25 yaşından sonra cilt bakımı nasıl olmalı?

Y

yalp

Ziyaretçi
kızlar 26 yaşına girdim ve cildimde değişmeler olduğunun farkındayım özen göstermeme rağmen yüzümde kızarıklıklar ve gözenekler oluşmaya başladı 25 yaşından sonra cildim için neler yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim tavs,iyeleniz nedira.s.

öncelikle günlük bakımını aksatmamalısın ben göz altı kremini 25den sonra öneriyorum haftada 2kes peeling yapmalısın düzenli olmak bakımda çok önemli gözeneklerinin zamanla azaldığını görüceksin ayda bikezde salon bakımı yaptırabilirisn cildin durumuna görede değişebilir tabi sigara kullanıyosan ağızan destek vitamin alman şart

Göz altıyla göz çevresi bakımı ayrı mı oluyor? Bu durumda neler kullanmak gerekir? Mimik çizgilerim oluşmaya başladı da:1no2:fisfisfis

25 yasından sonra bakımlara baslamalısın ben coktan basladım gayette memnunum ama oyle guzellık salonlarında falan degıl evde kendım yapıyorum bır arkadasım var cok ıyı bır guzellık uzmanı eger ıstersen senın ıcın ona bır seyler sorabılırız

göz altı kremi zaten direk gözün altına sürülmez ve göz kapağına bu zararlıdır kaşın hizasından ay şekli oluşturarak sürülür parmak uçlarınızla yavaşca masaj yaparsanız artı günlük bakımınızıda ihmal etmeden tabi çizgilerinizde gözle görülür azalma olur
ayrıca bakıma başlamanın yaşı olmaz bakım bebekken başlamalıdır burda güzellik uzmanı arkadaşlarımız soruları zaten bütün içtenliğiyle cevaplıyo buna emin olabilirsiniz

öncelikle günlük bakımını aksatmamalısın ben göz altı kremini 25den sonra öneriyorum haftada 2kes peeling yapmalısın düzenli olmak bakımda çok önemli gözeneklerinin zamanla azaldığını görüceksin ayda bikezde salon bakımı yaptırabilirisn cildin durumuna görede değişebilir tabi sigara kullanıyosan ağızan destek vitamin alman şart

çok teşekkür ediyorum ben göz altı kremi kullanmaya başladım sabah akşam su bazlı kremde sürüyorum haftada 1 kezde maske yapıyorum yosunlu ve ardında su buharında (nane ve kaynamış su) 10 dk bekliyorum ardından tonik ve nemlendiricimi uygulamaya çalışıyorum ama çoğu zaman bu rutin aksıyor. kırılıklık yok ama dediğim gibi gözeneklerim ve yüzümde kızarıklık oldu belki soğunda etkisi vardır ama ben endişlenmeye başladım cildim yaşlanıyor mu ne oluyor :1no2:

kullandığın ürünlere dikkat et ve rutinini aksatmadan düzenli bakımını yapmanı öneririm yediklerine içtiklerine dikkat etmelisin artık haftada bir peelengte yapmalısın kozmetikçiye danış kızarıklıkların için yediğin bişeyde dokunmuş olabilir yaşlanıyosun artık :teselli:bakımına daha çok dikkat et..a.s.

kullandığın ürünlere dikkat et ve rutinini aksatmadan düzenli bakımını yapmanı öneririm yediklerine içtiklerine dikkat etmelisin artık haftada bir peelengte yapmalısın kozmetikçiye danış kızarıklıkların için yediğin bişeyde dokunmuş olabilir yaşlanıyosun artık :teselli:bakımına daha çok dikkat et..a.s.

tılsım72 çok teşekkür ederim zaten yaşlanıyorum diye panikdeyim tescillememn iyi oldu :1no2: önerin için sağol daha dikkatli olurum

öncelikle yeme içme çok önemli. çay kahve sigara çikolata derken cilt mahvoluyor.
artık meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek çok önemli bende 26 yşındayım ve artık hiç yemediğim kadar meyve yemeye başladım. yüzüme haftada 2 kez peeling yapıyor, her gün temizliyor, c vitamini kremi sürüp gece yatmadan öncede AHA bakım kremi uyguluyorum.
bu arada bol bol su tüketmeyi unutma...

öncelikle yeme içme çok önemli. çay kahve sigara çikolata derken cilt mahvoluyor.
artık meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek çok önemli bende 26 yşındayım ve artık hiç yemediğim kadar meyve yemeye başladım. yüzüme haftada 2 kez peeling yapıyor, her gün temizliyor, c vitamini kremi sürüp gece yatmadan öncede AHA bakım kremi uyguluyorum.
bu arada bol bol su tüketmeyi unutma...

bu aha bakım kremi ne oluyor ?
ayrıca c vitaminli krem için hangi markayı kullanıyorsunuz
şimdiden teşekkürler..

bu aha bakım kremi ne oluyor ?
ayrıca c vitaminli krem için hangi markayı kullanıyorsunuz
şimdiden teşekkürler..

AHA krem gece sürülen cilt altına nufüs ederek hücreleri yenileyen bir krem. AHA ve C vitamini olarak rejuvi ürünlerini kullanıyorum...

