Çocuk Hastalıkları Öksürükten bıktım artık

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Geçmiş olsun arkadaşım zeytin yağının içine yeni kesilmiş limon damlatıp verirsen faydası oluyormuş arkadaşımdan duymuştum hemen kesiyormuş öksüreği.

geçmiş olsun..ben öksürük için çok şey denedim..pek bir yararı olmadı..ama son olarak bir kaşık bala biraz zencefil rendeleyip(sarımsak rendesi ile,zencefil ağaç dalı gibi bişey)gece yatarken yedim...sabaha öksürüğüm azaldı..ertesi gün tamamen geçti...

ya bu kuru öksürüğe çare yok sanırım benim kızımda eşimde gripten sonra öksürüğe yakalandılar hele kızımı kaç kere götürdüm doktor korkulacak birşey yok dedi gripten sonra olan öksürüğün 1 hatta 2 ay sürebileceğini söyledi.valla ne duydusak yaptım balla zencefil balla kara turp bekmez ılıtıp içirdim hiç biri banamı demedi kendiliğinden geçti.çok geçmiş olsun eğer ciğerlerinden gelmiyorsa korkmayın sizde sabırlı olun.

kolay ve pratik bi oneri daha ...bal ve limon oksuruge birebir..Olcusunu siz kendiniz belirleyin.Gecmis olsun

inan daha 4 gün önce gittik doktora almayın dedi.dedim ya bende şaştım kaldım.benimde çevremde alan arkadaşlar var onlarda memnun ama ben korktum almadım.

merhabalar 3 yaşındaki kızımın kışın sürekli geniz akıntısı oluyor ve geceleri bitmek bilmeyen öksürükler arkadaşlardan duydugum altarnatif karışımlarda fayda etmedi sağ olsun minnettarım kendisine doktorumuz gerçek bey soğuk buhar makinesi önerdi hiç zararı olmadığını aksine kalariferli evlerde 24 saat kulanılması gerektiğini söyledi hemen aldım ve kızım bir hafta sonra grip oldu haliyle geniz akıntısının daha fazla olması gerekiyor ve tabiki öksürürk çok şükür antibiyotik bile vermedim öksürük bururn tıkanıklığı yok grip ilacıyla üstesinden geldik o geceleri rahat uyudu hastalandıgında sabaha kadar burun yolunu açmak ve ösürürk için çareler arardım artık çok şükür rahatladık kesinlikle tavsiye ederim

herkese geçmiş olsun....

bende 1 haftadır öksürükten boğuluyorum...ciğerimden geliyor benim...gıdıklanma şeklinde oluyor....viksler sürdük sıcak havlular ,ıhlamurlar sütler ne yaptuysak geçmedi....

özellikle geceleri azıyor.........uyuyamıyorum öksürmekten....

kızınızınki boğazdan sanırım....arkadaşlar gerekli şeyleri söylemiş hep gerçi.....

ben ne yapacağım bilmiyorum:çok üzgünüm:

doktorada gitmedim daha...röntgen çektiricem gidip astım falanmı oldum acabaaa:çok üzgünüm:

çok geçmiş olsun
cnm zencefli bala karştirip yut cnm acil şifalar dilerim

geçmiş olsun canım annem bize hep pekmez yedirirdi.viksi vücudunuza sürün sıcak havlu sarın.iyi geldiği söyleniyor

vıcks kullanmayın artık vıcks yasaklandı vucudda emılımı hızlı oldugu ıcın beyne zarar verıyormus,balla zencefıl,bıldırcınyumurtası buhar makınası ıse yarar bırde buyukler adacayı(az),ıhlamur,kuşburnu,elma kabugu zencefıl karıstırıp cayını ıcsınler.Bıde ayvanın cekırdegını sıcaksuyun ıcıne koyup bıraz bekletıp ıcın faydasını gorursunuz ben 5 yıldan berı denemedıgım kalmadı bunlar ıyı geldı

şimdi herkez bişey söylemiş,kimine bal kimine zencefil,kimine nane iyi geliyoo.bende bir kür biliyorum kesin diyorum ertesi gün bıçak kesmiş gibi yokoluyoo..SOĞAN SUYU İÇİN GECE YATMADAN ÖNCE..(RENDE YAPIN SÜZÜN SUYUNU DAYANIP İÇİN)İNANIN HİÇ BİŞEYİNİZ KALMAZ.BİRDE BALA KARABİBER DÖKÜP YİĞİN YA BİR REÇEL KAŞ.BALA BİR ÇAY KAŞIĞI KADAR KARABİBER TOZUNU DÖKÜP YİĞİN..

bende yaklaşık 10 gündür öksürüyorum üstelik hamileyimm....bıktım valla öksürükten ıhlamur nane limon zencefil bal hepsini yedim içtim antibiyotik bile başladı doktoum ama geçmiyo :KK43: geçmiyo :KK43: kuru öksürük benimkisi...bıktım artık öksürmekten geceleri uyyamıyorum...

