laparoskopi ve histeroskopi

xoxzlem77

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
266
1
46
Merhaba Arkadaşlar,
Doktorum bana aşılamaya geçebilmemiz için laparoskopi ve histeroskopi olmam gerektiğini söyledi. Adetimin ilk günü aramam gerektiğini söyledi. Normalde çok düzenli gelen adetim bu ay 8 gün gecikmeli geldi ve ilk damla geldiğinde doktorumu aradım. bana bir hafta sonra laparoskopi ve histeroskopi için gün vereceklerini söyledi. Heycandanmıdır korkudanmıdır bilmiyorum adetim kesildi. 3 gündür bir damla geliyor sadece. Şimdi benim korkum haftaya gel dediklerinde adetli olursam problem olurmu?
Ayrıca bu amelyatı geçiren arkadaşlar mutlaka vardır, internetten araştırdım biraz ama merak ettiğim konu şu,acı varmı ? Ya biraz korkuyorumda nolur bana bilgi verin senağlama

ya hiç kimse yok mu sahiden histeroskopi ve laparoskopi olan?
ben de merak ediyorum birileri yazsın artık

ben oldum genel anastesi ile bilmiyorsun bile karnında tek dikislik üc delik göbeginde ve daha altında bende bir sey cıkmadı bebek icin yaptırmıstım insallah sendede öyle olur

ben ikisini aynı anda oldum.genel anestesi altında yapılıyor.laparoskopi göbekten girillip yapılıyor,hisreroskopide vajinal yapılıyor.ilk uyandığında biraz ağrın oluyor ama hemen ağrı kesici iğne yapılıyor.kendine geldiğinde hiç ağrın kalmıyorkorkulacak bir operasyon değil.

kızlar bende oldum laporoskopi bende çok korkmuştum... evet genel aneztesiyle oluyor... ameliyat sonrası biraz ağrın oluyor ama ağrı kesici veriyorlar...bir şüre sonra geçiyor... 2,3 yerinde dikiş oluyor küçük biri göbek altından...

Kızlar merak etmeyin ben laporoskopiyi ve historoskopiyi atlattım, eğerki HSG çektrien varsa bu çocuk oyuncağı gibi. İlk uyandığımda hafif bir ağrım oldu, zaten narkozun etkisiyle sürekli uyorsun. Tamamen kendine geldiğinde birşeycik kalmıyor. Boşuna korkmuşum. Bu ara benim dün yani 22 şubatta 3 tane yumurta transferim oldu. Tüp bebek yaptık. Hiç korkmayın arkadaşlar, hepiniz bu aşamalardan geçeceksiniz. Daha öncede belirtmiş olduğum gibi HSG yi atlattıktan sonra hepsi çok basit. Sadece Yumurta toplama işlemi hafif ağrılı oluyor ama oda zaten 5 dakikalık bir olay. Moralinizi yüksek tutun. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

arkadaslar merhaba

dr um banada laporoskopi histeroskopi onerdi birkaç ay beklemeyi tercih ettim o arada kendilginden gebelik olusmassa bende bu ameliyatı olacagım. dr umla fiyatl vs konusunda hiç konusmadık
ameliyatın maliyetleri hakkında bilgi verirseniç çok sevinirim.
birde o ameliyattan kac ay sonra korunmayı bırakıp tekrar bebek için calısmalara baslıorsunuz ? hemen olmasa gerek antibiyotik vs içiliyordur muhtemelen ameliyat sonrası.

hsg çekimi bence çok kolay dı . ama bu dikisli aneztezili bir ameliyat sonuçta daha kolay diyeyazmıssınız ama aklım almadı umarım oyledir .

arkadaslar merhaba

dr um banada laporoskopi histeroskopi onerdi birkaç ay beklemeyi tercih ettim o arada kendilginden gebelik olusmassa bende bu ameliyatı olacagım. dr umla fiyatl vs konusunda hiç konusmadık
birde o ameliyattan kac ay sonra korunmayı bırakıp tekrar bebek için calısmalara baslıorsunuz ? hemen olmasa gerek antibiyotik vs içiliyordur muhtemelen ameliyat sonrası.

hsg çekimi bence çok kolay dı . ama bu dikisli aneztezili bir ameliyat sonuçta daha kolay diyeyazmıssınız ama aklım almadı umarım oyledir .

