Çocuk Hastalıkları Öksürükten bıktım artık

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
E

EU1

Ziyaretçi
büyük kızım (8 yaşında)3 gündür hasta.doktora gittik geniz akıntısı var dedi. antibiyotik tedavisine başladık.ama bu öksürük geçmiyor,herşeyi denedim buğuseptil,viks,bal, öksürük şurubu geçmiyor.geceleri öksürük krizine giriyor sonrada kusuyor.ufaklığada bulaştırdı galiba (2.5 yaşında) oda hapşırmaya başladı.inanın yoruldum artık,bana yardım edin nasıl kurtulucam ben bu öksürükten.

ay canım geçmiş olsun çok iyi bilirim öksürüğün ne gibi bir illet olduğunu umarım kızın en kısa zamanda sağlığına kavuşur .......ama öksürük için sana küçük bir karışım önermek istiyorum bal ve üzün çekirdeği tozunu karıştırıp sabah akşam kızına yedirirsen öksürüğe neden olan tıkanıklığı açmaya yarıyor ve öksürüğü kesiyor ayrıca enerji veriyor canım ben yaptım halada yapıorum gerçekten işe yarıyor canım tekrar geçmiş olsun....

teşekkür ederim canım. ama üzüm çekirdeği tozunu hiç duymadım hazır olarak satılıyor mu siyah üzüm mü hangisi ?

eczane,aktar,marketlerde satılıyor üzüm çekirdeği tozu,ben de yeni atlattım öksürüğü,öksürük şurupları bayağı işe yarıyor,ama en önemlisi göğsü yani göğüs kafesini sıcak tutmak.

Canım öncelikle geçmiş olsun.. Bu öksürük yapıştımı yapışıyor insana.. Ama küçükleri daha bir hırpalıyor.. Antibiyotik yan etkilerinden dolayı benim çok mecbur kalmadıkça kullanmadığım bir ilaç türü..

Bir aktar kızı olarak sana ballı zencefil önerebilirim.. Tadı biraz acıdır ama çayını içemiyorsa tozunu balla karıştırıp yutturabilirsin.. Ayrıca sabah ları aç karnına saf arı sütünü kesinlikle öneririm.. Bu öksürük ve kusma olayını bizde çok yaşamıştık kızım küçükken ben bu yolu öğrendiğimden beri hala en ufak grip ve öksürükte kullanıyorum ve işe yarıyor..

Acil şifalar dilerim canım!..

Çok geçmiş olsun.Bizde aynı durumu yaklaşık 1 ay önce yaşadık.Tam iyileşti derken yeniden tekrarladı neyse ki şimdi bitti.Gerçekten zor bir durum. Bize doktorumuz antibiyotikten önce (gece öksürüğü fazla olduğu için ve normal öksürük şurupları iyi gelmediği için) öksürüğü kesici alerjik şuruplar vermişti önce... Bayağ faydasını gördük öksürükleri azaldı ama geniz arkası akıntı ve burun tıkanıklığı geçmediği için antibiyotik kullandık sonunda. Ayrıca Hüzün'ün dediği gibi zencefil ve balın çok faydası var. Mutlaka denemelisin. Birde odalarında buhar makinası kullanmayı dene. Biz kullandığımızdan beri ne öksürük, ne burun tıkanıklığı kalmadı. Çok faydasını gördük.
Tekrar geçmiş olsun.

buhar makinası almayı bende istemiştim ama hangi doktora sorduysam sakın alma dedi.buhar makinasının sağlıklı olmadığını ve birsüre sonra bakteri üretmeye başladığını ,çok daha tehlikeli (tedavisi mümkün olmayan) bir hastalığa yol açabileceğini söyledi son gittiğiniz doktor, küçük kızım ekimde ve 15 gün önce larenjit oldu (ses teli iltihabı) tedaviside sadece soğuk buhar . doktor soğuk buharın sadece hastanelerde uygulanabileceğini evde bizim yapmamamız gerektini söyledi. evde nem olması yeterli çamaşırları peteklere sererek kurutun , buhar işini bize bırakın dedi.valla şaşırdım kaldım bende. madem tehlikeli kardeşim ne diye piyasaya çıkarıyorlar bu aletleri bizim gibi paranoyak ailelerde ne yapacağımızı şaşırıyoruz.

buhar makinası almayı bende istemiştim ama hangi doktora sorduysam sakın alma dedi.buhar makinasının sağlıklı olmadığını ve birsüre sonra bakteri üretmeye başladığını ,çok daha tehlikeli (tedavisi mümkün olmayan) bir hastalığa yol açabileceğini söyledi son gittiğiniz doktor, küçük kızım ekimde ve 15 gün önce larenjit oldu (ses teli iltihabı) tedaviside sadece soğuk buhar . doktor soğuk buharın sadece hastanelerde uygulanabileceğini evde bizim yapmamamız gerektini söyledi. evde nem olması yeterli çamaşırları peteklere sererek kurutun , buhar işini bize bırakın dedi.valla şaşırdım kaldım bende. madem tehlikeli kardeşim ne diye piyasaya çıkarıyorlar bu aletleri bizim gibi paranoyak ailelerde ne yapacağımızı şaşırıyoruz.

