Saç Uzatma Yöntemleri Entele Saçlari Uzatan Bitki (Arsiv)

deryaa cım kullandın mı enteleyi saç uzatmıyor dedin ?
ben 3 hafta öncesine kadar ciddi bunalımdaydım saçım yüzünden kısacık kestiler üstlerini entele kullanıyorum düzenli ve gözle görülür bir uzama var. şimdi gözüme ve saçıma mı inanayım uzatmıyor diyen sana mı :$

slm millet, ya entele kurlananlar size sesleniyorum 10gr bi günlük mi gidiyo yoksa bir hafta 10gr entele gidermi, yani 10gr enteleyi haftada 3kez kurlanabilirmiyim? Ve sizce ayni etkiyi verirmi?

ben 10 gr entele , 1 bardak sirke ve yarım litre suyu karıştırıp sıvı seviyesi yarıya inene kadar kaynattım (yaklasık 30 dk), bunu püskürtmeli bir şişe koydum, 2-3 günde bir saçıma uyguladım. hazırladığım bu karışım yaklaşık 3 hafta kadar idare etti, bana saclarım uzadı gibi geliyor:) ayrıca dokulmeleri azalttığı ve parlaklık verdiği bir gerçek...:1yes2:

Ben bu entele yi SHOW TV de yayınlanan Deryalı Günler programında gördüm. Benim saçlarım çok döküldüğünden dikkatimi çekti. Birde bu entele yi internette araştırayım dedim ve sizi buldum. Tüm yorumları okudum. Aklıma yattı ama zehirli olmasıda beni korkutuyor. Herşeye rağmen deneyeceğim.
SHOW TV de Deryalı Günler programındaki tarifi şöyleydi:
10 gr ENTELE - 1 su bardağı elma sirkesi - 1 litre su
hepsi seviye yarıya inene kadar kaynatılacak. Süzülüp 1 gün bekletilecek. saça masaj ile uygulanıp 1 saat kadar bekledikten sonra yıkanacak.
inşallah işe yarar.

enteleyi önce saç diplerine püskürtüp masaj yapın sonra uçlarına ve böle üstlerine püskürtüp 2 saat bekleyip yıkayın. sirke saça iyi geldiğindne tamamına püskürtünce parlaklık geliyor
tecrübeyle sabit :)

ölçmedim saçımı katlşı olduğu için maalesef gıcık olmuştum 3.haftadyım sanırım entele kullanımında nisanın 2sinde saçlarım kuaför terörüne uğradı araştırdım burayı buldum 1 hafta okudum ikna oldum kullanmaya başladım. hatta hergün gelip millete uzamış mı diye soruyodum piskopata bağlamıştım resmen :)
son 1 haftadır herkes cidden saçların uzamış demeye başladı
en azından 2 cmlik bir fark var ki belkide 3 olmuştur sanırım haftada 1 cm oldu
2 günde bir sürüyorum ya da sürmeye çalışıyorum süremediğimde huzursuz oluyorum artık :)
pelincim saçıma sürdükten sonra gözlreime falan gelmesin diye banyoda kafamı geri veriyorum saçlarımda arkaya gelecek şekilde duruluyorum yine aynı şekildeyken şampuanlıyorum sonra pek bişi kalmıo zaten :)
eldiven takmıyorum rahat hareket edemiyorum eldivenle saçlarım yapışıo ne masaj yapabiliyorum nee sürebiliyorum iyice ama sanırım bu entele elimin üstündeki tüyleride harekete geçirdi yav uzadı gibi görünüo

Bugün aktardan eşim entele otunu bulup aldı. Kilosu 1000 YTL. 10 gramı 10 YTL.ye almış. Bugün sirkeli karışımı hazırlayım yarın denemeye başlayacağım. Bakalım ne olacak. İnsallah işe yarar.

Aktarcının söyledikleri :
1- Karışımı hazırladığımız kabı yemeklerde kullanmayın. Eski bir kapta kaynatın.
2- Saçınıza uygularken eldiven kullanın. Çünkü el üstündeki tüyleri bile uzatıyormuş.
3- Başınızda yara varsa bu bölgeye uygulamayın.
4- Aktarcı entele otu çok pahalı olduğu için herkes bu otu satmıyor. Satmayanlarda bu ota çok zehirli bu yüzden satmıyoruz diye çamur atıyormuş.
Bu aktarcı 1 senede ancak 1 Kg satabiliyormuş enteleyi. Sattığı kişilerden de hiç bir şikayet gelmemiş. (Otun zehirli olduğunu bu aktarcıda söylüyor ama bu kadar abartılı olmadığını söylüyor).

