eşinin morfolojisi %2 olup hamile kalan var mı?

Benimde eşimde normal morfoloji %1 çıktı. Morfolojiyi düzeltmek için kullandığınız bişeyler yokmu? E vitamini morfolojiyimi yoksa sayısınımı düzeltiyo?

canım öncelikle geçmiş olsun Allah gönlüne göre versin inşallah. benim eşimde de ilk tahlilde morfoloji % 4 çıkmıştı. üroloji bölümüne gitti. e vitamini ve çinko kapsül kullandı günde 1 tane ve hemen her akşam keçiboynuzu kürü yaptım. 1 ay sonra morfoloji % 8 e çıktı. ben o ay hamile kaldım ama düşük yaptım maalesef. yani e vitamini, çinko ve keçiboynuzu morfoloji üzerine de etkili. ayrıca eşin sigara içiyorsa bırakmasını sağla çünkü sigara morfolojiyi çok bozuyormuş. benimki içiyordu bir kaç aydır bıraktı.

Benim de eşimin morfolojisi %2 , E vitamini , çinko , selenyum , keçiboynuzu kürü kullanıyoruz. Sigarayı biraktı 45 gün oldu. Eylül'de spermiogram yaptıracağız bakalım düzelecek mi? Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah. Hepimiz bir an önce hamişler kervanına :CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:... katılırız inşallahhhhhhhhh. Amin.. :1rolleyes:

Bizim topiğimize de bekleriz..

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...ayan-bayanlarin-listesi-t191909/index219.html

bende 7 senelik evliyim 2 başarısız tüp bebek denemem var
beninde eşimin morfolojisi 3 bizede doktorlar sorun degil diyolar ama
olmuyo kısmet ihşallah bizlerde tez zaman da hamiş oluruz

aslında varya her şey kısmet işi ne morfolojiye bakıyor ne sayıya ne de başka şeye
allah ol deyince oluyor
ben artık buna inanıyorum.çünkü hiç sebepsiz infertilite diye bir şey var bir tanıdığım 5 kez tüpbebek denedi ama olmadı çocukları.sperm sayısı süper hareket çok iyi yumurtalıklar çok iyi hiçbir sorun yok ama olmuyor çocukları
diğer yandan 2 milyon sayıyla normal yolla hamile kalan birini duydum.
biz elimizden gelen tedaviyi uygulayıp dua edeceğiz mevlamıza bu mübarek zamanlarda
yüreğimizi sıkmakla olmuyor gerçekten..ah ah bi de kendime anlatabilsem

kıslar cuma günü tekrar doktora gittik. doktorumu değiştirdim başka doktora gittik bende hiç bir problem yokmuş. morfolojinin %2 olması gebeliği çok zorlaştırır dedi. ve anatomisi bozuk olan sperm yumurtayı döllerse düşük tehlikesi ve genetik probleme yol açabilirmiş. çok moralim bozuldu:KK43:( aşılamada %80 şans veriyolar. gelecek ay aşılamaya başlayabiliriz..

Eşimin sperm sayısı 1 milyon.%70 de hareketsiz.Hızlı doğrusal hareket %2...
İlk microda hamile kaldım.Dördüzlerim oldu.Ancak kalp atışları 10.haftada durdu ve kürtaj oldum.
Erkek kısırlığı ile bir şekilde hamile kalınıyor..Tabi sonrasında sağlıkla devam edebiliyor mu bilmem.
Testler yaptıracağız genetik ve kan..Ona göre bakacağız duruma..

Evett nurtanesi iş bu bildiklerimizi kendimize anlatabilmekkk çokk doğruu .... Inşş herşeyy güzell olurr ve rabbimm bu gece dualari makbull kullarindann eylerrr el açanlariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Eşimin morfolojisi %2, benim de yumurta rezervim az çıktı tedavilerimde, 3 defa mikro denedik olmadı, ama ben de aynı şeyi söyliycem, hiç bi zaman ümidinizi kesmeyin, benim bi arkadaşımın eşinin %3'dü , doğal yolla hamile kaldı, onun da arkadaşının eşinin %2'ymiş, keçiboynuzu, arı sütü bal polen, e vitamini , l_arginine, L-cartinine(bu ürünler gnc'de satılıyor) kullanmış, doktora yumurta takibi yaptırtmış, yumurtası olgunlşınca çatlatma iğnesi yaptırmış, ardından iki-üç gün ilişki sonrası o ay hamile kalmış. Yani olacağı varsa oluyor.Biz de eşimle 1 aydır Bahceci 'deki beslenme uzmanına gidiyoruz, eşime balık yağı,gnc'deki Arginmax'ı verdi, sadece sebze tüketin, hiç et yemeyin dedi, et ürünlerinin içerisinde dioxin denen bir madde varmış 80'li yıllardan beri hayvanlara verilen hormonlardan extra katkılardan dolayı, bu dioxin doğurganlığı düşürüyormuş. Bol bol sebze yiyin dedi. Bana da solgardan advanced antioxidan verdi. Bir de bazal vücut sıcaklığını ölçen digital termometre aldık, onunla ovulasyon olduğu günleri anlamaya çalışıcaz, Allah hepimize kolaylık versin.

