Sayfa: 1/9 123 ... SonSon
Toplam 82 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bunlar doğrumu:hamileyken ciğer yersen bir yerini ellersen bebeğinde leke olurmuş....

1. Konu Sahibi : mehtapbaygus #1
    mehtapbaygus Guest

bunlar doğrumu:hamileyken ciğer yersen bir yerini ellersen bebeğinde leke olurmuş....

bunlar gerçekten oluyomu bilmiyorum ve bazen çok tedirgin oluyorum.yok zeytin yersen bi yerine ellersen bebekte zeytin gibi ben çıkarmış.ciğer yersen aynı,balık yersen bi yerine ellersen bebekte balık resmi çıkarmış,bi gülü mesela çok içten koklarsan bebeğin bi yerinde gül resmi çıkarmış falan...

2. Konu Sahibi : mehtapbaygus #2
    ben onu şöyle biliyorum
    canın aş ererde ev sahibinden gizli aş erdiğin şeyi yersen ve elini nereye sürersen orda iz çıkıyormuş canım habersiz olanalarda yani
    ananem böyle demişti

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-08-2014

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

3. Konu Sahibi : mehtapbaygus #3
    Giriş tarihi
    Sep 2007
    evet canım bu doğru eşimin teyzesi çilek yemiş hamileyken farkında olmadan dudağının üstünü çilekli elleriyle kaşımış ve çocuk doğduğunda çilek şekli vardı dudağının üstünde 5 yaşından sonra estetik ameliyat olmuştu çünkü doğduğunda küçüktü o büyüdükçe lekede büyüyordu şimdi iyi ama çok hafif iz var ben bir kaç kişiden duymuştum ve görmüştüma.s

4. Konu Sahibi : mehtapbaygus #4
    annem beni hamileyken ciğerli elleriyle göbeğinin yan tarafını kaşımış şimdi benim sağ tarafımda koyu bir leke var anlaşılması güç bişey ama oluyor...

5. Konu Sahibi : mehtapbaygus #5
    yengemde zeytin yerken bacağını kaşımış.oğlunun bacağında kocaman siyah bir ben vardı

6. Konu Sahibi : mehtapbaygus #6
    Giriş tarihi
    Jan 2008
    selam kızlar bende yeniyim burda aslında bikaç zamandır takip ediyorum cok sıcak geldi burası burdaki kızlar bende üye oldum henüz hamiş değilim :)

benimde sağ diz kapağımda köfte izi var benim duyduğuma görede gizli yersen oluyomuş ama annem bilmiyor kuzenimin eşide kuzenim hamileyken merak etmiş doğrumu diye yanlış hatırlamıyosam cilek yerken ensesine sürmüş şimdi ensesinde kırmızı bi leke var tabi tesadüfde olabilir ama ilginç bi tesadüf

7. Konu Sahibi : mehtapbaygus #7
    Giriş tarihi
    Dec 2007
    doğrudur ben de duydum bunları:bbo:

8. Konu Sahibi : mehtapbaygus #8
    bence de doğru biz küçükken arkadaşımın annesi hamileydi kardeşine hergün dalak yerdik kardeşi doğduğunda belinde birkaç yerde kahverengi dalak şeklnde lekeler vardı. şimdi ablam bana bişey yediğimde ıslak mendille sildirmeden hiç bir yere dokundurmuyor

9. Konu Sahibi : mehtapbaygus #9
    Canım bunların hepsi batıl inanç.. Böyle şeyler olmaz.. Eğer bebeğin herhangi bir yerinde herhangi bir şey çıkıyorsa bu ya genetik sebeplerden yada cilt hastalığından kaynaklanır..( bazı bebeklerdeki doğum lekeleri annenin morali düzelsin diye böyle kılıflar uydurularak sunuluyor, halbuki bunlar cilt sorunu ve doktor kontrolü gerekir)

Bunun gülle zeytinle bilmem neyle ne alakası olabilir ki..Her yıl binlerce kadın bebek doğuruyor belki yüzlerceside zeytin yiyordur ve Ispartada doğan her çocuğun mutlaka lekeli olması gerekir güller yüzünden..

Bunlar hurafe ama kendini çok inandırırsan Allah katında dua yerine geçebilir ve bu nedenle bazı anneler böyle şeyler yaşayabilir..

Hepimiz eğitimli insanlarız ve artık böyle şeylere inanmamamız gerektiğini öğrenmeliyiz.. Hiçbir islam aliminden bu yönde bir fetva duydun yada okudun mu? Allah her besini bize faydalı olsun diye yaratmış..Bebeğin orasında burasında iz bıraksın diye değil.. Sen içini ferah tut.. Bana da böyle şeyler söyleyen çok oluyor.. Yok turp yersem bilmem ne olurmuş yok şunu yersem bebekte bilmem ne çıkarmış..Bunlar gerçek olsa bütün bebeklerin ucube şeklinde doğması gerekirdi..

10. Konu Sahibi : mehtapbaygus #10
    Alıntı avebru kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Canım bunların hepsi batıl inanç.. Böyle şeyler olmaz.. Eğer bebeğin herhangi bir yerinde herhangi bir şey çıkıyorsa bu ya genetik sebeplerden yada cilt hastalığından kaynaklanır..( bazı bebeklerdeki doğum lekeleri annenin morali düzelsin diye böyle kılıflar uydurularak sunuluyor, halbuki bunlar cilt sorunu ve doktor kontrolü gerekir)

Bunun gülle zeytinle bilmem neyle ne alakası olabilir ki..Her yıl binlerce kadın bebek doğuruyor belki yüzlerceside zeytin yiyordur ve Ispartada doğan her çocuğun mutlaka lekeli olması gerekir güller yüzünden..

Bunlar hurafe ama kendini çok inandırırsan Allah katında dua yerine geçebilir ve bu nedenle bazı anneler böyle şeyler yaşayabilir..

Hepimiz eğitimli insanlarız ve artık böyle şeylere inanmamamız gerektiğini öğrenmeliyiz.. Hiçbir islam aliminden bu yönde bir fetva duydun yada okudun mu? Allah her besini bize faydalı olsun diye yaratmış..Bebeğin orasında burasında iz bıraksın diye değil.. Sen içini ferah tut.. Bana da böyle şeyler söyleyen çok oluyor.. Yok turp yersem bilmem ne olurmuş yok şunu yersem bebekte bilmem ne çıkarmış..Bunlar gerçek olsa bütün bebeklerin ucube şeklinde doğması gerekirdi..

Benim de kolumda leke var, annem nar lekesi olduğunu söylüyor ama bence de batıl inançdan başka bir şey değil......

Ve her şeyi öğrendiğin kadar bilirsin bunu da öğren; “Sevdiğin Kadar Sevilirsin” / Can YÜCEL

Sayfa: 1/9 123 ... SonSon