Ağdadan sonra yüzde oluşan sorunlar ve çözümleri

E

EU1

Ziyaretçi
Mrb,

Ben dün ilk kez agda ile kuaförde yüzümde ki killari aldirdim.. 24 saat gecti fakat yanak bölgesinde ve cene bölgesinde cok sayida sivilce, kirmizi noktalar ve burusmalar olustu. Cok kasiniyor ve yaniyor. Yanmasina karsi Buz koyuyorum fakat o sivilceler gitmiyor napmaliyim? Bepanthen sür dedi kuaförde ki kiz. Yanma hissini cok az da olsa aldi fakat cok kasiniyor ve o igrenc igrenc sivilceler nasil gidecek cok kötü birtek yanak ve cenne böglesinde napmayilim yardim edin ltf. Bir hafta sonra nisanim olacak böle nasil olur cok kötü durumdayim ltf yardim edin. senağlama

canım tenin çok hassasmış zaten ağdayı yüze vurmayı doktorlar tavsiye etmiyor yapabileceğin tek şey bence buzdu onuda yapmışsın eğer hala geçmediyse bence hemen bir cilt dk git sivilceler sonra kalıcı olbilir geçmiş olsun buarada hayırlı olsun

Doktora gitmeyi düsünüyorum da büyük ihtimal o da bi krem verir bepanthene benzer suan ne yapabilirm ki? :KK43:

aslında çok sakıncalı yüze ağda yapılması. sanırım sende alerji yapmış. kafana çok takma yoksa stres sivilcelerin artar. bak 1 hafta sonrada nişanın varmış. bence bir cilt dr.una git. sana alerji için sürebileceğin merhemler verir.
bepanten lazer sonrası sürülür. yağlı olması senin için dezavantaj. şimdi ağdadan dolayı tüm gözeneklerin açık yağlı kremi kullanman daha sonra da sivilce oluşumuna neden olabilir.

şimdiden hayırlı olsun...

ya iple aldiriordum bu kadar olmuyordu bide öle deniyelim dedik iste sonucu böle oldu :KK43: cok saol size yinede

anam hiic agdayla yuzune aldirilirmi neyse insallah bir cozum bulur doktor ben bile cimbiz aliyorum yuzume hic agdayla almamisimdirim

Bir an önce cilt doktoruna gitmelisin... Evde uygulayacağın şeyler daha fazla zarar verebilir... Nişanın varmış bir de... o yüzden sakın ihmal etme... çünkü o sivilcelerin geçmesi çok uzun zaman alabiliyor.... başıma geldi de ordan biliyorum... benneyaptımki:teselli:

Cok kötüyüm inanin suan :KK43: ne yapcagimi sasirdim :KK43:(( insallah haftaya kadar gecer :KK43: buz koyuyorum hala yüzüme ..

yüzünü tüylerden dolayı aldırdın ben bir yıldır ii bişey olmasada aldırmak zorundayım her aldırdıgımdada ufak ufak sivilceler çıkar yüzümde çok aldırıs etme benim yüzümde çok hassastır ama bugun aldırdıysan yüzünü sakın yıkama yarın akşama falan yıka.bir haftaya kadar gecer takma kafana ama bugun hariç her gece sabunla yıka yüzünü sivilcelerin kurur.hadi sağlıcakla:teselli:

ejjem benden sana tavsiye sakın tekrarlama onu.ben de ağdayla yüzümü aldırdım. tüyler çok inceldi hatta yok gibi birşey artık ama yıllardır ağda yüzünden çıkan sivilcelerle uğraşıyorum.bir de deri inceldikçe hassaslaştı gelen sivilce hem çok derin hem de leke bırakarak gidiyor.bir sürü ilaç kullandım pek çok seans kimyasal peeling yaptırdım ama hala uğraşıyorum. kesinlkle bir daha yaptırma acı bi tecrübe oldu benim için.en başta lazere gitseydim doktora ilaca peelinge pek çok kozmetik ürününe ve ağdaya harcadığım paraın çok çok küçük bir kısmını harcardım.

dün aldirdim aksam üstü ve 24 saati gecti :S hala sivilceler leke gibi kirmizi noktalar var :KK43: suan sabunla yikasam cok kötü olur :S

Bu arada hepinize cok tesekkür ederim :):1hug:

geçmiş olsun sana ben de kuaföre gitmeye üşendim yüz için ağda bantlarından kullandım evde dudağımın üstü tahriş oldu acaba kalıntı mı kaldı bilmem ne derken yoldum kabuk bağladı ve düştü kabuğu şimdi de kırmızı bi leke kaldı :çok üzgünüm::çok üzgünüm: napcamm ben yaa bilen var mı bu leke nasıl geçer acaba???

Teşekkürler İlalcimm içim rahatladı biraz umarım geçer bir an önce

konunun üzerinden baya geçmiş ama ben gene de yazmak istedim...malesef ben de çok çektim bundan...ne yaparsam yapayım ağda,ip,hele ki soğuk ağda bantları...mahvediyor dudak üstünü...tamam kıl mıl kalmıyor ama dudak dudaklıktan çıkıyor..kıpkırmızı kalıyor günlerce...yara oluyor...sırf bu yüzden ellemeyip kedi gibi gezmeye bile razı olmuştum kiii...artık tamamen kurtulacağım inşallah..evde kendim lazer uyguluyorum...

bende merak ettim evde nasil lazer oluyor bizde yapalim

merhaba...işte yeni aldığım lazer cihazıyla...
henüz 9 gün oldu uygulamaya başlayalı...
ama kalıcı çözüm olması sevindirici birşey...

X