Zeynep kamil hastanesi

tebessum77

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
2.523
30
kızlar zeynep kamil hastanesinde doğum yapanlar varmı ??
nasıldı yazarsanız sevinirim

valla gidenler cok övüyo onu iyi biliyorum tabi bu konuda en uzman olan orası ilgilerinden falan değil ama uzmanlıgından övüyorlar ordamı yapmayı düşünüyorsun tebessümcüm

dediğine katılıyorum oranın övülecek seyi sadece uzmanlıgı ben sadece bi şikayetten gitmiştim pek şevkat ve temizlik görmedim ama konularında uzmanlar valla bende bu ara doktor değiştireceğim arıyorum ama anadolu yakasında her hastane hakkkında bişey var diyecegim zeyneo kamil hakkında gördüğüm ve duydugum uzmanlıkları geri tarafı ssk hastanesi gibi allah kolay dogumlar nasip etsin

Merhaba dış gebelik geçirme gibi bir durumum vardı doktorum eğer sancın gece dayanılmayacak hale gelirse bana uğramadan direk elindeki raporlarla zeynep kamile git demişti istanbulda laparoskopiyi en iyi orası yapıyor diye direk oraya yönlendirmişti ama temizini pisini bilemem ama uzmanlıklarını herkes konuşuyor

ben simdiye kadar validebağ devlet hastanesinde çalışan bir doktorun muayenesine gidiyordum doktorumdan menunum ama yeni öğrendimki o hastanede hep sezeryan yapıyorlarmış ben normal doğum istiyorum bir aksilik olmazsa zeyenp kamilde normal doğum şansını son ana kadar deniyorlarmış diye duydum ama henüz karar vermiş değilim.

evet bende bu konuda sormak istiorum doktorumu değiştrimek istiorum ve gebeliğim fazla ilerlemeden sabit bi doktorum olsun istiorum bu konuda yardımcı olacak biri varmı dışarden doktorum özel kliniğine gidersen paşalar gibi diolar ama birsürü doktor var hangisine muayene olucamm :KK43:

z.kamilde doğdum ve orada büyüdüm. ben hiç doğum yapmadım ama o hastane kadın ve doğum konusunda Türkiyenin en büyük ve en tecrübeli hastanesi. etraftan duyduğum için söylüyorum özel hastaneler bile doğum esnasında ters giden bişey olduğu zaman direk z.kamile gönderiyorlar. tam teçhizatlı bi hastane sonuçta,tavsiye ederim

evet bende bu konuda sormak istiorum doktorumu değiştrimek istiorum ve gebeliğim fazla ilerlemeden sabit bi doktorum olsun istiorum bu konuda yardımcı olacak biri varmı dışarden doktorum özel kliniğine gidersen paşalar gibi diolar ama birsürü doktor var hangisine muayene olucamm :KK43:

istanbulun neresinde oturuyorsun canım
ikametine en yakın hast.bir araştır ama olmadı
beğenmedin ikametin civarındaki hast.içinde bir
araştırma yapabilirsin bence.

canım bende orada doğum yaptım ilkinciye bidaha gitmem diyodum ikinciyede gitmek zorunda kaldım maddi imkansızlık yüzünden ama allah korusun kazaren 3.ü olursa asla gitmem şimdi nasıldır onuda bilemem ama o zamandan aklımda kalanlarla asla gitmem.şimdi sağlık güvencesi olanlara özellerde bakıyo o zamanlar yoktu donanımlı bir hastane onada diyeceğim yok.a.s.

