6 haftalik hamileyim ve gribim oksuruyorum ne yapmaliyim

mermer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2007
29
0
arkadaşlar, 6 haftalık hamileyim ben, öksürmekten artık karnım ağrıyor, şimdide burnum tıkalı grip oldum, doktora gittim öksürük şurubu gargara verdi ama ben kullanmak istemiyorum. gargarayıda yapamıyorum midem bulanıyor. ne yapayım yardım edin. benim gibi olanlar oldumu.....pekmezler, ballar yapmadığım kalmadı valla.

Doğal yöntemlerle ıhlamur, nane, elma gibi geçmiyorsa öksürüyün bence şurubunu mutlaka içmelisin, sürekli öksürmen ve grip bebek için daha sakıncalı, vücudun zayıf düşüyor.Hem okadar çok öksürmek bebeği etkilemezmi? Bence ilaç kullan, hamileler için yapılmış o ilaçlar ben hamileliğimde idrar yolu iltihabı geçirdim antibiyotik, ilaç kullandım korkma bebeğin için en iyisini bilir doktorlar.

canım geçmiş olsun doğal yöntem olarak ığlamur nane elma kabuğunu kaynat içerken bal ve tarçın ilave edip iç öksürük içinde kara turp un işini bir kaşık kadar oy içine oyduğun kaşık kadar bol koy turbun altını iğne ile del bardağa oturt beklet çıkan suyu iç canım ama çok ilerlemiş bir durumsa ilaç içmelin doktorlar ona göre ilaç verir bir şey olmaz allahın izniyle sevgiler

canım bak aşağıdaki yazıyı bana doktorum gönderdi bende geçen haftalarda böyleydim umarım yardımcı olur kapalı ortamlarda çok durma ve evlerini sürekli yıka buda benim tavsiyem çok geçmiş olsun :)
''
En iyisi eve gisip istirahat edin, bol sıvı bu su, ıhlamur, portakal ve grefruit suyu olabilir, bol c vitamini, minoset 500 mg lık tabletden 6 saatde bir alın, burun tıkanıklığı için sterimar okyanus suyu spreyi kullanın, boğaz ağrısı için strepsils pastil kullanın
Yarına kadar düzelme olmazsa bir dahiliye uzmanına muayene olun ve gerekirde antibiyotik yazsınlar
Geçmiş olsun ''

canım banada doktorum bol ılık su iç demişti ve minoset alabilirsin demişti.ateşine dikkat et.

benimde öksürüğüm çok vardı bana doktorum perebron diye bir şurup verdi doktoruna sor kullan

öksürük şurubuma Baktim, Hamileler Için Inerilmediği Yaziyor. Içim Rahat Değil Kullanmiyorum O Yüzden...doktorum Kullan Dedi.

hamilelikte heleki 4.5 ayı gecmemiş annelerde öksürük hic iyi birşey degil diye duydum canım yinede endişelenme tabi bende hamilelimde bir 7 haftada birde 12 haftada grip oldum banada burun ve agzı spreyi vermişti doktorum ama kulanmadım fazla aslında kulanmayı unuttugum icin kulanmadım sürekli dinledim ve bol c vitamini olan meyveler tüketim 1 hafta sürdürmedim gribimi iyileştim

Allah yardımcın olsun arkadaşım bol bol sıvı al meyve yeee

arkadaşlar, 6 haftalık hamileyim ben, öksürmekten artık karnım ağrıyor, şimdide burnum tıkalı grip oldum, doktora gittim öksürük şurubu gargara verdi ama ben kullanmak istemiyorum. gargarayıda yapamıyorum midem bulanıyor. ne yapayım yardım edin. benim gibi olanlar oldumu.....pekmezler, ballar yapmadığım kalmadı valla.

15 haftaya yakın hamileyim arkadaşım:))
İki hafta önce öyle bir grip oldum ki anlatamam..Bedemcikler yerde,öksürük beni benden etti,burnum akıyordu..
Doktora gittim sadece minoset verdi ve ıhlamur falan iç dedi..Geçirmek ne mümkün..

