ergenlik döneminde olan erkek çocuğu olan anneler yardım edin

burcay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2007
52
0
48
oğlum 17 yaşında ergenlik dönemi erken başladı ve hala devam etmekte. oğlumla bir türlü iletişim kuramıyoruz çok asi bir çocuk oldu ve nedense hep benim tersime işler yapmakta. sırf ona derslerine çalış dedim diye okulu boşladı ve sınıf tekrarı yapıyor. hem rehberlikten yardım almaya çalıştık hemde psikologdan ama faydasını göremedik. birde babadan ayrıldık ikinci evliliğimi yaptım bunu çok kullanıyor bana karşı. ne yapacağımı bilemiyorum artık. yardımcı olacak kimse varmı?

sanırım bir tek ben bu dertten muzdaribim. aslında çok iyi umarım kimse çocuklarıyla alakalı sorun yaşmazlar

slm canım benimde oglum 15 yasında aynı sorunlar la bende karşı karşıya kaldım ama artıkın çok üstüne gitmiyorum ders çalış diye üstelemiyorum biyere gidecegi zaman ewden çıkarken şu saate ewde ol diyorum tabi sayıyo çıkarken ama dedigim saate ewde oluyo sende çok üstüne gitme erkek çocugu asi oluyo yapma denilen bişeyi nisbetine yapıyolar bırak biraz kendi halina ama takipcisi ol ona belli etmeden inş düzelir ogluşunla aran sevgiyle kal hayatım

slm canım benimde oglum 15 yasında aynı sorunlar la bende karşı karşıya kaldım ama artıkın çok üstüne gitmiyorum ders çalış diye üstelemiyorum biyere gidecegi zaman ewden çıkarken şu saate ewde ol diyorum tabi sayıyo çıkarken ama dedigim saate ewde oluyo sende çok üstüne gitme erkek çocugu asi oluyo yapma denilen bişeyi nisbetine yapıyolar bırak biraz kendi halina ama takipcisi ol ona belli etmeden inş düzelir ogluşunla aran sevgiyle kal hayatım

inanın elimden gelen her şeyi yapıyorum belkide çok fazla üzerine gidiyorum doğrudur ama biliyorsunuzki ortam çok kötü. umarım her şey bir an önce yoluna girer

ARKadasşım bizde öyle ergenlik felan geçirmedik yeni çağın modası galiba bu çocuklarda bu ergenlik olayını kullanıyorlar kendi çıkarları doğrultusunda 15 yaşındaki oğlumda aynı sanki sinir küpü en ufak bir söz söylemeye korkuyorum artık neredeyse beni dövecek ben de ondan uzak duruyorum bazen bazı şeyleri görmemezlikten geliyorum yoksa evi birbirine katıyor neyapacağımı şaşırdım kaldım

Benimde 16 ya girmek üzere olana oğlum var.Çok çatıştık ve bunu böyle devam etmeyeceğine karar verdim.Artık ona sık sık sarılıyorum onu daha çok dinleyip anlamaya çalışıyorum onun ilgi duyduğu konuları konuşmaya paylaşmaya başladım .İnanın o inatçı asi çocuk gitti bir pamuk geldi.Gençelr önemsenmiyor bir birey oldukları unutuluyor.İşin acı tarafı sevgi duygusu insanlara arasında azaldı ve gençler güvensiz ve mutsuz.....

Bu yaştaki çocuklar kendini kanıtlama çabasına girer.onu ilgilerini gözönünde bulundurarak yapıcı aktivitelere kanalize edin. kendini kanıtlayabileceği ortamlar yaratın. Eleştirilmekten suçlanmaktan da hiç hoşlanmazlar, suçluluk duygusunu zaten yeterince yaşıyor.Sinir bozucu şekilde ukala olurlar.
Bence üstüne gitmeyin, eleştirmeyin bu durumunu da görmezden gelin, bir iki seneye sorun çözülür üstüne gittikçe daha agresifleşecek ve şımaracaktır.sakin davranın sakin şekilde suyuna giderek konuşun. iyi anlaştığı aklı başında bir erkek akraba (dayı kuzen vs) size yardımcı olabilir. kontrollü davranın tabii ki; ama çaktırmadan.:KK1:

Son düzenleme:
sevgili anneler ben de aranıza yeni katıldım sizleri okumak çok güzel bende de bir tane ergen var 13 yaşında ve o tatlı çocuk gitti, yerine bambaşka biri geldi sanki. akşama kadar arkadaşlarıyla oynuyor eve çağırınca sinirleniyor sürekli kavga, her konuda kavga edebiliyor bizle, sonra da sizden nefret ediyorum gibi şeyler söylüyor. ders çalışmayı zaten oldum olası sevmezdi. sürekl bir mutsuzluk hali evde. oysa arkadaslarıyla çok mutlu, hele ki kızlarla. tek derdi kızlar şimdi, hormonlar dengeleri değiştirdi. inanılmaz asi, gittiğimiz yerde bizi oturtmuyor hadi gidelim gidelim diye tutturuyor arkadaslarıyla oynamak için. sizde de aynı durumlar var mı kızlar, ergenliğin verdiği bi şey mi bu geçer diil mi? bir tek benim ergenim mi böyle yoksa lütfen var diyin rahatlayim ben de artık öpüyorum hepinizi :)))

sevgili anneler ben de aranıza yeni katıldım sizleri okumak çok güzel bende de bir tane ergen var 13 yaşında ve o tatlı çocuk gitti, yerine bambaşka biri geldi sanki. akşama kadar arkadaşlarıyla oynuyor eve çağırınca sinirleniyor sürekli kavga, her konuda kavga edebiliyor bizle, sonra da sizden nefret ediyorum gibi şeyler söylüyor. ders çalışmayı zaten oldum olası sevmezdi. sürekl bir mutsuzluk hali evde. oysa arkadaslarıyla çok mutlu, hele ki kızlarla. tek derdi kızlar şimdi, hormonlar dengeleri değiştirdi. inanılmaz asi, gittiğimiz yerde bizi oturtmuyor hadi gidelim gidelim diye tutturuyor arkadaslarıyla oynamak için. sizde de aynı durumlar var mı kızlar, ergenliğin verdiği bi şey mi bu geçer diil mi? bir tek benim ergenim mi böyle yoksa lütfen var diyin rahatlayim ben de artık öpüyorum hepinizi :)))

benimde 2 ogluşum var 16 ve 13 yaşında ikisinede eşimle nasıl davranacagımızı şasırdık iyi sogle olmuyo gaz verme diyorlar kötü sogle kavga kıyamet ne yapsak bilemedik biz profosyonel yardım alalım diyoruz sizler ne düşünüyorsunuz sizce etki mi eder yoksa tepki mi olur hepinize sevgiler

X