hamilelikte çatlaklar - ne yapmalıyım?

B

berilalara

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi berilalara
10 hafta 4 günlük hamileyim ve çatlak oluşmasından çok korkuyorum. artık her banyodan sonra bebe yağı ve hergün nenlendirici krem kullanmaya başlayacağım ve bol su tabi bol su içiyorum çok önemli. Bende zaten ergenlikte kalçamda çatlaklar oluşmuştu o yüzden artmasından çok korkuyorum başka öneriniz varmı açıkçası birazda bünyeye bağlı sanırım ama ben yinede önlemimi almak istiyorum

• Konu Sahibi berilalara
arkadaşım tenin çatlamaya müsait ise mutlaka çatlarsın birde annende veya ailende varsa kurtuluşun yok gibi

• Konu Sahibi berilalara
Arkadaşım susam yağı veya hakiki zeytin yağ kullan. ben eczaneden susam yağı aldım onu kullanıyorum. Sakın nemlendirici krem kullanma çünkü içinde kimyasal madde var. vücüdun onu emip bebeğe gönderiyor. bebek zarar görebilir.

• Konu Sahibi berilalara
nemlendırıcı krem kullanma bebişe zarar verır..badem yagıda tuylerı kuvvetlendırıyor bebek yagıyla bol bol msj yap canım doktoruna sor o sana krem onerebılr benım doktorum catlak olacaksa bunu engellıyemessın bol bol msj yap dedı doktorum

• Konu Sahibi berilalara
Arkadaşım susam yağı veya hakiki zeytin yağ kullan. ben eczaneden susam yağı aldım onu kullanıyorum. Sakın nemlendirici krem kullanma çünkü içinde kimyasal madde var. vücüdun onu emip bebeğe gönderiyor. bebek zarar görebilir.

ya kızlar ben yüzüme nemlendirici krem kullanıyorum bebeğe bir zararı olurmu birde ellerime çok kuruyorlarda acil cevap bekliyorum

• Konu Sahibi berilalara
Bence Hamileyken nemlendirici veya kimyasal maddelerdn oluşan herşeyden uzak durmalıyız

• Konu Sahibi berilalara
Canım ben hergün düzenli olarak bebe yağıyla masaj yaptım karnıma, hiç çatlağım olmadı. Ama arkadaşlarında dediği gibi kişiden kişiye değişiyor çatlak durumu....

• Konu Sahibi berilalara
ya kızlar ben yüzüme nemlendirici krem kullanıyorum bebeğe bir zararı olurmu birde ellerime çok kuruyorlarda acil cevap bekliyorum

doktoruna sor canım....bazı hamilerde parfumu bıle yasaklıyorlarr

• Konu Sahibi berilalara

Nemlendiricinin bir zararı var mı bilmiyorum ama ben artık krem yerine yüzüme kayısı yağı sürüyorum. Çok iyi geliyor, istersen deneyebilirsin..
Ellerin içinde geceleri beyaz vazelin sür ve eldiven giyin. Sabah kalktığında pamuk gibi olacaklar..

sağolun kızlar ay pişman oldum şimdi hiç öyle düşünmemiştim kayısı yağı deneyeceğim birde vazelini sağol çıtkır

sağolun kızlar ay pişman oldum şimdi hiç öyle düşünmemiştim kayısı yağı deneyeceğim birde vazelini sağol çıtkır

Önemli değil canım..
Bebişine de kendine de iyi bak annesi...

çatlakları önlememenin en iyi yolu dr.nun verdiği kremleri kullanman birde kilo almamaya dikkat etmen benim tek bir çatlağım bile olmadı hamilelikte 8 kilo aldım bu çok önemli allah kurtarsın....

uzmanlar tatlı badem yağını öneriyor çatlakları daha azaltıyormuşşş

badem yağının tüylendirdiğine şahit oldum.nemlendirici kremlerde kozmetik sınıfında yer alıyor.doktorum piyasadaki çatlak kremlerinin para tuzağı olduğunu bebe yağından başka bişey kullanmamam gerektiğini söledi.tavsiye ederim.

ben de şuan bebeyağı ve acı badem sütü kullanıyorum sabah aksam sürüyorum...doktorum lierac krem dedi ama almadım ne yapsam alsammı acaba..

X