baştan alayım ben :)
saçlarım çok güzel uzundular, belime kadardı neredeysesenağlama kırıklarını aldırmak için kuaföre gittim kuaför çoştu kat verdi o, bu derken kısacık kaldı saçlarım kırpılmış kuş gibi kaldımsenağlama depresyona girdim resmen, sonra nette araştırırken burayı buldum, enteleden bahsediliyodu ikna oldumfisfisfis gittim entele ve elma sirkesi aldım. 2 subardağı su ve sirke ile kaynattım süzdüm bi karışım hazırladım, mütemadiyen saç diplerime püskürtüp masaj yaparak 2 saat bekliyorum. bu hafta 4.haftaya girdim entele kullanımımda. saçlarımıda yine içine aktardan aldığım bakım yağı ve çamterebentin koyduğum şampuanla yıkıyorum hiç bu kadar yumuşak ve parlak olmamışlardıyerimseniben cidden çok memnunum. uzamasına gelince depresyona sokacak kadar kısa olan saçlarım artık gözüme batmayacak kadar uzadılarsırnaşık şey en alt katı omzumun aşaısındayken şimdi sırtıma gelmiş durumda. kıvırcıkken en üst katı toplayamaz bağlayamazdım şimdi gayet rahat bağlıyorum.yerimseniben

kizlar bir hafta oldu enteleyi (daha dogrusu entele tohumu degilde otunu) kullanali... yarim santim uzadi sırnaşık şey otu da olsa ise yariyo haberiniz olsun :KK70: ha bide ben her iki günde bi sürüyom sac diplerine badem yagi ve hint yagi karistirip sürüyom ve tekrar dibden uclarina kadar cay (bildigimiz siyah cay) demini püskürtüp öylece yatiyom yikandiginda saclar süper yumusak oluyo....(bu dem olayini gene bu forumda okumusdum kuaför bi arkadas yazmisdi)

benden sülemesi :KK70:

slm kızlar ben yaklasık 1,5 aydır kullanıyorum. hatta bugun 2. paket enteleyi aldım ve kendime yeniden bir karısım hazırladım,ilk karışımı uzum sirkesiyle hazırladım bunu elma sirkesiyle, ama burada yazılan gibi ne eldiven kullanıyorum ne de sac bantı,ama siz yinede kendinizi nasıl rahat hissediyorsaniz oyle kullanın. saclarım uzadı ama dahada onemlisi dokulmesi durdu, ben gayet memnunum, tavsiye ediyorum:)

SAÇ BAKIMI

Saç bakımına iyi gelen otlar: Defne, lavanta, ardıç, papatya, melissa, nane, mersin, dulavratotu, şimşir, suteresi, ısırgan otu, kekik, biberiye, adaçayı, sığla ektresi, kayın ağacı, latinçiçeği, ceviz ağacı, karahindiba.

Saçkıran iyi gelen otlar: Bir mantar
enfeksiyonunun oluşturduğu saç sakal kıllarını döken deri hastalığıdır. Bulaşıcıdır. Ak Kızılağaç, roka iyi gelen bitkilerdir.

Kellik : Baş derisini kaplayan kılların zaman içinde dökülüp, seyrelmesi veya kısmi kelliktir kullanılan otlar: suteresi, ısırgan, adaçayı, şimşir, venüssaçı iyi gelen bitkilerdir.

Saç kepeklenmesi: Saçlı deride oluşan pulcuklara verilen addır. Çınar yaprağı, At kuyruğu, sarımsak iyi gelen bitkiler

*Saçları güçlendiren yağ: Hepsinden eşit miktarda susam yağı, bademyağı, ısırgan yağı, sarımsak yağı, biberiye yağı, kekik yağı, buğday yağı, defne yağı, 10 damla çam esansı karıştırılır. Haftada 3 kere saç diplerine bu karışımla masaj yapın. 40 dakika bekleyin. Defne sabunuyla yıkayın. En az 40 gün devam edilir.

*Sebebi ne olursa olsun saç dökülmesini önlemek için kayın ağcının öz suyunu, Latin çiçeği suyu (veya bu bitkikinin yapraklarını fincan başına 3-5 tutam kaynatın). Demlenmiş ısırgan otu (fincan başına 3 tutam), Lavanta çiçek ve yaprağı (fincan başına 3 tutam) Her sabah bir tanesini seçin saçınıza 10 dakika friksiyon yapın.

* Koyu renkli kavanoza (veya şişeye) 5 gr dövülmüş Kafuru, bir kahve fincanı Reçine yağı konur. Çalkalanır. Dört tatlı kaşığı portakal yağı, mersin yağı, biberiye yağı, defne yağı, nane yağı ilave edilir. İyice çalkalanır. Bu karışımla saç dipleri iyice ovulur. Yarım saat sonra kükürtlü sabunla yıkanır.

