Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Sevgili Anneler dikkat 0-6 Ya ocuunzu kree gnderirken dikkat edin nk......

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

mizdamiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2006
6.750
19
38
hanımlar ben cocuk gelısımı mezunuyum ve anaokularında calısıyorum ama artık bosum neden mı yaz basında gazete ılanıyla buldugum kresde calısmaya basladım ılk basta kres her zaman kı kreslere benzıyodu ama sonradan kotu yanlarını gormem zor olmadı.ılk basta hıjyen ortam deıldı cocukların yemeklerının pıstıgı tencereyle bır gun sonra kopek ıcın yemek hazırlanabılıyodu cunku ıs yerı sahıbının kopegı vardıkopege et pısırıırken cocuklara yagsız tuzsuz kotu ortamlarda pısmıs makarna yedırılıyodu dahasıda var bu krese 1 ay daynabıldım kopeke hergun et yerken cocukların onune hıc bır zamman et gelmedı.hatta kadın o kadar olayı abartmıstıkıcocuklara mecburen kuru ekmek yedırdıgımı bılıyorum ıcım kan aglıyarak.tuvaletler pıslık ıcınde her taraf dokuluyo yanı ılk bolumler goz boymak ıcın gayet guzel ama dıger taraflar kotu.bende ılerde anne olacam benımde cocugum olacak bır bır bebegın bunu yasamasını ıstemem ben o cocuklar acken ıcım dayanmıyodu dusunsenızze ben bıle ac kalıyodum ıs yerınde yanınmda su etı form buskıvılerınen goturuyodum onlardan yıyodum cocukarla bırlıkte cocuklar ac oldukları zaman hemen benım cantama kosuyolardır hatta bır kere almayı unutmustum hepsı bırden ogretmenım bıskuvı verırmırmısın dedı yok almadım dedım ınanmayıp cantma baktılar suratlarındakı o ıfadeyı gormenız lazım o gunun sonunda evden yıyecek getırmeye basladım gızlı gızlı ama allahdan cıktım ve ıs yerıde kapandı oyuzden cocuklarınızı krese gonderırken ıkı kez dusunun ben sızıe bulundugunuz ılın beledıyeye baglı kreslerını tafsıye ederım mukenmel oluuyolar her ay denetım olur orda yemekler bol bol olur cocuklara corba mkarana tatlı et bunların hepsı azda olsa bır ogunde verırılır ben cok gordum yemek masasında bu yıyecekleı yıyıp uyuyan eeeeeee ne yapsınlar uzerlerıne o kadar yıyınce agırlık cokuyo.hanımlar dıkat edın cocuklarını hep sıze tavsıyem 12-3 arası kontrol edın yemek ve uyku satlerı cunkune yıyolar ne ıcıyolar gorun nasıl ortamda uyuyolar gorun.cocuk eger kresı sevmıyosa haklıdır sakın cocugunzu kızmayın cunku ben bııle ne kadar etkınlık yaparsalar calıstıgım ortamı okadar sevıp o sevıncle gıderdım ayyyyyy bugun ne yapcaz umıdıyle bu beledıye kreslerı etkınlık bol olan yerler her hafta mukakkak bıseyler yapılır ama dıgerkresler yanı ozel kresler bıraaz cımrıdır yapmazlar ozel kresler daha lacka yanı cıddıyet onlarda yok...bır ayrıntı daha sızden cok malzeme ıstıyolarsa sakın bol bol goturmeyın alıstırmayın cunku o verdıgın malzemeler hep kalıo onlarda kendıne kullanıyolar ben cok gordum.ha suda var sımdı tum kersler kotu demıyorum vıjdan sahıbı kerslerde modern kreslerde cok ama sız hep kontrol edınnnnnn.ALLAH kolaylık versın sımdıdedn

biz bilgilendirdiğin için çok sağol.böyle yakından gözlem yapmış birini fikri gerçekten çok önemli.umarım güzel bir kreşte iş bulursun...

