beşik mi, yatak mı, park mı almalıyım?

Yxuxzdeyxuxz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2007
170
1
43
ben nisan ayında doğum yapacağım Allah'ın izniyle. Bebeğimiz için ne almamız gerektiğine karar veremedik. Evimin durumunu anlatayım kısaca; 3 oda birinde oturuyoruz, biri yatak odası biride yemek. Fakat bu odalara ancak sığdırabilmiştik eşyalarımızı yani bir odayı iptal etme imkanım yok. Eşim yatak diyor ama koyacak yer ayarlamak güç birde kendisi asker sık sık seyre çıkıyor annemde kalrım herhalde o yokken bu durumda park daha mantıklı katlanıyormuş sanırım tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler....

canım ..ilk öncelikle bebeğin şimdiden hayırlı olsun.. ufak değişiklerle çocuk yatağı olabilen beşikler var ben onlardan almıştım oğlum 3 yaşına gelene kadar kullandım,daha uzun sürede kullanabilirdim ama benimki kırdı şimdi normal yatakta yatıyor...ama bahsettiğim yatak olabilen beşikler çok kullanışlı,onlardan alabilirsin istersen...küçük beşik alırsan bebeğin 2 yaşına gelince fazla kullanamazsın.bebeğin büyüyeceği için sıgamayabilir.e normal yatak alsan bebeğin belirli bir yaşa gelince yatağında oraya buraya dönecek yatarken bu seferde düşebilir yataktan bariyerleri olmadığı için....ama ilk önce beşik alıp ,2 sene sonrada başka yatak alabilirsin...

arkadasa katlılyorum kücük besikler var kolayca parcalara ayrılan park yataklarda cok kullanıslı hem biraz büyüyünce oyun alanıda yapa bilirsin en azından icin rahat olur is yaparken basına bir sey gelmeyecek diye

katlanip toplanan bebek yataklari var ,ben bastan besik almistim ,sonra pisman oldum .toplanan yatak aldim ,hem evde istedigin yere tasiya biliyorsun tekerlekleri sayesinde..hemde tatile yada annenlere giderken topla yatagi gotur cocuk huzursuzluk yapmasin ..cok rahat..besik sadece sus durdu benim ..yatmadi yani ..

canım ben oğluma beşik yatak almıştım alt açma dolaplı 2 yaşına gelince ayırdık şimdi boyu 1,70 olana kadar yatabileceği bir yatak ama oyun parklarıda çok rahat ben sadece iş yaparken içine atıyordum oyun oynaması için ama oda beşik gibi hem sallanıyor çok amaçlı oğlum şuan 3,5 yaşında içine bir yatak yaptırdım şimdi parkında odamda yatırıyorum kış olduğu için üzerini çok açıyor böyle bişiy işini görebilir allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin

slm canimm,bnce yatak al,bebgin daha rahat eder,acip kapanan yataklar var kullanisli bide uafk bisey alir yataginin yanina koyarsinn,annengile gidincede kendinle goturursnn,sevgiler,

benim bugün50günlük olan bebeğim var.kraftın beşiğini aldım.ama pek yatmadı.chiconun ana kucağını aldım gece gündüz onda yatıyor.istediğin gibi ayarlayabiliyorsun(yatar pozisyonda ya da biraz dik ayarlayabiliyorsun hem yerde kaplamıyor ve her yere rahatça taşıyabiliyorsun).
beşikte etrafına bakamıyor(ve kıyamet kopuyor).ama ana kucağında etrafı ve beni gördüğü zaman rahat ediyor ve rahat da uyuyor.ilerleyen zamandada park yatak almayı düşünüyorum.

ST09923BR.JPG

oğlum 1,5 yaşında bu yatakta yatabilirmi acaba
kaydırağı çook seviyor brazda o yüzden almak istiyorum
şuanda park yatağı var
yoksa 3 yaşına kadar beklemelimiyim

yatak gerçekten çok hoşmuş
yalnız ne zaman alcağın konusunda bişey diyemicem size

bence erken. hatta benim bir çocuğum olursa çocuk liseye gelse dahi yerden bu kadar yüksek bir yatakta yatırmam. çünkü benim kardeşim ranzanın ikinci katından düşüp beyin kanaması geçirdi. daha ilkokuldaydı. ranza yeni alınmıştı ve orada yattığı ilk geceydi. korkulukları bile yüksekti ranzanın ama yine de gece kalkıp tuvalete gitmek isterken düşmüş. kulağından kan geliyordu. onu gördükten sora korkuyorum böyle yataklardan

Benim oğlumda var benzeri ama çilek markalı..

Bence senin oğlan için zararlı olabilir, çünkü benimki 6 yasında olmasına rağmen yatak üzerinde ayağa kalkınca çok tedirgin oluyoruz düşer diye..

Gece uyanırsa tehlikeli olabilir..

bende düşer diye tedirgin oluyorum
aysegül 2 çok üzücü bir durum
çook geçmiş olsun
valla korktum şimdi
arkadaşın oğlu 3 yaşında çok rahat yatıyor bunda
bide fotoda çok yüksek görünüyor.aslında bukadar yüksek değil
arkadaş aldıda ordan biliyorum

yatak çok güzel bir yatak çok orjinal ve eğlenceli ama merdiven ve yüksekliği beni tedirgin etti açıkçası bence biraz daha büyüyünceye kadar bekle

Belki yatağın etrafı biraz daha güvenlik yönünden emniyetli olsaydı uygun olurdu bebişin için ama yaşı bence biraz küçük biraz daha beklemeni tavsiye ediyorum ben

yatak cok hos..
ama henuz cok erken..
tehlıkelı olabılır benneyaptımki

Yatak çok güzel ama çocuğun çok küçük.
İstersen geçici bir süre bahçe oyuncaklarından al onun kaydırağıyla idare edina.s.
st05707bron4.jpg

st05707bron4.da31141955.jpg

Son düzenleme:
X