Enteresan Meyveler

Emine

Guru
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2007
1.598
13
47
Şenizmerhaba hanimlar burada sizlere benim cok sevdigim ama heryerde bulunmayan Meyveleri ekliycem....yerimseniben
belki sizlerdede vardir degisik Meyve resimleri ....ve denemek istediginiz Meyveler....bakalim hangi tür meyveleri seviyormusuz......CADIARZU

karayemis1no8.jpg
43000719karayemi002cc5.jpg
bunlar kareyemis....taniyorsunuzdur ama malesef Avusturyada yani benim kaldigim yerlerde yok.....
143792941mj7.jpg

143793041yv7.jpg
bu pomelo greyfrut ve portakal arasi bir tadi var cok hos.....

kakiwo5.png
bu meyveye cennet elmasi yada trabzon Hurmasi deniliyor ama burada :eek:Kaki.....cok tatli bir Meyve ben coooook severim...
[/B]
800pxcaricapapaya128pioiz0.jpg
buda mangoooooooo....sengözlerimebaksanab

litschi.GIF
buna burda litschi deniliyor ben severimmmm üst düzey biraz batiyor ici kaygan tadi sanki kirazi andiriyor vatani CIna diye biliyorum ortadaki kara bademi ekile biliniyormus

43000716ncir001cz8.jpg
bunlarda incir....burada hep hasret kalmisimdir inciri dalindan kopartip yemeyi....

29052004162629lkk8.jpg
bu karombola ben denedim tadini halen hicbir degisik meyveye benzetemiyorum....ilginc bir meyve türü...

hanimlar bugün ilk kez Litschi aldim denedim.......himmmm nedesem huysuz citir´in dedigi gibi biraz kirazi andiriyor.....

avocado3ci5.jpg
avocadoaq2.jpg
bu Avocado......simdiye kadar hic denemedim.....
buda Kokosnuss...1 kokosnus agacinda senede 70 ile 120 tane kokosnus yetisiyormus.....
kokos1pq6.jpg
kokos5hp6.jpg
kokos6gh0.jpg

papaya2hk7.jpg
papaya1ne5.jpg
bunlarda Papaya.....henüz denemedim.....deneyen varsa tadi nasil?????

avocado3ci5.jpg
avocadoaq2.jpg
bu Avocado......simdiye kadar hic denemedim.....
buda Kokosnuss...1 kokosnus agacinda senede 70 ile 120 tane kokosnus yetisiyormus.....
kokos1pq6.jpg
kokos5hp6.jpg
kokos6gh0.jpg

Ben avokadoyu meyve olarak kabul etmem. Bunu antrelerde genelde yenilir, içindeki çekirdegi çikartip içine mayonez koyuyorsun, ama çok olgun olacak, ve taze ekmekle yiyorsun, kasikla. Ama DIKKAT çok yagli, rejime hayatta gitmez. Ben çok severim ve tavsiye ederim

Pomelosa gelince... genelde kisin olur. Ben her zaman alirim, ama kabugunu soyup yiyeceksin,yani dilimlerin kabugunu , iç yanii anlatabildiysem yoksa aci bir tadi var. DIS Kabugu çok kalin. REjime birebir. Tavsiye ederim

Kizlar Incire Bizde Hasretiz Tanesi 50 Cent Olunc Insan Kanamiyor Tabi Digerlerini Bende Denedim Litschi Güzel Ama Zahmetli Kabuklarini Cikaran Olsa Ne Ala Hepinize Taze Meyve Sulu Günlerrr

ben Avocado yu denedim ama hic begenmedim sert tatsiz tussuz birsey ama papaya cok hosuma gitmisti tavsiye ederimyerimseniben

ben Avocado yu denedim ama hic begenmedim sert tatsiz tussuz birsey ama papaya cok hosuma gitmisti tavsiye ederimyerimseniben

ben avocadoyu denemedimCADIARZU
ama papayayi dün demedim benimde hosuma gitti....tadi biraz kabaga ve süte andiriyor cok ilginc bir meyve.....yerimseniben

800pxyerkirazc4b1ac3a7ccq4.jpg

Physalis veya yer kirazı, Solanaceae ailesine mensup, ılıman ve astropikal bölgelerde yetişen ve birçok çeşidi olan bir bitki cinsi.

Yaklaşık olarak 30-40 cm yüksekliğe erişen bitkinin meyveleri ufak ve turuncumsudur. Dokusu domatesi andırır. Meyvesi kağıdımsı bir kabuğa sarılıdır. Çin feneri (physalis alkekengi) ve pelerinli bektaşi üzümü (physalis peruviana) bu cinse ait meyvelerdir.

Kökenbilim [değiştir]

X