lohusalık döneminde yediklerimiz

Suko

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2006
1.711
12
Kızlar biliyorsunuz bu dönemde yediklerimize çok dikkat etmemiz gerekiyor ben ne yiyeceğimi şaşırmış durumdayım kış sebzelerinin hepsi de gaz yapıcı türden sizler ne yiyorsunuz neler yapıyorsunuz mesela süt içiyor musunuz?

Şükocum ne yediğimi bide ben bilsem varya hamilelikte daha iyi besleniyordum inanın şimdi dediğin gibi ne yiyeceğimi şaşırdım süt içmek istiyorum korkudan içemiyorum hamilelik boyunca laktaz süt içtim gaz yapmıyor istersen sende dene derim bol sıvı tüketiyorum komposto meyve suları falan sebze yemekleri olarak ıspanak ve pırasa yedim şu ana kadar tavuk çorbası tavsiye ederim hem süt yapıyor hemde gaz problemi yok ben daha fazla katı yemekler yiyemiyorum hamilelikte bağsur olayım olduğu için ve doğumda daha fazla ilerlediği için kabız olmaktan korkuyorum o yüzden sıvı tüketmeye ve hafif yemekler yemeye çalışıyorum.

Canım bana pırasa çok gaz yapmıştı aman aklında bulunsun

dr bana süt içmememi önermişti. yoğurt bile gaz yapıyormuş. meyvelerden muz mandalin da aynı. bende tavuk et suyu içiyorum. meyvelerden elma çok tüketiyorum. bugün bende pırasa yemeği yaptım bilmiyorum gaz yaparmı?

ya dr bana yine demir hapı yazdı. her gün 1 tane içiyorum. sizede bişeyler yazdımı dr nuz?

ya kızlar pazartesi doğum yaptım epidural sezeryan ile..fakat aşırı derecede gaz problemim var..bağırsaklarım gaz yapıyor..ilaç kullanıyorum..ishal oldum ama gazım çıkmıyor..öneriniz var mı?

arkadaslar et türü seyler eyer vejeteryan deyilseniz birde lohusalık döneminde kabuk tarcın annenin sütünü artırıyor gazını gideriyor birde biz lohusalık döneminde guymak denilen seyi yaparız lohusaya bir yemek kasıgı un bir kase su istenildiki kadar seker ve tereyagı bu bir kisiliktir unu kavurup soguk su ve seker üstünede tereyagı .karnınızın agrısına cok faydası oluyor tarcında koya bilirisiniz üstüne ve süttü cok artırıyor kücük bir tavsiye

slm kızlar uzun suredır acamadım bende 15 ocak sabahı doğum yaptım ve kızımı kucağıma aldım.size birsey soracağım benim meme uclarım cok cok kotü yara oldu cok canım yanı yor dr krem verdı suruyorum ama emzırırken kopartıyorlar sankı bunu gecırecek baska bı yontem bileniniz varmı acaba yada sizdede olan varmı :eek:kızımın ıcın dayanıyorum herseye rağmen hııııı bu arada bebişlerinizin resimlerini nasıl koyuyosunuz onuda solermısınız veeee bu arada bebisleri olan herkesi tebrik ediyorum dogacak olanlarada allah yardımcıları olsun dıyorum........ cvp bekliyorum:içelim:

güzelim benim de ilk zaman lar çok acıdı yara oldu ben de doktorumun verdiği gold diye bir ilacı kullandım.Bu ilacı kullanmak çok kolay yıkamadan çocuğu emzirebiliyorsun ve emzirdikten sonra kendi sütünü göğüs ucuna sürersen de çok faydalı oluyor.tavsiye ederim.:emir_bebek:

slm kızlar uzun suredır acamadım bende 15 ocak sabahı doğum yaptım ve kızımı kucağıma aldım.size birsey soracağım benim meme uclarım cok cok kotü yara oldu cok canım yanı yor dr krem verdı suruyorum ama emzırırken kopartıyorlar sankı bunu gecırecek baska bı yontem bileniniz varmı acaba yada sizdede olan varmı :eek:kızımın ıcın dayanıyorum herseye rağmen hııııı bu arada bebişlerinizin resimlerini nasıl koyuyosunuz onuda solermısınız veeee bu arada bebisleri olan herkesi tebrik ediyorum dogacak olanlarada allah yardımcıları olsun dıyorum........ cvp bekliyorum:içelim:

Canım Allah analı babalı büyütsün ben de 10 ocakta doğum yaptım benim de göğüslerim çatladı inanılmaz acıyordu ağlıyordum acımdan şu anda tamamen geçmedi ama yarı yarıya azaldı acılarım ben göğüs pompası aldım elektirikli bir göğsüm çok acıyordu onu 1-1.5 gün sağdım sağdığım sütü biberonla verdim diğer göğsümden de emzirdim bebişimi bu arada acıyan göğsüm epey toparlandı pompanın epey faydasını gördüm yani çatlaklarım duruyor hala geçmedi ama acım azaldı en azından bir de emzirmeden önce sütümle siliyorum göğsümü sanırım o da işe yarıyor bepanten de kullanmıştım ancak silmesi zor olduğu için şu an silme gerektirmeyen lanşinohu kullanıyorum

şükocum allah bağışlasın doğum yapmış çok sevindi demekki bu iğneleri olunca bende anne olurum

dsc0062th4.jpg

benimde karneme göğüs kremi yazmışlar eşimde almış 33 lira ama kullanmak nasip olmadı olmasında zaten şimdilik yara yok zaten kullanama gibi geliyor açıkınca öyle bir çığlığı basıyorki üzerimi nasıl açtığımı ben bile bilmiyorum kaldıki o esnada bide krem sürecem çok zor.. inşallah kullanma gereği hiç duymam..

X