Saç Uzatma Yöntemleri Entele Saçlari Uzatan Bitki (Arsiv)

suzi28

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2007
5
0
Arkadaşlar Entele Diye Bir Bitki Var,temin Edebilirseniz Bu Bitkiyi Su Ile Kaynatin Ve Saçinizi Yikayin,ne Kadar Gür Ve Uzun Olduğuna Kendiniz Bile Inanamayacaksiniz.ENTELE HİNDİSTANDA YETİŞİYOMUŞ FAKAT AKTARLARDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

arkadaşlar bunu başka bir site buldum alıntı ben denemedim

Gerekli Malzemeler: 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu, 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyo), 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)
Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca baden yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Görün bakalım neler olacak.
(mesela) 1 cm. uzuyorsa 5 cm. uzar. Ayrıca seyrek bölgeler yeniden canlanır.

arkadaşlar bu da alıntı
formülü şu : 10 gr. entele otu alıyorsun aktardan ve bunu 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde kaynatıyorsun, su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5-2 saat evvel saç diplerine masaj yaparak sürüyorsun, sonra iyice yıka ve sonucu gör, kolay gelsin.

bide arkadaşlar bu ot zehirliymiş bunu surenler dikkat etsin açık yara ve tahriş olmuş deriye sürülmez eğerki bu karışımı kafanıza surecek olursanız bir eldiven kullanın göze temasından kaçının

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu otu kullandım şu an saçlarım belimde kızlar gerçekten çabuk uzatıyor..
Özellikle bepanthen karışımlı olanı tavsiye ederim saçlar ipek gibi oluyor.. Bu arada ben eldiven falan kullanmadım birşey de olmadı..

Kolay gelsin!..

öncelikle günaydın kızlar
ben şuan kullanıyorum. otu aldım ama kaç gram olduğunu bilmiyorum aktara entele alıcam dedim bana küçük bir poşette verdi muhtemelen 10 gr civarıdır ben 8 ytl ödedim. şu şekilde kullanıyorum: yarım litre su yarım litre sirke ve enteleyi tencereye boşaltıp iyice kaynattım. soğuyunca fıs fıslı bir şişeye boşalttım birer gün arayla saçımın hertarafına iyice sıkıp poşetle sarıyorum başımı ve 1-1.5 saat bekletiyorum sonra yıkıyorum. ot pahalı ama zaten yaptığım karışım nerdeyse 1 litre civarı oluyor ve fıs fıslı bir şişede kullanınca çokta fazla ziyan olmuyor. tahminim bir karışımı 2 ay gibi kullanabilirsiniz.

20 gr. entele otu
20 gr. tatula karıştırılıp, 1lt. suda kaynatılarak saç diplerine sürülür.

10 gr enteleyi 2 bardak sirke 2 bardak suyla kaynattıktan sonra 1 gün bekletilir. Püskürtme kabına konur.Haftada en az 2 kere, bütün saç diplerime sıkılır. Minimum 2 saat beklenir. Sonra da yıkanır.

5 gr entele otu 100 gr saf zeytinyağı (ayak yağıda deniyomuş) 1 çay kaşığı sinameki bunların hepsini kaynatıyoruz sonra saçın diplerine uygulayıp 3 gün saçı bu ilaçla dinlenmeye bırakıp yıkamıyomuşuz sonra 2 gün ara verilip bakım yapılıyor saça sonra yine aynı şey tekrarlanıyor.Saçı gürleştirip dökülmesini engelleyip saç uzatıyomuş.

kızlar ben sirkeli tarifi geçen gün yaptım ve saçlarımdaki dökülme bıçak gibi kesildi şaştım kaldım

dün akşam 2,kez yaptım ve sadece 45 dakika tutabildim dışarı çıkmam gerektiği için . hemen yıkadım ve fön çekmeden kuruttum. Eşim saçların çok güzel olmuş dedi. yani saçlarım kabarmıyor ve kuaförden çıkmış gibi duruyor. :)