Ben ilk defa duydum walla çünkü ben ve çevremde ki tüm tanıdıklarım dr. tavsiyesi ile aldı makinayı.:uhm:
Benim oğlumda ilk sefer hastanede buhar maskesi takıldı. Ve doktorumun tavsiyesi ile daha sonradan soğuk buhar makinası aldım. Tabiki fazlasıda zarar, 24 saat çalıştırmıyorum odasında. Gece yatarken en fazla 40 dk açıyorum oda nemlensin biraz diye.. Şöle mi yapsak böle mi yapsak diye sorduğumda dr. sölemişti bize de; peteklere asılan ıslak çamaşırın yada kalorifer üzerine konan su dolu kabın hiç bir etkisi (ya da fazla bir faydası) olmuyormuş. Ayrıca buhar işini onlara bırakırsan hastane de bayağ bir ihya olur herhalde. :) Benim aldığım makinede ozon ayrıştırıcı diye bir şey var. Havada toz oluşmasını önlüyormuş alerjik durumlar için. Dediğim gibi soğuk buhar makinasının şu ana kadar duyduğum bir zararı yok. (Tabii aşırıya kaçmamak kaydıyla). Bence kaloriferli evlerde hava devamlı kuruduğundan dolayı, evde büyük küçük herkes kullanmalı.
Buhar makinesinin zararlı olduğuna dair başka bilgisi olan arkadaşlar da mesaj atarsa sevinirim.

inan daha 4 gün önce gittik doktora almayın dedi.dedim ya bende şaştım kaldım.benimde çevremde alan arkadaşlar var onlarda memnun ama ben korktum almadım.

öksürük için kesin çözüm..
birkaç tane ayva yaprağını,bir elmanın kabuğunu kalınca etli etli soy,bir parça da limonu at bir tencereye üzerine de 2 bardak su ekle ve 5-6 dakika kaynat.kapat altını 5 dakika dinlendir.bunu içir..içmeden önce bir kaşık bal yerse daha da etkili olur..
ve gece yatmadan önce göğsünü vicksle ov..sıcak bir havlu koy..
emin ol birkaç günde öksürükten eser kalmaz..
ben sürekli bunu uyguluyorum ve üzerine başka bişey tanımam..
çok geçmiş olsun...

gecmis olsun...ilk sorum hangi doktora gittin??cocuk doktorumu yoksa kulak burun bogaz mi?benim oglum tam 2.5 ay oksurdu her turlu test yaptirdim ama hepsi negatif cikti ayrica cocugun ciger rontgeni temiz ciktiysa gogsu dolu degilse bosu bosuna cocuga bugu yapma..eger gitmediysen kesinlikle iyi bir kulak burun bogaz dr git.ben yurt disindayim istanbula geldim orada ki doktorum aninda kesti cocugumun oksurugunu.mevsimsel hava degisikliklerinden havaya karsi alerjisi var,malum yeni yuzyilin hastaligi alerji.geniz eti deyip isin icinden siyriliyorlar cocuk dr gittim geniz eti dedi ama benim doktorum muayne etti bogazina bakti olmadigini soyledi.Allah ondan razi olsun.sakin ama sakin oksururken bal verme gicik yapar,ikincisi sakin ama sakin gogsune vicks surme!benim buhar yapmam gerekti makina almadim buradan alirim diye ama istanbulda kaldigim surece bildigimiz kettle var ya onu kapagi acik olarak hergun kaynattim cok guzel buhar yapiyor cok iyi geldi dene bence.tekrar gecmis olsun.lutfen gelismelerden haberdar et ... once doktorun dogru teshis yapsin kulaktan dolma seyler kullanma lutfen.

gecmis olsun...ilk sorum hangi doktora gittin??cocuk doktorumu yoksa kulak burun bogaz mi?benim oglum tam 2.5 ay oksurdu her turlu test yaptirdim ama hepsi negatif cikti ayrica cocugun ciger rontgeni temiz ciktiysa gogsu dolu degilse bosu bosuna cocuga bugu yapma..eger gitmediysen kesinlikle iyi bir kulak burun bogaz dr git.ben yurt disindayim istanbula geldim orada ki doktorum aninda kesti cocugumun oksurugunu.mevsimsel hava degisikliklerinden havaya karsi alerjisi var,malum yeni yuzyilin hastaligi alerji.geniz eti deyip isin icinden siyriliyorlar cocuk dr gittim geniz eti dedi ama benim doktorum muayne etti bogazina bakti olmadigini soyledi.Allah ondan razi olsun.sakin ama sakin oksururken bal verme gicik yapar,ikincisi sakin ama sakin gogsune vicks surme!benim buhar yapmam gerekti makina almadim buradan alirim diye ama istanbulda kaldigim surece bildigimiz kettle var ya onu kapagi acik olarak hergun kaynattim cok guzel buhar yapiyor cok iyi geldi dene bence.tekrar gecmis olsun.lutfen gelismelerden haberdar et ... once doktorun dogru teshis yapsin kulaktan dolma seyler kullanma lutfen.

