Hamilelikte Doğru yatış Biçimi

Borzo

Mucizemmm
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
3.002
5
Sırt ve yüzüstü yatış pek sağlıklı değilmiş arkadaşlar.Genel olarak Sol yan tarafınıza yatmanızı öneriyorlar.Bu yatış biçimi, besinlerin ve kanın plesentaya en üst düzeyde ulaşmasını sağlıyormuş.

sola yatmaktan bi hal oldum zaten çürüycek yakında sol tarafım :)))

ayy bende artik sol yanim uyusmaya basladi bazen dayanamiyorum sirt ustu yatiyom napiuyıimm

banada drum sol yat diyor ama sağımda daha rahat ediyorum oğluşum için katlanıcam artık,sırüstü yatmayı özledim valla.bu arada 1 ay kadar ilişkiye girmetin artık dedi dr.um sizede böyle bişey dendi mi kızlar.

sırt ustunde yattıgımızda uzun sure bebege gıden kan sorun olabılıyor
o yuzden doktorlar yan tarafa yatmayı ogrenıyorlar

Eşim beni sıkıştırıyor arkadan desteklediği için valla sağıma falan dönemiyorum:) da bazen sağıma yatmak istiyorum valla yatıyorumda napıyım kramp falan giriyor yoksam:)

Arkadaslar nasil rahat ediyorsaniz oyle yatin. Rahatsiz oldugunuzda bebek de rahatsiz olur zaten, degistirirsiniz. İlerleyen gunlerde bebek rahat etmezse sizi de o pozisyonda yatirmiyo zaten. Rahat edin olabildigince. Solda rahatsan oyle yatin..Bazen de sag rahat gelir. Yastiklarla karninizi destekleyin. En guzel gunleriniz. Bol bol uyuyun.

sola yatmaktan bi hal oldum zaten çürüycek yakında sol tarafım :)))

hahaha :) ben sola yatmıorum valla dağınık yatarım napım sıkılırım oyle bı tarafta yatmaktan zaten ters yatış olunca hafıf sızlıo anlıosun

son aylarda sırt ustu ve sag tarafa yatmak zararlı ama zaten kocaman bı karınla sırt ustu uzun surelı yatılmıyo sag tarafada yatmak bebege kan akımını engellıyormus ee ne kaldı sol taraf valla ben hamılelıgım boyunca hep sol tarafta yattım kızlar tescillendim cürümüyo sol taraf merak etmeyin:):):)

ya yatamıyorummmm ben sol yanım çürüdü azcık yüz üstü azcık sağ taraf sabah oluyor.....

X