eşinin morfolojisi %2 olup hamile kalan var mı?

wavy

Guru
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.715
8
Arkadaşlar merhaba,
Ben 1,5 yıllık evliyim ve eşimle çocuk yapmaya karar verdiğimizde ikimizde kontrollerimizi yaptırdık. Eşimin sperm sayısı, hareketliliği normal ama Morfoloji %4 olması gerekirken %2. Doktorumuz normal şartlarda bebek sahibi olabileceğimizi fakat morfoloji nedeniyle biraz zorlanabileceğimizi 3 ay deneyin ve tekrar görüşelim dedi. biz bir süredir deniyoruz ama her ay hüsranla karşılaşıyoruz. Bu durumda olup hamile kalan arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim.

Canım benim eşimin ilk testide %1 çıkmıştı,ileri hareket sıfırdı.A+B=%60gibi bişeydi sanırım.
Dr. 6 ay daha deneyin demişti bize.Sonra aşılama önerdi.

Bence sizde deneyin biraz.Bu arada keçiboynuzu kürlerini siteden bul onları uygulayın baya faydalı oluyormuş.

Benim eşim fındık,ceviz balla bile baya farkettirdi sonucunu.Bizde yaklaşık 2 aydır keçiboynuzu pekmezi kullanıyoruz.Eşim suyunu içemedi.
Bol şanslar canım, umut var her zaman.

wavy benim esiminkide 3% cikti dr ayni seyi banada soyledi ama bende de tiroit problemi var o yuzden ikisi birlesince baya zor oluyo bidaha sperm testi isredi bakalim keciboynuzu yiyor. bi sure sonra test yaptircaz

kızlar havucu duymuştum ama keçi boynuzunu ilk kez duyuyorum.Keçiboynuzu sperm sayısını mı yoksa morfolojiyi mi düzeltiyor?

Sperm sayısını ve hareketliliğini sanırım.Ama belki morfolojiye de faydası vardır.İlerleyen aylarda görücez artık onu.Eşim 2 aydır devam ediyor.İlk yaptırdığı testte morfoloji sonucunu da yazarım inş.

Kisslar Hiç Dikkat Etmemiştim Bu Başliktan Sonra Eve Gidip Eşimin Test Sonucuma Baktim Bizimkinin Morfolojisi % 1 :KK43:

kızlar eşie keçi boynuzu suyu içirmeye başladım. Fakat yarın memleketten kayınvalidemler geliyor. eminim eşim onlar durumu çakar diye içmeyi bırakacaktır:KK43: ağlamak istiyorum

Kisslar Hiç Dikkat Etmemiştim Bu Başliktan Sonra Eve Gidip Eşimin Test Sonucuma Baktim Bizimkinin Morfolojisi % 1 :KK43:
canım sizde nasıl bir sorun var bilmiyorum doktorunuz morfoloji ile ilgili bişey söylememiş miydi? Gerçi bizim doktorumuz pek önemsemedi ama herşey normalken bebiş sahibi olamıyorsak ve sadece morfolojide terslik varsa o zaman nedeni o dur gibi geliyor.

canım sizde nasıl bir sorun var bilmiyorum doktorunuz morfoloji ile ilgili bişey söylememiş miydi? Gerçi bizim doktorumuz pek önemsemedi ama herşey normalken bebiş sahibi olamıyorsak ve sadece morfolojide terslik varsa o zaman nedeni o dur gibi geliyor.

canım benim eşim 2 kere tahlil yaptırdı farklı yerlerde, ilkinde 14.800 çıktı ikincide yıkanmış hali 11 milyon yıkanmamış 9 milyon doktor işaretlemiş 9 milyonu ve morfoloji % 1 parantez içine almış ben aralıkta tüp bebek denedim ama olmadı :1no2:

