rahim filminden sonra kaç gün kanamnız oldu

fakelove

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2007
3.661
0
merhaba arkadaşlar ben cumartesi rahim filmi çekildim ve 3 gündür adet kanması gibi kanmam devam ediyo çektiren arkadaşlar sizin kaç gün olduğunuzu yazarsanız sevinirim ve ayrıca kaç gün sonra ilişki ve banyo o konuda bilginiz varmı teşekkür ederim

filmden sonra ben iki gün banyo yapmadım. ama benim hiç kanamam olmadı. ilk çektirdiğim akşam hafif leke olmuştu daha sonra leke bile gelmedi. doktoruna bir sor istersen. belki de normal olmayan benim durumumdur.

Rahim filminden sonra elbetteki kanama olur, normaldir, ancak adet kanaması gibi olmaması lazım, 2-3 gün hafif bir kanama olur o kadar. Yani bende öyle olmuştu. Geçmiş olsun

Canim Merhaba Ben 03.01.2008 Perşembe Günü çektirdim Bugün Pazartesi Ve Hala Lekelenmelerim Devam Ediyor Biraz önce Dr Aradim Problem Yok Dedi Sabah Akşam Majezik Içersem Kesilirmiş Bide Bu Arada Ben Filimden Bir Gün öncesinde Antibiyotik Içmeye Başlamiştim O Da Yarin Bitiyor Filimden Sonra 3. Gün Banyo Aldim Ilişki Bu Güne Kadar Olmadi Ama Dr Olmasinda Bir Problem Olmadiğini Söyledi Umarim Sana Yardimci Olabilirim.

Canim Merhaba Ben 03.01.2008 Perşembe Günü çektirdim Bugün Pazartesi Ve Hala Lekelenmelerim Devam Ediyor Biraz önce Dr Aradim Problem Yok Dedi Sabah Akşam Majezik Içersem Kesilirmiş Bide Bu Arada Ben Filimden Bir Gün öncesinde Antibiyotik Içmeye Başlamiştim O Da Yarin Bitiyor Filimden Sonra 3. Gün Banyo Aldim Ilişki Bu Güne Kadar Olmadi Ama Dr Olmasinda Bir Problem Olmadiğini Söyledi Umarim Sana Yardimci Olabilirim.

merhaba canım bende 05.01.2008 de yani cumartesi çektirdim ve bende biraz yoğun oluyo ve leklenme gibi de değil ve endişe ettim cevabın içinde teşekkür edrim

slm canım öcelikle gecmiş olsun sen agrı kesici alıyomusun ben almıstım ve kanamam 1 gün sürdü bende de ilk gün baya kanama gelmişti 3 gün banyo yapmadım ve 3 günüd edr ayakta dur ve sakın vajinanan su degirme demişti enfeksiyon kapar diye ilişkiyede banyo yaptıktan sonra zormalamdan yaptık canım sen bi dr ara istersen bilgilen canım bide kendine cok dikkat et canım soguk alma sonucun ne cıktı canım cok merak ettim umarım iyi haberler veririsin... öptüm

canım benden hiç kan gelmemişti.ama en az 2 gün banyo ve ilişki yok demişti dr. Ama ben bu rahim filminden sonra mantar oldum.ve hala kurtulamadım.Hassas davran canımcım.

benim 3-4 gün lekelenme tarzı kanamam oldu.karnım çok şişti bide.2 gün banyo ve ilişki yok.ama ilk ilişki de kanama artmıştı sonra azaldı bitti.allah şifa versin cnm

slm canım öcelikle gecmiş olsun sen agrı kesici alıyomusun ben almıstım ve kanamam 1 gün sürdü bende de ilk gün baya kanama gelmişti 3 gün banyo yapmadım ve 3 günüd edr ayakta dur ve sakın vajinanan su degirme demişti enfeksiyon kapar diye ilişkiyede banyo yaptıktan sonra zormalamdan yaptık canım sen bi dr ara istersen bilgilen canım bide kendine cok dikkat et canım soguk alma sonucun ne cıktı canım cok merak ettim umarım iyi haberler veririsin... öptüm

anlamadigim sey vajinaya nasil 3 gun su degdirmemek ? bende cektiricem ama bu mantar falan korkuttu:1no2: nasil su degmiycek yani. banyo yapmasanda wc sonrasi su degmiyor mu? kafam karistiisengözlerimebaksanab

Komplikasyonları nelerdir ?
Rahim filmi çekilirken nadiren alerjik reaksiyon gelişebilir. Bu nedenle eski tip ilaçlar yerine alerji yapma potansiyeli son derece düşük olan yeni tür ilaçlar tercih edilmelidir. En sık görülen komplikasyon enfeksiyondur. Enfeksiyonu önlemek için işlem sonrası antibiyotik kullanılabilir. Muhtemel ancak son derece nadir bir komplikasyon da rahim delinmesidir. Olması muhtemel bir gebeliğin kaybını engellemek için HSG adet kanamasının bitiminden sonraki birkaç gün içinde çekilmelidir.

HSG sonrası kendiliğinden tedavisiz oluşan gebeliklerde bir miktar artış vardır. Bunun nedeni tüplerdeki çok hafifi yapışıklıkların basınç nedeni ile açılması ve verişen ilacın antimikrobial özelliklerdir. Uzun süredir infertilite problemi olan bir çiftin HSG sonrası kendiliğinden gebe kalması şaşırtıcı değildir ve beklenen bir hadisedir.

HSG çekildikten sonra:

Lekelenme tarzında ya da az miktarda vajinal kanama olabilir. Eğer kanama artarsa ya da birkaç günden uzun sürerse doktorunuzu arayın

Hafif ya da orta şiddette bel ve kasık ağrısı olabilir. Ağrı artar ise doktorunuzu arayın

Ateş ortaya çıkar ise bu erken bir enfeksiyonun belirtisi olabilir hemen doktorunuzu arayın

İşlem sonrası 48 saat süre ile banyo yapmak, cinsel ilişkide bulunmak, vajinal tampon kullanmak sakıncalı olabilir.

geçmiş olsun tatlım.....

X