kendi kendime klomen kullandım yardım

puse27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
15
0
ben yeniyim arkadaşlar.artık o kadar sıkılmıstımkı hergün düşünmekten doktora gıtmek ve o korkutucu gelen sürece girmek istemediğim içinde böyle bir hata yaptım ama göze almıstım bunu.adetimin 5.günü basladım ve 5 gün kullandım.biteli iki gün oldu ama ben nasıl anlıycam yumurtamın catladıgını cok cok az bir sancı gelip gidiyo sadece varla yok arası.bilenler bana yardımcı olurmusunuz lütfen biraz olsun kafamı boşaltmak istiyorum cvpları bulup.

ne yaptın sennn:mymeka:
hemen bir doktora görün lütfen.ya yumurtan çatlamazsa yada gereğinden fazla büyürse ne yapacaksın..
ovulasyon oluşturucu ilaçlar herekese verilmez doktor kontrolünde verilir.Kulaktan duyma bilgilerle tedavi olunmaz.lütfen hemen doktora git.rica ediyorum..:teselli:

ya kiste dönüşürse
dr a git benceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

gidemem eşime söylemedimki habersiz kullandım.kist olussa bıle adetle birlikte atılıyor diye okumustum biyerde.hiç yapıcağım birşey değildi ama oldu işte nasıl gözüm döndüyse öyle.doktora gitmek istemiyorum korkuyorum.ya bu yumurtalar catlarken agrı hissedilmezmi nasıl anlarım yoksa catlamıycakmı.korkutmayın beni nolur

cnm klomeni genelde yumurtalık tembelliği yada yumurtalık takibi olan hasatalar kullanır ..........bak ben aşılma için adetimin 3 günü başladım aksamları 1 tane 5 gün içtim çatlama iğensi kullanıldı.....
ama bende yumurtlama tembelliği var o yüzden şimdi bu ay klomen kullandım adetimin 3 günü yine 5 gün aksamları ve yumurtladım analdım bel kasık ağrım ve akıntım çoktu cnm ..yumurtladığımı böle anladım ve ısım 02 derece arttı...
sen günde kaçtane içtin ?belki senin yumurtalığının böle bişeye ihtiyacı yok sen bölelikle kendini zora sokmuş olabilrisin cnm....ister şimdi doktora git istersen adetini bekle adet olmazsan önce test yap en fazla adetini 1 hafta geçerse ve olmazsan ve test negatifse hemen doktora git kist yapabilri cnmmmmmm

gidemem eşime söylemedimki habersiz kullandım.kist olussa bıle adetle birlikte atılıyor diye okumustum biyerde.hiç yapıcağım birşey değildi ama oldu işte nasıl gözüm döndüyse öyle.doktora gitmek istemiyorum korkuyorum.ya bu yumurtalar catlarken agrı hissedilmezmi nasıl anlarım yoksa catlamıycakmı.korkutmayın beni nolur

cnm adetin 12 güün itibari ile kendine bak kasık ağrısı bel ağrısı akıntı çoksa beyazsa bazen leke gelebiliyo yumurtlarken kahverengi ve göğüs acısı bile olabiliyo cnm bunları biliyommmmm

canım 4 yada 5 gün sonra doktora gidiyorsun.doktor yumurtalarına bakıcak bari klomen kullandın uygun pozisyonu belirlesin.belki çatlatma iğnesi verir ve çatlatır kiste dönüşebilir çatlamayan yumurtan olursa.sen de bu tedaviye gerek yoksa ters etki yapar.eşinle ne alakası var.sen bir sabah kalk doktora git ve görün.eşin bilmese de olur..

eşim sigarayı bırakmadan tedaviye baslamamam gerektiğini düşünüyor inada bindi bu mesele bende bırakamıyorum elimde degıl önce bırak vücudun dinlensin sonra ne olup bittiğine daha rahat bakılır diyor yani sigarayı bırakmadan bana doktora gitmek yasak. biz beraber calısıyoruz herseyden haberi oluyor yani tuvalete giderken bile anlıycağınız kasada onda.kilit durumdayım yani su an elim kolum bağlı böyle bişey yaptığımı duyarsada çok kızar eminim.ben bile kızıyorum kendime.sagolun yardımlarınız için biraz daha bekliycem olmadı çare yok gibi bi yolunu bulucam sanırım.

canım bende adetimin 5.günü 5 adet içtim.peki ilaç bittikten kaç gün sonra yumurtladın söyleyebilirmisin

eşim sigarayı bırakmadan tedaviye baslamamam gerektiğini düşünüyor inada bindi bu mesele bende bırakamıyorum elimde degıl önce bırak vücudun dinlensin sonra ne olup bittiğine daha rahat bakılır diyor yani sigarayı bırakmadan bana doktora gitmek yasak. biz beraber calısıyoruz herseyden haberi oluyor yani tuvalete giderken bile anlıycağınız kasada onda.kilit durumdayım yani su an elim kolum bağlı böyle bişey yaptığımı duyarsada çok kızar eminim.ben bile kızıyorum kendime.sagolun yardımlarınız için biraz daha bekliycem olmadı çare yok gibi bi yolunu bulucam sanırım.

