Limon kabukları

beyaz toprak

çirkin ama tatlı cadı=)
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2007
4.888
26
44
limon kabuklarını saklayarak kurutunuz..icabettiği zaman bunları rendeleyerek,salçalara,pastalara,limon kokusu vermekte kullanabilirsiniz.Temiz kömür tozu(odun kömürü)müsavi miktarda karıştırılmış kurumuş limon kabuğu tozu ile güzel bir diş tozuda yapabilirsiniz.iki kahve kaşığı limon kabuğu veya portakal kabuğu rendesi küçük bir cezvede kaynatılarak içilecek olursa hazmı kolaylaştıran çok faydalı bir içicek olur....

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
Ben de portakal kabuklarını kurutup robottan çekiyorum yazın pastalara ve tatlılara koku vermek için kullanıyorum. Çok güzel oluyor tavsiye ederim. Nede olsa kış mevsimindeyiz bol bol portakal ve limon var

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
Ben de portakal kabuklarını kurutup robottan çekiyorum yazın pastalara ve tatlılara koku vermek için kullanıyorum. Çok güzel oluyor tavsiye ederim. Nede olsa kış mevsimindeyiz bol bol portakal ve limon var

Canım nasıl kurutuyorsun, birde keklerde sert olmuyormu kuruduktan sonra?

Kabukları rendelesem, dondurucuya koysam olurr mu acaba?

Canım nasıl kurutuyorsun, birde keklerde sert olmuyormu kuruduktan sonra?

Kabukları rendelesem, dondurucuya koysam olurr mu acaba?

Canım ben portakalı soyduktan sonra kabuklarını kaloriferin üstüne koyuyorum ertesi gün zaten kurumuş oluyor. Kuruyan kabukları bir poşette topluyorum. Robotu dolduracak şekilde çoğaldıktan sonrada robottan çekiyorum. Zaten çok küçük oluyorlar. Toz gibi değil ama yani bayağı küçülüyorlar nescafe gibi oluyorlar. Ondan sonrada bir kavanoza koyuyorum. Yazın pastalara tatlılara 1-2 tatlı kaşığı katıyorum. Aynı taze portakal kabuğu rendelemiş gibi oluyor. Hatta arkadaşlar soruyorlar bu mevsimde portakalı nerden buldun diye

Canım ben portakalı soyduktan sonra kabuklarını kaloriferin üstüne koyuyorum ertesi gün zaten kurumuş oluyor. Kuruyan kabukları bir poşette topluyorum. Robotu dolduracak şekilde çoğaldıktan sonrada robottan çekiyorum. Zaten çok küçük oluyorlar. Toz gibi değil ama yani bayağı küçülüyorlar nescafe gibi oluyorlar. Ondan sonrada bir kavanoza koyuyorum. Yazın pastalara tatlılara 1-2 tatlı kaşığı katıyorum. Aynı taze portakal kabuğu rendelemiş gibi oluyor. Hatta arkadaşlar soruyorlar bu mevsimde portakalı nerden buldun diye

Teşekkür ederim mutlaka deniycem.Birde beyaz yerleri varya onları çıkarıyormusun ? Limon kabuklarınıda aynı şekilde yapabilirmiyiz ki?

Teşekkür ederim mutlaka deniycem.Birde beyaz yerleri varya onları çıkarıyormusun ? Limon kabuklarınıda aynı şekilde yapabilirmiyiz ki?

yok canım çıkartmıyorum. tabi yapabilirsin ama onları soymak zor olur diye ben hiç yapmadım ama iyi aklıma getirdin bide bunu deneyeyim bakalım.

Başka bir forumda okudum.
portakal kabuklarını rendeliyoruz, toz şekerle karıştırıyoruz ve kavanoza koyuyoruz. 1 yıl bekliyormuş, tadıda harika oluyormuş, ben denedim bakalım bozulacak mı, ama sanmıyorum şekerli olduğu için yoksa reçellerde bozulurdu.

Başka bir forumda okudum.
portakal kabuklarını rendeliyoruz, toz şekerle karıştırıyoruz ve kavanoza koyuyoruz. 1 yıl bekliyormuş, tadıda harika oluyormuş, ben denedim bakalım bozulacak mı, ama sanmıyorum şekerli olduğu için yoksa reçellerde bozulurdu.

bende şekerle karıştırıp kavanozda saklıyorum. bozulmuyor hiçyerimseniben

X