BILDIRCIN YUMURTASI

Op.Dr. Aytekin Ertuğrul (E) Dz. Tbp. Kd. Alb.
Bu kadar köklü bu kadar ciddi ve okuyucusu yüksek düzeyde bulunan Birlik dergisinde bıldırcın yumurtası için yazı yazmak ilk bakışta yadırganabilir. Ama yadırgamayın ve sonuna kadar okuyun. Bana bıldırcın yumurtası için yazı yazdığıma değil şimdiye kadar neden yazmadığıma kızacaksınız.
Bundan 8-9 ay kadar evvel tam 6 ay öksürdüm. Serde doktorluk da var ya profesörlere, doçentlere, yardımcı doçentlere gittim. KBB uzmanlarına,göğüs uzmanlarına, dahiliye uzmanlarına gittim. Bir sürü film,test,tahliller yapıldı. Bir sürü ilâç verildi. Torbalar dolusu antibiyotik ve şurup içtim. Bana mısın demedi. Öksürük, hapşırık, baş ağrısı devam etti.Taslar dolusu balgam çıkardım. Bu hastalık beni alır götürür diyordum ki bir dost imdadıma bıldırcın yumurtası önerisi ile yetişti, işte size bu öykümü anlatacağım. Dostumuz bu sizin çektiğiniz hastalığın çaresi var: Şaşıracaksınız ama çaresi bıldırcın yumurtasıdır deyince ne yalan söyleyeyim 30 yıllık hekim olarak pek ciddiye almadım. Ve gerçekten şaştım. Ama yapacak başka bir şeyim de yoktu. Bütün doktorlara gitmiş, bütün tahlil ve incelemelerimi yaptırmıştım. Bütün bilinen bilinmeyen ilaçlarımı kullanmıştım. Yapacak başka bir şey de kalmamıştı. Denize düşen yılana bile sarılırmış. Bu yılan değil bıldırcın yumurtası idi. Ona sarılmakta bir sakınca yoktu. Peki nereden bulacaktık. Nasıl kullanacaktık. Bulunacak yerler Necatibeyde çiftliği varmış, büyük marketlerde paketlerle satılıyormuş. Paketlerin üstünde tarifleri bile yazılı: Avrupada tıp doktorları yıllardır kirli hava,astımgibi sorunların yol açtığı rahatsızlıkların tedavisini hep bıldırcın yumurtası yardımı ile yapmaktadırlar. Gramajca beş bıldırcın yumurtası, eşittir bir tavuk yumurtası olarak hesaplandığında bıldırcın yumurtası;
5 kat fazla fosfor,
8 kat fazla demir,
6 kat fazla B1,
15 kat fazla B2 vitamini,
9 kat fazla protein içermektedir.
Güç ve zindelik vermesi, solunum, alerjik astım sorunları için doğal bir antibiyotik olması lezzeti salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir. İşte ben bu bıldırcın yumurtasını bu olağanüstü gıdayı bana tarif edildiği şekilde kullandım. Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz. Bir kaşık balla karıştırıyorsunuz. Çalkalıyorsunuz. Bir bardak süte tamamlıyorsunuz. Süt oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkarıldıktan 10 dakika sonra içilecek. 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayet kalmıyor. Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz. İdame dozu (tedavisi) olarak ayda 5-10 adet yumurta içmeye devam. En az üç ay. Olağanüstü tedavi bitti. Yapılan tedavi tıbben şöyle: Bıldırcın yumurtasında doğal olarak üst solunum yolu antiseptiği (Mikrop öldürücüsü) Antihistaminik (Alerjilere etkili olma durumu) ve ayrıca ekspektoran (Balgam söktürücü) etkileri var. Bu süper doğa harikasını sade ben mi kullandım. Hayır en az 10 kişiye önerdim. Hepsinde başarılı ve faydalı oldu. Dikkat! Bronşitiniz, astımınız ve üstü solunum yollarındaki hastalıklarınız için bıldırcın yumurtasını doktorunuz önereceği tedavi programınızın içinde verilecek antibiyotik ve diğer ilaçlarla birlikte kullanınız.

elime bir maille ulaştı yukarıdaki bilgiler..
denedeik allah'ın izniyle faydasını gördük..
kaybedicek birşey yok
oldukça doğal...allah acil şifa versin..