ben 2 çocuğumu da z.kamilde doğurdum.Oğlum 4 yaşında ve kızım 1 aylık...uzmanlıkları konusunda dedikleriniz doğru.Genç ve bir o kadar da başarılı doktorlarla dolu bir hastane..İlk gebe kaldığımı öğrendiğim andan itibaren tüm kontrollerimi dahil orda yaptırdım.Hatta oğlum için amniyosentez gerekiyordu çok riskli bir test olmasına rağmen çok başarılı geçti...Benim 2 doğumum da sezaryen oldu mecbyren.Evet sonuna kadar normal doğum olsun diye uğraşıyorlar...Temizlik konusunda ise şunları söyleyebilirim ki:3 gün hastanede yattım..ve her gün çarşafımı değiştirdiler,her gün odamı sildiler,tuvaletimi yıkadılar,yemek elemanları maskesiz ve eldivensiz asla servis yapmıyorlar..zaten 5 kişilik odaların dışında 2 kişilik ve tek kişilik özel odaları da var.umumi yerlere gelince civar insanıyla ilgili..Hastane bence çok başarılı bu su götürmez bir konu (hatta bir keresinde özel bir hastaneden ambulansla yenidoğan getirdiler ben gözlerimle gördüm) fakat hasta profili devlet hastanesi olması sebebiyle biraz düşük.burda insanları küçük görmek istemiyorum ama eğitim seviyesi farklı insanlar..Doktorlar ve diğer personel insanlara laf anlatamıyorlar...tamamı öyle demiyorum ama bazıları beni bile çileden çıkarıyordu yani..Ama ben aslailgisiz kalmadım,ve azarlanmadım.hep güleryüzle karşılandım.bir kere oğluma hamileyken kayıttaki bir personele bir tartışma yaşadık ve ben şikayet kutusuna bu konuyu yazdım (o dönemde eksik gördüğüm herşeyi şikayet kutusuna yazdım ve hep bana olumlu dönüşü oldu) ve hemen personelin yerini değiştirdiler..Zaten oğlumdan bu yana hastane kendini çok geliştirdi..Artık kartlı sisteme geçildi,herşey bilgisayarlı eskisi gibi sıra beklemek yok.Herşey çok daha hızlı ve sistemli..Hastanenin sistemini ve rutinini tanımanız yeterli.Bir de herşeye zamanında gideceksiniz.Ayrıca gebe izlemde sıra bekliyorsanız eğer zamanınızı boşa geçirmeyin Anne-Çocuk eğitimlerine katılın..Her konuda -doğum,emzirme,bebek bakımı,korunma v.s.-eğitim veriyorlar.telefonla da destek alıyorsunuz.ben 4 senedir çok yardım aldım...Çok faydasını gördüm..
Yani özetlersek hastane süper,size çok iyi bakıyorlar ve çok ilgileniyorlar...fakat umumi tuv.takdir edersiniz ki neticede devlet hastanesi ve o kadar insana yetişebilmek zordur.siz bile eminim misafir geldiğinde temizlikte zorlanıyorsunuzdur...bir de yüzbinlerce kişinin temizliğini düşününce hak verirsiniz...Zaten muayene süresince ne kadar tuvalete gideceksiniz ki?

benim teyzemın kızıda zeynep kamil hastanesinde dogum yaptı teyzemın gelinide çook ama çok memnunlar son ana kadar normal dogum olsun diye ugraşıyolar dr lar hepsi uzman mükemmel ve hastane hergün temizleniyor personeller çok iyi zeynep kamıl üstüne kadın dogum tanımam dıyolar hele şimdilerde her yönden dahada çook iyiler teyzemın kızı diyor yıne hemıle kalım yıne zeynep kamile giderim diyor ve bende zeynep kamile gidicem allahım nasip ederse inş.

arkadaslar pekı zeynepkamıldekı dr larım muayenehanelerı oluyormu ozel gıdıpte amelıyatı yada dogumu hastanede yaptırabılıyormuyuz bıde dr tavsıye edersenız super olacak:KK66:

Arkadaşlar ayın 5 şinde zeynep kamilde doğum yaptım..ondan öncede bu süre zarfında tam birayımı bu hastanede geçirdim..inanın bana gerçekten işini bilenlerin yeri..temizlikçisinden tutunda hemşiresine doktorundan tutunda doçent doktoruna kadar hepsinden memnun kaldım..hergün çarşaflar değişiyor doktorlar bir okadar da ilğileniyor..yalnız tek kötü şeyi yemeği tabii ben şeker hastası olduğum içinde de olabilir ama ben resmen aç kaldım yaaa..
Ama inanın bir daha doğum yapsam kesinlikle zeynep kamil derim...
Doğumda ve doğum sonrasındaki doktorlarımın ilğisiyle karşılaştım..rabbim hepisinden razı olsun..şuan orda küvezde oğlum yatıyor ve sadece benim bebeğim için değil orda ve diğer hastanelerdeki bebekler içinde duanızı bekliyorum..rabbim hepinizden razı olsun...

