Düdüklü tencere kullanan var mı?

bistrogirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2007
289
3
selam kızlar aranızda düdüklü tencere kullanan var mı?

annem hiç kullanmazdı çünkü bir defa patlamıştı ama ben tefalin clipso control düdüklü tenceresini aldım ve çok sık kullanıyorum. özellikle güvenlik sistemine bayıldım. ve birde sürekli saate bakma derdi olmamasına...

ben patates haşlamadan tutun da sulu yemeklerin pişirilmesine kadar denedim. sadece dolmayı ve kek pişirmeyi denemedim düdüklüde.

eğer sizde kullanıyorsanız ve neler pişiriyorsanız bunları paylaşıp bilgilenelim istedim.

görüşmek üzere...sevgiler...:1hug:

ben o marka düdüklü tencereyi ilk çıktığı zaman aldım herkes delimisin o kadar para verilirmi dedi ama çalışan bir bayan olarak da söylüyorum tencerem bana çoook hizmet etti ve hala kullanıyorum, aldığım tarihi bile hatırlamıyorum. Kızımın çeyizine de aldık. Pişirme süresine inanmayan akrabalar falan görünce tavsiyem üzerine hepsi aldı artık yaygınlaştı herkes biliyor zaten.

Kek falan gibi şartları zorlayan şeylerle uğraşmam çünkü onun görevi acele ve çabuk pişirmek daha fazla yormayalım tenceremizi dimi ama bazılarınıda fırında yapalım.:kahve:

her türlü et ve bakliyatı (kırmızı mercimek gibi köpürenler hariç) bazen patetesleri küp küp doğrayıp az suda bulyonla haşlıyorum kahvaltıda iyi oluyor gibi..a.s.

ben o marka düdüklü tencereyi ilk çıktığı zaman aldım herkes delimisin o kadar para verilirmi dedi ama çalışan bir bayan olarak da söylüyorum tencerem bana çoook hizmet etti ve hala kullanıyorum, aldığım tarihi bile hatırlamıyorum. Kızımın çeyizine de aldık. Pişirme süresine inanmayan akrabalar falan görünce tavsiyem üzerine hepsi aldı artık yaygınlaştı herkes biliyor zaten.

Kek falan gibi şartları zorlayan şeylerle uğraşmam çünkü onun görevi acele ve çabuk pişirmek daha fazla yormayalım tenceremizi dimi ama bazılarınıda fırında yapalım.:kahve:

her türlü et ve bakliyatı (kırmızı mercimek gibi köpürenler hariç) bazen patetesleri küp küp doğrayıp az suda bulyonla haşlıyorum kahvaltıda iyi oluyor gibi..a.s.

bende ilk çıktığı zamanlarda almıştım ve çeyizlik olduğu için bir yıldır kullanıyorum. üstelik güya kampanyalı diye hem 4,5 hem 8 lt lik birarada verilmişti. tabi fiyatı baya vardı. ama işime geliyor. eşimle beraberken küçük olanı misafir varken büyük olanı kullanıyorum.

bu arada kırmızı mercimek denemedim ben köpürdüğü için zararımı var. açıklayabilirmisin?
sevgiler...

valla bennim düdüklüm öyle ayarlı filan değilbarbunya patates nohut kuru fasulye ve mercimek çorbası yapıyorum patatesi 15 dk nohut fasulye tarzı 35 dk mercimeğide 15 dk pişiriyorum başkada bişey bilmiyorum.

selam kızlar aranızda düdüklü tencere kullanan var mı?

annem hiç kullanmazdı çünkü bir defa patlamıştı ama ben tefalin clipso control düdüklü tenceresini aldım ve çok sık kullanıyorum. özellikle güvenlik sistemine bayıldım. ve birde sürekli saate bakma derdi olmamasına...

ben patates haşlamadan tutun da sulu yemeklerin pişirilmesine kadar denedim. sadece dolmayı ve kek pişirmeyi denemedim düdüklüde.

eğer sizde kullanıyorsanız ve neler pişiriyorsanız bunları paylaşıp bilgilenelim istedim.

görüşmek üzere...sevgiler...:1hug:

30 yıldır kullanırm hemen hemen... hiçbir tehlikesini görmedim:sm_confused:

bu arada kırmızı mercimek denemedim ben köpürdüğü için zararımı var. açıklayabilirmisin?
sevgiler...

en kolayi zaten o canim hic süzmeye bile gerek kalmiyor...ben mikserle bir karistiriyorum...korkmana gerek yok...bir sey olmuyor...düdüklüsüz bir hayat düsünemem...ben'de calisiyorum...ne yapardim düdüklüsüz bilmem...icat edene hep dua ederim...hem enerji tesarufunuda düsününce...cocukken bende patlatmistim...onun icin evlenince ilk yillar korktum...arkadasim sonra bana yardim etti...clipso'lar hele cok güvenli:dance:

bende ilk çıktığı zamanlarda almıştım ve çeyizlik olduğu için bir yıldır kullanıyorum. üstelik güya kampanyalı diye hem 4,5 hem 8 lt lik birarada verilmişti. tabi fiyatı baya vardı. ama işime geliyor. eşimle beraberken küçük olanı misafir varken büyük olanı kullanıyorum.

