eşinde sperm hareketi düşük olanlar bana yardım lütfenn

Yanliş Bilgilendirmeyim Ama Erkeklerin Spermi Her Gun Oluşmaz 90 Günde Bir ürer Ve Depolanir Benim Eşiminde 36 Milyon Ama Fazla Yaşamiyorlar Ayrica Ssk Ne Aşilama Ne De Tüp Bebek Yapiyor Daha önceden çocugu Olanlara Inşallah En Yakin Sürede Herksein Kucagi çocukla Dolar Rabbim Ellerimiz Boş Birakmasin

benim esimdede hareker sayisi %20 di varikosel amaliyatan sonra %50 oldu simdi birde sigarayi birakti ama bilmiyorum arkadaslar bizde 2 senedir istiyoruz bende yoksa direk tüp bebek tedavisimi görsem

ARKADASLAR BIZIM SAYI 70 milyon hareket %50 ileri hareket %10. oda %2den %10a cıktı vitaminler sayesinde. urolog hersey normal dedi ama sizin yazdiklarinizdan kafam karisti bi yorumlarmisiniz

benimde eşimin sperm hareketliliği düşük:KK43:%25 . ilaç kllanıyor 3 ay kullancakmış hayırlısı bakalım.ALLAH hepimizin yardımcısı olsun:

benimde eşimin sperm hareketliliği düşük:KK43:%25 . ilaç kllanıyor 3 ay kullancakmış hayırlısı bakalım.ALLAH hepimizin yardımcısı olsun:

rabbimden hayırlısı arkadaşım bizdede benzer sonur var hayırlıs ile inşallah bizde kavuşuruz yavrularımıza

selam hanimlar, bende ilk tüp bebek denememi yaptirdim ama malesef cok kötü kalitede embiryo oldugu icin tutmadi, sperm sayisi cok kötüydü ve ymurta sayisi cok azdi, bunun icin nelere tavsiye ediyorsunuz, ikinci denemeye baslamadan önce bitkisel olarak tedavi uygulamak istiyorum,
ben 5 yillik evliyim 2 yildir bebek düsünüyoruz, benim sol yumurtaligimin kanali tikaliydi, ve sol kanal ucunda kistim vardi laparoskopi ile aldilar ama kanal acilmadi sol yumurtaligimda calismyiordu ama simdi calisiyor ama kanal kapali oldugu icin ve sol tarafimdan yumurtladigim icin direk tüp bebek yöntemine gecti doktorum, esimde varikosal ameliyati oldu hap verdiler keci boynuzu pekmezide denedim ama sperm sayisinda degisiklik olmadi, hala cok kötü gerci düzenli bi sekilde denemedik keci boynuzunu, simdi ikinci denemeyi yapmak icin adet olmayi bekliyorum,
gercekten keciboynuzununun faydasini gören oldumu, esim sigara alkol kullanmiyor, ama futbol oynuyor gerci doktor cok asiri sporunda zararli oldugunu söyldi ama esim ne kadar spor yatigini söyleyince doktor normal dedi, asiri spor degil ddedi ama benim icim hic rahat degil simdide ilk deneme negatif olunca cok moralim bozuldu,
yumurta toplamasinin hemen ertesi günü transferim gerceklesti o günde kanamam ve siddetli agrim olunca hemen hastaneye yatirdilar ohss olusmus diye, simdi esimin sperm sayisini artirici ve hareketliliginin artttirici yöntemler bulmam lazim birde benim yumurta sayisini ve kalitesini arttirici yöntemler bulmam lazim bu konuda yardimci olurmusunuz simdiden tesekkür ederim

mrb arkadaşlar benim eşimdede sperm harekatsizliği var.ılk test yaptırdığımızda ileri hızlı %5 çıkmıştı,tabi bize ürolog vitaminler, toz şeklinde ilaçlar verdi.Keçi boynuzu pekmezide içti biz sonra tekrar test yaptırdık ileri hızlı %0 çıktı bizde bir işe yaramamıştı.Ama genelde doktorlar sperm hareketlerini artırmak pek kolay değil diyor.Varikosel ameliyatı bazılarında sonuç veriyor,bizde oda işe yaramadı.Sayı ise 265 milyon çıktı hareket olmayınca bir işe yaramıyor bizede yardımcı üreme teknikleri deneyin dediler bakalım ilk randevuma gideceğim ne diyecekler.Herkese kolay gelsin.

