Tylere kkten zm, limon, tuz ve nane

canım bir kilo çok fazla 6 yada 7 tane yeter onu yıkayıp kabuklarıyla doğruyosun mesela kavanozun yarısına kadar geldi diyelim turunçtan bir parmak eksik zeytinyağı koyacaksın öle yani

ben bu yöntemi denedim...aynen aktarılıdğı gibi yaptım ama hiç bi sonuç alamadım..bidefa kıllar düşmüyorki..oldukları gibi kalıyolar..kurucak mı sürülen yüzey yoksa başka bişey mi yapılacak bilmiyorum.songülle hanıma o kadar mesaj attım cvp vermedi..şu an için bu yöntem fiyasko...çünkü zeytinyağı kılları elle tutmayı bile engelliyor.kıllar elden kayıyor.zaten o kadar uzun değil tüyler..ovuşturuncada aynı şekilde hiç bi değişiklik yok..yapabilen varsa cvp versin acil

tüylerden dolayı en çok çeken insanlardanım ben de, bıyıklarınızı cımbızla aldıktan sonra limon- tuz deneyen oldu mu? olduysa lütfen bi cevap verebilir mi uygulaması ve işe yararlığı hakkında? Lütfen!

:-S bilemiyorum canim ama denememen de tavsiy ederim cunku yuz bolgesinde ki tuyleri cimbizla dokunduktan sonra beter cikmaya basliyor..
ben limon ve tuz karisimini bacaklarimda denedim ve sonuc olarak yumusak, ince, gorulmez ama hizli ciktilar o yuzden b yontemi biraktim

Son düzenleme:
peki başka nasıl alabilirim? yani ben kuaföre gidemiyorum, evde de ağda hep tahriş ediyor yüzümü tüy dökücüden falan da uzak duruyorum cımbız fena ediyor ama eğer ki bu yöntem azaltıyosa öyle yapim diye düşündüm tüh : /

bilemiyrm ben sahsen denemem, bu riski goze alamam.
burdaki arkadaslar dan yapan varmi bilmiyrm, cogumuz "ben yapmaya basladim" yaziyor ama sonuclar yazilmiyor

arkadaşlar boşverin böyle şeyleri kimse sonuç yazmamış hem

ciltteki çatlaklar içinde limon ve kahve karışımı vardı tüyler için limon tuz karışımı üstelik bacakta kullanacağım için günlük 5 limon da ona limonu aldığım zaman çuvalla alıyorum artık :) işe yararlar inş.

ya bide konu içinde nane çayı ve nane çayı hakkında yorumlarda var ya kısırlık yapıyo falan diye araştırdım birazcık kısırlık yapar diye bi bilgiye rastlamadım ama iştah açarmış aman dikkat :KK52:
benim nane çayı ile ilgili blduklarım bunlar :
Nane’ nin Faydaları
Kadınlarda tüylenme sorununa karşı kullanılır.

Östrojen hormonunu yükseltici etkiye sahiptir.

İltihaplı eklem romatizmasına karşı kullanılır.

Bayanlarda tüylenme sorununa karşı kullanılır.

Mide ve bağırsaklardaki sindirim işlemini kolaylaştırır.

Mide ve bağırsak gazlarını söktürücüdür.

Bağırsaklardaki kolit yaralarının iyileşmesinde yardımcı olur.

İştah acıcı

Sinirleri yatıştırıcı

Stresi ve sinirleri yatıştırmaya yardımcı olur.

Spazm ve kalp çarpıntısını riskini azaltır.

Sindirim sistemine ve mideye faydalıdır.

Sindirimi kolaylaştırır.

Gaz söktürücü özelliği vardır.

Bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur.

Ülsere ve mide yanmasına iyi gelir.

Kusmaya, mide bulantısına ve ağrısına iyi gelir.

Üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılır ve öksürüğe karşı etkilidir.

Diş ağrısında ve ağız kokusunda kullanılır.

Anne sütünü arttırıcı etkisi vardır.

Ayrıca Radyasyona ( cep telefonuyla fazla konuşanlar, röntgen ve mr cihazlarıyla çalışanlar ) ve güneş ışığına maruz kalanlar taze naneyi ölçülü miktarda tüketebilirler.

Kullanım ŞekliNane taze ve kurutulmuş olarak kolaylıkla tüketilebilir. Taze nane genel olarak salatalarda kullanılır. Nane’nin çay olarak tüketimi; Bir su bardağı kaynamış suyun içerisine bir tatlı kaşığı kurutulmuş nane konulur 10 dk demlenmeye bırakılır. Günde içinde sabah akşam olmak üzere iki defa içilebilir. Her defasında taze olarak hazırlanır.

Kadınlarda tüylenme sorununa karşı nanenin kullanım şekli; Bir ay boyunca öğlen ve akşam bir tutam taze nane aç karnına tüketilir. Bu kür aralıklarla uygulanabilir. Şunu unutmamanız gerekir ki kürler, 20-25 gün uygulandıktan sonra 7-15 gün ara verilir.

Yan etkileri
Meme kanseri olan hastalar nane tüketiminden uzak durmalıdır. Nane östrojen hormonunu arttırıcı etkiye sahiptir. Doktorlar bu süreç içinde östrojen hormonunu baskılayıcı ilaçları tedavi amaçlı kullanabilir.