canım benim eşim 2 kere tahlil yaptırdı farklı yerlerde, ilkinde 14.800 çıktı ikincide yıkanmış hali 11 milyon yıkanmamış 9 milyon doktor işaretlemiş 9 milyonu ve morfoloji % 1 parantez içine almış ben aralıkta tüp bebek denedim ama olmadı :1no2:
canım çok üzüldüm. ama ümidini kesme azospermi olanlar bile çocuk sahibi olabiliyor. sizin de çok düşük değil.:1hug: benim eşim 3 kez test yaptırdı.1. sinde farklı bir yerde yaptırmıştık ve 4 milyon çıktı eşime kısır muamelesi yaptı salak doktor. eşimin kendisine gelmesi 2 ayı buldu sonra ısrarlarımla daha uzman bir yerde yaptırdık 42 milyon en sonuncusunda 60 milyon çıktı ama morfoloji %2:KK43: bilmiyorum etkisi oldu mu ama ben eşime bol bol havuç yedirmiş ve e vitamini kullandırmıştım. şimdi birde keçi boynuzunu duydum. bence sende dene tabi ikna edebilirsen benimki biraz zor ikna olmuştuyerimseniben

canım çok üzüldüm. ama ümidini kesme azospermi olanlar bile çocuk sahibi olabiliyor. sizin de çok düşük değil.:1hug: benim eşim 3 kez test yaptırdı.1. sinde farklı bir yerde yaptırmıştık ve 4 milyon çıktı eşime kısır muamelesi yaptı salak doktor. eşimin kendisine gelmesi 2 ayı buldu sonra ısrarlarımla daha uzman bir yerde yaptırdık 42 milyon en sonuncusunda 60 milyon çıktı ama morfoloji %2:KK43: bilmiyorum etkisi oldu mu ama ben eşime bol bol havuç yedirmiş ve e vitamini kullandırmıştım. şimdi birde keçi boynuzunu duydum. bence sende dene tabi ikna edebilirsen benimki biraz zor ikna olmuştuyerimseniben

canım bende 2 aydır aralarda bıraksakta keçiboynuzu kaynatıp içiriyorum ona zehir versen içer yeterki olsun die.. dondurulmuş embriyolarımız var bakalım artık belki onlarla deniyceğiz...

canım bende 2 aydır aralarda bıraksakta keçiboynuzu kaynatıp içiriyorum ona zehir versen içer yeterki olsun die.. dondurulmuş embriyolarımız var bakalım artık belki onlarla deniyceğiz...
canım inşallah herşey gönlünce olur ve hep beraber burdan bebiş haberlerimizi paylaşırız.:1hug:
valla ben bebek yapmanın hiç bu kadar zor olacağını düşünmezdim. yaptım mı tutuyo sanırdım ne kadar safmışım:eek:klava:

canım inşallah herşey gönlünce olur ve hep beraber burdan bebiş haberlerimizi paylaşırız.:1hug:
valla ben bebek yapmanın hiç bu kadar zor olacağını düşünmezdim. yaptım mı tutuyo sanırdım ne kadar safmışım:eek:klava:

canım vallahi hepimiz öyle düşünüyoruz ama ancak yaşayınca öğreniyoruz... istanbul'un neresinde oturuyorsun?

aaa evet fazla mesafe yok aramızda.hımm acaba bu bölgenin havasında mı bişey var ne dersin:uhm:

öyle canım herşeyin hayırlısını dilemek lazım. belki daha vakti gelmemiştir. herşeyin bir sebebi vardır

selam arkadaşlar..
8 aydır bebeğimiz olmadı...eşimi zar zor ikna ettim sperlerini saydırdık..ilkinde 3 milyon çıktı %10 hareketli...ikincisinde %2 ....o kadar morali bozuldu ki...tüp yaptırcaz ...gerçi iyi yanı erkek infertilitesi olduğu için aşılama evreleri olmayacak kadın için daha az yıpratıcı olacak...

allah isterse olucak evlatlarımız..kul kurar mış kader gülermiş...herşey olcağına varıcak arkadaşlar....kafanıza takmayın...ben hiç takmıyorum...

Benimde eşimde normal morfoloji %1 çıktı. Morfolojiyi düzeltmek için kullandığınız bişeyler yokmu? E vitamini morfolojiyimi yoksa sayısınımı düzeltiyo?

X