arkadaşlar bizim sorunumuzda spermler
sayı 4milyon
hareketlilik %40
bize direk tüp bebek dediler mikroenjeksiyon yöntemiyle
sayı ilerde dahaa düşebilir dediler onun için zaman kaybetmeyin dediler
bunu henüz yeni öğrendik 16 aylık evliyiz ve hiç korunmadık ben 24 yaşındayım eşim 30
dediğiniz gibi 1 sperm testi daha yaptırmayı düşünüyoruz
yazılarınızdan çok faydalandım keçi boynuzuna hemen bu akşam başlıycam teşekkür ederim

Benim doktorum esime pregnyl igne verdi haftada iki kez keciboynuzu cinko falan ole seylere inanmayin dedi en etkili yontem budur dedi gerci igne oldugu icin esim 2 haftada ancak 3 kez yaptirdi ama eger bir faydasini gorursek mutlaka yazarim

Benim doktorum esime pregnyl igne verdi haftada iki kez keciboynuzu cinko falan ole seylere inanmayin dedi en etkili yontem budur dedi gerci igne oldugu icin esim 2 haftada ancak 3 kez yaptirdi ama eger bir faydasini gorursek mutlaka yazarim

sevgili Maybenow iğne en iyisi tabi ama biz keçiboynuzunun da faydalarını gördük eşimin normal değerleri en üst değerlere çıkmıştı hem bitkisel bir kür bu bir zararı yok ki denemenin zararı yok en azından inşallah sizin değerler de yükselir

arkadaşlar bizim sorunumuzda spermler
sayı 4milyon
hareketlilik %40
bize direk tüp bebek dediler mikroenjeksiyon yöntemiyle
sayı ilerde dahaa düşebilir dediler onun için zaman kaybetmeyin dediler
bunu henüz yeni öğrendik 16 aylık evliyiz ve hiç korunmadık ben 24 yaşındayım eşim 30
dediğiniz gibi 1 sperm testi daha yaptırmayı düşünüyoruz
yazılarınızdan çok faydalandım keçi boynuzuna hemen bu akşam başlıycam teşekkür ederim

canım benimde eşimin spermi 5 milyondu keçi boynuzu suyunu içti 7 milyon oldu eşin 3 ay devam etsin benim eşim 1 ay içti 1milyon arttı halen devam ediyoruz ve ben tüp bebekte denedim tutmadı 1 ay oldu tüp bebek icadı çıktı herkes anne olacak diye kandırıyorlar olan paralara ümidinize bedenime oldu inanmasın kimse

canım benimde eşimin spermi 5 milyondu keçi boynuzu suyunu içti 7 milyon oldu eşin 3 ay devam etsin benim eşim 1 ay içti 1milyon arttı halen devam ediyoruz ve ben tüp bebekte denedim tutmadı 1 ay oldu tüp bebek icadı çıktı herkes anne olacak diye kandırıyorlar olan paralara ümidinize bedenime oldu inanmasın kimse

sizlerle aynı sorun bizdede var eşimin ileri hareketi ve canlı sperm sayısı düşük bu duruma hiç bir çare önermiyorlar biz üroloğa ısrarla sorduk hap iğne bişi yok bu çaresi dedik öyle alışmışlarki hemen tüp bebek deyip gönderiyorlar allah ben dermansız hiçbir dert vermedim derken doktorlar hemen çareleri tüketiyor. eşime vitamin verip yolluyorlar hepsi bu.. :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43:

bizimde ileri hareket 0 morfoloji 1 duru vahim yani.ama hiç bir dr bir tedavi önermedi.varikosel ameliyatı olmuş eşim 6 yıl önce.ve tekrar olmaz.bizede tüp bebek dediler ama dr lar normal yolla asla olmaz demediler.bazıları çok acımasız sanırım.hep 0 çıkıyor hareket hiç deişmedi.

