Saç Bakım Ürünleri Bemiks , Bepanthen , Evigen

annem benim için eczanede sebamed şampuanın içine bemiks,evigen ampullerini hazırlatmış içine birer kutu hepsini kırmış.acaba herhengi bir zararı olurmu kullanıp kullanmamakta kararsızım?kaş yapalım derken göz çıkarmayalım.ne dersiniz?

kullan tatlım benim de enişte eczacı banada yaptı böle bişi ii geldi...

demetcim öncelikle çok teşekkür ediyorum canım :)
bende okudum araştırdım ve sonunda senin bakımını yapmaya karar verdim...
ama bir takım sorularım var yanıtlarsan sevinirim...

öncelikle ne kadar zeytinyağına ne kadar sarımsak ne kadar kekik koyuyorsun?bunu 1 haftamı bekletiyoruz....
sonra bu yağlarla masaj yapacağızya hani içine 1 kaşıkta bu sarımsaklı karışımdanmı atıyoruz...
birde benim şampuanım dove bu kapsülleri onun içine kırsam olurmu yoksa başka şampuanmı almam gerekecek...

son kezde bu bakımın etkisini nekadar sürede gördün?
hemen kendini gösteriyormu yoksa zamanlamı?

tekrar teşekkür ederim canım...
sağlıcakla kal...

demetcim öncelikle çok teşekkür ediyorum canım :)
bende okudum araştırdım ve sonunda senin bakımını yapmaya karar verdim...
ama bir takım sorularım var yanıtlarsan sevinirim...

öncelikle ne kadar zeytinyağına ne kadar sarımsak ne kadar kekik koyuyorsun?bunu 1 haftamı bekletiyoruz....
sonra bu yağlarla masaj yapacağızya hani içine 1 kaşıkta bu sarımsaklı karışımdanmı atıyoruz...
birde benim şampuanım dove bu kapsülleri onun içine kırsam olurmu yoksa başka şampuanmı almam gerekecek...

son kezde bu bakımın etkisini nekadar sürede gördün?
hemen kendini gösteriyormu yoksa zamanlamı?

tekrar teşekkür ederim canım...
sağlıcakla kal...

canım ben zeytinyağını bi kavonoza koydum kekiği ve sarımsağı göz kararı koydum ama sarımsağı bolca koymayı tercih ettim çünki sarımsak saç için en faydalılardan ölçüyü sen belirle ben 1 hafta beklettim ama fazla bekletsen de bişi olmaz

şampuan olarak özel bi tercih yok ama kremsiz şampuan olması gerek ben şampuan olarak ipek kullanıyorum çünki sadece ipek te dimethiconol yok

dimethiconolda saça zararlı bi madde şampuan içinde bulunan bununda bilgisini veriyim

bakımın etkisini ilk kullanımda görebilirsin ilk te olmazsa bile 2, veya 3, çok beklemezsin yani

umarım yardımcı olabilimişimdir

bende çok işe yarıyo bu bakımlar benim saçlarım kuru,kabaran söz dinlemeyen, mat, hemen kırılan ve kırıldığı için sık kestirmem gerektiği için uzamayan bi saçtı ama artık saçımın nem dengesi süper kabarmıyo söz dinliyo sırnaşık şey kolay şekil alıyo, yumuşacık, parlak ve hızlı uzuyo

denedikten sonra sonucunu bildirirsen memnun olurum canım a.s.
:enbuyukkk:

benim 2006 yılında kız kardeşim diyetle 20 kilo verdiği için sacları aşırı dökülmeye başladı.dr dr gezdi yapmadıgımız şeyde kalmadı.en sonunda bir bayan dermatoloğa götürdük.kadın hemen sen daha 18 yaşındasın kesin diyet yaptın dedi kardeşime ve yaklaşık 10 yağdan oluşan karışıma bemiks,evigen ve bepantene kapsül kırıp ekledi.daha sonra otacının şampuanına aynı karışımı yağlar olmadan ekledi.ve kardeşim tam 30 gun boyunca haftada 4 gun pamukla saç diplerine bu karışımı yedirip masaj yapıyordu daha sonraları haftada 2 gün.bütün gece bununla uyuyordu sabahlarıda şampuanla yıkıyordu.ayrıca tedavi sürecinde de günde sabah akşam pantogar vitaminlerinden içiyordu.dr her sabah bir yumurta haşlayıp yemesini ve et tüketmesini önermişti.neyse harfi harfine yapıldı tüm bunlar ve şimdi inanılmaz güzel saçları var allah nazarlardan saklasın.