evet canım. hemen hemen bütün kbb cılar hemen geniz eti ameliyatı öneriyorlar. sakın iyice emin olmadan ameliyat işine girişme. benim kızım da geçen sene gece öksürüğünden şikayetçi idi. önce çocuk doktoruna ordan da onun tavsiyesi ile KBB doktoruna gittik. ilk KBB cı film çektirip geniz eti ameliyatı dedi.(horlama,ağız akıntısı ve şiddetli gece öksürüğü vardı) sonra başka bir KBB cıya gittim . O filmi inceledi ve bu film ile hangi doktor ameliyat dedi,film yanlış çekilmiş zaten dedi. ve kızımla yarım saat konuştu. sonunda o kadar şaşırdım ki , önce bu çocuğun burnunu sürekli açık tutun. gece öksürüklerini kesin dedi. Bunun içinde bildiğimiz eczaneden alınan serum fizyolojik kullandık. günde en az 3 kere. serumu burnuna damlat. sonra sümkürt. bu işlemi bir kaç defa tekrarlat tamamen rahatlayıncaya kadar. inan bana gece öksürüklerinde bayağı işe yarıyor. Geçmiş olsun.

geçmiş olsun canım benim hep yaptığım birşeyin tarifini vereyim sende bir dene zararıyok merak etme (zencefil tozuve bal) günün her saati vere bilirsin bu büyükler içinde geçerli yani ailece herkez kullana bilir... tekrar geçmiş olsun

BEN 2 YILDIR KULLANIYORUM SIKSIK TEMİZLEMEK GEREKLİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM AMA ONU AÇMADIĞIM ZAMAN NE ÇOCUKLAR NE BİZ UYUYAMIYORUZ ÖKSÜRMEKTEN BENCE KALORİFER OLANLAR KULLANMALI:nazar:

bugün tv de öksürük için bu tarifi verdiler
yaklaşık 1 tatlı kaşığı zerdeçal
yaklaşık 1 tatlı kaşığı zencefil
yaklaşık 1 tatlı kaşığı keten tohumu ve yaklaşık 1 bardak balla karıştırdılar belki faydası olur

büyük kızım (8 yaşında)3 gündür hasta.doktora gittik geniz akıntısı var dedi. antibiyotik tedavisine başladık.ama bu öksürük geçmiyor,herşeyi denedim buğuseptil,viks,bal, öksürük şurubu geçmiyor.geceleri öksürük krizine giriyor sonrada kusuyor.ufaklığada bulaştırdı galiba (2.5 yaşında) oda hapşırmaya başladı.inanın yoruldum artık,bana yardım edin nasıl kurtulucam ben bu öksürükten.

canım çok geçmiş olsun anladıgım kadarıyla sünizütten oluyor geniz akıntısı diye dr. onu kastedmiştir .benim bebiştede sık sık oluyor cigerlerinde birşey olmuyor ama öksürük kesilmiyor hastalık antibiyotiğe cevap vermiyor özellikle geceleri yani sırt üstü yatınca öksürük artıyor endişelenme sinüzit tendir sinüzit akıntısı genize akıyor bu da öksürük yapıyor bugu falan yap dışarı çıkınca yüzünü sıkı ört ıslak saçla oturtma vs. yapılacak başka bişey yok .....:çok üzgünüm:bu aradaunutmadan sinüzit midesine akıyordur bulantısı ondan oluyor

öksürük için bıldırcın yumurtasını denemeni tavsiye ederim.kızıma gece yatarken sütünün içine balla birlikte çiğ bıldırcın yumurtasını karıştırıyorum. ne kokusu nede tadı var.doktorumuzda kullanabilirsin dedi.içerisindeki bir madde çocukların bağışıklık sistemlerini güçlendiriyormuş.istersen google dan bir araştır. çok faydasını görenler var öksürük için.kızım daha bu kış hiç hasta olmadı.ben bıldırcın yumurtasına bağlıyorum olayı.istersen bir dene..

geçmiş olsun ben oğluma 4 yıldır buhar makinasını evde kullanıyorum bronşite veya astıma çevirmesini önledi banada almamı oğlumun doktoru tavsiye etti.hiçbir zararını görmedim bu güne kadar bu yazıyı okuyunca da çok şaşırdım geniz akıntısı ve öksürük sorunu olan herkese kullanmasını tavsiye ederim.

Nar'ın söylediği doğru Ladycim. onu bende duydum bazı çocuklara buhar iyi gelmiyor gelmiyor diye. (ama kronik bronşitlerde mi neydi tam hatırlamıyorum, yanlış olmasın.)
Bizde de burun tıkanıklığı ve gece öksürükleri olduğu için (yine dr tavsiyesi ile) iyi geldi. O nedenle tavsiye ettim ama yine en sağlıklı kararı dr. un verir tabii.

X