Kocanızın sizi yıllar önce aldattığını ve bir çocuğu olduğunu öğrenseniz?

AttaQue

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
2.710
20
Kocanızla uzun zamandır evlisiniz, severek evlendiniz ve birbirinize güveniniz tam. Fakat bir gün geliyor ve size birşey anlatmak istediğini söylüyor. Şaşırarak dinliyorsunuz. Diyor ki , yıllar önce hayatımda sen varken ben bir başkasıyla beraber oldum ve çok zaman sonra bu kişiden bir çocuğum olduğunu öğrendim. Şu an bir zamanlar beraber olduğum kadın ölmek üzere ve çocuğun gidecek kalacak bir yeri yok , ona sahip çıkabilecek bir akrabası da.Yaptığım bir hataydı biliyorum seni de seviyorum yuvamızı asla yıkmak istemiyorum ama o kadından olan çocuğu da buraya getirip yanımızda kalmasını istiyorum. Tepkiniz ne olurdu?

Uzun zamandır evli olmayan bayanlar da bunu, henüz siz eşinizin hayatında yokken , beraber olduğu kadından bir çocuk sahibi olduğunu öğreniyor ve size aynı yukarıdaki teklifi yapıyor olarak düşünebilirler.

* O kadının ölmek üzere olduğunu
*Çocuğun hiçbirşeyden haberi olmayan masum bir çocuk olduğunu

unutmayalım..

Tam türk filimlerdeki gibi desene :kahve:
Allah korusun kimsenin başına böyle bişey gelmez umarım.

çok üzüleceğim kesin, o adamı boğmak gelirdi ilk etapta içimden, ama çocuğu düşününce ne bileyim sanırım çocuğa bakardım. Yalnız bu benim o adamı affettiğim anlamına gelmez. Burnundan getirirdim. çocuğun suçu yok zor bir durum gerçekten

Evimizden ırak olsun diyorum öncelikle..
Yıllar önce olması demek onu affedeceğim anlamına gelmiyor hemen.Önce kavgamı yapardım tepkimi koyardım..:eek:klava:
1 yıl üzerine annelik savaşını kazanan genç bir anne olarak o çocuğu kendi başına bırakmazdım.Alıp getir derdim.Çocuk hasretiyle yanıp tutuşmuşum çünkü..
Sonrada eşimle bir süre konuşmazdım ama bu o çocuğa kendisiyle alaklı olmadığını sürekli belirtir,aldatılmış olmamdan dolayı olduğunu söylerdim..
Yıllar önce olmuş geçmiş bişe için eşimden ayrılmam sanırım
fisfisfis

Kafam çok karıştı gerçekten kafamçokkarıştı ama o çocuğa da bakardım herhalde suçsuz, günahsız ve masum. Yıllar önce olduysa aldatılma söz konusu değilsede yuvamı yıkmazdım. Şu da bir gerçek ki kocamın da bu zaman zarfında bende çekeceği olurdu Kötü Kazen

Kızlar yaaa acaba siz mi kendinizi kandırıyorsunuz yoksa ben mi acımasızım çözemedim.

Hele ki uzun yıllardır evli olucam kocam beni aldatmış ve çocuk sahibi olmuş olucak ben de kocamı vicdanıyla başbaşa bırakıp çocuğa bakıcam. Lütfen kime kusura bakmasın ama ben o adamla böyle bir şeyi öğrenip aynı evde yaşamaya devam edebileceğimi hiç sanmıyorum. Çocuk elbetteki masum ve günahsız. Ama en az o çocuk kadar günahsız biri daha varsa o da benim. Dolayısıyla günahının cezasını çekmesi gereken kişi eşimdir ve nasıl hallediyorsa halletsin.

Kızlar yaaa acaba siz mi kendinizi kandırıyorsunuz yoksa ben mi acımasızım çözemedim.

Hele ki uzun yıllardır evli olucam kocam beni aldatmış ve çocuk sahibi olmuş olucak ben de kocamı vicdanıyla başbaşa bırakıp çocuğa bakıcam. Lütfen kime kusura bakmasın ama ben o adamla böyle bir şeyi öğrenip aynı evde yaşamaya devam edebileceğimi hiç sanmıyorum. Çocuk elbetteki masum ve günahsız. Ama en az o çocuk kadar günahsız biri daha varsa o da benim. Dolayısıyla günahının cezasını çekmesi gereken kişi eşimdir ve nasıl hallediyorsa halletsin.