canım bak o kadar da panik yapacak bişey yok
bana da doktor vermişti klomen ben de kullandım,ama doktorum
gel iğne yapacam ya da yumurtanı takip edelim falan demedi
sadece ilacı yazdı kullan dedi.Takma kafana ben de sonraki ay doktora danışmadan yine kullandım,baktım faydası olmuyor,burdan da kist yaptığını falan okudum ve bıraktım,Kist dediğimz şeyde çatlamayan yumurtanın kiste dönüşmesi.Bu ilaç yumurta geliştirici ama sen de kist zaten kist varsa onuda geliştirdiği söyleniyor.İnşallah işe yarar ve hemencik hamile kalırsın ama bir dahaki aya bence bir doktor muayenesi ol ve dr uygun görürse devam et.
Korkma öyle hemen cart diye kist olmaz yerimseniben

sadece ilacı yazdı kullan dedi.Takma kafana ben de sonraki ay doktora danışmadan yine kullandım,baktım faydası olmuyor,burdan da kist yaptığını falan okudum ve bıraktım,Kist dediğimz şeyde çatlamayan yumurtanın kiste dönüşmesi.Bu ilaç yumurta geliştirici ama sen de kist zaten kist varsa onuda geliştirdiği söyleniyor.İnşallah işe yarar ve hemencik hamile kalırsın ama bir dahaki aya bence bir doktor muayenesi ol ve dr uygun görürse devam et.

ahh canım cok sagol içime su serptin allah razı olsun valla

canım hiç panik yapma bana da doktor verdi ama sadece kullandım çatlatmak için ayrıca çağırmadı.ama sen yine de doktora git tabiki için rahatlasın.
allahım ne kadar rahatladım bir bilseniz cok sagolun diğer arkadaslarda sagolsun hiç tanısmadıgımız halde derdime derman olmaya çalıstılar.tabiki doktora gitmek gerekli ama yaptım bi hata işte.en azından su kuruntularımdan kurtulıyım streste ters etki yapmasın

cnm klomeni genelde yumurtalık tembelliği yada yumurtalık takibi olan hasatalar kullanır ..........bak ben aşılma için adetimin 3 günü başladım aksamları 1 tane 5 gün içtim çatlama iğensi kullanıldı.....
ama bende yumurtlama tembelliği var o yüzden şimdi bu ay klomen kullandım adetimin 3 günü yine 5 gün aksamları ve yumurtladım analdım bel kasık ağrım ve akıntım çoktu cnm ..yumurtladığımı böle anladım ve ısım 02 derece arttı...
sen günde kaçtane içtin ?belki senin yumurtalığının böle bişeye ihtiyacı yok sen bölelikle kendini zora sokmuş olabilrisin cnm....ister şimdi doktora git istersen adetini bekle adet olmazsan önce test yap en fazla adetini 1 hafta geçerse ve olmazsan ve test negatifse hemen doktora git kist yapabilri cnmmmmmm
canım ya sen ilaçtan kaç gün sonra anladın yumurtladıgını

seni doktor muayene edip de vermiş ama ilacı.ya sorunu yumurtalarının gelişip de çatlamamasıysa..ovulasyon oluşturucu ilaçlar belirli bir takip süreciyle verilir mommy.benim kullandığım ilk ay kistlerim tam 9 tane olmuştu.sanırım bilerek değil bu yorumların...
sana gelince canım.umuyorum çatlar yumurtaların neticede hepimiz belirli bir süreçten geçtik hayırlısı olsun inşallah.bir daha yapma ama.benim paniğim tamamen senin vücuduna kist yapmasıyla ilgili..

Gülşah ben bu ilacı duymuştum ve doktordan kendim istedim ama tabii kistim falan yoktu ona bakmıştı daha önceden.Yani kendiliğinden vermedi doktor ben istedim gebelik şansını artırsın diye.Ben zaten arkadaşa devam et demedimki,nasıl diyebilirim sadece panik yapacak bişey yok dedim,kız zaten korkmuş,bir de herkes en kötüsünü yazmış,daha da panikletmiş
haftaya bir doktora gider öğrenir neyi var neyi yok hepsi bu...

canım bende dk tavsiye etmeden 7 aylık evliyken kayınvalidemin zoruyla içtim şahsen ona zorlama demem yanlış olur bana hiç bişey olmaz herkes içiyor bi yiğeni var oda içti ama o doktor kontrolü altında içti ve hamile kaldı sende kalırsın hadi hadi diye diye içirdi bana,bide bildiğim kadarıyla klomen adetide düzene sokarmış benim adet 1ay geçitti idrarde 2 test yaptım çıkmadı bazıların çıkmazmış tabii ben cahilim ya nerden bileyim o zaman,snra kanamam oldu ama ne kanama anlatamam hatta eşimle 1 zar gördük bile eşim hemen doktora götürecekti kanamam çok diye bende gitmemek için olur bazen böyle dedim çünkü çocuk düşürmeyi kendime hiç yakıştıramadım,kaynama sordum yok kızım düşürmemişindir dedi.öyle geçti gitti 2 yıllık evliyken eşim kendi anneme anlattı annemde siz ne yaptınız sen yüzde yüz çocuk düşürmüşün dedi sonra doktoruma anlattım oda, an gelmediğin için yüze yüz diyemem ama büyük ihtimal çocuk kaybetmişin dedi bana....

