yumurtanın döllendiği nasıl anlaşılır?

sırnaşık şey aynen canım bende diyorum ki bi tavuk kadar olamadım o bile yumurtluyor brnde tık yoook:bbo:

anacım hem de her gun yumurtluyorlar bazen cift cift. hatta cift sarılısı bile var:) benim anlamadıgım bunlar her gun mu yapıyor:) hatta horoz bes altı tavugu birden beceriyor.
sormak lazım hem her gun hem de bes altı kere. nerden buluyor bu enerji ve dolleyecek hammaddeyi:dance:

yumurtanın çatladığını görmek için 12-13. günde lh ölçtürücem.. 21. günde de yumurtlama gerçekleşmiş mi progesteronu ölçtürücem . 23.. gün de B hcg için kan testi döllenme olmuş mu .. başka bir yol yok herhalde takip için .. yani doktor kontrolü dışında ... yanlışım varsa uyarın ..... haaa bir de bütün gün şu şekilde dolaşacaksınız bu günler de durumlara göre 12.13. gün: yumurtam çatladı yumurtam çatladı...21.. gün yumurtam çıktı salıverildi salıverildi... 23. güne kadar da yumurtam döllendi yumurtam döllendi:)))))

ya bildigim kadarıyla adetin birici gününüde sayıp14.günle 20. gün arası diye sölemişti kadın dogumcum.o aralarda yumurta catlıyomus.tabi ben hala o catlayan yumurtaya ulasamadım.ıskalıyom galiba.

Son düzenleme:
ya bildigim kadarıyla adetin birici gününüde sayıp14.günle 20. gün arası diye sölemişti kadın dogumcum.o aralarda yumurta catlıyomus.tabi ben hala o catlayan yumurtaya ulasamadım.ıskalıyom galiba.

Canım ıskalayalı bir yılı geçtiyse artık doktora git yumurta takibine başlayın derim.
Ama her insanın yumurtlama zamanı illa bu günlerde olacak diye birşey yok.Benimki 11. gün çatladı mesela.

Siz 2-3 günde bir deneyerek sonuca daha kolay ulaşırsınız.Gibi geliyor.O kadar sık olmasını sorun edersende yumurta takibi yaptır yumurtanın büyüdüğü dönemleri değerlendirin derim ben :KK66:)

hilalnur güldürdün beni öyle dolaşacağız ha çok şekersin ya bana doktor 14-19.gün arası gün aşırı beraber olun dedi bakıcaz artık

döllenen yumurta akıntı şeklinde yumurtaakı gibi şeffaf oluyor çatlayıp çatlamadığını sünüp sünmediğine bakıcaksınız nasıl mı parmaklar arasında alıp öyle ortalama 6cm oluyorsa kaçırmayın diyor doktorlar ben bilmem doktor bilir

Ya arkadaşlar parmakla sünen akıntı.Döllenen yumurtanın değil,çatlayan yumurtanın işaretidir.
Yumurtanız çatlamışsa vajinadan sümüksü uzayan bir sıvı gelirmiş.Ve siz bu günleri en iyi şekilde değerlendirmelisiniz.
Ben hiç uygulamadım.
Döllendiği daha sonra testlerle anlaşılır ancak.

Günde 2 kez gonaphene kullanmama rağmen yumurtalarım büyümedi bile...
Bu ayda günde 3 tane kullanacağım bakalım sonuç ne olacak?
Dualarınızı esirgemeyin benden de...

ben ikinciye hamile kalmaya çalışıyorum ilki hemen oluvermişti.. ama şimdiki inatçı biraz...ayrıca döllenme belirtisi filan hiç takip etmemişim ne kadar cahillik etmişim yaa..6 yıl geçti aradan hatırlıyamıyorum ..beklemek adamı mahfediyor döllendimi döllenmedimi döllendimi mi mi mi mi?

Günde 2 kez gonaphene kullanmama rağmen yumurtalarım büyümedi bile...
Bu ayda günde 3 tane kullanacağım bakalım sonuç ne olacak?
Dualarınızı esirgemeyin benden de...

canım benimkide senin gibi oldu.günde 1 taneyle başladım.sonra 2,sonra 3 baktıki doktor büyümüyor.son olarak günde 4 taneye çıkarınca 4 aydır,her ay 2 tane yumurtam büyüdü.ama malasef benimkide döllenmemekte inat ediyor..nasipte ne zaman varsa o zaman oluyor.yumurta var yada yok farketmiyor.allah nasip ettimi onlar bahane.işallah tez zamanda hepimiz müjdeyi veririz.:Saruboceq::Saruboceq:

yumurta ne zamn dollenır ayyyyy acaba dolendımı catladımıkı bu ay dıye dusune dusune en sonunda kafayı yedım kafamçokkarıştıvalla-tatlicadiarzu-onceden azda olsa belırtılerden anlıyodum ama artık ben hıc anlamıyorum yaaaaaaa:çok üzgünüm:kafamçokkarıştı

yumurta ne zamn dollenır ayyyyy acaba dolendımı catladımıkı bu ay dıye dusune dusune en sonunda kafayı yedım kafamçokkarıştıvalla-tatlicadiarzu-onceden azda olsa belırtılerden anlıyodum ama artık ben hıc anlamıyorum yaaaaaaa:çok üzgünüm:kafamçokkarıştı
bütün belirtiler birbiriyle aynı,
yumurtlama,
döllenme,
adet olma,
hamile olma,
düşük yapma....hepsinin belirtileri aynı, akıntı vede sıkıntıyla başlıyor yada kasık ağrısı vs sonrası allah kerim,bence ayırtetmek çok zor hatta imkansız

X