Kadın sorunları

pufuduk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2007
20
0
selam hanımlar
bu koca dünyada insanın kadın başına ayakta durabilmesi bazen ne kadar da zor olabiliyor,hele de kimsesizseniz,nette rastladığım bu siteyi sizlere de tanıtmak istiyorum belki yardımcı olabilecek birileri çıkar umuduyla

kadınların sorunu belki bu başlığa sığamıyacak kadar büyük ve çok yönlü bir konu ama kadınlarımızın ilk başta gelen sorunu ekonomik diye düşünüyorum,ekonomik açıdan zayıf olan kadının başını sokabilcek bir evi ve geçinebilcek bir geliri olmadığı için özellikle aile içi şiddete maruz kalıyorsa bunu bir ömür boyu çekmesi söz konusu,her ne kadar yasalar belli bir yere kadar koruyorsa da,şiddetin her çeşidi var sonuçta dayak biter başkası başlar.(hukuken daha çok yol katedilmeli bence)
içinizi baya sıktım galiba bu üzüntü verici konularla ama bugün inci ertuğrulun programındaki avukat her 6 dakikada bir kadın cinsel saldırı ile karşılaşıyor deyince ekonomik problemler halolsa herkes bir iş sahibi olsa bile işe gidip gelirken,hatta işyerinde bile sorunla karşılaşmak biraz fazla yüksek bir olasılık sonuçta,ne yapmalı nasıl yapmalı da her türlü şiddet ve saldırının en azından yasalarca düzenlenmesi sağlanmalı,güven ortamına nasıl kavuşulmalı?,biz kadınlar hem üretip gelir elde eden insanlar haline en azından temel ihtiyaçlarımıza sağlıcak duruma nasıl gelebiliriz?
bu konuda fikirleri olan varsa beri gelsin diyorum ve kendi fikirlerimi ekonomik alanda nacizane ekliyorum,en azından gidecek bir evi olmayanlar için sponsorlar aracılığı ile yurtlar yapılmalı diye düşünüyorum ama bu yurtlar her bayana 1oda1salon ev şeklinde olsa ve o yurtların elektriği ve çalışma alanlarındaki elektriği ev tipi rüzgar jenaratörleri çıkmış piyasaya öyle yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilse,yine sponsor olacak şirketler bu ev tipi rüzgar tribünlerini verebilir diye düşünüyorum,böylece en azından ısınma ve her türlü elektrik ihtiyacı bedevaya karşılanır ve bu hanımlar için çeşitli atölyeler,imalathaneler açılsa tekstil olabilir mesela ve bu ürünlerde hem kendi markalarını hem de sponsorlarının markalarını kullanabilirler.
her kadın o evde kalmanın karşılığı olarak maaş almasa bile belli bir süre çalışma sözleşmesi imzalayabilir bütün ihtiyaçlarının karşılanması karşılığında veya maaş alabiliyorsa cüzzi bir miktar maaşından ödeyerek en azından o 1odalı evin sahibi kılınabilir ve bu ülke genelinde yaygınlaştırılabilir özellikle devlet desteği(vergi alınmaz,teşvikler verilebilir) ve reklamlarla,ne dersiniz bu iş olmaz mı?

Çok önemli bir konuya değinmişsiniz ellerinize sağlık,ama bunu yapabilmek için arkanızda çok sağlam güçlerin olması lazım.Bunu yapacak olan kişiler devlet kurumlarından destek alabilirse ozaman daha kolay olabilir,yada arkanızın çok sağlam olması lazım,maddi ve manevi büyük destek gerekli.Olmayacak birşey değil örneğin Deniz Feneri Derneği ne kadar büyüdü ve ülkemiz çapında bir dernek haline geldi.Böyle bir kurum haline gelirse birçok insana faydası olur,malumunuz Türkiye insanların sosyal güvenlik hakları açısından geride kalmış bir ülke.Umarım birgün bu dileklerinizin gerçekleştiği günler gelirde kadınlarımızın çektiği sıkıntılar biraz olsun hafifler.

