Doğumdan çok Korkuyorum!....

zaten sezaryenden sonra göbek kalması bu yüzdenmiş.kesilen yağ katları dikilmeyebiliyomuş diye biliyorum

Canım ama sezeryan yapan tanıdığım bir kaç kişide göbek kalmadı.İlginç olan normal doğum yapan yengelerim kuzenlerimde göbek kaldı.Bu da çok ilginç değilmi ?

arkadaslar ben 31.haftadayım ve bır aksilik olmazsa normal dogum istiyorum fakat kafama bir sey takılıyor, biraz sacma:uhm: belki ama sormak istiyorum... simdi normal dogumda ıkınırken, tuvaletimizi de yapma olasılıgımız var mı? yada gaz cıkartmak falan.... gerci o an hic bir doktor belki bunu takmaz ama hani epidural olcak anestezi ve rastgele ıkıncaz, oyle bir sey olma olasılıgı nedır?? yasayan var mı bunu???
cnm ben nişan geldikten sonra bir şey yemedim sabah da suyum geldi aç karnına gittim hast.ye sezeryane alırlarsa belli olmaz diye, ama normal doğurdum bana lavman filan yapılmadı ıkınırken bir şey de yapmadım aç kalınca yapamazsın zaten bir deacayip susuyor insan ben doğumdan çıktığımda dudklarım çatlamış paramparça olmuştu...
hiç de duymadım açıkçası...
arkadaşlar
herkese merhaba ben de 36 haftalık hamileyim
oğluşumun gelmesine 4 hafta kaldı ortalama
çok heyecanlıyım, korkuyorum da, ama yine de normal doğum istiyorum
1 ay önce gittiğimde ters duruyodu bebeğim, sezeryan olabilir demişti dr.
ama geçen gittim, dönmüş:))
inanın okadar çok korkuyorumki, ama bi okadar da istiyorum normal doğumu
normal doğum yapan arkadaşlar deneyimlerini (olumlu olanları :)) paylaşırlarsa çok sevinirim
herkese allah kolaylık versin, allah bi avazda kurtarsın..
http://www.kadinlarkulubu.com/dogum-oykuleri/339720-dogum-oykum-mucizemmm.html
cnm oku istersen bol bol güleceksin garanti ediyorum:))))
hayırlısı olsun inş
Canım ama sezeryan yapan tanıdığım bir kaç kişide göbek kalmadı.İlginç olan normal doğum yapan yengelerim kuzenlerimde göbek kaldı.Bu da çok ilginç değilmi ?

cnm bana dr egzersiz verdi ilk kontrolden sonra ben de her gece bebek uyuynca yaptım öyle yattım ama cnm ne isterse yedim tatlılar ekmek yağ hiçbişeyi azaltmadım habire yedim):)) ama egzerzisin faydası çok büyük. ne göbek var ne fazla kilo... hami.le kalmadan önce acayip zayıftım şimdi fıstık gibiyim kilo vermesem iyi olcak hatta:))) ama emzirirken de kilo veriliyor ben sık sık emziriyorum bebek ne zaman isterse veriyorum o da çok önemli...

cnm benim genital bölgemde siğiller çıkmştı oun için tedavi gördüm şuan kalmadı ama ozaman doktorum bana normal doğum yapamzsın çoçuğa bu virüsün bulaşma riski var demişti.o nedenle normal yapamıyorum.daha doğumuma var gerçi ama ben şimdiden düşünmeye başladım işte

Evet haklısın, insan ister istemez takıyor kafasına...Bende öyleydim ama herşey olup bittikten sonra sanki o anları yaşayan sen değilmişsin gibi geliyor.Kızım 5 aylık oldu bile mesela...Sende bir bakacaksın ki herşey olmuş,bitmiş...Allah hayırlı,kolay bir doğum nasip etsin inşallah,sana ve tüm bebek bekleyen arkadaşlarımıza :Saruboceq: :nazar:

zaten sezaryenden sonra göbek kalması bu yüzdenmiş.kesilen yağ katları dikilmeyebiliyomuş diye biliyorum

