Fransizca Ögrenmek

sende korktugun seye bak yani igne kirilirda gozune girermis :roflol::roflol:
kiz ben 10 yasimdan beri makinalar arasindayim hic oyle bisey gelmedi basima ayrica durup dururken igne kirilmaz kirilsa bile bisey dikerken kirilir oda diktigin sey arasinda kalir ,benim annem nakis yapiyodu dedimya is yeri var diye ,o makinnin 6 kafasi vardi biranda okadar nakis yapiyo ve cok hizli calisiyodu ,ben ondan bile korkmadim bisey olmadida ,canim hic bisey olmaz merak etme ama acemisin eline dikkat et elin alttayken makinaya masmazsin ,bak ne guzel arkadasin varmis ogreticek ,buraya bikac biseyler ekledim yaptiklarmdan insallah sende yaparsin
canim ben ' senedir burdayim ,cocuk daha yok ,5sene oldu evleneli ama 2 senedir cocuk istiyorum suan olmuyo tedavideyim insallah olur canim daha yasim erken
senin cocuk varmiydi canim optum gorusuruz insallaha.s.a.s.

gulme len :eek: olamazmi yani???benim bir arkadasin pas parmaginin tirnagina girip diger taraftan cikmisti sanayi makinasinda hemde...cok korktum ondan sonra :1no2: neyse herkes gibi ogrenirim bende...canim benim bende ilk sene istemedim sonraki senelerdede bebegim olmadi gectigimiz ekim ayinda hamile kaldim fakat bebek gelismedi ve dustu 2 aylikken...sen ne tedavisi goruyorsun su anda?..tup bebek bolumune gel oraya cok girerim ben..insallah en yakin zamanda bir bebisin olur benimde tabi!!opuyorum canim benima.s.

bende korkutmayimda aynisi bendede 2 kere oldu biri parmagimda igne parcalandi birinde ise igne girdi ugrastik zor cikardik hocamla birlikte ,dedim gibi elin ignedeyken ayagini cekeceksin ,degilse biranda olabiliyo ,o acemi oldugum zamanlardaydi simdi oyle bi sey olmuyo ,sende korkarsan yapamazsin ama, yapinca korkucak bisey olmadini anlarsin
desene ikimizde ayniyiz ilk sene istemeyim sonra olmuyo ama uzuldumya bebegin gelismedine ,insallah canim sennde biran once hamile kalirsin,senin olmama nedeni ne benimki hormonaldi ilk once simdi dustu 3 aylik tedavi gordum yine olmadi carsamba randovum var bakalim asilama tedavisi olcam sanirim bi yandan olsun istiyorum bi yandanda su ehliyetimi bi alimda oyle diyorum bakalim hayirlisi insallah olur ikimizinde ,benim iyiki doktorum turk o yonden sansliyim ,deyilse tercumanla falan zor yapardim heralde
insallah kalirsinda saglilikli bi sekilde dogum yaparsin canim ya
optum seni kafana takma okadar insallah olur hayirlisi de
gorusuruz yine a.s.a.s.

gulme len :eek: olamazmi yani???benim bir arkadasin pas parmaginin tirnagina girip diger taraftan cikmisti sanayi makinasinda hemde...cok korktum ondan sonra :1no2: neyse herkes gibi ogrenirim bende...canim benim bende ilk sene istemedim sonraki senelerdede bebegim olmadi gectigimiz ekim ayinda hamile kaldim fakat bebek gelismedi ve dustu 2 aylikken...sen ne tedavisi goruyorsun su anda?..tup bebek bolumune gel oraya cok girerim ben..insallah en yakin zamanda bir bebisin olur benimde tabi!!opuyorum canim benima.s.

selam arkadasim bir bilgi vermek istedim dusugunle ilgili bir genetik tahlil yaptirmani oneririm kan pihtilasmasi diye bir olay var dusugun ba nedenlerinden biri istersen o bolume gir detayli bilgi alirsin bu arada bende fransadan marsilyadan sevgiler

kıslar slm
bu werdiinis bilgiler o kadar yararlı ki bnm için ben fransız dili we edebiyatı öğrencisiyim ama malum biliosunus sistemi pek öğretmiolar:KK43:(ayy sizi bulduuma çok sewindim yaa:))))

:) ...........................................................................................................