Öncelikle merhaba diyorum arkadaşlar...
Konu ile ilgili bütün yazılan yorumları okudum.Ben de 5 yıldır Zeynep Kamil Hastanesinde görev yapıyorum. Benim anlamadığım özel hastaneler ile devlet hastanelerinin neden kıyaslanmaya çalışıldığıdır. Özel hastanelere göre % 70 fazla hasta yoğunluğu var. Devletten çok fazla yardım alınmadan bu derece alanında hizmet olarak gelişmesi çok büyük bir başarı geçmiş yıllara kıyasla... Özel hastanelerde hasta sayısı az. Hemen hemen her hastaya 1 doktor düşüyor ama burada poliklinikte 100 hastaya 1 doktor düşüyor. Büyük bir hastane olmasına rağmen yine de iyi yetişilemiyor hastaya. Günlük 1500 kişi geliyor poliklinik hizmeti almaya. Doğumhaneye günlük olarak ortalama 40-50 yatış yapılıyor. İstanbul sınırlarını bırakın civar şehirlerden acil olarak o kadar çok hasta geliyor ki... Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi olduğu için onlarca Uzman doktor ve tecrübeli kadrosu var. Şuan bile hala kendini geliştirme gayretindedir. Bende hamile kalırsam özel yerine burada rutin kontrollerimi ve doğumumu yapmak istiyorum. Çünkü bir çok özel hastaneye göre çok daha deneyimli doktorlar var ve gerçekten hemen hemen hepsi güler yüzlüler. Olduğu kadarıyla normal doğum yapılıyor ve bence doğumun en güzel şeklide kendiliğinden gelen normal doğumdur. Çok büyük bir sıkıntı olmadığı sürece son ana kadar normal doğum bekleniyor. ama biz neden se hemen zora geldiğimiz için sezeryan istiyoruz. o kadar yoğun geceler yaşıyoruz ki nöbetlerimiz de doğumhane de bir yatakta iki hasta yatırdığımız günler oluyor. Doktorlarımız da çok memnun değil tabi ki bir yatakta iki hasta olmasından. Onlar 24 saatlik nöbette yüzlerce hasta ile uğraşıyor. Dışardan bakıldığı gibi kolay bir durum değil ve Gerçekten ALLAH yardımcıları olsun devlet hastanelerinde çalışan doktorların. Şimdi çoğu kimse diyecek ki bu hastanede çalıştığım için bunları yazdığımı. Ama gerçekten alakası yok. Devlet hastanelerinin durumu gerçekten kötü. kendi çabalarıyla birşeyler yapmaya çalışılıyor.

özetle bence uzman kadrosundan dolayı tercih edilebilir.

arkadaslar ben bu hastanede 1 ay sonra dopler çektircem renkli ultrason yani 2. düzey yaptıran varmı nasıl?bi yakınınnızı alıyolarmı içeri birde o çekimin fotolarını veriyolarmı?

ben simdiye kadar validebağ devlet hastanesinde çalışan bir doktorun muayenesine gidiyordum doktorumdan menunum ama yeni öğrendimki o hastanede hep sezeryan yapıyorlarmış ben normal doğum istiyorum bir aksilik olmazsa zeyenp kamilde normal doğum şansını son ana kadar deniyorlarmış diye duydum ama henüz karar vermiş değilim.

kesınhlıkle orda yap derım cnm ben cok memnun kaldım ok belkı o cok paralar odenen luks hastaneler gıbı dgl ama hıjyene onem verıolar uzmanlar ve her sorularınızı gusellıkle cevaplıolar stajyerler bıle ıstedıgınız konularda bılgılendırıo sızı ellerınde kıtaplar cevabını bılmedıklerı selerı kıtabı acıp cevaplıolar ve doktorları cok kıbar ben cok memnun kaldım ve herkesede tavsıye edrım ozellıkle bı rısk tasıosanız kesınlıkle 1 numara ozel hastanelerrıın acılınde bıle 2 doktor dururken bunda 150 kısılık ekıp calısıo arkadaslar sezeryan kadın vucuduna en buyuk zararlardan bırı burda evet normal doguma zorluolar bı problem olmadıkca kendı ıstegıne baglı sezeryan yapmazlar buda cok gusel dıer doktorlar gıbı sırf bıcak parası alıyım dıe kesıp bıcmıolar

