rahim duvarının kalınlaşması

arkadaşlar bugün doktora gittim.adetimin 3. günü bugün.bu ay farlutalle adet olmuştum.doktor vajinal ultrasonla baktı.2 tane kist gördü.biri 6 cm öteki 5 cm bir adette miyomum varmış.polikistik over demedi ama.hko değil.rahmim çok kalınlaşmış o yüzden gebelik testi yapalım dedi.kan verdim yarın 6 da alacağım sonucu.drum önce kistleri küçültmemiz gerek rahmi de inceltmemiz gerek dedi.
ya ben gebe kalmak istiyorum dedim.ama önce kistleri küçültmek lazım dedi.doğum kontrol hapı kullanacağım şimdi
bana ultrason yaparken yumurtlamayı arttırıcı ilaç kullandın mı dedi?
iki tane kist görünce şüphelendi galiba.
sonra da rahim filmi çekilcek
işin ilginç yanı bundan önceki drum kistin 1 tane olduğunu söyledi ve miyomu görmedi
kızlar kist niye oluşur ya

merhaba.aynı durum bende de var.yardımına çok ihtiyacım var.gebelik bulgusu
yok ama rahim duvarı kalınlaşmış.sonuç ne oldu senin.[/QUOTE]

merhaba

bende de rahim duvarı kalın. hem de yaklaşık 4 yıldır. bu konuda sizin geldiğiniz aşama nedir? deneyimlerimizi paylaşabiliriz

arkadaşlar benim reglim 1 senedir hep 3 5 gün önde gelirdi bu ay 15 gün gecikti hala olmadım 10.günü kan tahlili yaptırdım negatifti doktor utrasona aldı kese olmadığını söyledi kist falan da gözükmüyormuş :1no2:farlutal verdi 1 2 kere kullandım hala bi gelişme yok tekrar kan testi yaptım yine negatif ilk defa böyle bir şey oluyor kafam çok karışık çok heveslenmiştim ama yine boşa çıktı ALLAH benim gibi çocuk isteyipte olmayan bütün arkadaşlara ve bana inşallah nasip eder.

ben de aynı sorun mevcut.rahim kalınlaşması..:KK43:( 2 ay gecikti reglim.test yaptırdım.sonuç negatif..

günaydın kızlar.bu ay adetim 14 gün gecikti.cumartesi günü yani gecikmenin 12. gününde doktora gittim.ultrasonla muayene etti ve gebelik gözükmüyo dedi.:1no2:ama rahim duvarın çok kalınlaşmış yakında adet olabilirsin ya da rahim kendini gebeliğe hazırlıyo olabilir dedi.biraz daha bekle eğer adet olmazsan 15 gün sonra gel dedi.niye böyle oldu anlamadımsenağlama herşey yolunda dedi doktor gayet sağlıklısın bu ay olmazsa önümüzdeki ay kesin hamilesin dedi bir de:sm_cool:Allah ın izniyle tabiki.bir de madem bebek istiyorun folik asit kullanmalısın dedi ve folbiol yazdı.benimla aynı durumda olan var mı?çok sıkıldım artık beklemekten belirsizlik çok yordu beni:çok üzgünüm:

canım mrb bende 1 yıllık evliyim 6 aydır bebek istiyoruz ve dün doktoras gittim doktor rahim kalınlaşması 14 olmuş dedi ama bütün testlerim yapıldı hormon testleri gebelik için önemli bütün testler yani hatta doktor gebelikten şüpelendi kan testi yaptırdı ve negatif bütün testler güzel ama rahim duvarı kalınlaşmış olunca bende telaş yaptım ve nete bakim dedim geçmişte senin böyle bi msj yazdığını gördüm şimdi bebeğin oldumu merak ettim bu rahim kalınlaşması kötü bişeymi bebek olmasına engelmi sormak istedim gebeliğe hasırlık olabilirmi bana yardımcı olursan çok sevinirim

tam 14 gündür adetim gecikti ve bgn dr a gittim doktor rahim duvarında kalınlaşma var ama herhangi bir kese gözükmüyor neolur olmaz bi test yapalım ve bakalım gebelik varmı yok mu dedi bgn test yaptırdım ve sonuc negatif çıktı daha 6 aylık evliyim ve böyle şeyler hep beni buluyor :S neden adet gecikmesi yaşıyorum ki adetimin 3. günü gidip hormon testi yaptırcakmışım ee hormonlar bozuksa doğum kont hapımı kullanıcam ben? ya kullanınca çocuğum olmazsa? yoksa hayatı doğal akışına bırakıp kendi kendime adet olmayımı beklesem? ne zor iş şu kadın olmak :S

Arkadaslar benimde rahim duvari kalinligi var adetim bitio bi kac gun sonra bi gorunuo sonra bi ara yok oluo sonra tekrar gorunuo sıkıldım artık

bir yıllık evliliğim daha öncede doktora gitmiştim bi iki kere rahim duvarı kalınlaşması görmemişlerdi karından bakılan ultrasonda. Fakat ocak ayında bir doktorun farketmesi ile rahim duvarı çok kalın dediler. ve bi aydır üç doktor dolaştıktan sonra gittiğimiz profesör rahim içinde 4 cm lik miyom ve rahim duvarı çok kalın önemli dedi 19mm miş kalınlık. parça alacaktı normal yolla korktum aldıramadım. ameliyat anestezi altında alınması içinde 18 marta gün verdiler. Çok geç mi tarih ? Rahim duvarı kanseri diyor internette okuduğum her yerde ? Korkuyorum ? Ne yapmam gerekir bilen yada yaşayan varsa bu durumu yardımcı olabilir mi bana ??

bende cts doktora gittim.doktor ultrasonla ve uzun bir aletle baktı. miyom filan var mı diye iyi bi inceledi ki biraz canım yandı.rahmin biraz kalın dedi. folic 1 yazdı.eşim numune verirse ona göre ne yapacağımıza bakarız dedi. rahim kalınlaşmasının araştırdım internette ve bu zamana kadar çoğu sorunumun sebebi oymuş sanırım.çünkü hemn hemen tüm belirtileri var.
özellikle çok ağrılı yoğun adet ve ben çok yoğun gelmesinden kansızlıkta geçirdim kızken ultrasonda sanırım belli olmuyordu.yumurtalarım polikistik görünüyordu fakat her ay adetimi olduğum için teşhis koyamıyorlardı.yani bilmiyorum kimi rahimler ince görünür kalınlarştırırlır.ilaç vb ile bendekininde kalınlık oranı fazla geliyor galiba tüplerim kapalı değil galiba olsa söylerdi.muayene olduğumda yeni adetime ortalama 10-12 gün vardı.adetlerim 25-28 gün gibi

arkadaşlar merhaba. bana yardımcı olun lütfen. ben tüp bebek tedavisi görüyorum iki aydır transferimi kalınlaşmadığı için yapamıyorlar estrofen kullanıyorum ama genede kalınlaşma olmuyor. nedenini bilen varmı? doktorum hiç bir açıklama yapmıyor...

Canım aynısı bende de var . Adetim 1 hafta geçti doktora gittim. Rahim duvarın kalınlasmis dedi. Birde ben folik asit (folidonce) kullandım 10 tane falan Kalmıştı. Bende bir kaşıntı yaptı aslında en çok o kaşıntı için gittim. Hala adet olmadım . Kan testi verdim negatif çıktı. İnşallah bir dahaki ay hamile haberleri verebilirim . Herşeyin hayırlısı. 6 aylık evliyim bende

X