Son düzenleme:
3. senem we je m'appelle ... den başka bişi diemiorum we çok üsülüorum ben bu duruma yaa:KK43:(((( peki sen naaptın okuldan soora iş bulabildin mi..

kıslar slm
bu werdiinis bilgiler o kadar yararlı ki bnm için ben fransız dili we edebiyatı öğrencisiyim ama malum biliosunus sistemi pek öğretmiolar:KK43:(ayy sizi bulduuma çok sewindim yaa:))))

mrb canim nasilsin hosgeldin aramiza ,verdimiz bilgiler insallah yardimci olur sana ,ben fairyceme diyodum sanslisin sen firansizca uzerine okudun diye ,ama cokta sansli degilmisiniz ,gordugum kadariyla okul bitince konusamiyomusunuz bile ,fairycem su yonden sansli fransaya gelip kurs gordu ve esiyle tanisip evlendi
senin boyle bi imkanin varmi ,parise gelipte dil gormek gibi
turkiyede nekadar uzerine dussende biraz zor ogreniliyo ,burda hep o dilin icinde yasadigimiz icin ,biseyler konusmak ve ogrenmek zorundayiz, senin icin hayirlisi neyse o olsun canim gorusuruzz
a.s.a.s.

selam arkadasim bir bilgi vermek istedim dusugunle ilgili bir genetik tahlil yaptirmani oneririm kan pihtilasmasi diye bir olay var dusugun ba nedenlerinden biri istersen o bolume gir detayli bilgi alirsin bu arada bende fransadan marsilyadan sevgiler

canim tesekkur ederim bana yardimci olmaya calistigin icin ..ama benim dusugum oyle bildigin gibi kendiliginden olmadi bende kese icinde bebek gelismedigi ve sadece kese buyudugu icin doktorumun verdigi hapla 8.5 haftalikken gebligime son verildi...kendiliginden olmadi yani mecburiyetten dusurdum!!!!a.s.

3. senem we je m'appelle ... den başka bişi diemiorum we çok üsülüorum ben bu duruma yaa:KK43:(((( peki sen naaptın okuldan soora iş bulabildin mi..

canim bence fransizca ogrenmede fransizca film izlemenin cok yarari oluyor denemeni tavsiye ederim!!!

ya bence cok uzullme :) cunku mezun olunca da tek diyebildigim buydu benim tatlicadiarzu
ben uni bitince parise geldim sorbonne a bir seneligine dil kursuna; ancq ayerinde ogreniliyo dil bana kalirsa CADIARZU sonra da esimle tanistim burda ve evlendik... durum bu durum; artik burda yasiyorum ve konusbaliyorum :içelim:

canim siz mezun olduktan sonra o kadar konusabiliyosaniz vay bizim :1no2: halimize desene, ben bu okul sistemini anlamiyorum zaten :uhm: kac sene dil ogrenmeye calis mezun ol konusama, ay kizlar nasil ogrenecegiz biz bu dili of of :1no2:

ayy sormayın kıslar yaa naapçam bilemiorum:KK43:(bnm oraya kursa gelebilme gibi bi imkanım da yok:KK43: fairycem sen hangi okuldan mezunsun?

kizlar greta yi denedinizmi. her bolgede vardir herhalde.
yilda iki yada uc kere yapiyolar.nerelerde burolari var bilmiyorum.3 ay kaadr devam ediyor en guzelide surekliligi haftada 3 gun 9.30 da basliyor 4.30 da bitiyor.yane belediyenin kurslarindan cok daha iyi.
ilgilenen olursa torcy deki burosunun telefonunu verebilirim oradan gerekli bilgiyi size en yakin buronun telefonunu alabilirsiniz.

merhabaaa ben de fransızca tercümanlık okuyorum. ilk senem benim ama durum o kadar vahim değil yaa. fransızca filmleri fransızca altyazıyla izlemek çok yararlı oluyo. okulda öyle yaptırıyolar bize. bir de videoyu kulaklıkla dinleyip (aynısını yazamasak bile) yazmaya çalışıyoruz duyduğumuzu.

sweet november'cım bende italyan dili ve edeb. okuyorum canım,bnmde 3. senem yeni bitti.alttan ilk defa tek ders bırakarak üst sınıfa geçtim.zamanında mezun olamam diye çok korkuyorum.bizde dil ve edebiyat,edebiyatının tarihi falan devreye girdiği için kimse konuşma konusunda bi yüklenme yapmıyo: ( bu dil bölümlerinin büyük bi boşluğu ve hatası bence.bende o açıdan çok memnun değilim okuduğum üniversiteden,ki türkiyenin en köklü üniversitesi bu:S
sonuç olarak,koca senede italyanca konuşma imkanını bi okulda finallerden sonra girdiğim sözlülerde bulabiliyorum,bide dışarda italyanca bilip bizle dialoğa giren turistlerle konuşurken 'vay be!bende italyanca konuşabiliyorum.' diyorum.
fransız kanallarda film izle canım.yok sıkılıyorum diyorsan eğer,fransızca müzik dinle,o dinlediğin müziklerin liriklerini bul.hem onları oku hem dinle.hem o müzikleride ezberlersin,havan olur:))
gramer konusuna hiçççççççççç girmek istemiyorum.fransızcanın gramer yapısınında italyancanın aynısı olduğunu biliyorum.sen böyle detaylara takılma.konuşmana bak.biz dilciler,mezun olunca illaki ya konuşucaz,ya da kağıt üzerinde çeviri yapıcaz.ingilizcenin gözünü seveyim befisfisfis

X