Merhaba canım,
laperoskopi = kasıklardan ve göbekten 2-3 dikiş açarak kanallara giriyorlar.
Histeroskopi = kamerayla vajinadan kanallar içerisine giriyorlar.
Genel anestezi ile yapılıyor ve kesinlikle çok basit bir ameliyat. 1 gün hastanede yatıyorsun. Ben Üniversite Hastanesinde yaptırdım ve hiç para ödemedim. Ama bildiğim kadarıyla özel yaptırdığın zaman yaklaşık 1700 ytl tutyor. Ama fiyat tabi yaptırdığın hastaneyede bağlı. Ameliyat sonrası sadece hergün pansuman yapıyorsun ve tabi antibiyotik kullanıyorsun. Ocak ayında Laperoskopi ve Histeroskopi oldum, Şubat ayında Tüp bebek yaptırdık. Yani öyle bekleme falan yok. Hayırlısı olsun canım. Sana şimdiden bol şans. a.s.

ozlemcim verdigin bilgiler için çok çok tesekkurler.
o ay haric korunma yok o zaman çok iyi.
peki sana neden yapıldı sorun ne idi ? sorun ameliyatla duzeltilebildimi ??

benim sag tup tıkalı ve rahimden sag tupe çıkan yerde hsg goruntusunde ilacın birikimi goruluyor yani orda bir parca var et yada yapısal bozukluk herne ise kapatıyor tup u belkide içi duzgun tupun. ama goruntuden baska birsey anlasılmıyormus girpi bakmak gerekmis.

ozlem asıl onemli soruyu unuttum
tup bebek tuttumu ? hamilemisin su anda ??

ozlem asıl onemli soruyu unuttum
tup bebek tuttumu ? hamilemisin su anda ??

Canım, eşim ve bende hem tahlillerde hemde hsg filminde herhangi bir sorun görünmedi. Bu yüzden ameliyat oldum. Hsg filminde açık görünen kanallarımın aslında çok dar olduğunu ve geçişin çok zor olduğunu tespit ettik, bu yüzden hamile kalamıyormuşum. Aşılama yapılsa bile Dış gebelik riskim yüksek olduğundan direk Tüp bebeğe geçtik ama maalesef tutmadısenağlama. Nasip artık napalım, hayırlısı değilmiş.

arkadaslar merhaba

canım ben sadece laparoskobi oldum,maliyet konusunda özel bir hastanede operasyonum yapıldı yaklaşık bize maliyeti 2500 hastane ve doktor fiyatı ytl ödedik...
operasyondan sonra antibiyotik vs vermedi doktorum sadece bir müddet ağrı kesici kullandım...
operasyondan 6 ay sonra gebeliğim oluştu darısı sizlerin başına...
:emir_bebek:

canım ben sadece laparoskobi oldum,maliyet konusunda özel bir hastanede operasyonum yapıldı yaklaşık bize maliyeti 2500 hastane ve doktor fiyatı ytl ödedik...
operasyondan sonra antibiyotik vs vermedi doktorum sadece bir müddet ağrı kesici kullandım...
operasyondan 6 ay sonra gebeliğim oluştu darısı sizlerin başına...
:emir_bebek:[/QUOTE

Tebrik ederim canım. Allah bebişine sağlıklı mutlu ve uzuuuuuun bir ömür versin.

Merhaba Arkadaşlar,
Doktorum bana aşılamaya geçebilmemiz için laparoskopi ve histeroskopi olmam gerektiğini söyledi. Adetimin ilk günü aramam gerektiğini söyledi. Normalde çok düzenli gelen adetim bu ay 8 gün gecikmeli geldi ve ilk damla geldiğinde doktorumu aradım. bana bir hafta sonra laparoskopi ve histeroskopi için gün vereceklerini söyledi. Heycandanmıdır korkudanmıdır bilmiyorum adetim kesildi. 3 gündür bir damla geliyor sadece. Şimdi benim korkum haftaya gel dediklerinde adetli olursam problem olurmu?
Ayrıca bu amelyatı geçiren arkadaşlar mutlaka vardır, internetten araştırdım biraz ama merak ettiğim konu şu,acı varmı ? Ya biraz korkuyorumda nolur bana bilgi verin senağlama[/QU

canim adetin korkudan kesilmis olabilir ikisinden de korkma duymuyosun cunku ikiside ameliyat ortaminda narkozla yapiliyo laprakopiyle tuplerine bakacak histreskopiyle rahimde yapisiklik sekil bozuklugu var mi ona bakacak korkma ben ikisini de yaptirdim

X