnırken hamile kalmamalımı kızlar?Büyük ihtimalle o ilacı verir dr..

Adet düzensizliği sebebiyle gitmiştim bende, prolaktinim baya bir yüksekti 6 ay boyunca dostinex kullandım düştü değerim.Bu arada araştırmıştım ozamanlar prolaktin stres hormonuymyş beyindeki sinrlerle bağlantısı varmıs,nekadar kafana takarsan o kadar yükselirmiş yani kafana takma derim ben.İlaç kullanmaya başlarsan düşecektir değerlerin.

kızlar benimde prlaktın 52 cıktı şuan dostınex kullanıyorum.ama en onemlısı rabbımden istemek ılaçlar sadece bır vesıle o vermek ıstedıkten sonra menopoza gırsen bıle olur

arkadaşlar benimde prolaktin yüksek aslında değere bakarsanız hiç yok denecek kadar az prl = 32 çıkıyor ama göğüsten süt geliyor prl hormonunun yüksek olması adet düzensizliği yaptığı gibi buna bağlı olarakda yumurtlamayı ve yumurta kalitesininde düşük olmasını sağlıyor ben dostinex 0.5 mg kullandım ve prl seviyem düştü göğüsteki süt gelmesi kesildi buna bağlı olarak hamile de kaldım yalnız pcos hastalarında kandaki pıhtılaşma oranının yüksek olmasına bağlı olarak düşük riskleri çok fazlaymış düşük yaptım bu sorun içinde bebe asprini kullanıyorum dostinex i hamile kalmadam bırakmak gerekiyormuş düşük sebebi olarak onuda gösterdiler ben şimdi bıraktım 3 ay oldu ama yeniden seviye yükseldi şimdi dr gideem bakalım ne diyecek

asirüzgar hang dr gidiyorsun sakıncası varmı bendede prolaktin yüksek çıkıyo arkadaşlar en son ölçtürdüm 88 bende şuan dostinex kullanıyorum şubat başı tekrar dr gitcem bakalım ne çıkacak sonuç

Bende de prolaktin yüksekliği var ilk öğrendiğimde değerim 199 idi. yaklaşık 8-9 aydır tedavi oluyorum. Şimdi Normal değerlerde ama ilaca devam ediyorum hala. Henüz bi gebelikte oluşmadı. Ben ümidimi kaybetmiyorum sizde ümidinizi kaybetmeyin. Rabbim diledimi mutlaka verecektir.

benimde prolaktinim ilk ölçtürdügümde 56 dı ilacı bıraktım bir ay kullanmadım bu ay ölçtürdüm 83 oldu şimdik ilacımı kullanıyom inşallah hamile kalırım

bana doktorum dopergin adlı ilacı verdi ve cocuk istedigimizide biliyo

selam arkadaşlar.benim prolaktin 136 idi 1ay dotinex kullandım.yarın tekrar tahlil yaptıracağm.İnşallah düşmüştür.çünkü fene stres yapıyor:bbo:

Arkadaşlar ben de prolaktin seviyesini ölçtürdüm16,3 çıktı.Olması gereken değerler1,9 ile25arası.

bende adet düzensizliği için,ilk prolaktin değerlerimi ölçtürdüğümde 74 tü. doktorum; parlodel 2,5 mg hap verdi. iki kutu kullandım. tekrar test yaptırdığım da da bu sefer değerlerim 98 e çıkmıştı... doktorum parlodel hapını 5 mg a çıkardı. daha ilk hapta; çok kötü yan etkilerini yaşadım, kusma, baş dönmesi,mide bulantısı,göz kararması. ayağa kalkamadım resmen. kör oldum sandım. eşim beni hemen başka bi doktora götürdü. beyin emarı çekildi, çok şükür temiz çıktı.yeni doktor hemen o ilacı bırakıyosun dedi ve dostinex verdi. bakalım inşallah şimdi düşer prolaktinim.
bu arada ben bir yandan da hayıt suyunu içiyorum. formları okumuşsunuzdur. hormon düzenleyici bitkisel bi su..hiç bi yan etkisi yokmuş. adetleride düzene sokuyor..akneye iyi geliyor...
ikisini aynı anda kullanmamda bi sakınca olur mu acaba kızlar?

X