Doğuma Hazırlık Yeni doğacak bebişler için alınması gerekenler nelerdir?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
valla ben tecrübeli değilim ancak boyar maddeleri düşünerek ;

chicco
idilbaby(organik pamuklu takımları)
funnababy yorgan vs..
birde albimini markalarını seçtim.biraz tuzlu ama hele de idilbaby nin organik takımına dokununca farkını anladım..

orada varmı bilmiyorum ama; mother&care ürünleri güzel. ayrıca aziz bebe nin kıyafetleri de kaliteli. bir de ufaklık diye bir marka var, uygun ve kaliteli.kaydirigubbakcemile5

canım bende ıstanbul avrupa yakasındayım
ben bakırköy capacıty alısverısmerkezınden aldım bebegımın herseyını
C&A
mothercare

bahcelıevler kadırhas cocuk dunyası
chıcco
lc waıkıkı
aziz bebe

guneslı hayat park alısverıs merkezı
pierre cardın

teşekkürler en kısa zamanda oralara bakacağım :) tabii bu sıcaklarda gidebilecek cesareti bulursam delikafadulden

arkadaşlar bende ilk bebeğimde deli gibi alışveriş yaptım ama soradan 3 bebek arabası 3 beşik başkalarına verdim şimdi daha bilinçliyim hergün yenileri çıkıo sadece gerekli şeyleri alıyorum beşiğini aldım onun dışında kıyafet bile almadım bu zamanlar başlicam alışverişe acele etmeyin hergün daha güzel şeyler görüp almak isticeksiniz

bende bütün öneri ve listeklerden kendime göre bir liste çıkardım
eksik çok kalmadı sanırım sadece anne eşyalarında var ama daha düzenliycem
yorumlarınızı bekliyorum
eksiklerimede yardımcı olursanız sevinirim

Giyim

Çıt çıtlı bady 0-3 ay 14 tane ( 7 kısa-- 7 uzun kollu )
3-6 ay 14 tane ( kısa kollu )

Zıbın takımı 3 tane ( 0-3 ay)

Tulum 3 tane (0 -3 ay) 1/2 kadife
4 tane (3 -6 ay) 1 kadife

Pijama 6 tane (3 tane 0 -3 ay)
(3 tane 3 -6 ay)

Uyku tulumu

Hastane çıkışı 1/2 takım

Alt-üst patikli patiksiz (0 -3 ay 5 tane)
(3 -6 ay 3 tane)

Yelek 3 penye (0 -3 ay 1 tane) (3 -6 ay 2 tane)
Hırka 2 penye (0 -3 ay 1 tane) (3 -6 ay 1 tane)

Dışarıda giyebileceği güzel takım (0 -3 ay 1/2 tane)
(3 -6 ay 2/3 tane)

Bere (0 -3 2 tane)
(3 -6 1 tane)
Çorap 5 tane
Eldiven 3 tane
Patik 2 tane kadife olabilir
Ayakkabı …

Önlük 2 tane küçük
2 -3 tane de büyük
Mendil olabildiğince

Beslenme

Emzik
Emzik kabı
Emzik zinciri
Biberon 125 ml - 250 ml Dr Browns
Biberon temizleme aparatı

Bakım

Islak mendil uni baby
Şampuan, pişik kremi, sabun, bebe yağı ... sebamed
Tırnak makası
Tarak
Burun aspiratörü
Küvet – filesi
Banyo süngeri (lif) mothercare deniz süngeri
Başlıklı havlu 2 tane
Küçük kurulama havlusu 2 tane
Göbek bağı bandı
Alt değiştirme minderi

Yatak

Nevresim takımı
Yastık 2 tane pamuk
Yorgan 1 tane ince pamuk
Battaniye 1 tane polar/ kadife – 4 tane penye – 1 tane büyük
Uyku seti
Yatak koruyucu alez

Anne

3 emzirme sutyeni
1 pijama
1 gecelik
Göğüs pedi
Göğüs kalkanı
Göğüs pompası

biberon falan gereksiz bulunuyo ama
almışken almak istiyorum
1 emeceğini nerden biliyoruz annem her gün sağardı hastaneye artık makinaya gidip 3 ay emdi bi daha emmedi kadın mahfolmuştu göğüsleri şişlikten ne sancılar çekti
kalkıp emediğindede biberon arayacağıma alıyim baştan dursun
emzik zaten vazgeçilmezim inşallah emen bir çocuk olur bayılıyorummmmm emzik emen çocuklara çocuğumda en büyük dileğim

body lerde mothercare dan 7 li paketlerden alıcam diye sayı 14 yoksa 10 tane yeter heralde