ben 2 çocuğumu da z.kamilde doğurdum.Oğlum 4 yaşında ve kızım 1 aylık...uzmanlıkları konusunda dedikleriniz doğru.Genç ve bir o kadar da başarılı doktorlarla dolu bir hastane..İlk gebe kaldığımı öğrendiğim andan itibaren tüm kontrollerimi dahil orda yaptırdım.Hatta oğlum için amniyosentez gerekiyordu çok riskli bir test olmasına rağmen çok başarılı geçti...Benim 2 doğumum da sezaryen oldu mecbyren.Evet sonuna kadar normal doğum olsun diye uğraşıyorlar...Temizlik konusunda ise şunları söyleyebilirim ki:3 gün hastanede yattım..ve her gün çarşafımı değiştirdiler,her gün odamı sildiler,tuvaletimi yıkadılar,yemek elemanları maskesiz ve eldivensiz asla servis yapmıyorlar..zaten 5 kişilik odaların dışında 2 kişilik ve tek kişilik özel odaları da var.umumi yerlere gelince civar insanıyla ilgili..Hastane bence çok başarılı bu su götürmez bir konu (hatta bir keresinde özel bir hastaneden ambulansla yenidoğan getirdiler ben gözlerimle gördüm) fakat hasta profili devlet hastanesi olması sebebiyle biraz düşük.burda insanları küçük görmek istemiyorum ama eğitim seviyesi farklı insanlar..Doktorlar ve diğer personel insanlara laf anlatamıyorlar...tamamı öyle demiyorum ama bazıları beni bile çileden çıkarıyordu yani..Ama ben aslailgisiz kalmadım,ve azarlanmadım.hep güleryüzle karşılandım.bir kere oğluma hamileyken kayıttaki bir personele bir tartışma yaşadık ve ben şikayet kutusuna bu konuyu yazdım (o dönemde eksik gördüğüm herşeyi şikayet kutusuna yazdım ve hep bana olumlu dönüşü oldu) ve hemen personelin yerini değiştirdiler..Zaten oğlumdan bu yana hastane kendini çok geliştirdi..Artık kartlı sisteme geçildi,herşey bilgisayarlı eskisi gibi sıra beklemek yok.Herşey çok daha hızlı ve sistemli..Hastanenin sistemini ve rutinini tanımanız yeterli.Bir de herşeye zamanında gideceksiniz.Ayrıca gebe izlemde sıra bekliyorsanız eğer zamanınızı boşa geçirmeyin Anne-Çocuk eğitimlerine katılın..Her konuda -doğum,emzirme,bebek bakımı,korunma v.s.-eğitim veriyorlar.telefonla da destek alıyorsunuz.ben 4 senedir çok yardım aldım...Çok faydasını gördüm..
Yani özetlersek hastane süper,size çok iyi bakıyorlar ve çok ilgileniyorlar...fakat umumi tuv.takdir edersiniz ki neticede devlet hastanesi ve o kadar insana yetişebilmek zordur.siz bile eminim misafir geldiğinde temizlikte zorlanıyorsunuzdur...bir de yüzbinlerce kişinin temizliğini düşününce hak verirsiniz...Zaten muayene süresince ne kadar tuvalete gideceksiniz ki?
cok haklısın kardesım agzından bal damlıo bu bıras senın dedıgınden anladıgım kaldarıyla ınsanların anlatma sekıllerı ve kulturlerıylede alakalı demmekkı kotu dıe anlatanlar dogru anlatmasını yada davranıs bıcımını bılememısler evet bazen cok gıcık ınsanlar olabılıo netıccede onlarda cesıt cest ınsanlar goruo bende hıc laf yemedım azarlanmadım gayet guleryuzlulerdı mutluyum bıda dogurursam yıne gıdecegım:enbuyukkk:

ardaşlar orası bir özel hastane değil...bu yüzden özel hastanelerle kıyaslamayalım...
bu hastanede sayısını bilmediğimiz dr,hemşire ve personel çalışıyor:::tabiki içlerinde olusuz kişiler vardır ama bu yüzden bütün hastaneyi suçlayamayız...

X