Gerekli Malzemeler: 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu, 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyo), 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)
Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca baden yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Görün bakalım neler olacak.
(mesela) 1 cm. uzuyorsa 5 cm. uzar. Ayrıca seyrek bölgeler yeniden canlanır.

ahanda sana tarifi

arkdaşlar bu entele saçtaki öbek öbek dökülmeler içinmiş artı bu ot içine başka bir şey daha konulup macun yapılıyormuş ve sadece o bölgeye uygulanıyormuş eğer kafanızda yara varsa çizik varsa yanlışlıkla içne girip kana karışabilirmiş. çok riskli ben çöpe attım kendime aktardan yılan yağı ve saç bakım yağı aldım bide kaş kirpik için hint yağı ilk denememi yaptım enteledeki gibi saçlarım fönlü durmadı ama sanki uzadımı ne ?? bide bişiy sorcam bu yağları azcıcık kafa derime sürecem derken heryere bulaştırıyom daha kolayı yokmu bunun? çok zayi oluyor yağlar

CANIM BEN HAFTADA 3 KERE UYGULADIM PAZARTESI CARSAMBA CUMA GUNLERI ENTELE GUNUM OLDU Laughing BENIM KULLANDIGIM TARIFIDE VEREYIM SANA 10 GR ENTELEYI 1 SU BARDAGI SIRKEYE KOYUP OCAGA KOYUYOSUN KAYNAMASINA YAKIN YARIM CAY BARDAYI SAF ZEYTINYAGI EKLE 15 20 DAKIKA COK KISIK ATESTE KAYNAT 1 GECE BEKLET SONRA KARISIMI TOHUMLARINDAN SUZ SAC DIPLERINE MASAJ YAPARAK UYGULA 2 SAAT KAFANDA BEKLET SONRA YIKA YANLIZ DIKKAT ET YUZUNE GOZUNE DEYDIRME 10 GR ENTELE 1 AY GIDIYOR CANIM demiş biri

aynı kişi bunuda demiş
KIZLAR SIKI DURUN SONUCU YAZIYORUM BUGUN TAM 1 AY OLDU SACIM 6 CM UZAMIS NERDEN ANLADIN DIYENLER OLUCAK KULLANMAYA BASLAMADAN 1 GUN ONCE BOYA YAPTIRMISTIM DIPTEN CIKAN SACLARIMI OLCTUM TAM 6 CM KUAFORE FOM CEKTIRMEYE GITTIM ADAM SOKA SIRDI KESINLIKLE KULLANMANIZI TAVSIYE EDERIM

Ya başka bi topic altına da yazdım ama cvp veren olmadı:1no2: bu entele gerçekten de yeni saç oluşturuyo mu yoksa gürleşmeden kastınız saç tellerinin kalınlaşması mı??? lüften cvp???? yani bunu kullanıpta saç miktarımda artış oldu diyebilecek birileri var mı???? ben yılan yağı almayı düşünüyorum o yeni saç oluşumunu sağlıyomuş diye söylediler ama burda bi arkadaş yazmış kullandım faydasını görmedim diyekafamçokkarıştı benim saçlarımın uzamasıyla ilgili bi problemim yok zaten hep aynı boyda kestiririm bana yeni saç telleri lazım sırnaşık şey

Entele otu sirkeyle olan kullanımda yeni saç çıkmasını sağlayan bir ottur. Telleri kalınlaştırmıyor. Ayırca sirkeli karışım saçlara ayrı bir parlaklık ve yumuşaklık veriyor. Entele otu farklı bir şekilde macun yapılıp, saç kıran problemi olanlara uygulanıyor. Bu karışımıda eğer isteyen olursa aztarda hazırlatması mümkün.
Sende bu tarz bir kullanım muhakkak işe yarayacaktır. Tecrübe konuşiyjeyyar

Entele 1. yöntem
20 gr. entele otu
20 gr. tatula karıştırılıp, 1lt. suda kaynatılarak saç diplerine sürülür.