*Normal saçların bakımı:2 Adet yumurta-2 çorba kaşığı saf alkol-2 çorba kaşığı hintyağı mikserde karıştırın .Bu karışımla saç diplerini iyice 5-10 dakika ovun.ve kükürtlü sabunla (savon au soufre)yıkayın.

*Normal saçlar için: Altı bardak suya bir avuç papatya konur. 10 dakika kaynadıktan sonra temiz bir tülbentten geçirilir. Saçlar yıkanır.

* Yağlı saçlar için: 4 bardak kaynayan yağmur suyuna bir çay kaşığı kekik ve sedir bitkisi konur. 0 dakika kaynadıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Suyuna bir su bardağı limon suyu ilave edilip, aç dipleri haftada iki kere ovularak yıkanır.

*Kuru ve çabuk kırılan saçlar için 10 çorba kaşığı saf alkol, 0 çorba kaşığı saf zeytinyağı e 10 çorba kaşığı badem yağı karıştırılıp, iyice çalkalanır. Her akşam yatmadan önce bu karışımla saç dipleri ovulur. Sabahleyin bol ılık su ve kükürtlü sabunla yıkanır.

*Saç dökülmesinde aynı oranda havanda dövülen toz haline getirilen biberiye, ısırgan otu tohumu, armut yaprağı, dulavrat otu kökü, lavanta çiçeği ve ceviz yaprağı kaynatılır. Yarısı süzülür. Sodyumlu sabunla yapılan su ile saçlar yıkanır ve normal su ile durulanır. Ardından kalan yapılan karışımın suyu ile başa mesaj yapılır. 10 dakika sonra normal su ile yıkanır. Gün aşırı uygulanır.

* Saçların parlaması için bol miktarda susam yağı ile masaj yapın. Tülbente sarıp bir saat bekletin. Bir litre kaynatılmış suyun içine bir avuç sinameki ekleyin. 5-10 dakika kaynatın. Süzün ılıtın saçlarınızı bu su ve kükürtlü sabunla yıkayın.

* Bir litre kaynayan suya altı tutam ıhlamur çiçeği atılır. Demlemlenir. Saç ovulur.

*Saçların dökülmemesi için soğan, ceviz, suteresi yenir.

*Kaynayan bir litre suda iki tutam biberiyenin yaprak ve çiçekleri, ısırgan otu yaprakları, papatya çiçekleri kaynatılır. Bir fincan içilir veya saç dipleri masaj yapılır.

*Yağlı saçlara kaynayan bir litre suya iki tutam sarı kantaron (cantiyan) ezilmiş yaprak ve kök olarak, iki tutam ısırganotu, (Yaprak) karıştırılır. Saça masaj yapılır.

*Normal saçlara kaynar suya 5 baş rumen papatyası (çiçek),2 tutam ısırgan otu (Yaprak)atın 5 dakika kaynatın.bir fincan için veya saçlara masaj yapın.

*Eğer saçlarınız kuru ise kaynayan bir litre suya iki tutam biberiye yaprak ve çiçek, iki tutam öküzgözü yaprak ve çiçek atılır. 5 dakika kaynatılır. Saçlara mesaj yapılır.

*Saç dökülmesinde: Bir bardak tereotu öz suyu, bir bardak 90 derecelik alkol, bir likör kadehi kayın ağacı özsuyu, bir likör fincanı fesleğen özsuyu karışımına bir dulavratotu yaprağı atarak güneşte 15 gün bekletin saçlara masaj yapın.

*Saçların beyazlaşmasını önlemek için üzüm ve tavuk yenir.

*Bir litre kaynayan suya bir avuç ısırgan otu eklenir 5 dakika kaynatılır.akşam yatarken bu su ile masaj yapılır.

.*Dört bardak suya 40'ar gr defne kökü ve kekik konur. 15 dakika kaynatılır. Haftada 1-2 kere saçlar yıkanır.

*Saçlar dinlendirilmiş yağmur suyu ile yıkanırsa saçlar için çok faydalıdır.

* Saçları sirke ile yıkadıktan sonra taramak ve 6 saat sonra kükürtlü sabunla yıkamak çok faydalıdır.

*Sulandırılmış limon suyuyla ovulur. (içindeki hafif asit saça çok yararlıdır)

*Her gün bir kahve fincanı dut veya üzüm pekmezi içilir.

* Saçları parlatmak için susam yağı sürün.Kaynayan suya sinameki atın. 5 dakika demlendirin. Ilınınca bu suyla yıkayın.