Sevgili Mızmız; olayı birinci dereceden yaşayan biri olarak bunları bize aktarman inanki çok güzel ama olaylar çok üzücü. Böyle kendini bilmez, sırf para uğruna ufacık minik çocuklara eziyet eden(aç bırakmak, pis ortamdan bahsediyorum) insanlara diyecek ve yapacak çok şey var aslında ama yeri değil. Kreş seçimi cidden çok önemli.Özel kreşlerden ziyade devlete bağlı kreşler tercih edilmelidir diye düşünüyorum. Ki bende öyle yaptım.4.5 yaşındaki kızım MEB'e bağlı bir kreşe gidiyor ve çok mutlu huzurlu.Öğretmeniyle sürekli irtibat halindeyiz.Arkadaşlarını, öğretmenini, kreşi çok seviyor.(ilk başlarda çok zorlandık ama neyseki iyiyiz şimdi)Kreşe başladıktan sonra kilo bile aldı benim iskelet kızım:Roflol: :Roflol:

MIZMIZ CANIM BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BU İNSANLIK DIŞI BİR ŞEY YA GÜVENİP GÖNDERİYORUZ KREŞE NELER OLUYOR BENDE SENEYE KIŞA VERMEK İSTİYORDUM BEN İZMİRDEYİM BURDAKİ GÜVENİLİR KREŞ İSİMLERİ VARSA BANA VEREBİLİRSEN SEVİNİRİM CANIM :1yes2:

bende kreşlerde çalışmış v bırı olarak sonuna kadar katılıyorum mızmıza..çocugunuzun sözlerı ,davranışları sıze bı uyarı olsun ,,lutfen buna dıkkat edın,,gözardı etmeyın..ögretmene degıl çocugunuzun davranışlarına guvenın..yoksa hayatınız boyunca kendıne guvensız,,yeteneklerı gözardı edılmış..uykudan nefret eden bı çocugunuz olurrr...budurumu ıyıleştıremezsınız ,çocugunuz hiç bi davranışı önemsız degıldır..sıze ufaktan sınyaller verır..kamera var dıye orası guvenılır anlamına gelmemelı..kamera sadece çocugun mutlu oldugu durumları yansıtacaktır emın olun ..zaten kreşın adını kötu durumlarla yansırtmazlar bunu unutmayın..

bende kreşlerde çalışmış v bırı olarak sonuna kadar katılıyorum mızmıza..çocugunuzun sözlerı ,davranışları sıze bı uyarı olsun ,,lutfen buna dıkkat edın,,gözardı etmeyın..ögretmene degıl çocugunuzun davranışlarına guvenın..yoksa hayatınız boyunca kendıne guvensız,,yeteneklerı gözardı edılmış..uykudan nefret eden bı çocugunuz olurrr...budurumu ıyıleştıremezsınız ,çocugunuz hiç bi davranışı önemsız degıldır..sıze ufaktan sınyaller verır..kamera var dıye orası guvenılır anlamına gelmemelı..kamera sadece çocugun mutlu oldugu durumları yansıtacaktır emın olun ..zaten kreşın adını kötu durumlarla yansırtmazlar bunu unutmayın..

Şİlacım kesinlikle katılıyorum.Çocuklarımızın söylediklerini lütfen gözardı etmeyelim. Onlara inanalım. ben böyle kötü bir tecrübe yaşadım ve hatta bunu sizlerle paylaşmıştım.İsteyen gözatabilir.Link Silinmiştir.

bizi bilgilendirdigin icin cok tsk ederim bu konuda daha titiz davranmami sagladin.

sağolasın mızmız bilgilendirdiğin için. bende kızımı devlet okulunun anaokuluna gönderdim, okula alışması için 1 yıl. şimdi okula gönderemiyorum anlattıklarına bakılırsa okullada ilgili bi sorun olabilir. uyarın için teşekkürler...

ben meb vermek siterim ama onların 3ay yaz tatili oluyo o zaman kime bırakıcam çocuğu??az bir zaman değil mecburen özele vercem tabi araştırcam en iyisine vercem mümkünse

Benim oğlanada annem bakıyo ama nereye kadar o da eminim 3 yaşından sonra bırakacak ve bende kreşlere yönilecem.Ama yazını okuyunca inanki gözüm korktu.Zaten bu konuda çok güvensizim,şimdi bayağı pimpirikli olucam galiba.Paylaşımın için çok teşekkürler.

ben de bu yıl vermeyi düşünüyordum kreşin her tararını gezdirdiler tertemiz di . gene de zorluklarla büyütmüşüm birilerine emanet etmek kolay değil