Entele 2. yöntem (benim kullandığım ve memnun kaldığım)
10 gr enteleyi 2 bardak sirke 2 bardak suyla kaynattıktan sonra 1 gün bekletilir. Püskürtme kabına konur.Haftada en az 2 kere, bütün saç diplerime sıkılır. Minimum 2 saat beklenir. Sonra da yıkanır.

Entele 3. yöntem
5 gr entele otu 100 gr saf zeytinyağı (ayak yağıda deniyomuş) 1 çay kaşığı sinameki bunların hepsini kaynatıyoruz sonra saçın diplerine uygulayıp 3 gün saçı bu ilaçla dinlenmeye bırakıp yıkamıyomuşuz sonra 2 gün ara verilip bakım yapılıyor saça sonra yine aynı şey tekrarlanıyor.Saçı gürleştirip dökülmesini engelleyip saç uzatıyomuş.

Entele 4. yöntem
5-10 gr. civarında Entele Otu, Badem Yağı , Bepanthene

Entele saçları hızlı uzatır.
Entele seyrek saçları çoğaltır, gürleştirir.
Entele saç kıran olan bölgeye uygulanırsa saç çıkartır.

Enteleyi yaralı, sivilceli saç derisine uygulamak sakıncalıdır. Şuana kadar ölen olmadı şükür ama bellide olmaz. Çokk ama çok dikkatli kullanın lütfen.

Verdiğin bilgiler için sağol canavara.s. bugün çıkıp sorucam bakalım satılıyo mu buralarda entele... bide şeyi sorcam bu sirkeli ya hani saçları yıkayınca kokusu çıkıyo dimi öle turşu gibi gezmek istemem şahsen ortalıktasırnaşık şey
aşırı rahatsız edici bir koku olmuyor. Ama kimsede aaa sen sirkemi kokuyorsun demiyor yerimseniben
sirke ile yaptığıma bin pişman oldum yok kardeşim geçmiyo o koku 10 kere yıkasan bile öğk.
dediğim gibi bir koku var ama işe gidene kadar yoğunluğu azalıyor. Saçımada hafif bir parfüm sıkıyorum. Ben etrafımdan hiç tepki almadım. Alsamda umursamazdım herhalde erkek gbi saçlarla dolaşmak daha sıkıcıydı benim için:eek:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya ben bu enteleyi aktara sordum.. Bence kullanmayın dedi.. saçları çok uzattığı doğruymuş ama zehirliymi.. gözünüze kaçırmamanız ve solumamanız lazımmış.. Adam o riski alana kadar yağ karışımı kullanın dedi.. badem yağı, hint yağı falan karıştıyolarmış, veriyolarmışş. bende vazgeçtim entele almaktan..

Bakin ne buldum ( az cok karisik ama, yinede´sizlerle paylasmak istedim):

SAÇLARI KUVVETLENDIRMEYE

1. tarif
Dul avrat otu, kantaron çiçegi, kayin agaci yapragi, simsir agaci, ceviz yapragi, isirgan otu, biberiye otu, sarimsak kabuklari, sogan kabugu, karahindiba, civan perçemi, kekik, çam yapragi, lavanta çiçegi, okaliptus yapragi, kavak agaci yapragi kabugu, kestane agaci yapragi, mese agaci yapragi.
Otlarin tamami, birkaçi bir arada karistirilip saç diplerine aksamlari friksiyon yapilir.Tarak suyuna batirilarak saçlar taranir. Saçlar son durulama suyu olarak bu otlarla yikanir.

2. tarif
Çörek otu yago, defne yagi, menekse yagi, biberiye yagi, zeytin yagi, papatya yagi, mersin yagi, çam terebentin ve hindistan cevizi yaglarinin tamami ayni oranda kariþtirilir. Haftada 2-3 gün saç diplerine friksiyon yapilir. 3-4 saat bekletilip naturel sabunla yikanir.

3. tarif
20 gr. bit otu ( entele)
20 gr. tatula karistirilip, 1lt. suda kaynatilarak saç diplerine sürülür.
NOT : Bu bitkiler zehirlidir. Göze kaçirmamali, islem bittikten sonra eller güzelce temizlenmelidir.