şimdi diyeceksin senden banane ama benim demek istediğim ilacı kullanmışın ama sakın ihmal etme canım sağlık basta gelir ve muhakkat doktora git eşine çocuk için deme mantar oluşmuş bende falan de ve sigarayıda hem kendin için hemde gelecek yavrun için bırakmaya yada azaltmaya çalış canım.allah a emanet ol ve allah ım hepimizin gönlündekini varir inşallahhhhhhhhhh...

gulsahcım ya bu konu cıdden cok tartısmaya acık bence.hem dr takıbınde kullandım dıorsun hem de kıstlerım 9a ulastı dıorsun:1shok: o zaman dr gıtmenın ne anlamı kaldı bunu anlamıorum.onceden kıstın varsa bu ılac zaten kullanılmaz cunku yan etkılerınde kıst varsa buyutebılır yazıor.ha onceden yoktuysa senın 9adet yumurtan olustuysa bu zaten dozun ıyı ayarlanmadıgını gosterır yanı bu ısı ben cozemedım

bunun yanında catlatma ıgnesı oldugu halde kıst sahıbı olanlar var...

catlatma ıgnesı yaptrmadan dırekt klomen verılıp gonderılenler var(kıst olusmayacagını kımse garantı edemıor)mesela dırım arkadasımız 50gun fılan adet olmadı yumurtlamadıgı ıcın kıst olusup patlamıs rahım kan doluydu buna ragmen sımdı ona klomen verdı hem de prof dr..ve sırf adet olsun dıyee..yumurta takibine de gitmeyecek arkadasımız..

bunun yanında yumurtlama sorunu olsun olmasın yumurta takıbıne gıden herkese klomen mutlaka verılıor yumurta daha hızlı gelıssın dıyee bunu da burda goruorz

yanı tum bunlar cok celıskılı deılmı ya bırılerı bu ılacı yanlıs kullandırıor
ya da cıdden ole tehlıkelı bır ılac deıl bu

yanı yanlıs anlasılmasın kımse ıcın kullansın demıorum ama oyle abartılcak bısı de yok bence cok yaygın kullandırılıor bu hap zatena.s

sen belki de çelişki aradığın için bunu düşündün,yazılarımı okuyanlar biliyor ne demek istediğimi..
ilk ay kullandım ben evet nuray..doktor ilk ay iğne vermedi bana bakalım kendi kendine çatlayacak mı dedi..aynı bu yöntem...sonra 9 tane nurtopu gibi kistim olunca iğne de verseydik dedi ve ben o doktoru değiştirdim..birilerinin bilinçsiz kullandırıyor olması zaten hep bu sonuçlara meyil hazırlamıyor mu???
zaten yumurta takibine gidiyorsa bir kadın tamamen sorun yumurtlamasıyla ilgilidir,rahiminde problem olan kadını neden çağırsınki doktoruu???
ben bu yöntemle 1 yıl uğraştıktan sonra ve gerçekten uygun doktoru bulduktan sonra hamile kaldım..1 yıl boyunca çatlatma iğnesiydi,mantardı,yok kistti derken sorunun tamamen yanlış yönlendirme ve gününde çatlattırılmamasından kaynaklandığını gördüm
doktor sıfatının yanindaki kelimelerle o doktorun iyi bir doktor olduğunu söylemek zaten doğru değil.her doktor her hastasını doğru yönlendiremeyebiliyor ve her tedavi de herkese uymayabiliyor..
kalkıp bilmediğim bir konuyla ilgili değil ısrarım ve yorumum..
benim hep savunduğum doktor kontrolünde olmalıdır ilaç alımı..heee ben söylerim almak isteyen alırrr,almak istemeyenin keyfi bilir..amaç burda kimseyi korkutmak değil...böyle bir şey de var demek...
ve son bir şey,ben tamamen 1 yılın tecrübesiyle konuştum ne aileden birinin kullandırması,ne kendimle alakalı..daha da cevap vermeyeceğim...:kahve:

bence hiç bir ilacı doktor kontrolunde olmadan kullanmayalım,her ilaç herkesde aynı belirtiyi vermez,bir arkadaşta kist yaptıysa diğerinde yapmaz belki ama bu seferde yumurtalıklarda başka etkiler yapabilir,bir an önce doktora gidersen iyi olur ve lütfen kafanıza göre ilaç kullanmayın.

X