Arkadaşlar,

Benim eşiminde sperm sayısı 8.8.milyon iki kere yapıldı altı ay ara ile son durum hareketlılıgı %12 ürologa gidip ilac takviyesi alması gerek demıstı dr..
bende iyi bir hastanenin ürolog servisine gitmesini istedigim için arastırıyrouz suanda...

bu ay keciboynuzu kuru arı polenı ve kabuklu fıstık yemesı ıcın ugrasacagım esımın..
bende ada cayı ıcecegım..

marhaba arkadaşlar benim eşimin spermlerinde ^%3 morfoloji bozukluğu var banada doktor zor hamile kalman kalsan bile düşük yapma ihtimalin yüksek dedi 2 kez aşılama oldum tutmadı şimdi tüp bebek deniycez ama verdiğiniz ilaç isimlerini yada alternatif tıbbı denemek istiyorum teşekkürler hepinize çok yardımcı oldunuz ben bunun tedavizi olduğunu bilmiyordum çünkü gittğim hiçbir doktor bize bu tarz ilaçlar vermedi anlamıyorum ya nasıl bir şey neyse herkese allahım yardım etsin ve meleklerine kavuştursun

bizde de morfoloji %4.varikosel ameliyatı oldu eşim.kaçiboynuzu kürü,e vitamini,çinko kullanıyoruz.bu ay sonıu tahlilimiz var.bakalım hayırlısı.%1lerle hamile kalanlar var.eksik olan allahın ol! demesi bence bizde.....

arkadaşlar yorumlarınızı okudum fakat şu morfoloji dediğinizi anlayamadım?

canım morfoloji sperm şekil bozukluğu demek. bu kuyruk yapısı, baş yapısında anatomik bozukluk olarak farklı şekilde görülebilir..

%2 de gayet normal hamile kalınabilir. bizede dr gittiğimizde bu durumun her erkekte olabileceği standartının %4 olduğu bu sorunu da max dedikleri yöntemle çözdüklerini söyledi yani yumurta döllenmeden önce sağlıklı spermler max yöntemiyle seçilip yumurtalar öyle dölleniyormuş %4 demek yani 100 spermden 4 normal demek. Dr bunun çok önemli bişey olmadığını söyledi hemen hemen her erkekte görülebilirmiş.

%2 de gayet normal hamile kalınabilir. bizede dr gittiğimizde bu durumun her erkekte olabileceği standartının %4 olduğu bu sorunu da max dedikleri yöntemle çözdüklerini söyledi yani yumurta döllenmeden önce sağlıklı spermler max yöntemiyle seçilip yumurtalar öyle dölleniyormuş %4 demek yani 100 spermden 4 normal demek. Dr bunun çok önemli bişey olmadığını söyledi hemen hemen her erkekte görülebilirmiş.

hazirancım benim eşimdede aynı problem var.mayada bizede max önerdiler ayrşıracaklarmışş.bakalım ekim yda kasım gibi tüp bebek düşünüyoruz

arkadaşlar benim eşimde %4 morfoloji ama hamile kalırsam tekrar düşük yaparmıyım bilmiyorum bide cumartesi günü tüp bebek merkezine gidicez bakalım hayırlııs

slm eşim ve ben dr gittim eşimde morfoloji%0 çıktı netten baya araştırdık pycnogenol 100mg bir ilaç bulduk ilaç fransada yetişen bir çam agacının özünden yapılıyor türkiyede bunun yerine başka ilaç var üzüm çekirdegi özünden yapılmış biz almanyadan getirttik ve ilacı kulandıktan kısa bir süre sonra test yapıldı morfolojisi 1 olmuş ilaca devam ediyorum ve ilk aşılamayı deneyecegiz inş dr timur gürgan morfolojisi düşük olanda bebek olmaz diye bişey yok dedi inş olur .

slm eşim ve ben dr gittim eşimde morfoloji%0 çıktı netten baya araştırdık pycnogenol 100mg bir ilaç bulduk ilaç fransada yetişen bir çam agacının özünden yapılıyor türkiyede bunun yerine başka ilaç var üzüm çekirdegi özünden yapılmış biz almanyadan getirttik ve ilacı kulandıktan kısa bir süre sonra test yapıldı morfolojisi 1 olmuş ilaca devam ediyor, ve ilk aşılamayı deneyecegiz inş dr timur gürgan morfolojisi düşük olanda bebek olmaz diye bişey yok dedi inş olur .

Sperm sayısını ve hareketliliğini sanırım.Ama belki morfolojiye de faydası vardır.İlerleyen aylarda görücez artık onu.Eşim 2 aydır devam ediyor.İlk yaptırdığı testte morfoloji sonucunu da yazarım inş.

canım bende k.boynuzunu denedim eşimin 0/0 2 en son testinde 0/0 6 morfoloji ve a+b 0/040 çıktı morfoloji 0/0 4 dün altı zaten tüp bebek olarak değerlendiriyorlar bizde 4 tüp bebek denemesinden sonra kendiliğinden bu değerlerle de düşük yaptım en son nisan ayında yaşadım düşük olayını

canım hiç üzülme bizim morfoloji %0dı keci boynuzu havuç suyu polen derken yumurta toplama işleminde morfolojimiz %8 çıktı kesinlikle ekibin doktorun ve moralin çok önemi var hiç olmayacağını düşünürken şu an ikizlerime hamileyim rabbim sanada ern kısa zamanda nasip etsin canımmm:Saruboceq:

X