*Bir litre kaynayan su içene birer avuç adaçayı ve biberiye hazırlayın. Süzün. Saçlara masaj yapın.

*İki bardak kaynar suya dört çorba kaşığı keten tohumu konur. 8 saat bekletildikten sonra sudan çıkarılıp ezilir. Bununla saç diplerine masaj yapılır. Dört saat sonra kaynayan suya adaçayı atılır. Ilınınca masaj yapılan saçlar bu su ile yıkanır. Haftada iki defa tekrarlanır.

*20'şer gr papatya, suteresi yaprağı, adaçayı yaprağı karıştırılır. Dört bardak suda 10 dakika kaynatılır. Ilıkken süzülür. Haftada iki kere masaj yapılır. Muntazam yaparsanız faydasını görürsünüz.

*8 Bardak kaynar suya 50 gr adaçayı konur. Beş dakika kaynatılır. 30 dakika demlendirilir. Saçlar yıkanır.

* Bir kase ılık suya çırpılmış yumurta sarısı, 1 çay kaşığı zeytinyağı karıştırılır saç dipleri ovulur. Bir havlu sıcak suya batırılıp sıkılır başa sarılır. 30 dakika beklenir kükürtlü su ile yıkanır. Haftada iki kere yapılır. Saçları yağlı olanlar yumurta sarısını bir likör bardağı rom ile karıştırarak sürün.

*Saç dökülmesinde iki avuç ince kıyılmış dulavratotu kökü gevşek olarak koyu renkli kavanoza doldurulur. Üzerine badem yağı veya saf zeytinyağı eklenerek ağzı sıkıca kapandıktan sonra 3-4 hafta boyunca güneşte görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Bir müddet sonunda yağ kırmızı renk alır tülbent yardımı ile süzülür. Akşam yatarken saça masaj yapılarak sürülğr. Kaynar suya sokulup sıkılmış havlu sarılır. Sabahleyin saçlar katranlı sabun veya arap sabunu ile yıkanır. Gün aşırı uygulanır.

*Temiz bir şişeye 10 gr sıvı vazelin, 100gr saf alkol ve 10gr kadyağı konur. Beş dakika çalkalanır. Yatmadan önce saç diplerine sürülür taranır. Sabah bol su ile yıkanır.

* Papatya ve çöven (her bitkiden 2 tutam) kaynar suya atın. 10dakika bekletin. Başa bu karışımla masaj yapın.

* Saçları çabuk uzaması için orta boy turp dört ay boyunca her gün iki tane yenir
.
*Saçları uzatmak için Entele ile (hindistandan gelir) saçlar yıkanırsa saçlar uzar.

*Saçları kuvvetlendirmek için 100 gr kına, 30gr kişniş, 2 çorba kaşığı susam yaprağı, mersin yaprağı suyu, turup suyu kaynatılır. Süzülür. Gece saçlara sürülüp bağlanır. Sabahleyin hatmi kökü kaynatılır onun suyu ile yıkanır.

*Saç dökülmesinde, parlak olmasında yapılacak işlem, bir miktar pazı ile bir adet iri soğan mikserden geçirilerek bir tülbent yardımıyla suyunu sıkın elde edilen özsuyu ile bir su bardağı süzme bal iyice karıştırın akşam yatarken saçlara mesaj yapın temiz bir tülbentle bağlanıp yatılır. Sabah arap sabunu ile yıkanır gün aşırı uygulanır.

*10 bardak kaynatılmış suyu 100gr ısırgan otu konur. 10 dakika kaynatılır. 20 dakika demlendirilir. Bu suyla saç dipleri ovulur.

*6 bardak kaynatılmış suya 50gr kekik konur. 5 dakika kaynatılıp saçlar ovulur.

*Saçların gürleşip kuvvetlenmesi için bir miktar ince kıyılmış mersin yaprağını koyu renk bir kavanoza gevşek olarak doldur üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı ekleyip, ağzını sıkıca kapatın. Güneş gören veya sıcak bir yerde 15 gün bekletilir. Saçlara gece masaj yapılır. Sabah kükürtlü sabunla yıkanır.

*Bir kaç damla öküzgözü tentürü (bitkinin alkol içinde 15 gün sıcak bir yerde durması gerekir) suyu sıkılmış ısırgan otunun suyuna ilave edin. Saç diplerini her gün ovun.

*Saçların rengini sarı yapmak ve ona sarı röfleler vermek için 5 baş küçük papatya 5 tutam akpapatya (bitkinin tümü)küçük papatya yerine romen papatyası kullanabilirsiniz. Kaynar suya atın 10 dakika kaynatın. 10 dakika demlensin saçlara sürün masaj yapın 10-15 dakika tutun. Sonra yıkayın. Her gün saçlarınız istediğiniz renge gelene kadar devam edin.