Bende sezaryenle doğum yaptım ve çıktığımda göbeğim hiç yoktu..Hatta bi ara "eyvah göbeğimi bulamıyorum,nereye gitti bu göbek " dedim :roflol:

Bende sezaryenle doğum yaptım ve çıktığımda göbeğim hiç yoktu..Hatta bi ara "eyvah göbeğimi bulamıyorum,nereye gitti bu göbek " dedim :roflol:

Ayyy inş. benimde hemen gider yaaa.... Öyle top gibi duruyorki sanki bebek çıkınca sönmüş balona benzeyecek sarkacak çirkinleşecek diye korkuyorum karnım.Kilo kısmını geçtimde göbek doğumdan hemen sonra gider inş.Kilolarıda hemen veririz inş. :Saruboceq:

aysusahin sağol cnm iyi dileklerin için.ya insan korkuyo öyle kat kat kesiliyo kötü oluyo göbek falan dyince.ama böyle olumlu örneklerde insanın moralini düzeltiyo.sonuçta herkes ister normal olsun ama napalım mecburuz.

Ayyy inş. benimde hemen gider yaaa.... Öyle top gibi duruyorki sanki bebek çıkınca sönmüş balona benzeyecek sarkacak çirkinleşecek diye korkuyorum karnım.Kilo kısmını geçtimde göbek doğumdan hemen sonra gider inş.Kilolarıda hemen veririz inş. :Saruboceq:

Hiç meraklanma göbeğin hamilelikten önce nasılsa aynı öyle olacak hatta benim ki öncekinden de küçüktü yani kaydirigubbakcemile3 Ayrıca bende daha doğum kilolarımı veremedim hala 10 kilo fazlam var.Ama 6.aya girer girmez ilk işim spora başlamak ve boğazı kesmek olacak hihoyyyt Kızıma yaptığım çorbalardan,haşlamalardan yiyeceğim cokacimcoook Sende yavaş yavaş verirsin kiloları merak etme...Sağlıklı olduktan sonra herşeyin çaresi var cnm...Şimdi yapacağın tek şey moralini yüksek tutmak ve kendini en iyi şekilde doğuma hazırlamak...

aysusahin sağol cnm iyi dileklerin için.ya insan korkuyo öyle kat kat kesiliyo kötü oluyo göbek falan dyince.ama böyle olumlu örneklerde insanın moralini düzeltiyo.sonuçta herkes ister normal olsun ama napalım mecburuz.

Ben hamileliğimin ilk başlarında normal doğum istiyordum ama yakınlarımdan falan normal doğum hikayelerini duyunca vazgeçtim...Sonra sezaryene karar verdim...Hamileliğimin sonlarına doğru bebekte taşikardi oluştu ( kalbin hızlı atması )..Tabi sonra 3 günde bir kontrole gittim..Bigün sabah kontrole diye çıktım evden doktorum "riskli durum var,bugün almamız lazım sezaryene" dedi akannehir Aynı gün öğleden sonra girdim sezaryene..Kendimi psikolojik olarak hazırlamam için sadece 4-5 saatlik bi vaktim olmuştu..Sana iki tane tavsiyem var : Doğumdan bi önceki gece çok iyi uyu,dinlen.Sabah erkenden kalk, en sevdiğin hareketli şarkıları dinle...ınan bana çok iyi gelecek,bebeğe de sana da olumunekankayizsmile

Son düzenleme:
arkadaslar bende normal doğumdan cok korkanlardandım ama 2 kızımıda çatır çatır normal doğurdum 5 aylık bebişim bende dua ettim çok sezeryanla doğurmak için ama allahım yardım etti ilk kızımda suni sancı verdiler 10 saat, ikinci de doktoruma söyledim normal doğuramam 3 günüm gecti nst ye giriyorum sancı yok 1 gün sonra sezeryana alıcaktıki sabah suyum geldi ve hastaneye gittiğimde kontrol için doğumhaneye soktular 7 cm acılmayla doğumhaneden cıkmadım hemen doktorumu aradılar doktor gelmeden doğurcam diye cok korktum neyseki yetişti ve bebişim geldi ilk doğumumdan daha kolay oldu çok dua etmiştim ALLAH hepinizi bir avazda kurtarsın inşlh:Saruboceq:

arkadaşlar bu benm ilk hamileliğim.düm nst ye grdm ilk defa.doğumhanedeymş yeri.beni bağladılar o arada normal doğum gelmş herkes oraya gtti beni unuttular.bayanın çığlıklarını duyunca ben doğuruyorum sandm yüzüm benzm sarardı.normal istiodm ama o cesareti kaybettm rüyalarıma girio artk.kadının sesi kulaklarımda çınlıo.

Hiç meraklanma göbeğin hamilelikten önce nasılsa aynı öyle olacak hatta benim ki öncekinden de küçüktü yani kaydirigubbakcemile3 Ayrıca bende daha doğum kilolarımı veremedim hala 10 kilo fazlam var.Ama 6.aya girer girmez ilk işim spora başlamak ve boğazı kesmek olacak hihoyyyt Kızıma yaptığım çorbalardan,haşlamalardan yiyeceğim cokacimcoook Sende yavaş yavaş verirsin kiloları merak etme...Sağlıklı olduktan sonra herşeyin çaresi var cnm...Şimdi yapacağın tek şey moralini yüksek tutmak ve kendini en iyi şekilde doğuma hazırlamak...

Ben hamileliğimin ilk başlarında normal doğum istiyordum ama yakınlarımdan falan normal doğum hikayelerini duyunca vazgeçtim...Sonra sezaryene karar verdim...Hamileliğimin sonlarına doğru bebekte taşikardi oluştu ( kalbin hızlı atması )..Tabi sonra 3 günde bir kontrole gittim..Bigün sabah kontrole diye çıktım evden doktorum "riskli durum var,bugün almamız lazım sezaryene" dedi akannehir Aynı gün öğleden sonra girdim sezaryene..Kendimi psikolojik olarak hazırlamam için sadece 4-5 saatlik bi vaktim olmuştu..Sana iki tane tavsiyem var : Doğumdan bi önceki gece çok iyi uyu,dinlen.Sabah erkenden kalk, en sevdiğin hareketli şarkıları dinle...İnan bana çok iyi gelecek,bebeğe de sana da olumunekankayizsmile

İnş. canım doğum sonrası hemen kurtuluruz kilolardan ve göbüşten.Hem insan kendini moral olarakta iyi hisseder öyle olunca.Yoksa bir daha doğurmaya hamile kalmayada korkarız.Zaten herşeyden korkar olduk iyice.... eyvahedigeldismile

cnm ben nişan geldikten sonra bir şey yemedim sabah da suyum geldi aç karnına gittim hast.ye sezeryane alırlarsa belli olmaz diye, ama normal doğurdum bana lavman filan yapılmadı ıkınırken bir şey de yapmadım aç kalınca yapamazsın zaten bir deacayip susuyor insan ben doğumdan çıktığımda dudklarım çatlamış paramparça olmuştu...
hiç de duymadım açıkçası...

http://www.kadinlarkulubu.com/dogum-oykuleri/339720-dogum-oykum-mucizemmm.html
cnm oku istersen bol bol güleceksin garanti ediyorum:))))
hayırlısı olsun inş

cnm bana dr egzersiz verdi ilk kontrolden sonra ben de her gece bebek uyuynca yaptım öyle yattım ama cnm ne isterse yedim tatlılar ekmek yağ hiçbişeyi azaltmadım habire yedim):)) ama egzerzisin faydası çok büyük. ne göbek var ne fazla kilo... hami.le kalmadan önce acayip zayıftım şimdi fıstık gibiyim kilo vermesem iyi olcak hatta:))) ama emzirirken de kilo veriliyor ben sık sık emziriyorum bebek ne zaman isterse veriyorum o da çok önemli...

