progestan hakkında bılgısı olan varmı kıslar?

Rosem

****BİRİCİGİM***
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2007
3.103
20
merhaba kıslar..gecen ay adetım 8 gun bu ay ise 15 gun gecıktısenağlamabugun doktora gıttım muayene oldum hersey normal dedı..yaklasık 6 aydır bebıs dusunuyoruz..bebıs dusunmeden once adet duzenszılıgım yoktu..dusunmeye baslayınca duzensızlıklerım basladısenağlamadoktorum bana progestan verdı..adet duzenını tekrardan saglamak ıcın..gebelıge engel degılmıs bu hap..aranızda bu ılacı kullanan varmı kıslar?kullanıpta faydasını goren,hamıs olan varmı acaba?ınsallah faydasını gorurum..:çok üzgünüm:
sevgıler..yerimseniben

Canım bende progestan kullanıyorum adı crinone vajinal jel.seninkinin adı ne?

merhaba kıslar..gecen ay adetım 8 gun bu ay ise 15 gun gecıktısenağlamabugun doktora gıttım muayene oldum hersey normal dedı..yaklasık 6 aydır bebıs dusunuyoruz..bebıs dusunmeden once adet duzenszılıgım yoktu..dusunmeye baslayınca duzensızlıklerım basladısenağlamadoktorum bana progestan verdı..adet duzenını tekrardan saglamak ıcın..gebelıge engel degılmıs bu hap..aranızda bu ılacı kullanan varmı kıslar?kullanıpta faydasını goren,hamıs olan varmı acaba?ınsallah faydasını gorurum..:çok üzgünüm:
sevgıler..yerimseniben

günaydın canım
progestan isimli ilacı kullandım ben de
doktor vermişti, düşük ihtimalini ortadan kaldırıyormuş
bir ay kullandım folik asitle birlikte ve bu ay hamileyim :))
ilaçtan mıdır bilmiyorum ama bana iyi geldi o ilaç
sevgiler..

bende düşük tehlikem için kullanıyorum canım folik asitle birlikte.

günaydın canım
sevgiler..
hayırlı uğurlu olsun canım.Allah tamamına erdirsin

progestan psogestan hormonu yetersizliğinde rahimi gebeliğe hazırlayan bir hap..ßende doktorum bırak demesine rağmen psikolojik olarak bırakamıyorum ve hala kullanıyorum.sanki progestanı kestiğimde bebeğim beni terk edicek..öyle hissediyorum.

canımcım bende hamişken kullandım tehlikem olduğu için
ama progesteran hamile omayanlarda hamilekiği kolaylaştırıyomuş
inş sanada katkısı olur
öpüyorum

günaydın canım
sevgiler..

pamuk helva tebrık ederım canım..daırısı bıze ınsallah..pekı sen ılacı nasıl kullandın?bana doktorum adet bıttıkten sonra 16.gun basla dedı..ınsallah benımkıde senın gıbı olur..yerimseniben

canımcım bende hamişken kullandım tehlikem olduğu için
ama progesteran hamile omayanlarda hamilekiği kolaylaştırıyomuş
inş sanada katkısı olur
öpüyorum

murgızım ınsallah yararını gorurum..pekı murgızım sen nasıl kullandın bu hapı?..hergun bır tane felanmı ıctınn?

ben günde 3 kez kullanıyorum çünkü düşük tehlikem var.fakat netten araştırdım düşüğü önlemede kanıtlanmış hiçbir faydası yokmuş,doktorların vermesinin bir anlamı yok yazıyordu.ama kullan dedıler kullanıyoruz ne yapalım...

selena mrb bende progestan kullanıyorum bende senin okuduklarını okudum ama benim kanama vardı dünden beri yok, allaha şükür, sende de kanama var mıydı neye göre verdi dr ilacı, birde beni haftaya keseye bakmak için öağırdı sen gördün mü kesesini bebişin

kıslar bu progestan genelde dusuk tehlıkesı oldugunda verılıyor sanırım..benım oyle bır durumum yokkı..bana adet duzensızlıgı ıcın verdıı..:çok üzgünüm:

Bende progestan kullanıyorum folikasitle beraber..8Haftalık hamileyim düşük riskim için kullanıyorum..
3gündür yatıyorum ve bu ilaç inanılmaz uyku başdönmesi yaptı bende.
Bu hafta ultrasona giricem bebeğim inşallah Hala oradadır..
Dua edin ne olur..

kıslar aranızda progestanı adet duzensızlıgı ıcın kullanan varmı?..:çok üzgünüm:

sevgıler..yerimseniben

canım benım benımde hamılelgın ılk ayında dusuk tehlıkem vardı ..bır ay kullandım

progestan hapının yan etkısı olmusmuydu kıslar sızde:çok üzgünüm:bu ılac bende bas donmesı yapıyor..:sm_confused:

rosem genelde başdönmesi ve bulantı yapıyor, bende günde 3 tane kullanıyorum ama bulantım yok allaha şükür arada bir başım dönüyor ama

pamuk helva tebrık ederım canım..daırısı bıze ınsallah..pekı sen ılacı nasıl kullandın?bana doktorum adet bıttıkten sonra 16.gun basla dedı..ınsallah benımkıde senın gıbı olur..yerimseniben

merhaba canım mesajını ancak şimdi görebildim kusuruma bakma :KK43:
ilaç günde üç kere birer tane demişti doktor, ama ilaç mide bulantısı ve uyku hali yaparsa gece yatmadan evvel iki tane alırsın demişti
ben de gece yatarken iki tane içtim yan etki de olmadı böylece..
inşallah sen ve isteyen herkesin bebişi hayırlı zamanda gelsin..
sevgiler..

X