Her insanın bakış açısı farklıdır ki canım bunun insanın kendini kandırmasıyla alakası yokki..Elbette senin suçun yok ama bir zamanlar olmuş bir olay yüzünden ben gitmem bunu savunuyorum..Sen gidersin ben gitmem..
Eşime karşı elbetteki kızgınlığım olur,tepkili olurum ama yıllar önceki bir şeyin bedelini ayrılarak ödettirmem ben.
Mutlu mesut yaşarız da demiyorum.
Kendime de bakarım yani ben nasıl anlamamışım diye..Elbette sıcağı sıcağına bir durumsa bırakırım.
Neyse her insanın yorumu farklıdır ama lütfen kendimizce yorum yaparken başkalarının yapmış olduğu yorumu küçümsemeyelim.Bu tıbbi bir formül değil,tedavi değil sadece insanların hassasiyeti ve hayata bakışına göreki düşünceleri..
Değil mi tatlım?a.s.

konu aldatılma olunca af edılemez bırseyama ortada gunahsız bır cocuk cocuga bakardım ama esıme olan guvenımı yıtırııdımhayatına geldı gelecegıne pişman ederdım

o çocuk esimden oldugu ne malum?? ölürüm yine bakmazdim.jeyyarjeyyarjeyyarjeyyarjeyyarKötü KazenKötü KazenKötü Kazen

Allah korusun ama bakardım sonuçta masum bir yavrucak. Eşime bişey demezdim. Vicdan azabıyla onu yanlız bırakırdım.

helal sana öznur tam benim beynim bir kere o cocugu cok ama cok bagirima basardim cünki onun annesi madim bu konu böylese ölecekse anne olmak isterdim
o cocugua

tabiki kolay deyil cocuk bakmak ama bu yavrunun hic bir sucu yok birde zaten garip

esime gelince allah onun zaten vermis hakkinda verecegini onun cekti vicdan azabi ona az bile

benim icin o cocuk sorun olmaz beni aldatmis olmasi asil problem bence cocuga tabiki bakarim ama hala onunla evli kalirmiyim iste onu bilemem büyük konusmamak lazim

ben büyük konuşmak istemiyorum ama kesinlikle bakmazdım..çünki her çocuga baktığımda eşimin beni aldattığını düşünür ve dahada üzülürdüm.çünki çocuk onların beraber olmalarının bir meyvesiydi..eşimde ve benimde o çocuga baktığımızda belki o günler aklımıza geleceginden....bu yüzden ne yanımda nede çevremde o çocuğu görmek istemezdim..tabiiki eşimide....evlerden ırak olsun rabbim bizi böyle sınamasın...

Peki kizlarr, çocuga bakarim diyenlere sesleniyorum. Farz edelim ki baktiniz. Aileniz, akrabalariniz, dostlarinin ne düsünür diye akliniza gelmiyor mu???
Demezlermi, karinisi yillar önce aldatti, simdi çocuga bakiyor!! Bunu ancak kendine saygisi kalmayan insan yapar. PEKIII, esiniz, nerden biliyor kadinin ölecegini? demekki halen görüsüyorlar, ve çocuga devamli ilgileniyor. BIR gecelik iliski olsa, o gece orda biterdi. Büyük konusmayim, degil çocuga bakmak, esime bile kapi disari ederimKötü KazenKötü KazenKötü KazenKötü Kazen

Peki kizlarr, çocuga bakarim diyenlere sesleniyorum. Farz edelim ki baktiniz. Aileniz, akrabalariniz, dostlarinin ne düsünür diye akliniza gelmiyor mu???
Demezlermi, karinisi yillar önce aldatti, simdi çocuga bakiyor!! Bunu ancak kendine saygisi kalmayan insan yapar. PEKIII, esiniz, nerden biliyor kadinin ölecegini? demekki halen görüsüyorlar, ve çocuga devamli ilgileniyor. BIR gecelik iliski olsa, o gece orda biterdi. Büyük konusmayim, degil çocuga bakmak, esime bile kapi disari ederimKötü KazenKötü KazenKötü KazenKötü Kazen

cok güzel dogru yazdin kardesim

cevreme gelince onlar öyle düsünsün beni baglamaz ben o bebis düsünürum

bu benim iyligimden dolayi deyil

ya düsün bir kere annesi ölecek nasil ortada birakirsin

Herkes kapısının önündekini süpürecek canım.
Erkek bu kimi aleni aldatır,kimi göz çapkınlığı yapar,kiminin aklına banyoda başka bir kadın gelir..Erkeğin neler yaşadığını kimse bilemez kusura bakma..
Ben çocuk hasretiyle 1 yıl yanmışım ve çocukları da severim.Masama bir tabak koymaktan,ona da iki çeşit kıyafet almakla batmam herhalde..
Haaa hayatımın her alanında da çevremi ailemi düşünecek değilim...Ben kocama bile şu anda hesap vermiyorken kapımın dış mandalı olan kimseye hesap veremem.Benim bir tek Cenabı Allaha verilecek hesabım var,o çocuğu atarsam çevremin gözünde belki yücelicem ama kat kat aşağılara düşücem yaptığım sevaplarda gidecek Allah katında..
Bunları konuşurum eşimle son durumu öğrenirim..Ama o çocuğu ev hasretinden uzak bırakmam.Geçmişte yaşanmış bir şeyse çirkeflik yapmam elbette kızarım.Ama sıcağı sıcağına devam eden bir şeyse de ona göre hareket ederim.
Bu göreceli bir kavram...Ve benim düşüncemmm.ok??B]
:kahve:

Tabiki de kabul ederdim
çünkü başka çarem yok
olan olmuş sonuçta kadın da ölmek üzere
bu durumda başka bişey yapılamaz

X