Prolaktin Hormonum 45 çıktı ?

Forse

👪❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
1.819
3.595
47
Merhaba komşular,

Ben de çoğunuz gibi bebiş için uğraşıyorum. HSG filmi derken son olarak hormon testi de yaptırdım. 8 adet hormon değeri saptandı. Diğer değerler normal seyirlerde iken, prolaktinim 45 çıktı. Sanırım 100 ün üstünde çıkarsa kitle şüphesiyle beyin filmi istiyorlarmış. Benim ki 45. İlaç kullanmak icap eder mi ? Elbette kimse doktor değil, ama belki siz de aynı şeyleri yaşadınız. Artık her türlü hormonu gidip hemen google dan araştırır nedir ne değildir diye öğrenir oldum. Bu değere doktor ilaç verir mi acaba ? Bir de eşimin testini götürmem lazım ki doktor tüm testleri ona göre yorumlayacak. Doktora gidene kadar merakta kalıyorum şimdi de..

Hepinize hayırlı günler ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

ben bugün hormon testi yaptırdım 1 ay önce prolaktinim 35 çıkmıştı bugünse 88 çıktı ilaç kullanıyorum bakalım nolcak hormon testlerimde olduğundan yüksek çıktı dr hiç beklemediğim sonuçlar dedi birazda korkmaya başladım ya

Canım kullandırır doktorun büyük ihtimalle prolaktinin öyle çok yüksek değil ama gebe kalmanı engelleyebilirde engellemeyedebilir ama riske girmeye ne gerek var kullan ne olcakki bi zararı yok onu kullanırkende hamile kalıyorsun kaldığını öğrendiğindede bırakıyorsun yanlız prolaktinin düşürmek için verilen farklı ilaçlar var benim doktorum parlodeli vermişdi çünkü korunmuyorsanız eğer en uygunu bu diğerinin adını unuttum dosti....... gibi bişeydi yanılmıyorsam o ilaç düşük yapabiliyormuş

ben evli değilim..
6 ay önce pr 79 çıktı..
ialç kullandım 1 ay...sonra 25 e düştü ve bidaha cıkmadı...
gçmiş olsuna.s.

ben bugün hormon testi yaptırdım 1 ay önce prolaktinim 35 çıkmıştı bugünse 88 çıktı ilaç kullanıyorum bakalım nolcak hormon testlerimde olduğundan yüksek çıktı dr hiç beklemediğim sonuçlar dedi birazda korkmaya başladım ya

Geçmiş olsun.. inşallah düşer. Ben de biraz korktum ama gereği yok sanırım çok yüksek rakamlarda değil aslında... ama tabii sınırı aşmış.

simlamutlu .!.:
Canım kullandırır doktorun büyük ihtimalle prolaktinin öyle çok yüksek değil ama gebe kalmanı engelleyebilirde engellemeyedebilir ama riske girmeye ne gerek var kullan ne olcakki bi zararı yok onu kullanırkende hamile kalıyorsun kaldığını öğrendiğindede bırakıyorsun yanlız prolaktinin düşürmek için verilen farklı ilaçlar var benim doktorum parlodeli vermişdi çünkü korunmuyorsanız eğer en uygunu bu diğerinin adını unuttum dosti....... gibi bişeydi yanılmıyorsam o ilaç düşük yapabiliyormuş

hormonla ilgili olduğu için ilaçların yat etkisi önemli. Yoksa birşey değil ilaç kullanmak tabii de.. düzgün seyreden bir diğer hormonumu etkilemesin de, endişem birazda bu yönden. Ama dediğin gibi yan etkisi yoksa, ki hamile de kalınabiliyor diyorsunuz, umarım dediğiniz gibidir. Doktorum ne diyecek bakalım.

demothy .!.:
ben evli değilim..
6 ay önce pr 79 çıktı..
ialç kullandım 1 ay...sonra 25 e düştü ve bidaha cıkmadı...
gçmiş olsun

çok teşekkür ederim, size de geçmiş olsun.

Dediğim gibi yan etkileri bir başka hormunu bozması gibi bi etkisi olursa gibi endişelerim var. Bir de bunun psikolojisi var tabii... İnşallah iner stresiyle ilaç kullanımı ile gelgitler yaşayan bi hormonla uğraşmak istemiyorum açıkçası..:)

Sağolun yorumlarınız için.

slm.moonrose online olduğunu gördüm ve birşey sormak istiyorum.prolaktin in yüksek olduğunu öğrenmek için jinekoloğa gittin dimi.cvp verirsen cok memnun olaacağım

evet ben genel bi muayene için gitmiştim jinekoloğa hiç bir belirti yoktu sadece göğsümde ağrı hissediyordum 1 ay öncesi yüksek çıktığını öğrendiğim için bu ayda kan tahlili yaptırdım daha yüksek çıktı öbür ay yine yapılcakmış dr öle dedi

ben bütün belirtilerin taşıyorum valla.kesin yüksek çıkıcak heralde.cok yüksek olduğunda fln belirtiler ne peki hiç fikrin varmı yada bişiler biliomusun.cidden yardıma ihtiyacım var bu konuda

bende intenetten araştırdım canım gögüs ağrısı şişliği süt gelmesi veya aşırı kıllanma adet düzensizlikleri gibi belirtileri varmış sanırım dediğim gibi bende tek ağrı ve adet düzensizliği var ondan kaynaklanıyor göğüs ağrılarım kalmadığı halde öncekine(35) göre yüksek çıktı 88. aşırı stresten veya kafaya birşey takmaktan kaçın dedi birde dr.şimdi ilaç kullanıyorum işte bakalım düşecekmi sende ne gibi belirtiler var dr gittinmi daha önce tahlil yaptırdınmı