* Saçların siyah çıkması için Soda tozu (bulunmasa gül kurutularak yakılır ve elde edilen küllerinden ilave edilir) zeytin yağı ile karıştırılır. Saçlara sürülür. İçine bir miktar bal ilave edilirse daha tesirli olur.

*Saçlarınızı kumral yapmak isterseniz bir litre suya 3 avuç pırasa yapraklarını kaynar suya atın. 10 dakika kaynatın 10 dakika demlendirin. Çok koyu demlenmiş çay ve soğan kabukları güzel kumral bir renk verir. Saçlara sürün köklerine masaj yapın. 10-15 dakika bekletip yıkayın. İstediğiniz rengi bulana kadar yapın.

*Saçlara kızıl renk vermek için yarım kilo zeytini naylon torbanın içine koyun çekiçle çekirdekleriyle beraber ezin. Tencereye su koyun ezilen zeytinleri katın. 45 dakika kaynatın. Süzgeçten geçirin. Çıkan zeytin ezmesini kına ile karıştırın. Bir yumurta sarısı ekleyin. Saçlarınıza akşamdan sürün üstüne naylon kapatın üzerini tülbentle sarın. Sabah yıkayın. Aynı zamanda saçları çok iyi besleyicidir.

*Kellik: İki meşe palamudu ezilir. Üzerine bir çorba kaşığı zeytinyağı dökülüp merhem yapılır. Sabah akşam sürülür. 15 dakika sonra katranlı sabunla yıkanır.

*Saç kepeklenmesi her gün saçlar önce tuzlu su, sonra bol su ile yıkanır. Niğde'deki kokarca kaplıcası kepek tedavisinde tavsiye edilir.

* Saçları yıkamak için alkollü sabun kullanmak, saç fırça ve tarağını da her zaman temiz tutmak kepeklenmeyi önler.

* Saç kepeklenmesinde bir litre suyun içine bir avuç kıyılmış çınar yaprağını kaynatın. Süzün. Ilıkken saç dipleri masaj yapılarak yıkayın. Hemen zeytinyağı ile ovun. Bir saat bekleyip. Arap sabunu ile yıkayarak durulayın.

* Saçkıran: Tedaviye hastalıklı yerdeki saçları traş etmekle başlanır. Saçlar haftada en az iki kere yıkanır.

* Saçkıran için 6 bardak suya bir avuç kepek konur kaynatılır. Süzülür. Suyuna bir bardak taze sıkılmış limonsuyu konur saçlar yıkanır.

*Saçkıran için Bir kahve fincanı yeni sıkılmış kuru soğan suyu ile bir çorba kaşığı zeytinyağı karıştırılır hasta yerlere sürülür.

*Saçkıran için: 7 ceviz içi çıkarıp yıkayın ve ufalayın. Külün üzerine ceviz, bir tutam ezilmiş mazı, bir tatlı kaşığı toz çam sakızı, eritilmiş bal mumu, eritilmiş zift ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı konur yoğrulur. Başı küllü su ile yıkayıp sonra hasta yere yapılan karışım sürülür.

*Saçkıran için: Bir miktar taze ak kızıl ağaç yaprağı mikserden geçirilir. Bir tülbent yardımıyla suyu sıkılıp elde edilen öz suyu hastalıklı bölgeye sürülür.

*Saçkıran için: Bir litre suyun içine toz haline getirilmiş bir avuç defne tohumunu içindeki su bitip lapa olana kadar kaynatın. Tülbenten süzün lapayı hastalıklı yere sürün.

wala ben 21 ve bide sanırım 20. sayfalarda anlatmıştım baya detaylı :)
entele konusunda cidden ihtisas yaptım desem yeridir.

şöle bi maddeliyim:
enteleyi elma sirkesi ile kullanın uzuyor parlıyor yumuşuyor kepeklenmiyor elma sirkesinin faideleri evet :)

entele kaynayan kabı yıkayınca bişiycik kalmıyor ki ben bizim yemek tencerelerinden birinde yapmıştım hepimiz yaşıyoruz :)

zehirli ama neye ve nası bilemem benim yüzümden aşağı süzüldü sildim bişi olmadı. püskürtürken azcık kulağıma geldi biraz soludum gözüme az geldi hiç bişi olmadı

saçı ilk bi kaç kullanımda döküyor evet korkabilirsiniz ama sakin olun sonraları dökülme duruyor azalıyor

saçı uzatıyor bunalıma giren beni bunalımdan kurtardı sürekli bağladığım saçımı açıp dolanabilir hale geldim

sanırım 5.haftamdayım entele kullanımımda kokusu kötü değil kötü olan sirkenin kokusu
ama işe yaradıkça o kokuyu seviyorsunuz duyduğunuzda güven geliyor desem yeridir.