Sonra doğum doktorumu aradım..
Bana tavuk suyuna yapılmış bol limonlu çorba tavsiye etti..''Iyyyy hasta hasta içilir mi?'' dedim.
Ama öğrendim ki ''tauk suyu'' musevi penesilini etkisinde imiş..Yani ilaç,penesilin etkisinde bir yararı varmış..Elim mahkum,hamileyim ve ilaç alamıyorum..Gecenin bi yarısı eşime tavuk aldırıp yaptım tavuksuyu çorbası..İçine sıktım limonu bi güzel yedim.
Bir günde beni ayağa kaldırdı..
Geçenlerde oğlum hastalandı aynı taktiği denedim sonuç süper..
Lütfen dene,geçmişler olsun

geçmiş olsun canım

bol bol c vitamini içeren meyveler ye ben hasta olacağımı anladığım zaman bi limonu kısıp içine hiç bişey katmadan bi seferde içiyorum iyi geliyo bide kivi ve onda çok c vitamini var
dinlenmeyide ihmal etme

canım çok geçmiş olsun aslında bende maalesef hamileliğimde 2 kere grip oldum yanlız söylemek isterimki doktorlar 3 ayı tamamlamadan ilaç tavsiye etmiyolar bu işin ilacı istirahat bol c vitamini ve tavuk suyu bol bol iç limonlu...

burun tıkanıklığı için ;strimar okyanus suyu alabilirsin... yada 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip kaynat su soğuduktan sonra çay kaşığı yardımıyla burun deliklerine 1/2 damla damlat,yada papatya aktardan alabilirsin kaynatıp buharını solu...

öksürük ve soğuk algınlığın için;

1 elma,1 ayva dlimle bunları bir tencereye bir avuçta ıhlamur atarak hepsini kaynat günde 3 defa bal ve limonla tatlandırarak iç ben bunları uyguladım ve 3 günde ayağa kalktım geçmiş olsun canım...

mermer toz zencefil vede balı karıştır bir iki tatlı kaşıgı ye gunde 2-3 kez filan iyi gelicektir

mermer toz zencefil vede balı karıştır bir iki tatlı kaşıgı ye gunde 2-3 kez filan iyi gelicektir geçmiş olsun

yaa arkadaslar sesımı duyarsınız ınsallah benım hapsurugum gelıyor ama yapamıyorum gozum sulanıyor sag gozum ne yapmalıyım burnumu cekıyorum cocuklar gıbı ne onerırsınız bana ne olur yaa sesımı duyun :KK43:(((((

eğer doktorunuz o şurubu hamile olmaıza rağmen verdiyse zarar vermiyordur. Ayrıca benim arkadaşlarımdan belli bir dozda antibiyotik bile kullanan vardı. Bu ilaçların yanında bol bol dinlenmek, limonlu ıhlamur içmke ve sıvı alımını arttırmakta önemli.. Birde buhar kürü uygulayabilirsin bir kabın içine koyduğun sıcak suya yüzünü yaklaştır, kafanın çevresini tülbentle kapa buhar yayılmasın direk yüzüne gelsin. O buhar solunum yollarının da açılmasına yardımcı olur anneme öyle yapmışlar çok ağır grip olduğunda.

kızlar neolur banada yardım edın oluyorum oksurup hapsırmaktan burnum ıkı dk durmuyor 4 haftalık hamılayım canım cok acıyorrrrrrrr

cnm bende gribim 21 haftalık hamileyim bolbol mandalina yedim bol sıvı ve vitamin aldım şimdi iyiyim biraz daha allah yardımsın olsun dikkat et kednine birşeycik olmaz rahat ol..

merhabalar arkadaşlar bende 13 haftalık hamileyim ve gribim 3gündür.gribimin ilk gününde acile gittim bana serum taktılar içerisinde ilaç olmayan fakat vitamin olan,kafama takılıyolur bebeğime bir zararı olur mu diye.hamilelikte serum kullanan var mı arkadaşlar ne olur yardımcı olurmusunuz .kafama çok takılıyor...acil cevaplarınızı bekliyorummmmmm..ne olurrrrr.

evet kızlar bende hamıleyım ve gırıp oldum cok agır gecıyo ıhlmur ıctım ama faydası henuz olmadı ne yapabılırım

X