Evlenmeye nasil karar verdiniz.Işte bu dediğiniz kişi sizi nasil etkiledi?

elif445

anne
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
4.654
6
Arkadaşlar Evlilik Ciddi Bir Meseledir Kolay Kolay Da Insan Bir Başkasiyla Evlenmeye Kararveremez Siz Nasil Oldu Da Tamam Işte Evleneceğim Kişi Dediniz Ki...

beni bi gördü. ahanda bu benim hayatımın kadını dedi. böyle bir güzellik yok dünyada dedi. bu fırsatı kaçırmamalıyım dedi ve evlenelim dedi bana tatlicadiarzu

Biz de 5 yıllık flört dönemimizde hep evliliği düşünürek hareket ettik.
Bir tek sevgimize güvendik biz canım..:asigim::asigim:
Allahım mahçup etmesin bizi.:nazar::nazar::nazar:

özo kıs vazgeçilmez olmuşun nan sen baksana adamın aklını başında almışın ama böyle bi güzelliğede akıl feda edilir hani yerimseniben a.s.

anlatsam sayfalar yetmez ya çok güzeldi benım için.şunu söylıyım 3.gün evlenme teklıf ettı ve hemen kabul ettım ne kadar çok sevıyor ve güvenıyormuşum dımı?şükür ki doğru insan. Bana, benım nazlarıma katlanışı etkılı oldu tabıkı bırazda:)

valla bizde uzun bir flört dönemi geçirdik ama daha ilk aylardan bile evlenicez diye devam ettik yani öyle olmassa ayrılırız diye bişey asla düşünmedik ve herşey çok güzel geçti ve söylüyorum hayatımı adayacağım herşeyimi eksiz paylaştığım bir adamla evleneceğimden asla ama asla pişman değilim ve bu hayatımda aldığım en doğru kararların bir kaç tanesinin başında geliyo :asigim:

en başta ilişkiye karar verdiğimiz gün kararı vermiştik..evlilik üzerine başladık ve 2,5 sene sonra evlendik..:nazar:

o benim için şunu söylemişti : flört değil evlenmek istiyorum seninle..herşeyinle bana uygunsun sen ve seni seviyorum..a.s

ben de ona dedim ki aramadım evleneceğim kişiyi hiç geleceğini biliyordum..seni seviyorum:asigim:

anacım bu da şiir gibim bişi oldu ama inanın böyle oldua.s.

ben kendimi evliliğe hiç hazır hissetmezdim.taakii eşimi görene kadar.ilk iş yerime gelmişti gelip gidiyormuş zaten ama hiç karşılaşmamışız.karşılaştığımızdada gözlerimiz kilitlendi birbirine resmen.bi kaç dk.kaldık öyle yani.daha sonra odama gittim ama büyülenmiş gibiydim.ilgiçti gerçekten.eşiminde sonra anlattığına göre.seni gördükten sonra arabama bindim.radyoyu açtım ve TİRYAKİNİM çalıoyrdu dedi yeni çıkmıştı o dönem.hemen gittim o albümü almaya dedi.resmen tiryakin olmuştum dedi.daha sonra görüşmeye başladık.zaten kendiliğinden bu evleneceğim kişi diyorsun.ve öylede oldu.evlendik.1.5 senelik evliyiz.inşallahta bir ömür sürer.çok güzel bişey yaa.İŞTE BUUU.demek.

aynı şirkette çalışıyorduk arkadaştık.sonradan annemi kaybettim ve sonrasında bir sürü olaylar yaşadım.hayatımın hiç bir anlamı yoktu çok mutsuzdum bana çok destek olmuştu.sonradan beni sevdiğini anladım.bende hiçbirşey yoktu malesef.yaşadığım ortamdan kurtulmak için çıkma teklifini kabul ettim doğrusunu söylemek gerekirse tek derdim evden çıkıp gitmekti.çıkarken aşık oldum eşime 1,5 ay çıktık sonra nişanlandık 9-10 ay sonrada evlendik.4,5 yıllık evliyim ALLAH'a şükür çoook mutluyum.

Biz 2000 yılının yaz döneminde aynı yerde staj yapıyoduk.O benı ılk gördüğü anda bişeyler hissetmiş ve benimle çıkabilmek için türlü entrikalar düzenlemiş.
staj bitimine yakın biz cıkmaya başladık.Onun okul bitmişti ama benim daha 1 senem vardı. sonra benım okul bıter bıtmez ben iş bulma planları yaparken o bı gun benı aryıp annemler size oturmaya gelecek dedi.Ben afalladım tabii hiç aklımda yoktu böyle bişey.ama ben onunla tel.de konuşup gelmesinler daha erken derken, annemde ev tel.nunda ailelerin ortak tanıdığı olan biriyle görüşüyodu ve bize geleceklerini sölemişlerdi bile.Bende anneme herşeyi anlatmak zorunda kaldım tabii.Bu ilk gelişleri normal misafirlik gibiydi.Sonra bi cok kez kız isteme olayı için ailemden gün almaya çalıştılar ama bizimkiler baya bi dirensede sonunda kabul ettiler ve böylelikle bizim evlılığimizinde ilk adımı atılmıştı.
Evlilik, ilişkimiz boyunca hep planlarımızda vardı ama ben hep erteliyodum böyle olunca evlilik olayı benım için biraz emrivaki gibi oldu, iyikide olmuş.Çünkü bana ve aileme kalsa ben daha evlenemezdim ama eşimin aceleciliği ve ısrarlı tavrı sayesınde 2003 yılında evlendik.Ve şimdi 5. yılımızdayız allahım utandırmasın cokta mutluyuz.
Allah doğru insanı cıkarmış karşıma ama bunu asla evlenmeden öğrenemezdim.Evliliğin her iki taraf içinde tamamen bir kumar olduğunu düşünüyorum.Çünkü evliliğin kişilikler üzerinde cok büyük değişiklikler yarattığına inanıyorum. Biz birbirimiz için doğru insanlarmışızki bugune kadar hiç sorunsuz gelebildik inşallah bundan sonrasıda böyle devam eder.Darısı tüm bekarların başına.:1hug:
:eek: :eek: :eek:
Biraz uzun oldu sanırım ama bu tip konulara başladımı insanın bitiresi gelmiyo..