Son düzenleme:
arkadaşlar geçenlerde derya baykalı seyrettim orda doktor çocuklarınıza ev ayakkabısı giydirmeyin dedi.Çünkü çocuğun ayak gelişimini engelliyomuş onun yerine patik giydirin dedi neye inanacağımı şaşırdım vallahi

Merhabalar,
Bu mesaj, emzirme koltugu almayi dusunenlere yoneliktir.
Ben emzirme koltugu almistim ama oglum 32 haftalik iken dogudugu icin maalesef emziremedim ve yogun bakim sonrasi biberonla beslemek zorunda kaldim. Bu sebeple emzirme koltugunu neredeyse hic kullanmadim. Sallanan emzirme koltugunun mobilya kismi kirik beyaz, kumas kismi mavi. Koltugun onunde sallanir ayak koyma unitesi de var. Ilgilenenlere fotograf da gonderebilirim.
Fiyati: 210 TL.
zs2007 / Atasehir-Istanbul

merhaba
emzirme koltuğunun resmini gönderebilir misiniz?Ben de böyle bir koltuk almayı düşünüyorum.

Ne kadar çok şey var alınması gereken yaa. Bu aralar alışverişe çıkıcaktım ama anlaşılan bütün bir gün lazım..a.s.

of ya ben aldım sanıyordum çoğu şeyi ama daha çok eksik varmış:))
neyse alışverişe devam.

bukadar seyı alırsam ıflas bayranı dıkerım bu ne yaaa
bızım zamanımızda bunnar yoktu
bı besık 2-3 kıyafet ıste bukadar
bıde hazır bez

ben hiçbişey almadım başlaadım henüz biraz abartılı değilmi bunlar kafamçokkarıştı

aslında hepsi gerekli şeyler kızlar. tam teşekküllü hazırlık denilen böyle bişey işte:)

herkes neye ihtiyacı olduğunu bilir, tüm listeyi almaya gerek yok...
ihtiyaç oldursa alınacak şeyler var...

merhabalar ben 2 yıllık evliyim.hamileliği yavaş yavaş düşünüyorum araştırıyorum.ben hamilelikte sac boyama hakkında bilgi almak istiyorum hamilelik yaşayan tüm bayanlardan

ya ben de düşünüyorum, erkek kardeşimle aramda baya yaş farkı vardı, ondan annemin hazılrıklarını hatırlıyorum.
Biraz bu liste abartı ama ilk çocuğu olanlar özeniyor, bence listeyi hazırlarken önem derecelendirilmesi de yapılması(olmazsa olmaz, gerekli, opsiyonel şeklinde) buna göre öncelikli olanlar ilk baştan alınmalı.

merhabalar ben 2 yıllık evliyim.hamileliği yavaş yavaş düşünüyorum araştırıyorum.ben hamilelikte sac boyama hakkında bilgi almak istiyorum hamilelik yaşayan tüm bayanlardan

bu duruma gelince ilk üç ay saç boyanması tavsiye edilmiyor, saçının dibine gelmeyecek şekilde boyayabiliyorlar ama bu da çok tavsiye edilen bir şey değil.
sonrasında organik boyalar saç derisine gelmeyecek şekilde uygulamalar olabilir deniliyor.
Ben bunu hem kadın doğumcuya hem de cildiyeye sordum.Kadın doğumcum bir problem olmaz derken cildiyeci siz bilirsiniz, bana sorarsanız boyanmaması daha doğru demişti.

Kına gibi doğal yöntemler denenebilir cesaretiniz varsa, ya da beyazlarınız varsa ve rahatsız ediyorsa aralara gölge attırmak gibi uygulamalar deneyin.

bnce atlet çamaşır gereksiz bişey ilk aylar için. çıtçıtlı body en çok kullandığımız olacak atlet külotta sırtları açılır

3,6 aylık kıyafeti şimdiden almaya gerek yok zaten 40ı çıktıktan sonra bebişlerimizle gideriz alışwerişe

ayriyetten şapka eldiwen almakta anlamsız zaten hastane çıkışı we zıbın setlerinin içinde bazı tulumların yanında war ayriyetten almak gerksiz 40 çıktıktan sonra kullanılmıyor zaten

hastane içinde çok kalın pijama gecelikler almayın derim, ben kaç tane hastane gezdiysem hepsinin hasta katları çok sıcak, zaten hararetimiz fazla olacak hiç kalın kıyafet çekilmez..

bebek arabasıda sonradan alınacak bişey ilk zamanlar zaten binip gezmeyecekler portbebe taşıma seti almak daha anlamlı ilk 3 ay için!
aklıma gelenler bunlar..

X