Tetanoz aşısı olan var mı?

Aysenurcum32

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2007
84
3
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla hamileliğin 5. ayında tetanoz aşısı yapılıyor. Doktorum bana birşey söylemedi benimde aklıma gelmedi açıkcası siz yaptırdınız mı? CADIARZU

tatlım bende 22+5im.....
ve geçen kontrolümde yani 20 haftalıkken gittiğimde druma sormuştum ne zaman vurulayım diye....
oda bana 24. haftada demişti ilk doz için sağlık ocakları vuruyo...
ve ikinci dozda 7. ayda sanırım zaten sağlık ocakları söyler....
hangi sağlık ocağına bağlıysan oraya git bi sor istersen ne zaman vuruyosunuz diye....

banada dr 23.haftada git sağlık ocaklarında vuruyorlar demişti ama hastanede de yapıyorlar sanıırm

BEN DAha önceden iki doz vurulmuştum hamişkende bi doz vuruldum 20. haftada drumun kontrolünde hamileyken başka vurulmuyacam ben
seyda mutlajka druna sor

hapatit için birşey demedi dr ama bebeişler doğunca yapılıo hepatit aşısı hemen

evet doğruoda var tabi ,ama sağlıkocağında ben hamişlere hepatit yaptıklarını gördüm kadınlar diyodiki dr önerdi hepatit aşısını benim aşım var diye sormadım druma

bende 2 gün önce yaptırdım sağlık ocağına hiç acımadı.gecikmeden yap çünkü bidaha ki ay bidaha olacak

hamileliğin 6. ayında ilk dozunu yapıldım. hastanede de yapıyolar sağlık ocaklarındada. ama mutlaka aşı kartını alın. takip açısından.

Canim
Ben 19+2 Iken Vuruldum Dr.lar Pek Bu Konuda Bilgi Vermiyorlar Bağli Bulunduğun Sağlik Ocağinda Vurdurabiliyorsun 2, Dozu 29 şubatta Vurduracağim
Ve Bu Aşi Bu Yil Içinde Doğum Sonrasida Devam Edecek Taoplam 5 Doz Vurulacak
Ebemiz 5 Dozuda Vurdurduktan Sonra ömür Boyu Bir Daha Gerek Olmadiğini Söyledi Ve Bana Aşi Karti Verdi

Selamlar 24. haftaya girdim bende..dün dr umun oldugu özel hastanede ilk dozunu yaptırdım 2.sinide bir ay sonra yaptırmamı istedi.

merhabalar... a.s.

Ben böyle bir aşı yaptırmam gerektiğini bilmiyordum .Doktorumda birşey söylemedi, şuan burda okuyunca öğrendim. Bu aşıyı yaptırmasak sorun olur mu . 27+1 haftalık hamileyim şuan ne yapmam gerekiyor.CADIARZU

ben 5.ayımda yaptırdım bidahakinide 4 hafta sonra yaptırdım.Aşı daha cok sezeryanda kesilecegi için vuruluyo yada biz ev hanımları evde mutfakta faln ellerimizi kesiyoruzya ona önlem

ben yaptırdım ikincisinide 22 şubatta yaptırcam..daha sonra ağustosta ve 2009-2010 ağustosunda..banada dr bişey demedi ama önlem olsun diye gerekli ve bebiş içinde faydalıymış bana sağlık ocağında söylediler..sezeryanmı normal mi bunu bilemeyiz hamileliğimizin gidişhatına bağlı onun için ne olur ne olmaz diyelim..önlemimizi alalım :))

Bende aşımı yaptırdım aşı yapılan yer şişti ve kaşınıyor. sizde de aynı şey oldumu yoksa bende anormal bi durummu var

X