Güzelim bende kreşe yeni verdim,ama yzını görünce inan korktum ve şüphe içine düştüm gerçi çok araştırdım,gezdim ve çok temiz ama yinede insan senin yazını okuyunca dehşete düşüyor!!!CADIARZUCADIARZU

bizi bilgilendirdiğin için saol ben oğlumu milieğitime bağlı kreşe gönderdim inşallah bir sorun yaşamayız

arkadaşım güzel konuya deyinmişsin teşekkürler benim annemde ben 10 yaşındayken bir özel kreşte iş bulmuştu bende okuldan sonra annemin yanına uğrardım görseniz öğretmenler kendi halinde çekiliyorlar odalarına çaylar sohpetler bakıcılarda çocukları susturabilmek için bağırıyor dövüyor hijyen zaten hiç yok bakıcılar çok yoruluyorlar diye oyuncaklarla felanda oynatmıyorlar çoğu zaman çocukları duvar dibine dizip oturtturuyorlar yada sürekli yatırmaya çalışıyorlar annnemde 15 gün zor dayanmıştı çıkmıştı gerçekten yaşamak lazım bire bir görmek lazım o ortamı

Canım merhaba nasılsın umarım iyisindir,biliyosunkreşe başladık 3 hafta olucak başta çok fazla problem yaşamadık ama şimdi yaşıyoruz bugün benden ayrılmak istemedi gitmek istemiyorum,kalmak istemiyorum ,çok üzüldüm ne yapıcağımı şaşırdım inan zaten dünde göndermedim gitmek istemediği için bugün de gidince baya problem yaptı öğretmeni,ablası konuşmaya çalıştık neden diyoruz sadece kalmak istemediğini ,uyumak ve yemek yemek istemediğini söylüyor,tek başımıza kaldığımızda da bi problemin olmadığını sadece gitmek istemediğini söylüyor:çok üzgünüm:Başta hiçbir şey yoktu güle oynaya gidiyordu şimdi neden böyle oldu anlayamıyorum,Yardımcı olursan sevinirim.SEVGİLER:1hug:

kızımı kreşe vermedim ama eltimle görümcem 3 yaşındayken çocuklarını yollamışlardı.dikkatimi çeken çocuklar eve gelince direk yiyecek istiyorlardı.eltiminki nerdeyse doymak bilmiyordu.onlarda korkmaya başlamışlardı.kıtlıktan çıkmış gibiydiler.
bir kerede(o zaman istanbuldaydım daha) kızımı parka götürmüştüm.bir bayan sinirli sinirli yanındakilare bişey anlatıyordu.bağıra bağıra.bayan çalışıyormuş.oğlunu özel kreşe vermiş.kahvaltı kreşte oluyormuş.sabah çocuğu bırakmış.kahvaltı saatiymiş.kreş ücretini vermeyi unuttuğunu fark edip geri dönmüş.döndüğünde çocuklara kahvaltı diye pazarda satılan ucuz bisküvi ve süt vermişler.hesabını sormuş.çocuğu almış,ücretide vermeden çıkmış ordan.Allah böylelerinden korusun yavrularımızı:çok üzgünüm:

Canım merhaba nasılsın umarım iyisindir,biliyosunkreşe başladık 3 hafta olucak başta çok fazla problem yaşamadık ama şimdi yaşıyoruz bugün benden ayrılmak istemedi gitmek istemiyorum,kalmak istemiyorum ,çok üzüldüm ne yapıcağımı şaşırdım inan zaten dünde göndermedim gitmek istemediği için bugün de gidince baya problem yaptı öğretmeni,ablası konuşmaya çalıştık neden diyoruz sadece kalmak istemediğini ,uyumak ve yemek yemek istemediğini söylüyor,tek başımıza kaldığımızda da bi problemin olmadığını sadece gitmek istemediğini söylüyor:çok üzgünüm:Başta hiçbir şey yoktu güle oynaya gidiyordu şimdi neden böyle oldu anlayamıyorum,Yardımcı olursan sevinirim.SEVGİLER:1hug:

canım çocuğun bişeylerden korkmuş olabilir.eğer başta problem yok ve sonradan bişey olduysa.sakın ihmal etme ve iyi araştır.çocuk psikolojisi ihmale gelmez.Allah yardımcın olsuna.s.

X