Yarım kalmış beni tamamlayan bir insan eşim.
Gülüşü, bakışı, sevgisi, ilgisi, şevkati, sesi, dokunuşu, herşeyiyle benim bir parçam.
Bende olmasını istediğim bütün huylar eşimde var. Onun içinde tam tersi bende var.
Sinirli halinide seviyorum, bağırmasını çağırmasınıda seviyorum, insanlara karşı güvensizliğinide seviyorum, bana kızınca surat yapmasınıda seviyorum, topluluğa girince telaşlanmasınıda seviyorum
Ben onu çok seviyorum:asigim:

Eşimle aynı firmada çalışıyorduk. O ilk gördüğü andan itibaren bana aşıkmış ama ben onu bir arkadaş olarak seviyor öyle görüyordum. 6 ay kadar sonra çok üzgün olduğum bir akşam dertleşmek için eşimle buluştuk. Hani nikahta keramet vardır derler ya bizimki o hesap.. O akşam eşimi sanki ilk kez görmüşcesine aşık oldum. Bana beni sevdiğini söyledi hem de gözlerinden süzülen yaşları gizlemeye çalışarak.senağlama O akşam her ikimiz de birbirimizle evlenmek isteğiyle ilişkimize başladık, şu an 1,5 yıllık evliyiz. Allaha şükürler olsun ki hayatıma girdi. O benim hayatımın anlamı, aldığım nefes, içtiğim su, ömrüm, herşeyim... :asigim: :nazar:

ilk başta ben hiç ciddi düşünmemeiştim.
hep biter birgün diyodum (uzak memleketlerdendik)
o yüzden fazla önemsemiyordum.
ama o en başından beri hep ciddiydi ve beni bırakmayada hiçmi hiç niyeti yoktu
eee kolaymı benim gibi bi hatunu bulmuş çıtırmı çıtır bırakırmı.
1.5sene oldu nişanlandık iyikide bırakmamış beni

Merhabalar
Ben aranıza yeni geldim.Umarım kabul edersiniz beni.
Konu çok güzelmiş.Okuduğumda ilk heyecanım aklıma geldi.Benim kociş de benimle evlenmek için başlamış ama ben anlayamamışım.Neyseki çok zaman geçmeden farkına vardım ve evlendikk..Şuan 4,5 aylık evliyim :)
Hepinize sevgiler..

Bizde hiç aksini düşünmemiştik. Hep evlenince şöyle olacak böyle olacak gibi düşündük. Bildiğiniz gibi 5 senelikte evliyiz. Ama çok şükür ki, çok doğru bir karar vermişim. :nazar:

Arkadaşlar Evlilik Ciddi Bir Meseledir Kolay Kolay Da Insan Bir Başkasiyla Evlenmeye Kararveremez Siz Nasil Oldu Da Tamam Işte Evleneceğim Kişi Dediniz Ki...

Ayrıldığımız dönemdi. Ufak bir sebebten kavga edip ayrılmıştık. O zamanlar yaklaşık 3 haftadır beraberdik yani çıkıyorduk.
Bu ayrılma döneminde ( 2 gün sürmüştü) bir araya gelip bir konuşalım dedi eşim.a.s
Tamam dedim ve görüşmeye gittim. a.s
O gün ya herşey biticek yada tamamen birleşicekti hayatlarımız.:çok üzgünüm:
Neyse öyle enteresandıki tam tamamen ayrılmaya karar verdiğimiz sırada eşime o zaman sevgilimdi tabii demiştim ki
" BENİMLE EVLENİRMİSİN"Şeniz
oda şaşırmış bir durumdaydı,kekeleyerek "Evet" demişti.:uhm:
Sonrada Allah'a şükür hiç ayrılmadık.
Şu anda 1.5 yıllık evliyiz.
Eşimi çok seviyorum...Şeniz
Bu kadar..........................

çok zor karar verdim sanıyordum. ama aslında kararımı vermişim, sadece cesaret edemiyormuşum.. yeryüzündeki hiç kimse tarafından bu kadar sevilemeyeceğimi düşündüğüm için kabul ettim... Allah bozmasın maşallah diyeyim:nazar:

kızlar ben eşimle ilk çıkmamızda içimden sanki bu adamla evleneceğim düşüncesini geçirdim ama ona hiçbirşey belli etmedim içime öyle his geldi biranda ve şimdi eşruhumla evliyim ve çok mutluyum kızlar evlendikten sonra söyledim ona o zamana kadar hep içimde kaldı

X