arkadaşlar hepinize paylaşımlarınız için teşekkürler opuyorumnanaktan5 yaşındaki kızımda bir aydan fazladır süren öksürük var 2 kere dr gittik yarım düzine ilaç kullandık ama nafile :1no2:bitki çayları ile biraz hafiflettim ama hala biraz var zencefilli balı ve bıldırcın yumurtasını hemen deneyeceğim umrım faydası olur :Saruboceq:şimdi bide iki gündür idrarda yanma var ne yapacağımı şaşırdım :sm_confused:yarın yine hastane yolu gözüktü aslında domuz gribi cirit atarken enfeksiyon yuvası hastanelere gitmek doğru değil ama mecbur artıkmaskelere bürünüp gidicez:1ninca: allah esirgesin hepimizin yavrusunu:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

arkadaşlar hepinize paylaşımlarınız için teşekkürler opuyorumnanaktan5 yaşındaki kızımda bir aydan fazladır süren öksürük var 2 kere dr gittik yarım düzine ilaç kullandık ama nafile :1no2:bitki çayları ile biraz hafiflettim ama hala biraz var zencefilli balı ve bıldırcın yumurtasını hemen deneyeceğim umrım faydası olur :Saruboceq:şimdi bide iki gündür idrarda yanma var ne yapacağımı şaşırdım :sm_confused:yarın yine hastane yolu gözüktü aslında domuz gribi cirit atarken enfeksiyon yuvası hastanelere gitmek doğru değil ama mecbur artıkmaskelere bürünüp gidicez:1ninca: allah esirgesin hepimizin yavrusunu:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

arkadaşlar aman zencefilli balı çocuklarınıza içirmeyin:eek:lmaz: kimseyi yanlış yönlerdirmeyeyim şimdi.ben 3 gün sabah aç karnına 1çay kaşığı yutturdum kızıma zorla hemdemafoldumben.çünkü çok acı.3 gece de poposunun yanmasından uyuyamadı zencefilden olduunu anlayıp kesince düzeldi.bende hemen sizlerle paylaşmak istedim.siz yine zencefili bitki çayında kaynatarak kullanın çiğ haliyle değil yazık yavrucaklara...

canım benimde çocuklarımın biri 7 diğeri 6 yaşlarında öksürük başladığını görünce hemen 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı zencefil ve 5-6 damla limon suyu ve biraz ılık su karıştırıp içiriyorum, iyi geliyor, ayrıca balgamıda söktürüyor. çok geçmiş olsun biraz sabırlı olmak gerekiyor.

selam arkadaşlar benim kızım iki yaşında benim kızda da malesef kuru öksürük var.. bir başladımı geçmek bilmiyor... her şeyi denedim artık geçen gece canıma tak dedi girdim mutfağa bir cezveye biraz ıhlamur,yarım elma kabuğu,biraz ayva kabuğu, yarım limonu 4 eböldüm kabuklarıyla,zencefil,çörekotu tarçın kaynattım sonrada balla karıştırıp içirdim......kızlar ıyı geldı kızıma bugun oksuruğu bayagı azaldı bazen gıcık gelıo ondan oksuruo....bırde annemın tavsıyesıyle hıç kullanılmamıs bır havluya hıç kullanılmamıs beyaz sabunu suruyorsunuz ısıtıyorsunuz ve çocugun goğsune koyuyorsunuz yarım saatte bır bu ıslemı tekrarladım 5 kere flan... artık hangısı ıse yaradı bılmıorum ama çok sukur oksuruk azaldı... allah herkese sıfa versın arkadaşlarım.....

merhabalar benim oğlum daha 14 aylık ve bebeğimde alerjik bronşit astım çıktı şimdi buhar tedavisi uyguluyoruz ne öksürük ne hapşırık ne hırıltıları kaldı..ama bizimde gitmediğimiz hastane kalmadı..ama bizde aileden de geliyor..
ayrıca geçen sabah kanal d de doktorlar programında bu öksürük konusuna değinildi, ve 7 yaşındaki bir kızın devamlı öksürdüğünden ve ne yaparlarsa yapsınlar kesilmediğinden bahsedildi ve tedavi sonucu alerjik astım teşhisi konulmuş ve şimdi hiç öksürüğü kalmamış...eğer ileri derecede ise bence alerji testine sokun,belki bir yiyecek belki toz belkide küf neden olabilir buna..

zaten hiç alerjisi olmayan bir insanın bile 40 yaşından sonra alerjisi çıkabiliyormuş..yani dikkat edilmesi gereken bir konu.

merhabalar zencefil ve balı karıştırın diyenler hiç acaba denemişlermi bunu bir çoçuğun yutmasının mümkünü yok insanın gırtlağının nasıl yandığını tarif edemeem size ve düşünün yarım çay kaşıgından biraz az bir zencefil resmen gırtlagı ateş sarıyor yetişkinlere evet ama çoçuklara bence olmaz

canım zencefılı cay yaparsan daha rahat ıcer ben kızıma cayını yapıyorum taze zencefılın 3 edet sogan salatası yaptıgın kalınlıkta kesıyorum demlıge atıyorum ıhlamur tarcın karanfıl hıcde acı olmuyor balla tatlandır ama cay ılıyınca balı koy yoksa balın kımyası degısır tahta kasıkla kaırstır metalde balı oldurur bu cayı her gun yapabılırsın zencefıl buyuk marketlerde satılıyor 3 tane alsan 1 ay yeter

X