6 aydır göğüslerimden süt geliyordu.önemsemedim ilk başta ama son aylarda adet düzensizliklerimde oldu.artık dr a gitmem gerektiğini düşündüm.bu hafta içinde yaptırcam inş tahlil.jinekoloğa gidince tahlileri çabauk veriyolarmı acaba geri

DR gittiğinde muayene eder seni ilk başta sanırım sonra tahlil ister ben akşam gittiğim için ertsi gün sabah kan verdim öğleden sonra tahlil sonucunu alıyorsun sonra dr gösterirsin eğer sonuçlar 100 ün üstünde çıkarsa sanırım temografi felan çekiliyomuş heralde internetten okumuştum sende biran önce git bence çünkü dikkat edilmesi gereken konular bunlar erken tedavi en önemlisi fazlada kafaya takma yüksek çıkmasının sebebi stres inş yüksek çıkmaz

benimde 100 üstünde cikti 2ay önce simdi haftada 2 yarim hap kullaniyorum haplarim bitince tekrar gitcem ama galiba martdan önce hapim bitmez,ama yterki düssün hapi ömür boyu kullanmaya raziyim,stersden yükseliyor bu hormon o yüzden sters yapmamak lazim ama bu da elde degil

arkadaslar korkmanızı gerektırecek bır hormon degıl nedenı ıse tedavısının bulunması 3 yıldır bu tedavıyı goruyorum 38 degerınde cıkmıstı prolaktın degerım evhamlı bırı oldugumdan mr cektırdım ve hıpofız bezınde adenom cıktı bu yuzden de prolaktın degerı yuksekmıs herseyden ote dedıgım gıbıı dusurmekten onemlısı nerden kaynaklı oldugunun arastırılması ve ıyı bır doktora gıdılmesı herkese gecmıs olsun arkadaslar

benimde 100 üstünde cikti 2ay önce simdi haftada 2 yarim hap kullaniyorum haplarim bitince tekrar gitcem ama galiba martdan önce hapim bitmez,ama yterki düssün hapi ömür boyu kullanmaya raziyim,stersden yükseliyor bu hormon o yüzden sters yapmamak lazim ama bu da elde degil

melissa kullandığın hapın ismini öğrenebilirmiyim bende kullanıyorum haftada 2 defa ama yarım değil

slm benımde prolaktın değerım 52 doktor doxtınex dıye bır hap vardi 1 ay kullanıcam pazartesi ve perşembe gunleri fsh değerimde yuksekti ama düşmüş şimdi prolaktın yuksek inş.oda ilaçlarla düşecek ve klomende kullanıyorum rabbim herkese acil şifalar varsin.

slm benımde prolaktın değerım 52 doktor doxtınex dıye bır hap vardi 1 ay kullanıcam pazartesi ve perşembe gunleri fsh değerimde yuksekti ama düşmüş şimdi prolaktın yuksek inş.oda ilaçlarla düşecek ve klomende kullanıyorum rabbim herkese acil şifalar varsin.

bende aynı hapı kullanıyorum 88 çıkmıştı 1 ay sonra kaç çıkacak bakalım baya etkili bir ilaç inş düşer seninde canım

arkadaslar bende bu hapi suan kullaniyorum daha once yuksek (70)cikmisti bu hapi verdi ama 3 aylik ben haftada 1 aliyodum ilac bittikten sonra hemen 0 a dustu
sonra ara verdim yine gittigimde tekrar cikmis yine ayni hapi verdi suan 3 ay kullandim ve tekrar kullaniyorum
yani hemen dusebiliyo endise etmenize gerek yok ..

arkadaslar bende bu hapi suan kullaniyorum daha once yuksek (70)cikmisti bu hapi verdi ama 3 aylik ben haftada 1 aliyodum ilac bittikten sonra hemen 0 a dustu
sonra ara verdim yine gittigimde tekrar cikmis yine ayni hapi verdi suan 3 ay kullandim ve tekrar kullaniyorum
yani hemen dusebiliyo endise etmenize gerek yok ..

bendede dusmustu aynı sekılde 1lere hemen doktorumu aradım hafta 1 olan dozu 15 gunde bır yarıma ındırdı ve 2 ay boyunca 15gunde bır tahlıl yaparak kontrol halınde tuttu ve dozu o sekılde yakaladık prolaktın konusunda 2 ılac var dostınex ve cabaser ıkısıde assagı yukarı aynı ılaclar once cabaserle basladım sonra dostınexle devam ettım bu sene bakalım benımde martta kesıcekler tedawı sona erıyo dua edın ılacsız yukselmez yukselırse dıye cok korkuyorum :çok üzgünüm:

X