Evet aslında korseden daha sağlıklıymış bu durum.Biraz egzersiz yapacağız öyleyse doğumdan sonra.Kaç ay yaptın peki egzersiz?

arkadaslar bende normal doğumdan cok korkanlardandım ama 2 kızımıda çatır çatır normal doğurdum 5 aylık bebişim bende dua ettim çok sezeryanla doğurmak için ama allahım yardım etti ilk kızımda suni sancı verdiler 10 saat, ikinci de doktoruma söyledim normal doğuramam 3 günüm gecti nst ye giriyorum sancı yok 1 gün sonra sezeryana alıcaktıki sabah suyum geldi ve hastaneye gittiğimde kontrol için doğumhaneye soktular 7 cm acılmayla doğumhaneden cıkmadım hemen doktorumu aradılar doktor gelmeden doğurcam diye cok korktum neyseki yetişti ve bebişim geldi ilk doğumumdan daha kolay oldu çok dua etmiştim ALLAH hepinizi bir avazda kurtarsın inşlh:Saruboceq:

İlki için bir şey söyleyemeyeceğim aslında sezeryan istemene karşın 10 saat sancı çekmeye nasıl razı oldun ve dayandın?Devlet hastanesi falanmıydı zorladımı seni?Genelde sezeryan istiyorum dediğinde almıyorlarmı ameliyata hemen?
Ama ikinci doğumun gerçekten çok kolay olmuş maaşallah çok şanslısın.... alkisalkisalkis

arkadaşlar bu benm ilk hamileliğim.düm nst ye grdm ilk defa.doğumhanedeymş yeri.beni bağladılar o arada normal doğum gelmş herkes oraya gtti beni unuttular.bayanın çığlıklarını duyunca ben doğuruyorum sandm yüzüm benzm sarardı.normal istiodm ama o cesareti kaybettm rüyalarıma girio artk.kadının sesi kulaklarımda çınlıo.

Canım aynı şeyi bende yaşadım.Acil doktora gitmiştim nöbetçi doktor gelmeyince doğumhanedeki doktor muayene etti.Doğumhanedeki çatalda muayenemi yaptı doktor bende o sırada etrafı iyice inceledim.Burdamı doğum yapcam diye.Aradan süre geçip tekrar tahlilleri göstermeye gittiğimizde içeri doğum yapan bir bayan alınmıştı.Hemşireler falan oraya doğru koşuyorlardı.İçerdeki bayanın yakınlarıda kapıda bekliyorlardı.Bende fırsatını bulmuşken sordum yakınlarına öğleden beri burada sancı çekiyor dedi.İçerden sesi geliyordu o ıkındıkça benim şeyim acıyordu resmen kalbim güm güm atıyordu pek sakin değildim anlayacağın.Akşam 7:30 olmuştu ve içerde daha yeni doğum yapıyordu.11 den 7:30 a kadar dayanmış Rabbim yardım etmiş.Şimdi miniği kucağında unutmuştur bile belki çektiği acıyı.Ama tabii onun o sesi eşinin kapı önündeki stresli hali bir hayli ürküttü beni hala gözümün önündeler....

cnm korkma sakın inan ki bağrılcak bişey yok bu normal diye düşünmelisin sancım olmazsa doğamaz diyeceksin doğacak bir şey anlaşılmıyor ki inan

Evet aslında korseden daha sağlıklıymış bu durum.Biraz egzersiz yapacağız öyleyse doğumdan sonra.Kaç ay yaptın peki egzersiz?

cnm bana dr unutmuş erken vermeyi ben 32. haftadan sonra başladım ama dr.larınıza sorarsanız size verirler ben doğuma kadar yaptım son hafta yapamadıydım sadece günde 2 km yürüdüm zor oluyordu hemoroitim de çıkmıştı canım yanıyordu ama sebat ettim doğumdan bir hafta sonra bir başka egzersiz daha verdi hala yapıyorum ne göbek kaldı ne kilo. hayet sağlıklıyım her gün tatlılar çikoltalar yiyip duruyorum umrumda da değil:) sürekli tıkınıyorum hamilelikten daha iştahlı oldum:) ama emzirmek çok önemli sürekli emzirdiğim için kilom kalmıyor yavaş yavaş gidiyor ben 4 kasımda doğum yaptım 68 kiloyla doğuma girdim dün 56 kiloya indiğimi fark ettim ve hiçbir şey yapmadım egzersiz ve emzirme haricinde. yürüyebilsem iyi olacak ama bebekle mükün olmuyor maalesef. bi de yürüseydim herhalde daha da zayıflardım ama niyetim şu an zayıflamak değil