Ani kan şekeri düşmesi sorunu yaşıyorsanız nane tüketiminde dikkatli olmalısınız.

Hepatit- B ve Hepatit- C rahatsızlığı olan kişiler kuru veya taze nane tüketiminden uzak durmalıdırlar.

Karaciğer enzimleri ( ALT, GGT, veya ALP ) yüksek olanlar naneyi tüketirken dikkatli olmalıdır.

Hamile bayanlar bitkisel kürleri doktoruna danışmadan asla uygulamamalıdır.

Son düzenleme:
bunu artık uygulayan eden yok mu birisi sonuç yazsa keşke? bugün veet yüz ağdasıyla alıp deniyim diyorum ..

meraba ben iki aydır ağdadan sonra limon tuzu uyguluyorum... kadınların tuzla rahimlerini yaktıklarını duydum çocukları olmasın diye bu yaptığımız limon tuz etkilermi acaba bi bilgisi olan var mı ?? şimdiden teşekkürler

limon sadece batiklara ve batik sonucu olusan yaralara sivilcelere iyi geliyor ben denedim ve bunun sonucunuda aldim ama kesinlikle azalmadilar...
limonun antiseptik ozelliginden kaynaklanan bir sonuc bu:KK66:

kızlar ilk ekimde yaptım limon-tuzu.düzenli olarak yapmasamda 4-5 kere yaptım öle 3 gün falanda değil ama bigün ağdadan sonra banyodan önce sürdüm bi saat bekledim yıkadım:KK1:şimdi tüylerim hem seyrek hem de incecik ağda sürem kısaldı:KK64:düzenli devam etsem tamamen yok olur mu bıraksam uygulamayı eski haline döner mi bilemem:KK61:ama şöyle de bi durum var dudak üstü tüylerim zaten inceydi bacakla kıyaslayınca onların tamamen yok olması gerekirdi:63:neyse bu limon-tuz benm başka bi derdime çare oldu.ben beyaz tenliyim ve tüylerimi aldıktn sonra syah kök izleri kalıodu özellikle bıyık ve koltuk altımda.alsamda bıyıklıymışm gibi görünüodu:KK60:şimdi iz miz yok:KK66:alıorum oh mis.bak şimdi yine gaza geldim devam edicem.bide limon cildi kurutur die ben bu uygulamadan sonra cilt bakımına ağırlık verdim kaş yaparken göz çıkartmayalım dimi:KK1:eğer tamamn yok olursa mutlaka bildiririm kızlar öpüorum:KK16:

Birisi itfayeyi cagirsin yangın varrrrrrrrrrr:KK43:(((((((((( üf naptim ben yaaa epilasyonun acısı solda sıfır kaldı:KK43:((:-)25:

arkadaslar bu limon tuz karışımı sir ağda sonrası olusabilcek sivlceleride önlüyor mu
ve yüzde uygulayan varmı ?

Son düzenleme:
Yuzunuzu aldıktan hemen sonra mı ertesı gun mu uyguluyosunuz ..bırde lımon ve tuz surdukten sonra kuruyunca yıkamyıcakmıyız?

kızlar ya ben 17 yasındayım ve ergenlık hormonlarım buyume cagında ne bılıyım nane cayı pek ıcmek ıstemıyorum hormonları etkıler dıye korktugumdan haftada bır kere içebilirim dıye dusunuyorum o lımonla tuz olayınıda normal tuza lımonu karıstırsam ıse yarar mı ve bir saat bekletsem olur mu 3 gun yanı yaparım amaa cıldı kurutabılır demıssınız eger kurutmazsa yaparım kurutmaması ıcınde ne onerırsınız yardım lutfen :KK69::KK69:

Son düzenleme:
kızlar ya ben 17 yasındayım ve ergenlık hormonlarım buyume cagında ne bılıyım nane cayı pek ıcmek ıstemıyorum hormonları etkıler dıye korktugumdan haftada bır kere içebilirim dıye dusunuyorum o lımonla tuz olayınıda normal tuza lımonu karıstırsam ıse yarar mı ve bir saat bekletsem olur mu 3 gun yanı yaparım amaa cıldı kurutabılır demıssınız eger kurutmazsa yaparım kurutmaması ıcınde ne onerırsınız yardım lutfen :KK69::KK69:

Zaten normal tuz ve limon suyu ile yapiliyor. 1 saat bekletmende bir zarar yok deneyebilirsin, maksat limondaki asitlerin tuy koklerini yakmasi

kurutmamasi icin nemlendirci sur.

Yaaaaaaaa bu konuyu atladığıma inanamıyorummmm. Suna Dumankaya'dan bununla ilgili detaylı olmasa da bi bilgi duymuştum. Keşke 1 sene kullanıp evet işe yaradı diyen olsa. İşe de yaramış okuduklarıma göre az çok. Şu selülitler için olan lut gölü tuzundan karıştırsak olur mu acaba? :)
Ya faydasını gören yazsın yine olur mu? Bugün ağdadan sonra sadece limon sürdüm.Üşenmeden devam...

ben yaklaşık 3 aydır uyguluyorum kesinlikle işe yarıyor kurutma yapıyor ama tahriş edecek kadar değil birde ben hiç yıkamadan üst üste limon ve tuz karışımını sürüyorum çok azalma var devam edersem kesin bitecek kesinlikle deneyin...

X