lokal anestezi ile yumurta toplama???

• Konu Sahibi kucukkedicik
  • Başlangıç Tarihi
K

kucukkedicik

Ziyaretçi
kızlar bişi sorcam... bizimde tüp bebek ihtimali var.

merak ediyorum da.. genel değilde lokal ile yapıldığında çok ağrı oluyomu...

genel anestezi olmak istemiyorum öyle bişey olursa.

tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bence genel anestezi iste,benimkini lokal yaptilar,evet agri oluyor,hemde bayagi bir aciyor,imkanin var,genel anestezi yaptir sen.

canım küçükkedicik noldu yaa hayırdır ben senin tüp bebek yaptıracağını ilk defa duydum sen daha yeni evli değilmisin canım yaa bide düşük yapmıştın galiba fazla görüşemiyoruz artık şaşırdım böyle tüp bebek deyince hayırdır???a.s.a.s.

bende genel anestezi oldum.ve çok rahattı.hiç birşey hissetmiyorsun.uyuyorsun.hiçbir sorunum olmadı.ağrım falan.
tekrar olursa yine genel anestezi isterim.
allah emanet ol canım.

önce lokale kara vermiş ama sonradan dayanamayıp işlem başladıktan sonra genle anestesi almış bir olarak ( yani ikisini de yaşadım ) kesinlikle genel derim. öle çok bi anestesi değilki zaten 15dk. bişey. seni çok hırpalamıyo yani.

Lokal anestezi oldum her toplama isleminde birer doz verildi..

ne canim yandi nede sonrasinda abartilcak bi agri oldu..

regli agrisi gibi cok hafif bi agriydi hepsi bu.

konu çok eski ve arkadaş doğal yolla hamiş kaldııı

rabbim herekse nasip etsinnnnnnnnn

cnm bence kesinlikle genel anestezi olmalısın lokal anesteziden çokdaha konforlu hem insan işlem sırasında ister istemez kasıyor kendini ve geriliyor küçük ani bir hareket bile işlemi zorlaştırabilir onun için kesinlikle genel tavsiye ediyorum..

ben bu ay tüp bebek tedavisine başladım. gribal enfeksiyonum var diye doktorum lokal aneztezi yapacağız dedi . çok korkuyordum . yıkama esnasında bile canım yanıyordu bunu düşünemiyordum.Neyse sabah gittik. beni hazırladılar . asistanın eli hafifti yıkamada bile canım fazla yanmadı. aneztezi uzmanı yanımda bekliyordu. bana bir ilaç yaptı. uyanıktım ama uyku sersemi bir halim vardı. bu noktadan sonra doktor alttan bir iğne yaptı. pek acımadı .işlemi görüyordum. toplama işlemi 15 dak sürdü ve 12 yumurta toplandı. rahim kalınlığıda 11 dedi. bunlardan 7 tanesini işleme almışlar . bu gün aradım altısı döllendi. lokal anezteziden korkmayın diye yazıyorum . odaya ayık geldim. adet sancısına benzer ağrılarım var şimdilik. yarın transfer olabilirmişim. bana dua edin . herkese selam

Bugun lokal anestezi ile yumurtalarim toplandi.14 yumurta alindi.hic bir agrim olmadi.bugun haftasonuna denk geldigi icin genel anestezi yapmayacaklarini soylediler.internetteki yorumlardan dolayi cok korkmustum butun gece korkudan uyuyamamistim ama bosunaymis.lokal anestezi sirasinda arı ignesi gibi hafif bir aci oldu.sonrasinda hic bir acı olmadi. Neden genel anestezi yapiliyor hic gerek yok bence.

selam tatlım bence genel anestezi yaptır. lokal anestezi yarı uyuşturma olduğu için yine ağrın olur. genel anestezi yaptırsan hem sen rahat edersin hem de dokturlar rahat işini yaparlar. mesela ben salı günü anestezi altında yumurta toplanacak. sen yine de bir düşün

Ben sali gunu lokal anestezi altindA yumurta toplanacak ben acikcasi korkuyorum. Lokal anestezi yaptirmak nasl zormu kolaymi aci hissediyormuyuz acilenn cevapppp

Ben sali gunu lokal anestezi altindA yumurta toplanacak ben acikcasi korkuyorum. Lokal anestezi yaptirmak nasl zormu kolaymi aci hissediyormuyuz acilenn cevapppp
Ben iki denememde de lokal oldum ve cok memnunum, narkoz almaktan korkuyorum ve gereksiz buluyorum,canimda tatlidir aslinda ama bir igne yapiyolar ve uyur uyanik halde oluyorsun zaten,agri dedikleri sey genel anestezide alsan hissediyosun islemlemilgili cunku, oda adet agrisi gibi oluyo,kisiye gore degisir ama lokal tavsiye ederim ben

Ben iki denememde de lokal oldum ve cok memnunum, narkoz almaktan korkuyorum ve gereksiz buluyorum,canimda tatlidir aslinda ama bir igne yapiyolar ve uyur uyanik halde oluyorsun zaten,agri dedikleri sey genel anestezide alsan hissediyosun islemlemilgili cunku, oda adet agrisi gibi oluyo,kisiye gore degisir ama lokal tavsiye ederim ben
İnsallah dedigin mgibidir

benimde toplancak genel olmak istemiom lokalde canin acir diyip korkutuolar genel olmak istemiorum cani aciomu lokalde 7 yumurtam varms

7 yumurta icin genele gerek olmadgini dusunuorum alttan igne yapincami uyur uyanik oluosn

bende cars yumurtal toplatcan genel istemiorum lokal yaptiranlarn bazisi aci cekmedgni soluolar aklim karisti lokaldede yari baygin oluomussn tam uyumaktan iii yari baygin olmak 5 yumurta icin genele ihtiyac olmadgini dusunuorm ilkindede hicbisey istemedm ole sokunca canm yandi anestezi uzmani geldi genel yapti islm ne kdr surdu bilmoorm ama gec uyandim sanirm az yumurta icin gerek gormuorm offf

X