4. tarif
50 gr. gaz yagi
50 gr. zeytinyagi
20 gr. bit otu (entele) dövülüp toz haline getirilip haftada 1-2 gün saçlarin dip kismina sürülür, 3-4 saat bekletildikten sonra yikanir.
NOT : Zehirli oldugundan göze kaçirmamalidir.

ben daha denemedim ( almanyada bunlari bulmak az zorda :KK66:))))) bunlarin hepsi ve hemen hemen tüm hastaliklarin sifasi icin karisimlar www.istanbulbaharat.com de yaziyor.

kızlar, bakın isveç iksiri veya şurubu diye bişey var süper...ben kullandım valla herşeye iyi geliyor saçlar içinde içten tedavi ve bakım olduğunu söylüyolar...vardır aktarlarda, yerli olanı en son 15 milyondu ama orjinal olanı 55 milyon civarı, fakat yerli olan çok işe yaradı...tavsiye ederim her sabah bir çorba kaşığı içiyosunuz ve sadece saçlara değil herşeye iyi geliyor..nette arama yapıp okuyabilirsiniz...:teselli:

merhaba
entele otunun kilosu 200,00 ytl , ben 10 gr aldım aldım ve dun ilk defa denedım , umarım saçlarım çok çabuk uzar.
SAtın aldığım aktar , haftada 3 kere kullanmam gerektığını , nemlı saça sürerek kurutma makınası ile kurutmamı ve yıkamamamı söyledı.
Görüşmek üzere
SELMOS

Arkadaşlar Günaydın,
yazılanlara istinaden bende 10 gr kadar entele otu alıp elma sirkesi ve suyla karıştırıp saçıma uyguladım fakat saçımdan yanağıma karışım biraz aktı çok fazla kızarıklık oldu cildimde.Yan etkileri hakkında aldığınız aktarlar size bilgi verdimi benim dün uğradığım başka bir aktar bu otun yasak olduğunu kendisinin satmadığını ve saça uygulanmasında beyne kadar işlediğini söyledi.çelişki içinde kaldım eğer varsa bilginiz paylaşırsanız sevinirim.
Sevgilerimle,

bizim evdeki şifalı bitkiler kitabındada var bu entele çok güzel benimde saçlarımı uzattı ben evlenmeden önce yapmılştım saçım baya gürleşti ve hızlı uzadı tabi ben kestirdim doğumdan sora hamileyken o saçlarla gezdim ağustosta millet şaşırıyodu bana ot uzatıyo ayrıca bu kızarıklık yapanlar için şunu dicem hassas ciltli arkadaşlar bu tür karışımlar yapmasın kendi evde

arkadaşlar başta kırık saça asla bakım yapmayın paranıza yazık önce saçınızı güzelce3 kestirin temizlensin sonra saçınıza uygun şampuan çok önemli ben size bi tavsiyede buluniyim bir numara bence amway bitkisel harika bi şampuan sürekli aynı şampuanı kullanın tabi kremiyle amwayin saç maskeside süper saçım uzun olduğu halde çok kırığım yok şimdi amway pahalı diyenlere 14 milyon ama 4ay gidiyo saçı çok yıkamıcaksınız ve ılık suyla hatta soğuğa dönük olmalı maskyi düzenli haftada bi yapın etkisi süperrrrrr kesin dille söylüyorum
enteleye gelice bepantenli tarifi yaptım ama badem yağı koymamıştım ben siz koyun farketmez çok ince saçlıysanız ve çok sık yapmayın bunu ayda 2kez
uzama zamanına gelince bu herkese göre değişir inanın hızlandırdığı doğru ama kimsede aynı olmaz omuzdaki saç bu dediğimi düzenli yapsa 1senede harika saça sahip olur ama düzenli uygulamak çok önemli

