depremi düşünmekten uykularım kaçıyor!

kuxsxum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2007
301
14
slm arkadaşlar.benim çok büyük bir sorunum var.bebeğim doğduğundan beri yani 1,5 yıldır hiç aralıksız her gece yatağa yattığımda 2 saat deprem olursa ne yaparım nasıl kızımı korurum diye düşünmekten paranoyak oldum.:1no2:
ne yaptıysam aklımdan atamıyorum.her gece ya şimdi deprem olurda bina çökerse soğukta bebeğim ne yapar,ben ölürsem ona kim bakar,o ölürde ben kalırsam ne yaparım,nasıl koruyabilirim,göçük altındayken sütüm doymasına yetermi diye düşünmekten çıldırma aşmasına geldim.eşimde çoğu zaman gece çalışıyor.hayatım alt üst olmuş durumda.bazı akşamlar annem onu alıp kendi evine götürüyor bende evde işlerimi hallediyorum.şimdi olursa annemlerin evi çökerse diye hemen arayıp getirin diyorum.ne yapıcam ben ya ölücem düşünmekten.bunu yazarken bile boğuyorlar sanki beni..nasıl atıcam bu fikri allahım kuvvet ver bana..

Merhaba Kuşum, iki senedir bu kuvvetli korkunun kendi başınıza üstesinden gelemediyseniz, mutlak psikolojik destek almalısınız. Sizin de yaşamakta olduğunuz gibi korku bozuklukları kişiye yaşamı çok zorlaştırır.
Sağlıkla,

maytap ve meltem hanım teşekkür ederim evet gerçekten üstesinden gelemiyorum.önerilerinize uyucam tekrar teşekkürler..

X