cnm korkma sakın inan ki bağrılcak bişey yok bu normal diye düşünmelisin sancım olmazsa doğamaz diyeceksin doğacak bir şey anlaşılmıyor ki inan

cnm bana dr unutmuş erken vermeyi ben 32. haftadan sonra başladım ama dr.larınıza sorarsanız size verirler ben doğuma kadar yaptım son hafta yapamadıydım sadece günde 2 km yürüdüm zor oluyordu hemoroitim de çıkmıştı canım yanıyordu ama sebat ettim doğumdan bir hafta sonra bir başka egzersiz daha verdi hala yapıyorum ne göbek kaldı ne kilo. hayet sağlıklıyım her gün tatlılar çikoltalar yiyip duruyorum umrumda da değil:) sürekli tıkınıyorum hamilelikten daha iştahlı oldum:) ama emzirmek çok önemli sürekli emzirdiğim için kilom kalmıyor yavaş yavaş gidiyor ben 4 kasımda doğum yaptım 68 kiloyla doğuma girdim dün 56 kiloya indiğimi fark ettim ve hiçbir şey yapmadım egzersiz ve emzirme haricinde. yürüyebilsem iyi olacak ama bebekle mükün olmuyor maalesef. bi de yürüseydim herhalde daha da zayıflardım ama niyetim şu an zayıflamak değil

Aaaa bak bunu bilmiyordum hamileyken egzersiz veriyorlarmı doktorlar?Ben pilates yapmıştım kısa bir süre sonra korktum gerdirme hareketlerinden bıraktım yürüyüş yaptım çok düzenli olmasada hamilelik boyunca haftada en az 2 gün mutlaka yürümeye çalıştım.Ama tabii bu son zamanlarda onuda yapmıyorum çünkü doğum olur birden yürüyüş yapmam doğumu tetikler diye korkuyorum.Ev işi falanda çok yaptım bu nedenle doktorum artık dinlen diyor.Eşim etrafımdaki herkes dinlen diyor.Bende yeni yeni dinlenmeye çekildim.Kızım erken gelmesin diye bıraktım inanki yürüyüşü falan şimdilik... Doğumdan sonra havalar biraz düzelip kızımda az büyüyünce eşim ben ve kızım yürüyüş yaparız diye düşünüyordum ama zormu oluyor canım yaa çocukla dışarda gezinti yapamazmıyız ailecek yazın?

İlki için bir şey söyleyemeyeceğim aslında sezeryan istemene karşın 10 saat sancı çekmeye nasıl razı oldun ve dayandın?Devlet hastanesi falanmıydı zorladımı seni?Genelde sezeryan istiyorum dediğinde almıyorlarmı ameliyata hemen?
Ama ikinci doğumun gerçekten çok kolay olmuş maaşallah çok şanslısın.... alkisalkisalkis

ikisinide özelde doğurdum canım ALLAH senide kurtarsın inşlh. hiç korkma benim bebişimde 5 aylık herzaman geziyoruz soğuk olmasına rağmen sende gezersin bebişinle.:ecrin_bebek::emir_bebek:

Aaaa bak bunu bilmiyordum hamileyken egzersiz veriyorlarmı doktorlar?Ben pilates yapmıştım kısa bir süre sonra korktum gerdirme hareketlerinden bıraktım yürüyüş yaptım çok düzenli olmasada hamilelik boyunca haftada en az 2 gün mutlaka yürümeye çalıştım.Ama tabii bu son zamanlarda onuda yapmıyorum çünkü doğum olur birden yürüyüş yapmam doğumu tetikler diye korkuyorum.Ev işi falanda çok yaptım bu nedenle doktorum artık dinlen diyor.Eşim etrafımdaki herkes dinlen diyor.Bende yeni yeni dinlenmeye çekildim.Kızım erken gelmesin diye bıraktım inanki yürüyüşü falan şimdilik... Doğumdan sonra havalar biraz düzelip kızımda az büyüyünce eşim ben ve kızım yürüyüş yaparız diye düşünüyordum ama zormu oluyor canım yaa çocukla dışarda gezinti yapamazmıyız ailecek yazın?

