subat anneler doguma kadar gelen agrilari sancilari birbirimize anlatalimda korkmayal

aysima81

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
1.009
16
42
senağlamaya 34 hafta 3 gunluk hamileyim kizlar.bundan once herkezin oldugu gibi iste sismeler gece tuvalete kalkmalar falan vardi.okuyorum normal yaziyodu.ya dun gece belli araliklarda surekli uyandim ya sanki adet sancisindan biraz daha agir bi sanci vardi sabahi sabah ettim.ya normalmi kizlar burda doguma kadar yasadigimiz sancilari agrilari birbirimize anlatalimda korkmayalimyasenağlamasenağlama

canım korkma aynısını geçen gece bende yaşadım 1 saat kadar sürdü perşembe günü dr sordum çok normal olur haftada 1 falan dedi gecmezse tehlikeliymiş!sende ne kadar sürdügüne dikkat et istersen!ona göre dr danışırsın.

canım korkma aynısını geçen gece bende yaşadım 1 saat kadar sürdü perşembe günü dr sordum çok normal olur haftada 1 falan dedi gecmezse tehlikeliymiş!sende ne kadar sürdügüne dikkat et istersen!ona göre dr danışırsın.

ya ben cok endiselendim cunku dusunsene uyuyorum ve araliklarla uyaniyorum bi sanciyla sonra tekrar uyuyorum bu dort bes saat surdu tum gun cok kotuydum.aslinda bu benim ikinci hamileligim ama oglum da 42 haftayi doldurdum sancisiz gittim hastaneye suni sanciyla iki gunde dogurdum .yani bilmiyorum bu konuyu .ne zaman hastaneye gidicem bu sancilar normalmi diye cevabin icin cok sagola.s.

ayy kızlar dememyin 2 günde doğurdum diye.amanınnnnnn napacazzz.yaa daha bende sancı falan yok.ay sancısı olurmuş öle diyolar.bilmiyorumm.

ayy kızlar dememyin 2 günde doğurdum diye.amanınnnnnn napacazzz.yaa daha bende sancı falan yok.ay sancısı olurmuş öle diyolar.bilmiyorumm.

canim endilenme her kezinki farkli sakin korkma bakarsin sen hemencik dogurursun :nazar:ben gelen sansilari siniflandiramiyorum bide ne zaman gidicem hastaneye ondan korkkuyorum.bide esim tum gun iste yurt disinda yasiyorum ailemde turkiyede yannizim tum gun evde ondan cok korkkuyorum.yardim almak icin actim konuyu

senağlamaya 34 hafta 3 gunluk hamileyim kizlar.bundan once herkezin oldugu gibi iste sismeler gece tuvalete kalkmalar falan vardi.okuyorum normal yaziyodu.ya dun gece belli araliklarda surekli uyandim ya sanki adet sancisindan biraz daha agir bi sanci vardi sabahi sabah ettim.ya normalmi kizlar burda doguma kadar yasadigimiz sancilari agrilari birbirimize anlatalimda korkmayalimyasenağlamasenağlama

canim gecmis olsun korkma bende yaklasik bir aydir öyle cekiyorum sanci geliyo seninki gibi bütün gün sürüyo bazen doktora gittim kac defa olabilir dedi.stresten uzak dur kendini yorma.gerci cocuklardan ne kadar yatabilirizki?ben o agrilari hala cekiyorum.kendine dikkat et olurmu öpüyorum kocaman.ŞenizŞeniz

canim gecmis olsun korkma bende yaklasik bir aydir öyle cekiyorum sanci geliyo seninki gibi bütün gün sürüyo bazen doktora gittim kac defa olabilir dedi.stresten uzak dur kendini yorma.gerci cocuklardan ne kadar yatabilirizki?ben o agrilari hala cekiyorum.kendine dikkat et olurmu öpüyorum kocaman.ŞenizŞeniz

oncelikle bende sen dun yazmayinca bayabi merak ettim bu kiza ne oldu diye guzelim iyi olduguna sevindim.canim onceden anlatmistim ilk dogumum 42 haftalikkken hastaneye gittim sancisiz oncesindede hic agrim olmamisti suni sanciyla dogurmustum.bilmiyorum yani hangi sanciyla hastaneye gidelir .bide kimsem yok esim gececi sabah 10 ise gidiyo gece ikide geliyo tum gun yannizim oglanda basimda .ailemde turkiyede korkuyorum yanniz yani.ben burdan sana yazarim olanlari sende beni rahatlatirsin oldumu.sana geciyor benimde nazim kendine cok iyi bak oglusunu cok op annesiŞeniz

benimde yorulduğum zaman aralıklı gelen sancılarım oluyor ama akşam yatıp dinlenince ertesi gün geçmiş oluyor. geçen gün 5-6 saat oğlumuzun ihtiyaçları için alışveriş yaptık. biraz yürüdük biraz soğuk bir de grip... hepsi biaraya gelince galiba ondan rahatsızlandım.bazende ayakta çok durunca oluyor o sancılardan.benneyaptımki
kızlar sizin 2. doğumunuz, sizin az çok sancılar konusunda fikriniz olmalı. bende hem tecrübe yok,hemde doktorum yaşadığım şehre 60 km uzakta başka bi ilde. benim sancım başlayınca birde doktora hastaneye yetişmem gerekecek.tabi öncesinde hangisinin doğum sancısı olduğunu keşfetmem lazım:uhm:

benimde yorulduğum zaman aralıklı gelen sancılarım oluyor ama akşam yatıp dinlenince ertesi gün geçmiş oluyor. geçen gün 5-6 saat oğlumuzun ihtiyaçları için alışveriş yaptık. biraz yürüdük biraz soğuk bir de grip... hepsi biaraya gelince galiba ondan rahatsızlandım.bazende ayakta çok durunca oluyor o sancılardan.benneyaptımki
kızlar sizin 2. doğumunuz, sizin az çok sancılar konusunda fikriniz olmalı. bende hem tecrübe yok,hemde doktorum yaşadığım şehre 60 km uzakta başka bi ilde. benim sancım başlayınca birde doktora hastaneye yetişmem gerekecek.tabi öncesinde hangisinin doğum sancısı olduğunu keşfetmem lazım:uhm:

ben bugun doktora gittim agrilamarimi soyledim evet dogum sancisi dedi ama vucut doguma hazirlaniyor .dedi ilk hamililklerde bu sancilar son haftada baslarmis ama ikinci hamileliklerde dortbes hafta once baslarmis bende oldugu gibi.bide gorunuse gore daha doguma biraz var dedi ama bebek ne zaman isterse ozaman gelir diyede ekledi.canim.canim ben sana dogum sancilari hakkinda yardimci olamiyacagim ilk dogumum 42 haftayi doldurdu bebeyim sancisiz doguma gittim .suni sanciyla dogurdum .sende sag saglim bebeyinle beraber kurtulursun insallah bebeyine cok iyi bak annesi:emir_bebek:

benimde dün gece yaklaşık 1dk kadar süren adet sancısına benzer bir sancım oldu. sızlar gibi. saate baktım ne kadar sürdü diye. bide tekrarlasaydı eğer dr.umu ziyaret ederdim kesin bugün. ama çok şükür şuanlık bi sıkıntım yok. biraz daha dursunlar, ordaki rahatlığı birdaha bulamıcaklar. gelişimlerini tamamlayıp öyle gelsinler bebişlerimiz..inşallah.. :nazar:

Canım benim de arada sancılarım oluyor ama dinlenince geçiyor. Dr.unun dediği gibi ilk bebeğim olduğu için her halde öyle çok şikayet edecek kadar değil. Bir de çok iş yaptığım zamanlar olduğunu fark ettim.
Ben internette bir sitede okumuştum, bu yalancı doğum sancıları sıklaşırsa ve belli aralıklarla gelmeye başlarsa (mesela, saatte 4 defa kadar sık ve düzenli) dr.a gitmeniz gerekir diyordu. Canım Allah yardımcın olsun; tek başına tabi zor, inşallah eşinin evde olduğu bir zamana denk gelir doğumun. Hayırlısıyla bebişini kucağına alırsın dilerim. a.s.

a.s.cok sagol iyi niyetlerin icin.dedigin gibi insallah esimin evde oldugu bi zamana dek gelir guzelim.ya dedigin gibi ilk hamileligimde boyle sorunlarim olmadi.ikincide doktorumda dedi herseyi daha once yasarsin dedi sansilar daha once baslar hersey belirtiler.inan bide ilkinde bide 42 haftami doldurdum sancisiz gittim doguma suni sanciyla oldu.yani bu konuda sizler kadar bilgisisizim.:emir_bebek:sende insallah bebesini sag saglim kucagina alirsin canimŞenizhersey gonlunce olsuna.s.

ya kızlar benimde 2 gündür sanki adet olacakmışım gibi ağrılarım var..sizce normal mi yoksa doğum öncesi sinyal mi?
şuan 36+1 günlük hamileyim..korkuyorum erken doğacak diye.

ya kızlar benimde 2 gündür sanki adet olacakmışım gibi ağrılarım var..sizce normal mi yoksa doğum öncesi sinyal mi?
şuan 36+1 günlük hamileyim..korkuyorum erken doğacak diye.

canim oncelikle gecmis olsun:çok üzgünüm:inan insallah bu gunleri geciricez allahin izniyle.ya inan bendede ayni sorunlar var anlamadim bende 35 hafta dort gunluk hamileyim.dun alisverise gittik bebek icin ya yururken cok kotu bi agri oluyor rahmime cok buyuk bi baski hissediyorum inan ara ara yuruyemedim inan cok endilendim.allah yardimcimiz olsun sag saglik bebeklerimizi elimize aliriz insallah.dileresen doktoruna danis canima.s.