sevgiler...

kırmızı mercimek pişirirken suyunu köpürttüğü için (makarna gibi) düdüklü tencerenin emniyet deliklerini ve buhar deliklerini kapatacağından sakıncalı diye biliyorum ben zaten kullanma klavuzunda da hatırladığım kadarıyla yazması lazım.

illa ki pişiririm diyenlere birşey diyemeyiz ama yine de tedbirli olmak iyidir derim ben. aman ha dikkat.

ben kaç kere yaptım mercimek çorbasını düdüklüde sonrasında bi tek blenderdan geçiriyorum tamam zaten 5 dk.da oluyo :)

Benim düdüklüm öyle clipso falan değil esas düdüğü olan bir düdüklü tencere canım..Gayet rahat kullanıyorum hatta kırmızı mercimek te pişirdiğim oluyor kullanımdaki esas püf noktası içersine koyduğumuz suyun hacmin 3/4 ünü geçmemesi ve benim modelim klasik olduğu için içersindeki hava alınmadan kapağının açılmaması..Tabi ki yine de dikkatli olmak gerekir daha güvenli olanlarını tercih etmenin faydası var:kahve:

benimkide öle asortiklerden değil emsanın düdüklüsü işte.herşey pişiriyorum.mercimek çorba tüm sulu yemekler.özellikle zeytinyağlı fasulye harika oluyo susuz yapıyorum.
10 yıldır çok memnunum

ben de sık kullanırım...et ve sebze yemeklerinin fazla sulu olmasından hoşlanmıyorum(lezzet açısından)yemekleri kendi sularıyla ve besin kaybı olmadan pişirmek için ideala.s

canım bende yine seninkinin tarzında bir düdüklüm var ama başka marka
geçen yıl nasıl oldu anlamadım ama o benim üzerime patladı yüzüm hariç sağ tarafım baştan aşağı yandı izi hala geçmedi
ben ne olursa olsun düdüklüye güven olmaz diyorum
dikkatli kullanmak lazım
sevgiler

canım bende yine seninkinin tarzında bir düdüklüm var ama başka marka
geçen yıl nasıl oldu anlamadım ama o benim üzerime patladı yüzüm hariç sağ tarafım baştan aşağı yandı izi hala geçmedi
ben ne olursa olsun düdüklüye güven olmaz diyorum
dikkatli kullanmak lazım
sevgiler

çok geçmiş olsun... bencede düdüklü bu üstelik kul yapısı ne olur ne olmaz. ben bile bazen güvenli bir tencerem olmasına rağmen buhar çıkış şekline getirince ayarı mutfaktan çıkıyorum. basınçlı hava bu Allah esirgesin...
sevgiler...

benimkidenormal düdüklü bende sulu yemeklerin her türlüsünü pişiriyorum amatenceredeki gibiolmuyor sanki

bende clipso kullanıyorum 5 yıldır çok memnunum kırmızı mercimek çorbasıda yapıyorum delikleri felen tıkanmadı hiç.çalışna bayanlar için ideal gerçekten kociş ilk önce alırken çok pahalı dedi ama aldıktan sonra oda pişman olmadı

30 yıldır kullanırm hemen hemen... hiçbir tehlikesini görmedim:sm_confused:

ayşemim abla annem buharıyla yanmıştı:çok üzgünüm:
bende o yüzden korka korka kullanıyorum clipso benimkiside ama olsun başımdan böyle bir olay geçince ister istemez insan korkuyor:a015:

ayşemim abla annem buharıyla yanmıştı:çok üzgünüm:
bende o yüzden korka korka kullanıyorum clipso benimkiside ama olsun başımdan böyle bir olay geçince ister istemez insan korkuyor:a015:

geçmiş olsun canım da nasıl yandı ki? bende çok tırsıyorum o tencerelerden.

geçmiş olsun canım da nasıl yandı ki? bende çok tırsıyorum o tencerelerden.

saol özocum ben çocukken eski düdüklüler varya onun kapağı açılmamış:çok üzgünüm:
tıkanmış heralde annem de yere almışaçmaya çalışırken en sonunda ayağı ile vurmuş bacakları buhardan yanmıştısenağlama

Eyylül geçmiş olsun, yanık acısını çok iyi bilirim (ayağım yanmıştı benim de):a015: çok fenadır yazık anneciğine

ben de çok sık kullanırım düdüklü tencereyi, öyle dandikten bir tencere benim ki ama nerdeyse 10 yıldır aynı tencereyi kullanıyorum ve de çok memnunum

saol özocum ben çocukken eski düdüklüler varya onun kapağı açılmamış:çok üzgünüm:
tıkanmış heralde annem de yere almışaçmaya çalışırken en sonunda ayağı ile vurmuş bacakları buhardan yanmıştısenağlama

çok geçmiş olsun canım allah korumuş anneciğini Şeniz

X