İlk Kullanmamda cildimde aşırı hassasiyet olduğunu söylemiştim sizlere.
Tekrar kullanmaktan çekindim açıkcası ama saçlarım gerçekten uzarsa paradoksundan da kurtulamadım dün tekrar yaptım yine aynı şekilde çok fazla kızarıklık oldu saç derisinde ,sanırım benim cildim hassasiyet gösteriyor ,başka kimseden bu şekilde bir sorun geldiğini duymadım ben bu karışımı kullanmaktan vazgeçtim 3. bir deneme yapmıycam:)))

kızlar bu entele denen bitki zehirli bir bitki ayrıca saçı uzatmıyor sadece saç olmayan yerlerde saç çıkarıyor yapmayı denemeyi istiyorsanız yaptığınız kabı sakın yemek yaparken filan kullanmayın çünkü zehirli bir bitki benden söylemesi siz bilirsiniz

dilacım enteleyi ben 2 haftadır kullanıyorum
belimdeki saçlarım kuaför terörüne uğradı ve kat verdiği için (ne akla hizmetse) omuzlarıma kadar çıktı bunalımdaydım. neyse 2 haftadır iki günde bir düzenli olarak enteleyi kullandım
2 bardak su ve 2 bardak elma sirkesinde 10 gr enteleyi kaynattım süzdüm.
boş parfüm şişeme koydum ve saç diplerime sıktım geneline ve uçlarınada sıktım masaj yaptım saç derisine
sonuç: annemin dediğine göre 2 cm falan uzamış ve saçlarım hiç olmadığı kadar yumuşak ve parlak üstelik elektiriklenmiyor çünkü benim saçım kıvırcık gıcık olurdum. şimdi çok memnunum :)

entele saç uzatıyor 2 haftadır kullanıyorum ve etkisini çok bariz gördüm. zehirli olmasına gelince dikkatli olunduğu sürece pekde bir zararı yok entelenin. alnınıza saç bandı takarak kullandığınızda yüzünüze gelmiyor zaten sadece kafanıza uyguluyorsunuz saçı yumuşatıyor sirke ile birlikte. direk içilmediği yaraya basılmadığı sürece zararı olmaz insanlara.

pelin 17cim bende minik bir parfüm şişesi vardı şu açık parfüm satan yerlerdekilerden orta boy olan varya ondan. onu dolduruyorum saçımın diplerine sıkıyorum iyice masaj yapıyorum saç diplerime, sonra kalanıda uçlarına falan geneline püskürtüyorum öylede masaj yapıyorum. sonuçta sirke saça iyi gelen birşey ve elma sirkeside var o karışımda bi taşka iki kuş vuruyorum :)

kizlar peki bu enteleyi kuru sacami yoksa islak yikanmis sacami sürüyosunuz?

entele kahverengi pirinç gibi bişiy arkadaşlar arpayada benzio tohum tohum yani ot değil öyle tam :)
saçlarınızı yıkamadan 2 saat önce diplerine püskürterek uyguluyorsunuz sonra yıkıyorsunuz ama bazı kullanım açıklamalarında yıkadıktan sonra uygulayıp yine yıkanması falan yazılmışta en iyisi kuru saça yapıp sonra masaj yapıp yıkamak.
her aktar farklı fiyat veriyor entele için 30 ila 10 arasında değişiyor fiyatlar ama genelde 15 ytl ye alınabilir 10 gr ki 10 gr kafidir kullanım için. benim aldığım adam 12 ytl dedi 2 ytl yok 10 veriyim akşam oldu zaten dedim
aktar durdu baktı "iyi taktik" dedi :) 10 ytl ye sattı iyi taktik ama işe yarrıyo dedim içimden :)
acar muhabiriniz fullya bildirdi. saygılar efem

deryacım, entele otunun tek başına kullanılmadıpını yamışsın, neyle kullanılıyor biliyormusun, biliyorum zehirliymiş ama diğer malzeyle dikkat edilerek kullanılırsa saç çıkarar. canım ya benim saç diplerim görünüyor çok ince telli ve az oyüzden yardımcı olursan sevinirim.
teşekkürler:çok üzgünüm:

X