eşime 3 kere sperm testi yaptırdık 1.de sperm hareketi %0 2,de%7 3.de ise%6 çıktı normal yollarla gebelik mümkün deil denildi tüp bebek yani ama ben daha önce 3kez hamile kaldım düşükle sonuclandı bizim durumumuzda olan var mı moralimiz alt üst oldu

eşime 3 kere sperm testi yaptırdık 1.de sperm hareketi %0 2,de%7 3.de ise%6 çıktı normal yollarla gebelik mümkün deil denildi tüp bebek yani ama ben daha önce 3kez hamile kaldım düşükle sonuclandı bizim durumumuzda olan var mı moralimiz alt üst oldu

sayınız kaçtı normal den hamile kaldığınıza göre sayı yüksekti herhalde bizimde sayı ve morfoloji düşük 6 yıldır ne normal nede tüp bebekten hamile kalamdım
eşimde kromozom anomolisi buldu doktorlar ve oyüzden sperm sayıaı artmaz dediler hamile kalsan da bebeğede geçerse babanın kromozom fazlalığı düşer dediler belki sizinde sorun böyle bişey olabilr genetik test yaptırın derim bide sen de kanda pıhtılaşma bozukluğu varmı diye baktır bbence

Bizimde sayimiz 7milyon hareket %7cikti son tedavimde tup bebekle cok sukur rabbime hamile ksldim
Bu sayilarda genelde bi care bulunmiyo direk tupe yonlendiriyo drlar
Keciboynuzu yaptik sayimiz genelde 2 3 milyon cikardi artmis harekete bi faydasi olmamis ama morfoloji sifir cikiyodu bi testte 3 bi testtede 4 cikti
Allah bu yolda ugrasan tum arkadaslarimin yaninda olsun

sayınız kaçtı normal den hamile kaldığınıza göre sayı yüksekti herhalde bizimde sayı ve morfoloji düşük 6 yıldır ne normal nede tüp bebekten hamile kalamdım
eşimde kromozom anomolisi buldu doktorlar ve oyüzden sperm sayıaı artmaz dediler hamile kalsan da bebeğede geçerse babanın kromozom fazlalığı düşer dediler belki sizinde sorun böyle bişey olabilr genetik test yaptırın derim bide sen de kanda pıhtılaşma bozukluğu varmı diye baktır bbence

canım eşimde bende genetik testi yaptırdık bi sorun cıkmadı sadece son dusen bebkte trizomi 13 cıktı evet bende az degerdede olsa kan pıhtılasması var... Ne gerekıyosa butun tahlılleri yaptırdık ne olcak bakalım sonumuz hayırlsını versin allahım hepimiz için...

merhaba hanımlar 2 yıllık evliyiz 1 yıldır korunmuyoruz.doktora gittik benm kan değerlerimi istedi ve eşimden sperm tesstini istedi benim kan tahlillerimde bi sorun çıkmadı fakat eşime sper testi yaptırdık sonuclarını değerlendirirseniz sevinirim.
hacim 2,5ml
like ifikasyon süresi 30
viskozite normal
agglütinasyon (-)
ph 7,2
spermatozoa sayısı 500 000/ml
toplam spermatozoa sayısı 1 250 000/ml
ileri hareketi (a+b) %32
yerindmle hareketli (c) %5
hareketsiz (d) %63
toplam ileri hareketli spermatozoa sayısı 400 000/ml
marfoloji kruger strict %1