saçınız uzamasa bile kullanın çünkü saçlarınız hereksin fark edeceği şekilde parlıyor

:)

senem81 puff,un tarifini benimle paylaşırmısın.

tabii canım altta yazıyorum

( Saç için ) : 1 su Bardağı Saf Zeytinyağı ( aktarlarda şişe içinde satılıyo yada artik bi şekilde bulursunuz ama muhakkak saf olucak) , 1 şişe Çam Terebenti ( bu çok önemli Formülün Bel kemiği diyebiliriz), Bir Şişe Menekşe Yağı , Bir şişe susam Yağı , Bir şişe Badem Yağı , Bir şişe Gül Yağı , Bir şişe Sarımsak Yağı ( sayesinde çok kötü bi koku oluyo inşallah dayanabilirsiniz ama bunu içinden çıkarıyım diye düşünmeyin aynen uyguluyosunuz).

Şimdi Şişe diye yazdım hepsine bu şişe ne demek ? Şu demek : Aktara gittiginizde Küçük kutuların içinde 50 ml'lik şişelerde genellikle hepsi aynı miktarda kapalı olarak satılıyolar ..Hepsinden Birer şişe Olucak ..Bunların hepsini Bir Bardak Saf zeytinyagının içine boşaltıyosunuz..Karıştırıyosunuz...Cam bi kavanozda karıştırın Ve saklayın..Çok uzun süre kullanıyosunuz bu miktarı zaten..Banyodan 1 saat kadar once sac diplerinize masaj yaparak bol bol sürün...Kafanıza bir poşet geçirin Ve 1 saat kalın o şekilde..İnşallah kokuya dayanabilirsiniz...ama inanın değicek...Ben 2 senedir haftada bir kez muhakkak yapıyorum ...Siz istediginiz sıklıkta uygulayabilirsiniz..ama unutmayın Sacları her gun yıkamak iyi bişey değil..Hadi bakalım kolay gelsin..

kumpircim baya baya uzadı hayret ediyorum cidden bende halime
benim saçlarımı kuaför katlı kesti en kısa katı fönlüyken bağladığımda tokadan çıkıyodu düşün ki kıvırcık bide
o haldeyken kıvırcık olduğunda değil bağlamak topuz yapamıyodum bi bağlıyodum at kuyruğu ponpon gibi bişi oluyodu o derece kısa duruyodu katlı saç zaten bağlanınca kısa gözükür bilirsiniz.
benim sanırım 5 yada 6.haftam entele kullanımımda ve şimdi saçımı fönlü bağladığımda o fırlayan en kısa kat hiç çıkmayacak şekilde bağlanıyor, ponpon gibi duran kuyruğum omuzlarımın üstüne geliyor sallanıyor ve topuz yapabiliyorum. baktıkça bile heyecanlanıp mutlu oluyorum bu kadar kısa sürede uzadığına.

bence abarmamış.uzun vadede beyne nasıl bir zarar verdiğini bilen yok.Okuyorum 4 günde uzadığını zanneden arkadaşlar var.Yapmayın ya biraz gerçekçi olalım.Madem 4 günde 1,5 cm uzuyor bu durumda ayda en az 10 cm uzaması lazımdı.Doğal bir şeymiş gibi gelsede bitkiyle saç uzatmak düşününce biraz normalden farklı bir bekentimiz var ve uzasın diye o sirkeli iğrenç şeyi kafamızda tutuyoruz.zaten sonrada kaşınıyor.Belki zararını anlatmaya çalışıyor.Saçı parlayan arkadaşlara söylüyorum sirke zaten parlaklık verir.yağlarla saçlara bakım yapmak falan doğal şeyler bunlarıda hafta 1-2 kere yapıyoruz.Gün aşırı entele kullanan arkadaşların hiç kaşınan yerleri kızaran yerleri olmuyormu?hadi yok diyelim acaba bu gibi şikayeti olanlar rahatsız eden bir durum olduğuna göre demek ki söylendiği gibi zehirli olabilir!Beyne nasıl bir etki ettiğini bilmiyoruz ve elimizde hiç bir tahlil yok.Zehirli değil diye birbirimizi yanlış yönlendirmeyelim.Uzun vadede nasıl etkiler gösterecek kim bilir?
Saçımız kısa da olsa sağlımız yerinde olsun.

benim entele az kalmıstı bende içine sarımsak yagı ve eczaneden aldıgım kapsüllerden atttım banalım bi müddetde böyle kullanacam... ama diğer arkadaslar gibi 4-5 cm uzamıyor :KK43:(