cnm veriyorlar hatta kitaplarda da hep gösteriyor hareketleri normal doğum için önemli bu hareketler belki de ben ondan kolay doğurdum bilemiyorum...
korkmana gerek yok ilk 3 ay haricinde yapılıyor ama dr na bi sorsana o ne diyecek
2 gün az bence biz her gün yürüyorduk eşimle hatta gece yürüyorduk çalışıyoruz diye ve her gün kendimizi yormadan ne kadar yürürsek dr yorulduğun anda bırak dedi ben hemoroit acıma rağmen yürüdüm hep, ben doğumdan bi gün önce bile ütü yaptım çamaşır astım yemek yaptım misafirim geldi. hareket edersen doğum kolaylaşırmış hep öyle duydum ben. belli bi haftadan sonra doğum erken sayılmıyor ki bizim hesplarımız pek de tutmuyor biz sat'ı hesap ediyoruz ama sat ta hamiş kalmıyoruz ki hemen.
az büyüyünce zor olmaz heralde biz 3. aya dek portbebe kullandık ama artık sıpa ağırlaştı kaldıramıyorum uzun süre. araba aldık ama daha çıkamadık çok soğuk diye bi de hasta olursa işimiz iş. pencereden bakıyoruz anca. gezersiniz cnm ama emzirmesi dert. biz arabada çok emdik. avm ler de emzirme odaları oluyor ya da sütünü sağıp biberonla verirsin ya da kısa süreli gezmeler tercih edersin hayırlısı

Ben yurtdusinda yasiyorum. Burada mecbur kalinmadikca sezeryan yapilmiyor. En güzeli normal dogum. Ben ilk bebisimi normal dogumla dünyaya getirdim. Korkulacak hic birsey yok buna emin olun .bebisim 4 kilo 200 gr dogdu . belimden igne yapildi sanci vs.. hic birsey hissetmedim. Belki bazi anneler bana kizabilir ama filmlerdeki gibi ciglik atilacak bir durum yok. :-))) güclü bir sekilde bir kac kere ikinirsaniz bebis hemen cikiyor zaten ebeler ve doktor cok yardimci oluyor. Yoruluyorsunuz bu anda ama sonucuna degiyor . Simdi ikinci bebisime 12 haftalik hamileyim ve kesinlikle yine normal dogum yapmak istiyorum. Dogum aninda biraz panik yasiyorsunuz ama bu panigin sebebi bebisi bir an önce dünyaya getirme telasi. Bende dogumdan bir gün önce yanlis alarm sebebi ile hastahaneye gittigimde cigliklari duymustum cok korkmustum ve ben dogum yapamiyacagim diye cok aglamistim. Ama gercekten korkulacak birsey yok. Bebek dogduktan sonra kucaginiza veriyorlar onu öyle yosun kokulari arasinda , pis olusuna aldirmadan öpüyorsunuz, hele aglarken anne der gibi bir ses cikarmasi bitiriyor insani herseyi unutuyorsunuz. :-))) doktorum bana bebek yikanirken dikisini atalim dedi kabul etmedim dikisi atin öyle yikayin dedim :-))) bebis insana cesaret veriyor. Ama sezeryandan sonra bebisinizi belki 2 gün hic kucaginiza alamiyorsunuz. Cevremde gördüklerim hep böyleydi. hatta cumartesi günü arkadasim sezeryan ile dogum yapti onu ziyarete gittim bebisini doya doya alamiyordu kucagina. Bence herkez dogum anini yasamali. Allah gücünü veriyor. Hepinize saglikli bebisler ve güzel dogumlar diliyorum...

X