Canım güzel paylaşımın için teşekkürler.Bu konuda en önemli iş bence ailere
çok iş düşüyor.Kız çocukları okutulmalı,okutulmalı,kendi ekonomik özgürlüğünü
kazanmalı ,kendi ayakları üstünde durabilmeli.Bunun için de aileler bilinçlendirilmeli..Biliyoruz kızlarını okutmuyorlar,küçük yaşta evlendiryorlar.Daha kendileri çocukten,küçüçük omuzlarına taşıyamıyacakları kadar yük biniyor,şiddete maruz kalıyorlar.Tabi bu gibi olaylara maruz kalanlar,çoğu zamanlar hiç kimsenin haberi olmadan sıkıntılarını yaşıyor.Biraz daha şanslı olanlar diyeyim,dışardan destekle ayakta kalmaya çalışıyorlar.Sonuç olarak hepimiz üstümüze düşen birşeyler varsa yapmalıyız.Birlikten kuvvet doğar.

cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun hepinizden
konuyu başka bölüme açmıştım bulamayınca üzülmüştüm buraya taşındığı daha iyi olmuş ama :)
hepinize tekrar teşşekkür ediyorum özellikle hukukçu arkadaşlar varsa veya milletvekili tanıdıkları olan bu konuya el atsalar keşke.
evet kızlar küçük yaşta bir meslek için eğitime alınmalı ama maalesef ailesi olmayanlar var veya aile içi şiddete maruz kalanlar veya hayatının bir döneminde çok zor durumlara düşen kadınlar var bu kadınların çalacakları bir kapıları yok,evet belki kadından sorumlu bir bakanlık var ama kaç kişi oraya ulaşabiliyor ki zaten devlet yeterli olsa hergün tvlerde kadın programlarına gerek kalmazdı bu durumda gerçekten iş başa düşüyor önce gönüllülerle ve dediğiniz gibi çevresi geniş olan,hukuk ve ekonomi uzmanlarının ve gönüllülerin yardımlarıyla inşallah bu işler yürütülür,en azından bu rastladığım linkteki yere yardım edilir ve inşallah çok daha geniş kapsamlı ülke çapında yardıma mıhtaçlara biraz devlet desteğiyle biraz özel destekle biraz da o yadıma muhtaçların da kendi katkılarıyla insanlar rahata kavuşabilir.
ilginiz için çok çok teşekkürler.

Öncelikle böyle önemli bir konuyu açtığın için sağol.Verdiğin linki çevremdekilere duyuracağım,onlarında duyurmasını isteyeceğim.Sorunun çözümüne getirdiğin öneriler çok güzel yetkililer isterse sorunu çözerler,ama istemeleri gerek.Maaşlarını arttırırkenki birlikteliği sorunları çözerken gösterseler
hergün yürekleri acıtan yazı ve insan manzaralarını görmeyeceğiz.Onların sağırlık ve körlüklerini kaldırabilsekkkkkkkkkk
Sevgiler,hoş günlerin olsun.a.s.:nazar:

duyarlılığın için seni tebrik ediyorum pufuduk verdiğin linke girdim orada okuduğum hikayeden çok etkilendim ufak da olsa herkesin yapabileceği bişeyler vardır yeter ki yapmak isteyelim orada verilen hesap nolarına para yatırabilir yada eşya yardımı yapabiliriz zaten yapacaklarımız orada yazıyor diğer arkadaşlarımı da bu siteden haberdar edeceğim

Allah hepinizden razi olsun sizin gibi gönül doslarini başimizdan eksik etmesin herşey gönlünüzce olsun

bence de kadının her zorluğun üstesinden gelebilmek için kendini feda ediyor....bu konuyu vurguladığınız için teşekkür ederim

çok güzel düşünceler bunlar ama böyle bişey olduğu taktirde hiç bir kadın evinde oturmaz oraya gider nedenmi kadın bıkmış hayatından özgürlüğünü ister hür yaşamayı ister şayet okuyunca ben bile gelmek isterim inanın buna inşallah olur böyle yerler çok isterim

X