bunlar doğrumu:hamileyken ciğer yersen bir yerini ellersen bebeğinde leke olurmuş....

• Konu Sahibi mehtapbaygus
benimde annemin canı işkembe çorbası çekmiş :1no2: ve içememiş kalçasını kaşımış..
benimde kalçamda işkembe lekesi var ama artık belli olmuyor rengi büyüdükçe açıldıa.s

ben bu tür şeylere asla inanmam ancak hem benim boynumda hem arkadaşımın sırtında hem de arkadaşımın karşı komşusunda olunca içime kurt düştü heleki arkadaşımın karşı komşusu kaç defa doktora gitmiş ancak açıklanamamış çünkü onun yüzünde ve çok kötü duruyor estetik cerrahları da bir şey yapamamış

ben onu şöyle biliyorum
canın aş ererde ev sahibinden gizli aş erdiğin şeyi yersen ve elini nereye sürersen orda iz çıkıyormuş canım habersiz olanalarda yani
ananem böyle demişti

evet ya benım annem hamıleyken babannemden gızlı kofte yemıs.babannem tam içeri girerken ustundekı kıyafetın cebıne atmıs.ablamın belının yanında kocaman alenen kızarmıs olan bi kofta var

inanmayacağım tamam ama leke olsa genetık falandır dıycam ama kofte olurmu canım ınsanda

Benim de kardeşimin de ensemizde pembe lekelerimiz var.Acaba annem gizli gizli ne yemiş de kaşımışkaydirigubbakcemile3
Ben çok seviyorum doğum lekemi.sositososito İnşallah bir bebeğim olduğunda ağzı burnu kaşı gözü aklı fikri huyu suyu ve doğum lekesi de bana benzer.Aynı renkte aynı yerde genetik mirasımı yüzde yüz taşıyan bebişler istiyorum.:CüvCüv::sm_cool::nazar::teytey:

benim kuzenimde de var yengem çilek yiyip sağ omzunu kaşımış bebekte kocaman bi çilek lekesi var ve inanmazsınız mevsiminde kocaman kıpkırmızı oluyor o leke ve çilek gibi benek benek arkadaşımda inanmıyordu leke falan olmaz bebekte diye çal komşundan bişeyler dedik o da iki diş sarımsak çalıp kasığının altına sokuşturmuş şimdi bebekte dövme gibi sarımsak lekesi var a.s.

ayyy çok saçma farkındayım ama insan yine de tedirgin oluyor, bana ilk üç ay çiçek koklattırmadılar, ciğer dalak, vs. gibi sakatat hala yedirmiyorlar, ama ben zeytini hiç duymamıştım, eşim de duymasın, yedirmez valla..

annemde inanmazmış böyle hurafelere, ablama hamileyken özellikle ciğer yemiş, ve bacağının üst kısmına parmağının ucuyla dokunmuş, şimdi aynı yerde ablamın lekesi var, annem yaşadığı için ister istemez önlem alıyor insan, her e kadar saçma sapan olduğunu bilsenbile,,, annelik içgüdüsü iştee..

bir de hamileliğin ilk üç ayında , bir tarafında çirkin bişeyi olan insanlara bakma dediler ( çirkin bir beni olan vs..), ya da çirkin hayvanlara bakma dediler, maymun vs.. gibi..

bir de hamileliğin ilk üç ayında , bir tarafında çirkin bişeyi olan insanlara bakma dediler ( çirkin bir beni olan vs..), ya da çirkin hayvanlara bakma dediler, maymun vs.. gibi..

hadi ya:jeyyar: ben hamile olduumu fasta öğrendim ordakilerin tiplerini düşününce her cins şeye baktım mecburensırnaşık şey
benim de belimde üzüm salkımı var çok seviom onu ii ki var annem de üzüm koparmış bi bahçeden gerçekten izinsiz

kıslar benim herhangi bi lekem yok ama annem bana hmileyken sol kulağı çok kaşınırmış resmen çekiştire çekiştire kaşırmış. benimde sol kulağımın memesi doğuştan ikiye ayrıktır. yani kulak memem yapışık değil ayrı. ay anlatamadım ama oluyo böyle şeyler. inanılması güç...

ben de duymustum ama hic hamileyken oyle yapip bebeginde leke olan birisini gormedim dogrusu...

ben zeytin yedim ve popomu kaşıdım bakalım olacak mı diye?!!! bebeğim oldu leke falan yok.bence batıl inanç ve tesadüflerden ibaret okadar.

ben çoook duydum ve gördüm....

halam hamileyken ciğer yemiş ve bilerek elinin üstünü kaşımış.. Şimdi kuzenim elinin üstünde kahverengi iz var. Ciğer gibi.

Teyzem merak edip gül kokladı kuzenimin saçı resmen gül gibi...

Aynı şekilde sürekli duyuyorum görüyorum.

Ama hala bencede bunlar batıl inanç. hem bişeye ne kadar inanırsan olur. Olumlu şeyler düşünmek lazım..

Kızlar bende inanıyorum
çok dytdum ve gördüm
teyzem sahibinden habersiz bir çiçek kopartmış akrabasının bahçesinden,sahibini görünce hemen içne atmış,kuzenin iki göğsünün arasında çiçek lekesi var,

bende 10 haftalık hamileyim korkumdan hiç ciğer falan yemiyorum
ama zeytini bilmiyordum,okadar çok zeytin yiyorum ki,

ya kızlar böle şeylere inanmayın batıl inanç hangi kitapta hangi dinde böle bişey yazıyo inanmayın Allaha güvenin Allah isterse olur istemezse olmaz hepsi batıl batıl. yok saçını kestirirsen ömrü kısa olurma geç ya

benim annemde batil inanc demis bir denimde gorun demis .bana hamileyken cigerin kanina parmagini batirmis hic olmazzsa gorunmez biyere yapimde belki cocukta iz olur demis veeeeee.... benim poponun sag taraf ustunde kalp seklinde ciger renginin biraz acxik rengi bir dovmegibi sey var yanii gercek olmus annemde inanmazmis ama simdi inanaiyooo

bence kesinlikle doğru... çünkü bende de var. annem hamileyken babam ciğer pişiriyormuş. parmağıyla ciğere dokunup sonra kolunun iç tarafına dokunmuş. şimdi bende annemin parmağının ucu kadar ben var kolumda.
o yüsden hamişler çok dikkat. et ciğer zeytin gül bunlara temas ederken dikkatli olun.

canım kesinlikle dogru ama sadece zeytin veya cigerde değil gizlice yenen hersey için gecerli. benim arkadasım hamileliğinde canı cok cektigi için yemekhanede herkesten önce kadınbudu köfte yemiş. ama o olayı bildiği için elini kalcasına sürmüş veee bebek dogdugunda kalcasında leke vardı. aynı sekilde bir baska arkadasımın annesi bahceden üzüm yemiş ve elini ayagına sürmüş. arkadasımın ayagında tam da üzüme benzer bir sekil vardı yani dogru.

kızlarr yapmayın ya.batıl inanç bunlar.
banada hamileliğimde saçma sapan şeyler söylediler.hiç birinide dinlemedim.
çok şükür oğlumdad abi problem olmadı.)

X