İnsanda statik elektrik birikimi- sizde de oluyor mu?

bende de çok var bu sorun bana dokunan çarpılıyor :) bi geceliğim vardı yazlık beyaz yazın resmen sarı sarı yeşil yeşil ateş böceğinin ışığı gibi ışıklar çıkıyordu üzerimden onu giydiğim zaman beyazda ışık daha çok belli oluyor ,hatta eşimle sürekli muhabbetine git giy de gel şunu bi çarpılalım yavvv diyorduk :)

nedenini ben de bilemiyorum ama ilk başıma geldiğinde tedirgin olmuştum ..
gecenin bi yarsı uyuyoruz oda karanlık su içmeye kalkacaktım çok terlemişim üzerimi değiştireyim dedim geceliği tam çıkarırken birden şimşek çakar gibi bir ışık çıktı üzerimden ve gecelik üzerimden çıkmıyordu yapıştı kaldı resmen elektrikten ve cızır cızır ses de çıkartıyordu
çok cazibeliyim yavvv kahretsin

zemuszemuszemuszemus

ben de öyle çakacak kadar olmuyor da arada sırada bir başkasına dokunurken hafif hissediyorum :hulya:

valla ben kışları önüme geleni çarparım kaydirigubbakcemile3 hatta lisedeyken millete dokunur çarpardım eğlenirdim :1ninca: bir kere kıvılcım çıktığını bile gördüm.

bende de oluyor sürekli..hatta dün patronumu öyle bir carptımki adamın aklı gitti..üstümde yünlü bişeyde yoktu nedne oluyor bılmıyrm..

bende de oluyor sürekli..hatta dün patronumu öyle bir carptımki adamın aklı gitti..üstümde yünlü bişeyde yoktu nedne oluyor bılmıyrm..

haşimatolu arkadaşım bu konu acaba hastalığımıza ne gibi etki sağlar ?
yani haşimatoda çok üşüme var biliyorsun yani bol elektrikle bu üşümen geçiyor mu :)tuhaf bir soru oldu ama merak ettim..benim bu hastalıktan dolayı ellerim ve ayaklarım hiç ısınmıyor...
diğer arkadaşlar elektrkli aletleri nasıl kullanıyorsunuz normal yaşantınızda mesala kurutma makinası, elektrikli süpürge, ya da mikser vb. elekrikli cihazlarda daha çok elektirk çarpmıyor mu? ya zor bir durum olsa gerek Allah kolaylık versin...ben elektrikten çok korkarım mesala beni bir defa çarpmıştı ondan beridir çekinirim....çamaşır makinasını falan çalıştıracağım zaman fişi başkasına taktırırım...yünlü kıyafetlerde bazen olur ama üşüdüğümden midir ne ısı falan hissetmem...

dün annemi 2 kere çarptım çok komikti acayip ses çıktı.bende de var ya çarpıyorum insanlarılaelaelaelaelae

vallahi,kızda şaşırdı,arabaya inip binerken çok oluyor bende....
birde saten,polar gibi kumaşlar arttırıyor....
birde enerjimizmi fazladır nedir,her insanda olmadığına göre,bir farklılık vardır bence...

bu topic gecenin bu saatinde beni kahkahalara boğdu

bayıldım yazılanlara kızlar ya kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

bende hep isyerinde carpiliyorum evde olmuyor hic, bazende süpermarkette oluyo, elimi biseye atamiyom az alisveris yapip cikiyom, tasarruf oluyokaydirigubbakcemile3
bu elektrikleri toplayabilsek keskezemuszemus

bende de oluyo aklım almıyo benim bu olaya enerji patlamasımıdır nedir bu kızlar ayyy gene oldu valla bu ne bee

kırmızı donlu kız demekki sizin iş yerinde sık görülüyor enerji açığı ilginç...çok ilginç

bende de çok oluyor. kışın atkımdan dolayı daha çok oluyor. sarıldığım kişiyi çarpıyorum. merdiven korkuluklarını demirli yerleri çarpıyorum. :KK70:

son günlerde bu elektiriklenme olayı bende de çok oluyor..marketteyiz kulladığımız arabada.
oğlumu parka götürüyorum kay kaya bindiğinde.onu tam aşşağıda karşılarken ikimizede aynı anda çarpıyor..metroya biniyorumm.raylı sistem de oluyor.bu elektiriği atmak lazım...:KK52:

elektronik eşya olan yerlerde çok oluyor diye biliyorum arkadaşlarında dediği gibi toprak alıyormuş

Geçen ay her dakika nereyi tutsam elektrik saçıyordum. Artık sokak kapısını açmadan önce, ocağa dokunmadan önce napıcağımı bilemiyordum. Derken bir fark ettim ki, dünya paraya kıyıp Kifidis ten aldığım terlikler yüzündenmiş bütün bu elektriklenme. Koydum o terlikleri bir kenera, kısa süreler yazın dışarıya giyebilirim umuduyla ve tekrar döndüm eski pazardan alınma terliklerime. Ooh, huzura erdim sonunda.

Sizler de, bir düşünün yeni aldığınız bir giysi, koltuk örtüsü, ayakkabı falan neden olabiliyordur belki elektriklenmeye.

En çok elektrik yapan malzeme polar.Polar battaniye veya kazak kullanıyorsanız çok çarpma oluyor.
Ayrıca ucuz aldığımız kazakların çoğu sentetik.Zaten soyunurken çatır çatır sesler çıkarıyorlar.
Plastik malzemeler de aynı şekilde.Mesela kaydıraklar genellikle plastik.Bunların mutlaka toprak zeminde kullanılması gerekiyor.Oysa bizde genellikle tartan zemin denilen yine suni bir malzemeden zemin kullanılıyor.
Bir de metal yatakbaşları zararlı.Uyurken statik elektriği topluyor.
Çözüm için her fırsatta toprağa basın.Doğal taşlardan "hematit" faydalıdır.

X