defne- tatlı badem-zeytin-susam-çamterebentin-hint-ceviz-menekşe-fındık-jojoba yağlarından oluşuyordu dr hazırladıgı karışım.
canm pekı kac ay kullandı tedavısı 30 gunhaftada 4 kere de pekı sonra hafatada 2 gun yapılcak demıssın o ne kadar sure deam etcek en ayrıntısına kadar yazarmısın cvp ıcın sımdıden tesekkurler

bende gttim bugün eczaneye aldım bepanten evigen
bana şampuanın içine koyma dedi
köpürmezmiş kendisi hazırladı 2 evigen 3 bepanten ampül koydu badem yağının içine. süreces artıkk

bende gttim bugün eczaneye aldım bepanten evigen
bana şampuanın içine koyma dedi
köpürmezmiş kendisi hazırladı 2 evigen 3 bepanten ampül koydu badem yağının içine. süreces artıkk

canım,

ben şampuanın içine koyuyorum. çok da güzel köpürüyor.
hem de daha kullanışlı.
bir kaşık da bal kattım içine çok da güzel oldu saçlarım.
demet arkadaşımız sağolsun.

kızkardeşimin tam olarak 6 ay bu tedaviye aralıksız devam etti.bununla birlikte pantogar içti düzenli olarak.yağı ilk 3 hafta daha sık 3 hafta aralıkları uzatarak böyle periyodik yaptı.dr asıl sonucun böyle uzun vadeli tedaviyle desteklenerek olabileceğini anlatmıştı.yağı bir pamuk yardımıyla yedire yedire sürüyordu ve uzun uzun masaj yapıyordu.en az 4 saat bekletiyordu.sabah ve akşam olmak üzere 2 defada pantogar içiyordu.

tesekkurler canım baya sabır gerektıren bı tedavı olmus yanı denemek ıstıyorum bakalım sonuc nası olcak

canım,

ben şampuanın içine koyuyorum. çok da güzel köpürüyor.
hem de daha kullanışlı.
bir kaşık da bal kattım içine çok da güzel oldu saçlarım.
demet arkadaşımız sağolsun.

hangi şampuanın içine ne kadar koyuyorsun
bende şampuanımı değiştirecem ya yarına saçlarımı boyatacam inşallahsırnaşık şey
kırılmasın fazla saçlarım:enbuyukkk:

hangi şampuanın içine ne kadar koyuyorsun
bende şampuanımı değiştirecem ya yarına saçlarımı boyatacam inşallahsırnaşık şey
kırılmasın fazla saçlarım:enbuyukkk:

canım,

ben gliss kremsiz şampuanın içine birer ampül bepanthene,evigen,bemiks kırdım.bir kaşık bal ve bir kaşık da badem yağı koydum.
inanılmaz derecede güzel oluyor saçlarım.
tavsiye ederim.
kullanması da çok kolay.
inşallah sen de memnun kalırsın.

bayanlar merhaba benim saçlarımda ince telli ve çok dökülüyo.daha önce cilt doktoruna gittim ve bana saçın ön kısmında deri kalın deil ve saçımı fön ve havlu gibi şeylerle kesinlikle temas etmemesi gerektigini söyledi.ve bepanthene ampul birde sebamed kremsiz şampuan verdi.kullandım ama çokta işe yaradıgını söyleyemem.aranızda benimle paylaşmak istediginiz benim gibi sorunu olan varsa ilgiyle takip edicem....şimdiden teşekkürler...saygılar