Ben yüzüme nemlendiriciden başka
bişey kullanmıyorum senin yaşlarında bende de ayni
durum vardı bir de ruh hali de etkiliyor

tılsım72 çok teşekkür ederim zaten yaşlanıyorum diye panikdeyim tescillememn iyi oldu :1no2: önerin için sağol daha dikkatli olurum

Yalp cım yalnış kelime kullandım sanırım yaşlanmaktan kastım yaşın ilerlemesi maşallah:nazar: sen daha gencecik kızsın..Yıllar göz açıp kapayıncaya kadar hızlı geçiyo yaş tecrübeme göre söylüyorum,keşke senin yaşında bazı şeylerin önlemini alsaydım.benneyaptımki

Tabiki bu yaşta yaşlanmıyosun ancak 30 u geçtikten sonra beliren bazı yaşlanma emareleri bu yaşlarda yapılan bazı dikkatsizlikler veya boşvermişliklerden kaynaklanıyo.:a015:

Canım çok özel bakıma şu an için gerek yok yüzüne ve vücuduna buhar banyosu yapmanı,sigara ve alkolü tüketmemeni illa tüketeceksen az tüketmeni,yağlı yemekten kaçınmanı,haftada bir peeleng yapmanı,spor yapmayı kesinlikle ihmal etmemeni ve kozmetikçiye danışarak kendi cilt tipine göre bakım ürünleri almanı tavsiye ederim..

ya ben de 24 yaşındayım daha bakımlı daha güzel görünen bir cilt istiyorum. peeling demişsiniz doğal bir peeling mi kullanıyorsunuz hazır mı alıyorsunuz nasıl yapayım yahu.:uhm:

Yalp cım yalnış kelime kullandım sanırım yaşlanmaktan kastım yaşın ilerlemesi maşallah:nazar: sen daha gencecik kızsın..Yıllar göz açıp kapayıncaya kadar hızlı geçiyo yaş tecrübeme göre söylüyorum,keşke senin yaşında bazı şeylerin önlemini alsaydım.benneyaptımki

Tabiki bu yaşta yaşlanmıyosun ancak 30 u geçtikten sonra beliren bazı yaşlanma emareleri bu yaşlarda yapılan bazı dikkatsizlikler veya boşvermişliklerden kaynaklanıyo.:a015:

Canım çok özel bakıma şu an için gerek yok yüzüne ve vücuduna buhar banyosu yapmanı,sigara ve alkolü tüketmemeni illa tüketeceksen az tüketmeni,yağlı yemekten kaçınmanı,haftada bir peeleng yapmanı,spor yapmayı kesinlikle ihmal etmemeni ve kozmetikçiye danışarak kendi cilt tipine göre bakım ürünleri almanı tavsiye ederim..

gerçekten ilgin için çokk teşekkür ederim sigara kullanmıyorum alkolde kullanmıyorum ama çok özel zamanlarda 1-2 kadeh kırmızı şarap içiyorum o kadar buhar banyonsu yapmayada çalışıyorum çoğu zaman aksada mutlu günler diliyorum san a.s.

Cildinizi koruma zamanı 20 yaşından itibaren cildimiz birçok iç ve dış faktörlerin etkisiyle yaşlanmaya başlıyor. Bu aslında son derece yavaş bir süreç ve bakımla daha da yavaşlatılması mümkün. Peki neden yaşlanıyoruz? Bunda genetik faktörlerin rolü büyük, ancak hava kirliliği, Uv ışınları, stres ve sigara gibi faktörlerin etkisi de çok büyük. Olumsuz çevresel faktörler sonucu oluşan serbest radikaller cildin yaşlanmasında büyük rol oynuyor. Serbest radikaller vücudumuzun 100 trilyon hücresine sürekli olarak saldırıyorlar..
olmazsa olmazlar
1.iyi bir temizleme jeli(clinic.bioterm.oht peptide 3 özellikle bunu tavsiye ederim sebamed)
2.sıkılaştırma için iyi bir tonik(este lauder tek geçerim kerkes kendi cilt tpine göre alsın büyük mağazalarda uzmanları size yardım eder)
3.peeling ( oht peptide 3 tek geçerim abd de tanıdığız varsa ucuza getirebilir)
4.maske (este lauder tek geçerim)
5.nemlendirici (nemlendiricinizi şikayetlerinizi bir uzmana anlatarak alın ben oht peptide 3 kullanıyorum lekeler sigaradan oluşan renk farklılıkları nemlendirme toparlama yara izleri bunlara iyi gelen bi ürün)
6. güneş kremi ( cilt tipinize uygun bir ürün alın yağlı ve karma ciltler losyon şeklinde kuru ve olgun ciltler krem şeklinde alsınlar)

bir kadının cilt bakım ürünlerinde muhakkak bu ve benzeri ürünler olmalı

sevgiler

canım bende hafiften mimik kırışıklıkları oluşmaya başladı, bana ne önerebilirsin canım
28 yaşındayım ve cildim çok kuru

benim cildim kuru hassas kızarıklıklar oluyor bazen la roche posay rosaliac xl kullandım hiçbir sonuç vermedi cildim pütür pütür oldu ve kabarıklıklar var alerjimi oldum artık neyse ne önerirsiniz lütfen acil yardım:teselli:

X