Aşılama göbekten yapılan iğneler için aşılama raporu şart mıdır?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

supremunvale

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2007
95
0
kızlar; bu gonal f, puregon gibi göbekten yapılan yumurta uyarıcı ilaçları ssk'dan alabilmek için aşılama raporu alınması mı gerekiyor? ben klomen kullandım. yeterli olmadı. buarada hsg çektirdim ve tüplerim tıkalıydı, açıldı. şimdi doktorum aşılama mı önericek yoksa çatlatma iğnesiyle denemeyi mi önericek bilemiyorum. ama her iki şekilde de bu iğnelerden kullanmam gerekecek. bu yüzden bu iğnelerin sigortadan karşılanması için raporun şart olup olmadığını öğrenmek istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim kızlar.

kızlar; bu gonal f, puregon gibi göbekten yapılan yumurta uyarıcı ilaçları ssk'dan alabilmek için aşılama raporu alınması mı gerekiyor? ben klomen kullandım. yeterli olmadı. buarada hsg çektirdim ve tüplerim tıkalıydı, açıldı. şimdi doktorum aşılama mı önericek yoksa çatlatma iğnesiyle denemeyi mi önericek bilemiyorum. ama her iki şekilde de bu iğnelerden kullanmam gerekecek. bu yüzden bu iğnelerin sigortadan karşılanması için raporun şart olup olmadığını öğrenmek istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim kızlar.

canım evet şart çünkü bende puregon kullandımmm rapor çıkarttım 5 kutunun yüzdesine 300 ödedim raporolmassa 1500 falan sanırımmm...çatlatma iğnelerinide raporsuz karşılamıyo ssk...a.sa.s

dr zaten interfılıte raporu cıkarttır dıyecek o raporu cıkarttıgın zaman iğnelerı bedava alcaksın yanı yuzdesını odeyeceksın rapor olmadan bayagı pahalı ben bıraz ugraşmıstım 2 gun surdu raporu al yanı cunku göbekten yapılan iğnenın puregonun 600 luk dozajı 450 ytl

canım evet şart çünkü bende puregon kullandımmm rapor çıkarttım 5 kutunun yüzdesine 300 ödedim raporolmassa 1500 falan sanırımmm...çatlatma iğnelerinide raporsuz karşılamıyo ssk...a.sa.s

canım ya 5 kutu bırden mı aldın hamıleleık nasıl bakım

kaç dozajlık yazmıstı dr herhalde 300 luk demı cunku aylık devler 1500 dozajını verıyo raporlu

bu raporu nerden alıyorsunuz arkadaşlar ya ben tüp bebek merkezine gidiyorum ama hep paramızla aldık gonal f iğnesini şimdi ikinci aşılamam olacak ama maaalesef regl olamadım inatla test de yapmıyorum biliyorum yok 13 gün geçti ama hiç belirti yok çünkü benim hep düzensizdi beklemedeyim kendi haline bırakayım diyorum ama olmuyor sters oldum

bende üniversite hastanesi düşündüm ama orda herşeyi silbaştan istiyorlar daha önceden yapılan tedaviler geçersiz oluyor randevuyu çok geç verdiler bu yüzden vazgeçtim ama daha mantıklı orası çünkü tüp bebek merkezleri paraya doymuyor valla ne yapcam çok kararsız kaldım bu konuda

çok sağolun kızlar. beni bu ay da belirsizlik bekliyor maalesef... ben özel bi hastaneye gidiyorum, doktorum gerektiğinde sana burdan hemen rapor çıkarırız demişti. zaten tetkiklerin hepsini burda baştan sona yaptırdım. zaten bu çevrede devlet hastanelerinde böyle bir teknik ekipman yada bu konuda uzman doktor yok maalesef. sadece özellerde şansı olabiliyo insanın. ama allahtan çok öyle paragöz bir doktor değil bugüne dek, gördüğüm kadarıyla. yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla rapor infertilite olarak çıkartılıyo yani "aşılama" diye değil. yani alacağım bu raporla aşılama da yaptırabilirim, çatlatma iğnesi de değil mi? çünkü ben eğer doktor çok zorlamazsa bu ay ve bundan sonraki birkaç ay aşılama yaptırmak istemiyorum. daha doğrusu yaptıramıycam. içim biraz rahatladı. ben raporu çıkartırım ilaçlar için ama illa da aşılama yaptırmam. benim istediğim de bu zaten...

bunlar değişiyormu heryerde.bende rapor ile 5kutu 300puregon 2adette çatlatma iğnesi aldım 275 ödedim..

arkadaşım hayrdır dr ne dedi inş iyi şeyler söylemiştir canım hakkında hayırlı olsun kendine iyi bak bende p.tesi veya salı günü tkrar çatlatma iğnem yapılacak artık hayırlısı

bende 600 lük pregon,300lük pregon 2 tane çatlatmaiğnesi,bir kuruda vajinal jel e 220 ödedim.demekki heryerde fiyatlar değişiyo

arkadaşım hayrdır dr ne dedi inş iyi şeyler söylemiştir canım hakkında hayırlı olsun kendine iyi bak bende p.tesi veya salı günü tkrar çatlatma iğnem yapılacak artık hayırlısı

canım ya hayır mıdır nedir bilemiyorum daha. biliyosun hsgyi hallettik, tüpler orada açıldı. şimdi belirsiz durumum. henüz doktorla görüşmedim yüzyüze. adet olunca gel dedi. onu bekliyorum. ama süreci hangi şekilde sürdürecek onu da bilmiyorum. çatlatma mı yapacak aşılama mı belli değil. bakalım bir iki haftaya belli olur benimde nasıl devam edeceğim. sana iyi şanslar. inşallah bu sefer çatlayan yumurtan tutar :)) yaaaaa güzel haberlere ihtiyacım vaaaaaarrrrrrrrr............... hepimizin hakkında hayırlısı artık arkadaşım..

ya kızlar bu değişken fiyatlar benim çok garibime gitti. eczanelerde farklı fiyat uygulaması olmaması lazım değil mi?? acaba sizlerin ilaçları alış tarihlerinizde bi farklılık olabilir mi?? pek sanmıyorum ama :)) gerçi burası türkiye burda herşey olabilir....

slm canım bende aşılama oldum ve puregon iğnesi verildi bana istanbulda medical park hastanesinde yaptırdım ve benim doktorum raporu çıkardı ben sadece resim kimlik fotokopisi ve sağlık karnemi verdim oraya hemen ertesi gün iğnelerimi aldım ve başladımm tedaviye hastaneler bu işi anlaşması varsa kendileri halledebiliyorlarr.

slm arkadaslar,
benım kafam cok karıstı yaaa... gobekten yapılan ıgnelere baslanılıcak fakat bunun asılama ıle bır ılgısı yok dımı?? ımdaattt....:çok üzgünüm:

X