benimde dün gece yaklaşık 1dk kadar süren adet sancısına benzer bir sancım oldu. sızlar gibi. saate baktım ne kadar sürdü diye. bide tekrarlasaydı eğer dr.umu ziyaret ederdim kesin bugün. ama çok şükür şuanlık bi sıkıntım yok. biraz daha dursunlar, ordaki rahatlığı birdaha bulamıcaklar. gelişimlerini tamamlayıp öyle gelsinler bebişlerimiz..inşallah.. :nazar:

ya benim agrilarim cogaldi ya yururken can cekisir hale geldim inanin cok korkmaya basladim sana benzer sancilarim oldu benimde benimki sabaha kadar surdu surekli belli araliklarla uykumdan uyandim agrilardan.doktoruma sordum bebek dogum kanalina girmis bayabi asagida bide karnim inmeye basladi sizdede varmi,canim burda bu konuyu acmamin sebebi bu insan herseyi bilemiyor ve endiseleniyor.sanada gecmis olsun bebeyine ve kendine cok iyi bak canim yorulma cok:1hug:

selam arkadaşlar...a.s.
öncelikle geçmiş olsun canım.......
bende dün konturola gittim..8 buçuk aylık olarak hesaplarken doktorum bana 9 agirmişsin.bebekte kanala inmiş her an bekle dedi.
KAN-SU VE AĞRILARIN TUTUNCA GEL DEDİ...
allahtan şuan bir problemim yok.allah hepimizin yardımcısı olsun.tek avazda kurtulmak dileğiyle.........
ama 8 ve 9 cu ay içinde göz ağrıları denilen ağrılar girebiliyor.sakın korkmayın bunlar çünkü doğum ağrısı değil.
doğum ağrısı çok farklı birşey.
çünkü benim ikinci doğumum.şimdiden kendinize sıkıntı vermeyin.doğum ağrısı tutunca zaten anlaşılıyor.:1hug:
:icecream::kahve:Şeniz
:hooray:sagol canim biraz rahatlattin bizi ya cok kotu ayaktayken dehset sekilde rahmime baski hissediyorum yuruyemiyorum bazen buda normalmi benimde ikinci dogumum ama ilkinde 42 haftayi doldurmama ragmen sansisiz doguma gittim suni sanciyla dogurdum.yani ilkinde bunlar basima gelmedi cok endiseleniyorum bende ama icimizii rahatlattin eline yureyine saglik canim.bende 35 hafta 4 gunluk hamileyim yazdigim sorunlar normalmi:uhm:

annemin anlattığına göre sancıalr 20 dakikada bir gelirmiş sonra sıklaşırmış 15 dakkada 10 dakkada derken sıklaştıkça doğum yaklaştığını gösterirmiş.sancılar gelirken oturma diyor annem yoksa bebek yukarı çıkarmış gezinecekmişiz.bide bi arkadaş yamış okudum o sancılar 3 dakkaya inince gitmiş doktora.hemen doğurdum diyor.bendede 1 hafta önce aşagıya doğru iğne batar gibi ağrılar oldu ama ay sancısı diyolar .bakacaz bakalım şimdilik bi sorun yok ama.... gece uykusuzlukları başlayınca nolur bilmiyorum...

Gebelikle ilgili sitelere bakarsan bu ağrıların normal olduğunu söylüyor.Bende de oluyor bazen .

annemin anlattığına göre sancıalr 20 dakikada bir gelirmiş sonra sıklaşırmış 15 dakkada 10 dakkada derken sıklaştıkça doğum yaklaştığını gösterirmiş.sancılar gelirken oturma diyor annem yoksa bebek yukarı çıkarmış gezinecekmişiz.bide bi arkadaş yamış okudum o sancılar 3 dakkaya inince gitmiş doktora.hemen doğurdum diyor.bendede 1 hafta önce aşagıya doğru iğne batar gibi ağrılar oldu ama ay sancısı diyolar .bakacaz bakalım şimdilik bi sorun yok ama.... gece uykusuzlukları başlayınca nolur bilmiyorum...

annenin anlattiklari dogru.ama herbunye fakli canim benim yakinlarimdan bazilari iki uc saatte dogurdular sancilarin biraz kisalmasini beklerken nerdese evde dogurcaklarmis .bunuda unutma guzelim her bunye farkli oluyo guzelim oldumu.bu arada gece uykusuzluklari cok kotu gece agriyla uyan sise kalk yuz kere duzgun uyuyama allah yardimcimiz olsun canim.sen simdilik kiymetini bil bu zamanlarin bol bol dinlen uyu.cunku artik ben tam uyuyamiyorum yuz kere kalkiyorum inan gozlerimin altlari morardi.sag saglim insallah bebeklerimizi kucaklarimiza aliriz ve tum cektiklerimiz bebeklerimizi gorunce gecer insallah .:nazar:a.s.

Gebelikle ilgili sitelere bakarsan bu ağrıların normal olduğunu söylüyor.Bende de oluyor bazen .

dedigin gibi sitelere bakinca agrilar normal diyoda.insan yinede urkuyo etrafimizda burda bircok arkadasimiz erken dogum yapti.inan bende urkuyorum isin gerceyi bende 35 hafta bes gunluk hamileyim.allah saglikli bebisleriz olmasi rabbimden dilerim .allah insallah cok cobuk dogum yapmamizi nasip eder .

X