Örgü Şemalı çocuk battaniyeleri

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

husel

er:)
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2007
1.849
18
46
j7196rq9oj9.jpg

j71432sf3wx7.jpg

j72138ax0it0.jpg

kusura bakmayın....bişey soracaktım..
tek şişe bu kadar ilmek nasıl sığıyor.? Örerken zorluk oluyormu...

2 parça halinde örüp daha sonra birleştirebilirsin
diğer bir alternatif ise misinalı şişler
onlara istediğin kadar ilmek sığdırırsın.

bende renklere nasıl geçeceğimi bilmiyorum.her seferinde kesecekmiyiz ipliği?

bende renklere nasıl geçeceğimi bilmiyorum.her seferinde kesecekmiyiz ipliği?

Hayır canım herseferınde ip kesilirse olmaz..Mesala ördün sarı rengi vekırmızıya geçiceksin...Kırmızı ipini baglıyosun örmeye devam et sarı renge geldi sıra diyelimmm....Sarı ipin geride kaldı . Sarı ipini şişe dolayıp örgüne devam edıcen..Arkada uzun şekildee o sarı ip uzanmış olucak:eek:

modele göre renk değişimlerinde arkada ipi uzatıyosak o zaman battaniyenin arkasına düz örgü ikinci bi kat mı yapmak gerek?

canım 2 yüzlü örmeye gerek yok
bizim buralarda bu tür örgü battaniyelerin içine astar yapılıyor uygun bir kumaşla
hem iplerle bebeğin teninin temasıda önlenmiş oluyor

kızlar peki bebek yünü ile mi öreceğiz yoksa daha kalın bir yünmü? tunus için şiş (yani özel tığ gibi oluyor biliyorum) numarası var mı?

kızlar peki bebek yünü ile mi öreceğiz yoksa daha kalın bir yünmü? tunus için şiş (yani özel tığ gibi oluyor biliyorum) numarası var mı?

canım kullanacağın ipe göre şişin numarasını seçersin. ipin kağıdında şiş ve tunus şişi için ayrı ayrı numaralar veriliyor.bence fazla kalın ip seçilmemeli, çünkü tunus işi zaten dokuma gibi durduğundan kalın ip kaba düşer. dediğin gibi bebe yünü yada ona benzer kalınlıkta ip kullanılmalı.

Arkadaşlar bu battaniyeler tunus işi değil sıkiğne tekniği ile yapılıyor. tunus işi tek şişle yapılır. bu kadar büyük olmaz, Ben sipariş üzerine hazırlıyorum. renkli iplikleri örerken arkada değil ördüğümüz diğer ipliğin arasından geçirerek örüyoruz önü arkası aynı oluyor astarlanmayada gerek olmuyor. bunlarda ördüğüm battaniyeler

Bu da ters görünüşü. sadece üzerindeki işlemeler gözüküyor. işlemeler olmasa ön ve arka aynı

nalanna biliyorum satıyormuşun ama ben bunu ilk bebeğime kendi ellerimle örmek istiyorum ama mantığını anlayamadım. Şu ipi diğer ipliğin arasından geçirme işini anlatabilirmisin canım. Anlatmak istemezsende anlarım

nalanna biliyorum satıyormuşun ama ben bunu ilk bebeğime kendi ellerimle örmek istiyorum ama mantığını anlayamadım. Şu ipi diğer ipliğin arasından geçirme işini anlatabilirmisin canım. Anlatmak istemezsende anlarım

Merhaba arkadaşım,
battaniyeyi örerken bazı yerlerde 2 ip takıyorum, mesela beyaz kısımlarda, örneğin iki yanındaki beyaz kısımlarda 2 ayrı ip takılı böylece aradan ip geçirmeye gerek kalmıyor. aradan ip geçirmekte aslında basit birşey ama anlatması zor, aradan yürütmem gereken ipi tığımdaki ilmek ile parmağımdaki ipin arasından yürütüyorum. bu şekilde örünce arasında kalıyor gözükmüyor, ama dediğim gibi aradaki mesafe çok uzunsa yada ip üstten sırıtacak şekildeyse 2 ip takmak daha mantıklı ama çok zorlanacaksan dümdüz ördükten sonra üzerinede işleyebilirsin.

nalancım merhaba, teyzemde bu battaniyelerden başladı ayıcıklıdan, dediğin şekilde sık iğne ile örüyor. ipi yürütmedede sorun yok ama şemadan örnek çıkarması berbat bişeymiş. kadıncağız kaç kez söktü, ördü. şimdi bitirdi gibi bişey ama aycık kısa durdu biraz. tıknaz bişey oldu yani. bu şemalar burada güzel görünüyor ama çıktı alınca o kadarda basit değil. A3 kağıda bastırdık özellikle büyük olsun anlaşılsın diye ama ilmek sayıları tam belli olmuyor ayrıca çizgileri rengarenk vermişler. bu işinde bir tekniği varmıdır bizimle paylaşırsan sevinirim......

nalancım merhaba, teyzemde bu battaniyelerden başladı ayıcıklıdan, dediğin şekilde sık iğne ile örüyor. ipi yürütmedede sorun yok ama şemadan örnek çıkarması berbat bişeymiş. kadıncağız kaç kez söktü, ördü. şimdi bitirdi gibi bişey ama aycık kısa durdu biraz. tıknaz bişey oldu yani. bu şemalar burada güzel görünüyor ama çıktı alınca o kadarda basit değil. A3 kağıda bastırdık özellikle büyük olsun anlaşılsın diye ama ilmek sayıları tam belli olmuyor ayrıca çizgileri rengarenk vermişler. bu işinde bir tekniği varmıdır bizimle paylaşırsan sevinirim......

merhaba meyrik, evet ilk başta becerene kadar bende çok uğraştım, ama kanaviçe işler gibi sayarak yapılan bir model. sanırım modellerdeki ölçüler baya küçük ben o ölçüleri kendime göre ayarladım, bazen banada ayıcık çok küçük olmuş diyenler oluyor, ama küçültmekte büyültmekte çok zor bir iş çizgiler derken neyi kastettiğini tam anlayamadım ama kenarlardaki çizgileri mi diyorsun acaba?

hayır kenar çizgilerinden bahsetmiyorum, şemayı kağıda çıkarınca ilmekleri gösteren çizgilerden bahsettim canım. teyzem ayıcığı bitirdi kenar işlemelerine geçti ama ayıcık sanki tepen basılmış gibi kısa oldu basık oldu yani. eni iyide boyu kısa durdu işleyince belki bişeye benzer bakalım sonucunu bitince görecez.

merhaba nalanna tunus işi bahtaniyeleri satıştamı hala çok merak ediyorum eğer öyle ise bu konu hakkında bilgi verirmisin çok sevinirim şimdiden teşekkürler
:KK1:

ilgin için çok teşşekürler ben sana özel msj gönderemiyorum bana tel numaranı gönderirsen siparişle ilgili bilgileri almak istiyorum sipariş vermekte çok istiyorum yeğenimin erkek bebeği olcak o çok beğenmişti bir modeli hediye etmek istiyorum çevremde tunus isini bilen pek insan yok yardımcı olursan çok mutlu olurum

merhaba son tunus işi bahtaniyeni merakla bekliyorum bana msj olarak gönderirsen çok sevinirim :KK61:

X