Merhabalar...Kızlar sırf sizler için üye oldum...Benim saçlarım hem çok hızlı uzuyor hem çok parlak hem de ipek gibi...Okudum we baktım ki burada gerçekten benim bilgilerimden faydalanması gereken çok insan war...Size bir yararım dokunursa mutlu olucam...İşte size kendimin uyguladığı şahane yöntemlerle harmanlanmış SAÇ BAKIMI...Öncelikle ben yıllardır artık hiç üşenmeden we rutin aralıklarla uyguladığım yöntemleri kısacası sağlıklı,parlak we hızlı uzayan saçlar için gerekli herşeyi buraya dökeceğim...ne güzellik uzmanıyım ne de kuaförüm ama tüm yöntemleri deneyipte neyin ne olduğunu çok iyi öğrendim artık..Benim saçlarım öyle hızlı uzuyor ki...bir saç modelini 2 haftadan fazla aynı şekilde kullanamıyorum...hemen gidiyor şekli çünkü çok çabuk uzuyor..
1- Öncelikle ağız yolu ile alınan besinler: Eğer ki fazla abur cubur yemiyor sağlıklı besleniyor we kilo probleminiz yoksa, her gün sabah aç karnına one a day vitamininden 1 tane içmek(saçların we tırnakların çok sağlıklı uzamasını sağlıyor)we hiçbir yan etkisi yok!
2-Haftada 1 gün aktarlardan kolayca bulabileceğiniz içerisinde saç için hazırlanmış her türden yağların bulunduğu bir bakım yağını alıp, uygulamadan önce saç diplerine 2-3 dk parmak uçları ile(tırnakla değil)masaj yaptıktan sonra cezvede ısıttığınız (ılık) yağı sürmek.önce diplere sonra uçlara doğru.sonra strechle sarmak üzerinede sıcak hawlu kapatmak we tam 2 saat bekletmek.hawlu zamanla yağın akıp yüzünüze boynunuza gelmesinide engelliyor birde oralarda tüylerin çıkmasını :KK66:ayrıca yağın daha iyi etki etmesini sağlıyor.tabi hawlu soğudukça yeniden sıcak suya basmayı unutmayın :KK66:...daha bir sürü maddeler war dewamı daha sonra ...:KK66:

Eweettt...dewam ediyoruz...
3-Şu mucizevi ENTELE OTU...ewet zehirli bir bitkiymiş..yıllardır aktarlık yapan bir amcadan tüm bilgilerini aldım...kesinlikle korkmadan uygulayın...ben uzun zamandır kullanıyorum...sadece uygularken kaynatırken camınız açık olsun fazla solumayın we de ellerinize , gözlerinize kesinlikle temas ettirmeyin..eldiwen kullanmak iyi bir çözüm...ben 1 bardak elma sirkesini, 1 bardak suyu we 10 gr entele otunu kesinlikle bir daha mutfakta kullanılmayacak bir kabın içerisinde miktarın yarısına düşünceye kadar kaynatmak soğuyuncada haftada 2 defa saç diplerine pamuk yardımıyla da olur sürmek..we 2 saat bekletmek yine strech we sıcak hawlu ile sarmak yağ bakımında olduğu gibi...saçlarınızın uzamasına inanamayacaksınız....ben sıklıkla fön çektiririm...kuaförüm bile inanamıyor...kaynak mı yaptırdın diyor diplerinden çektirip bakıyor saçlarıma..:)ama unutmayın ki burada sıraladığım maddelerin tamamı saçlarınız için uygulanmalı...hepsi birden uygulanırsa etkili oluyor...
Ben şöyle yapıyorum..pazar akşamı entele kürünü , çarşamba akşamı yağ kürünü we cuma akşamı yine entele kürünü uyguluyorum...yani haftada 3 defa saç yıkıyorum...saçlarınızı fazla yıkayarak uzayacağını düşünmeyin...fazla yıkamak saçı besleyen saç derisinin ürettiği yağın yok olmasına sebep olur...
4-Öyle pahalı şampuanların saçlarınızı beslediğini düşünmeyin...Kekik özlü kepekli saçlar için olan İPEK şampuan war kutusu lacivert renkte...Şahane bir şampuan ipek gibi oluyor saçlar we çok iyi temizliyor..Zaten Kekik saçlar için çok faydalı, ayrıca saçların çabuk uzamasını sağlıyor...Bu şampuanın içine aktarlardan bulabileceğiniz çamterebentin yağının yarısını dökmek we yine içine yarım şişe tatlı badem yağı dökmek...her yıkama öncesi de kutuyu çalkalamak...saçlarınızın nasıl kolay şekle girdiğine inanamayacaksınız...!
5-Ben saç kremi kullanmıyorum...Loreal elseve in sarı kutu kırılmaları önleyici saç maskesini kullanıyorum we saçımda 5 dk bekletiyorum...we sadece kesinlikle saçlarımın en uç kısımlarına sürüyorum diplere asla!!sonra yıkıyorum...
6-Her saç yıkamada mutlaka şampuanı saçımda masaj yaparak bekletiyorum 1-2 dk kadar..parmak uçları ile saça masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırıyor we saçların çok hızlı uzamasını sağlıyor...
7-saçlarımı mutlaka her yıkamada önce sıcağa yakın ılık suyla we ardından soğuk suyla yıkıyorum..dayanabildiğiniz kadar soğuk suyla(yaz aylarında) kışın sinuzit olursunuz aman dikkat!bu soğuk su saçlara nem weriyor...yağlanmasını önlüyor(çünkü yağ kürleri yapıyoruz)yağlanmaması lazım...we soğuk su saçları uzatıyor...
8-Banyodan sonra Mutlaka saçlarımı hawluya sarıp bekletirim suyunu alana kadar...10-15 dk..we sonra bu kısım çok önemli.!!!!BAşımı öne eğip , saçlarımdan tutam tutam tutup çekerim saçlarımı...bu kan dolaşımını arttırıyor we saçların kuwwetlenmesini sağlıyor...dökülmeleri önlüyor...saç kökleri kuwwetleniyor..bir newi saç sporu we saçların hızılı uzamasını sağlıyor...bunlar hep araştırmalarımın sonucunda bulduğum bulgular...fazlası ile güwenilir...
9-Kesinlikle we kesinlikle her gün maydonoz yemek sapları ile birlikte...limonda sıkabilirsiniz...toksinleri atıyor cildi güzelleştiriyor we saçların uzamasını sağlıyor..
10-Bol bol sebze we meywe yemek..we herşeyden az az yiyip vucudumuz için tüm besinleri almak...dengesiz beslenmek saçı çok fazla etkiliyor...bizzat yaşadım bunu..
11-Bol bol su içmek saçları en hızlı uzatan etmen.:) en sona yazdım ama ilk sırada olması gerekiyordu...günde en az 12 bardak su içmek...