Merhaba,

Bemiks ampulünü arastirirken bu sayfayi buldum ve hemen üye oldum ... benim bir sorum olacakti ... Bir arkadasimin tavsiyesi ile Bemiks i kullanmaya yeni basladim...Bemiks i ben direkt olarak sacima sürüyorum !!! Bir kapta karisim olarak hazirlayip tabiiki. Zeytin yagi, badem yagi, yumurta sarisi, 5-6 damla limon suyu ve birazcikta ilik su ilave ediyorum.
Yazmis oldugunuz mesajlara baktigimda böyle uygulama yapan yok... Acaba yaptigim yöntem yanlismi, sacima zarari olabilir mi ??? Haftada bir kere uyguluyorum ve 5-8 saat arasi bekletiyorum...
Cevaplarinizi büyük sabirsizlikla bekliyorum :Saruboceq:

Sevgiler

a.s.a.s.a.s.

ben bepanthene bemiks evigeni şampuanıma katmak yerine yağ karışımına katıp saçlarıma yediriyorum hint-badem-zeytinyağı- bide ek olarak yılanyağı kattım yumuşatıyo saçları iki haftada bir yapıyorum üşenmezsem. entele otuda kullanıyorum saçım uzasın diye haftada 1-2 kere ama öyle istediğim kadar bir uzama olmadı maaleseff...

Merhaba,

Bemiks ampulünü arastirirken bu sayfayi buldum ve hemen üye oldum ... benim bir sorum olacakti ... Bir arkadasimin tavsiyesi ile Bemiks i kullanmaya yeni basladim...Bemiks i ben direkt olarak sacima sürüyorum !!! Bir kapta karisim olarak hazirlayip tabiiki. Zeytin yagi, badem yagi, yumurta sarisi, 5-6 damla limon suyu ve birazcikta ilik su ilave ediyorum.
Yazmis oldugunuz mesajlara baktigimda böyle uygulama yapan yok... Acaba yaptigim yöntem yanlismi, sacima zarari olabilir mi ??? Haftada bir kere uyguluyorum ve 5-8 saat arasi bekletiyorum...
Cevaplarinizi büyük sabirsizlikla bekliyorum :Saruboceq:

Sevgiler

a.s.a.s.a.s.

limonu saça pek tavsiye etmiyolar diye biliyorum ama...benneyaptımki yaptıgın diğer karışıma benzer bende saçıma uyguluyorum 2 haftadan beri, pek etkisini görmedim ama yapmaya devam. şimdi şampuanıma katıp öyle kullanmaya başlıycam ampulleri bakalım

Merhaba. Şimdi ben bepanthen bemiks, evigen ve badem yağını kremsiz pantene şampuanın içine kırıp iyice karıştırdım. fakat bi çok kişinin bunları ısırgan otlu şampuanların içine kırıp kullandığını okudum. Şampuan değiştirmek istemiyorum ama bi yandan da pantene i saç diplerime uygulamak istemiyorum çünkü saçları döktüğüne inanıyorum. :) Bu ampülleri pantene gibi bi şampuana kırıp kullanmanın bi faydasını görür müyüm yoksa içinde bir sürü kimyasal madde olduğundan pek işe yaramaz mı?

1er ampül bepanthene, bemiks, evigen yazmışsınız
bunlar aktarlardan mı eczaneden mi alınacak ?
benim bildiğim bepanthene krem :) o yüzden soruyorum ampül şeklinde olanı mı var acaba ?

merhaba bende evigen,bemiks,bepanthen,zeytın yagı,ve redoxon yani c vitamini ni karistırıp 15günde bir masaj yaparak sürüyorum.özellikle boya kullanıyorsanız mat donuk kece gibi göruntulerden kurtulursunuz.üstelik dökülmeyi, önlüyor artı saglıklı uzamasını saglıyor.sacları gürleştırıyor.denemenizi safsıye ederim

bepanthene, bemiks, evigen ampül şeklinde eczanelerde mi satılıyor aktarlarda mı ?
redoxon hap mı ampül şeklinde mi ?

ot falan derken ilaca geçtik birden kafam karıştı :s

X