Fransizca Ögrenmek

slm herkese ben bir senedir fransadayim ve yaklasik 8 aydir cesitli kurslara gidiyorum faydasini goruyorum/ama eger insanda birazcik azim olmazsa kurslar o kadar ise yaramaz ogrenmeyi gerckten yurekten istemek lazim.ben simdi baglaclari kendim ogrenmeye calisiyorum (evde) ama nette ornek cumlelerle dogru duzgun siteler bulamadim:KK43:( ve bulamayinca gun icinde de konusamiyorum hep kisa cumleler kuruyorum canim sikiliyor /kisa zamanda ogrenmemiz dilegiyle...

arkadaslar bende 7sene oldu fransaya geleli ama bende tam bilmiyorum bildigim seylerde kelime kelime tabiki pratik yapmayinca bildiklerimide unutuyorum kalabalikta benimle dalge gecerler diye konusmuyorum utaniyorum aslinda hataliyim konusmam gerek ama iste:gitme:aranizda france dijon dan olan arkadaslar varmi

:80:
  • • Ocak - janvier
  • • Şubat - vrier
  • • Mart - mars
  • • Nisan - avril
  • • Mayıs - mai
  • • Haziran - juin
  • • Temmuz - Juillet
  • • Ağustos - aot
  • • Eylül - septembre
  • • Ekim - octobre
  • • Kasım - novembre
  • • Aralık - decembre
  • [/CENTER]
[/CENTER]

arkadaslar ben bir hafta once hastalandim ilk basta astim krizi sandim ama degilmis nefes alamadim olumden dondum yani.........ben fransada yasiyorum ve fransizcada bilmiyorum benim hastaligim bu imis spasmophilia bunun turkcesini bilen varmi lutven acil cevap verin cunki hala 1haftadir hergun krize giriyorum hala

canim allah iyiligini versin ben de strasbourgtaym iki sene oldu geleli cok bilmiyorum bende.. bence sen turkiyede gorun oranin doktorlari cok daha tecrubeli insallah en kisa zamanda sagligina kavusursun

:80:
  • • Ocak - janvier
  • • Şubat - vrier
  • • Mart - mars
  • • Nisan - avril
  • • Mayıs - mai
  • • Haziran - juin
  • • Temmuz - Juillet
  • • Ağustos - aot
  • • Eylül - septembre
  • • Ekim - octobre
  • • Kasım - novembre
  • • Aralık - decembre
  • [/CENTER]
[/CENTER]

burda şubat ve ağustos yanlış yazılmış, şubat=fevrier, ağustos=aout

arkadaslar ben bir hafta once hastalandim ilk basta astim krizi sandim ama degilmis nefes alamadim olumden dondum yani.........ben fransada yasiyorum ve fransizcada bilmiyorum benim hastaligim bu imis spasmophilia bunun turkcesini bilen varmi lutven acil cevap verin cunki hala 1haftadir hergun krize giriyorum hala

yanliz peri , cok uzun sure once mesaj atmissin ama yinede cevaplamak isterim
öncellikle korkma,
spasmophilie geçirmissin, insaAllah doktora gitmissindir! gerekli tektikleri yapmistir umarim
Türkçesini bilmiyorum bu kelimenin, ama ben bi kere geçirmistim, oda elim uyusuyodu nedense, çok fazla stres yapiyodum, sinava girecektim ondan, bi ezcaneyi aramistim : bana magnesium içersem gecebilcegini soylediler, birde bi kagittan poset alip içine nefes alip ver nefes alip ver dedi , bi sure sonra geçer dedi..., sonra birde emin olmak için aile doktorumu aradim, oda bu poset cözümünü önerdi, birde muz ye dedi, ve disari cik biraz yuru dedi, az bisey de olsa geçti Allaha sukur...
Umarim iyilesmissindir...
Bu arada burdaki doktorlarda cok iyi leri de var, kotuleri de var (heryerde oldugu gibi) isinde iyi olanini bulmak bizlere dusuyor... cunku maalesef her hastalandigimizda turkiyeye uçamayiz... maddi acidan iyiysek gidebiliriz ancak.
Geçmis olsun canim.

"Spazmofili" diye geciyor tıp terimleri sözlüğünde...

X