İşte bu 11 maddeyi uygularsanız inanın saçlarınızın güzelliğine inanamayacaksınız...benim kuaförüm on numara kuafördür...ancak o bile bana saçlarına ne uyguluyorsun da bu kadar güzel parlak we hızlı uzuyor diye soruyor...:KK66: Saçlarım reklamlarda şampuan reklamlarında oynayanlarınkinden bile daha güzel...
Hepinize sewgiler...

canım yaaa verdiğin bilgilerrr çok güzelll sayendee enteleyi de artık gönül rahatlığıylaa kullanabilirimm:sm_cool: çok sağol gerçekten söylediklerine harfiyen uygulayacağımmm inşallah senin saçların gibi olur bizim saçalrımızdaaaaaaaaaaaa:sm_cool: ay çok mutlu oldummm yaaaa enteleyi gidip başkaa aktardan alacağımm Çok üzgünüm çoook :mymeka:işteeeeeeeee ne olursa olsun artıkkkkkkkkk inşallahh buraya iii haberler yazacağımm çok sağol yaaaaaa

ewet çok güzeller...we her ay saçıma farklı model werdiriyorum hızlı uzadığı için hiç düşünmeden kısacık kestirebiliyorum sonra yeniden uzuyorlar nasılsa...reklamlara başwurucam :KK66:net güwenilir olmadığı için resmimi gönderemem üzgünüm :)

saydığın maddelerin çoğunu bende uyguluyorum çoğu defa bende arkadaşlara anlattım farklı başlıklarda.
ve evet gerçekten çok güzel saçlara kavuştum bende sağlıklı parlak canlı açtığım başlıktada yazmıştım kuaförümün ne denli beğendiğini. ne yaptığımı o da çok merak etmişti. kimyasal şampuanlarla harala gürele yıkayıp rastgele taramaktansa biraz özen gösterdiğimizde cidden saçlarımız anında cevap veriyorlar :)
benimde saçlarımı keseli 2 ay olacak entele kullanalı 5. haftayı dolduruyorum o katlı şekli sadece uçlarındaki ovalikten belli oluyor.
şunu yapın bunu yapın demiycem sadece biraz özen göstermeniz bile yeterli. bir şampuana 15 20 ytl vermektense 2 saatinizi bakıma ayırdığınızda 1 haftada sonuç muhteşem oluyor.

X