bunlar doğrumu:hamileyken ciğer yersen bir yerini ellersen bebeğinde leke olurmuş....

M

mehtapbaygus

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi mehtapbaygus
bunlar gerçekten oluyomu bilmiyorum ve bazen çok tedirgin oluyorum.yok zeytin yersen bi yerine ellersen bebekte zeytin gibi ben çıkarmış.ciğer yersen aynı,balık yersen bi yerine ellersen bebekte balık resmi çıkarmış,bi gülü mesela çok içten koklarsan bebeğin bi yerinde gül resmi çıkarmış falan...

ben onu şöyle biliyorum
canın aş ererde ev sahibinden gizli aş erdiğin şeyi yersen ve elini nereye sürersen orda iz çıkıyormuş canım habersiz olanalarda yani
ananem böyle demişti

evet canım bu doğru eşimin teyzesi çilek yemiş hamileyken farkında olmadan dudağının üstünü çilekli elleriyle kaşımış ve çocuk doğduğunda çilek şekli vardı dudağının üstünde 5 yaşından sonra estetik ameliyat olmuştu çünkü doğduğunda küçüktü o büyüdükçe lekede büyüyordu şimdi iyi ama çok hafif iz var ben bir kaç kişiden duymuştum ve görmüştüma.s

annem beni hamileyken ciğerli elleriyle göbeğinin yan tarafını kaşımış şimdi benim sağ tarafımda koyu bir leke var anlaşılması güç bişey ama oluyor...

yengemde zeytin yerken bacağını kaşımış.oğlunun bacağında kocaman siyah bir ben vardı

selam kızlar bende yeniyim burda aslında bikaç zamandır takip ediyorum cok sıcak geldi burası burdaki kızlar bende üye oldum henüz hamiş değilim :)

benimde sağ diz kapağımda köfte izi var benim duyduğuma görede gizli yersen oluyomuş ama annem bilmiyor kuzenimin eşide kuzenim hamileyken merak etmiş doğrumu diye yanlış hatırlamıyosam cilek yerken ensesine sürmüş şimdi ensesinde kırmızı bi leke var tabi tesadüfde olabilir ama ilginç bi tesadüf

bence de doğru biz küçükken arkadaşımın annesi hamileydi kardeşine hergün dalak yerdik kardeşi doğduğunda belinde birkaç yerde kahverengi dalak şeklnde lekeler vardı. şimdi ablam bana bişey yediğimde ıslak mendille sildirmeden hiç bir yere dokundurmuyor

Canım bunların hepsi batıl inanç.. Böyle şeyler olmaz.. Eğer bebeğin herhangi bir yerinde herhangi bir şey çıkıyorsa bu ya genetik sebeplerden yada cilt hastalığından kaynaklanır..( bazı bebeklerdeki doğum lekeleri annenin morali düzelsin diye böyle kılıflar uydurularak sunuluyor, halbuki bunlar cilt sorunu ve doktor kontrolü gerekir)

Bunun gülle zeytinle bilmem neyle ne alakası olabilir ki..Her yıl binlerce kadın bebek doğuruyor belki yüzlerceside zeytin yiyordur ve Ispartada doğan her çocuğun mutlaka lekeli olması gerekir güller yüzünden..

Bunlar hurafe ama kendini çok inandırırsan Allah katında dua yerine geçebilir ve bu nedenle bazı anneler böyle şeyler yaşayabilir..

Hepimiz eğitimli insanlarız ve artık böyle şeylere inanmamamız gerektiğini öğrenmeliyiz.. Hiçbir islam aliminden bu yönde bir fetva duydun yada okudun mu? Allah her besini bize faydalı olsun diye yaratmış..Bebeğin orasında burasında iz bıraksın diye değil.. Sen içini ferah tut.. Bana da böyle şeyler söyleyen çok oluyor.. Yok turp yersem bilmem ne olurmuş yok şunu yersem bebekte bilmem ne çıkarmış..Bunlar gerçek olsa bütün bebeklerin ucube şeklinde doğması gerekirdi..

Canım bunların hepsi batıl inanç.. Böyle şeyler olmaz.. Eğer bebeğin herhangi bir yerinde herhangi bir şey çıkıyorsa bu ya genetik sebeplerden yada cilt hastalığından kaynaklanır..( bazı bebeklerdeki doğum lekeleri annenin morali düzelsin diye böyle kılıflar uydurularak sunuluyor, halbuki bunlar cilt sorunu ve doktor kontrolü gerekir)

Bunun gülle zeytinle bilmem neyle ne alakası olabilir ki..Her yıl binlerce kadın bebek doğuruyor belki yüzlerceside zeytin yiyordur ve Ispartada doğan her çocuğun mutlaka lekeli olması gerekir güller yüzünden..

Bunlar hurafe ama kendini çok inandırırsan Allah katında dua yerine geçebilir ve bu nedenle bazı anneler böyle şeyler yaşayabilir..

Hepimiz eğitimli insanlarız ve artık böyle şeylere inanmamamız gerektiğini öğrenmeliyiz.. Hiçbir islam aliminden bu yönde bir fetva duydun yada okudun mu? Allah her besini bize faydalı olsun diye yaratmış..Bebeğin orasında burasında iz bıraksın diye değil.. Sen içini ferah tut.. Bana da böyle şeyler söyleyen çok oluyor.. Yok turp yersem bilmem ne olurmuş yok şunu yersem bebekte bilmem ne çıkarmış..Bunlar gerçek olsa bütün bebeklerin ucube şeklinde doğması gerekirdi..

Benim de kolumda leke var, annem nar lekesi olduğunu söylüyor ama bence de batıl inançdan başka bir şey değil......

ya aslında inanmak istemiyorum ama ne biliyim çevremdeki insanlar böyle konustukça etkileniyo insan ister istemez.

bence de bunların hepsi palavra gerçi benim annem inanıyor ama ben inanmıyorum ciğer de zeytin de yedim gerçi elimle yemedim bi tarafımı da ellemedim ama bebeğimde iz olursa kendimi hiç sorumlu hissetmem öyle olacakmış oldu derim bence siz de o kadar düşünmeyin.

yaa bende böyle batıl inançlara inanmak istemiyorum ama birebir ablamın başına bböyle bişey geldiği için acaba doğrumu demekten de insan kendini alamıyor. ben bu tür şeyleri tamamen unutmuştum. üstüne üstlük eşim sevgiler gününde gül almıştı ben onu öyle içten kokladım kii...burnum gülün içine girdi adeta :S korkmaya başladım açıkcası. yok yok bunlar tamamen hurafe seyler.... Hersey Allah'tan...Üzgünüm

ablamda oğluşuna hamileyken canı çilek çekmiş, markete gidip almaya karar vermiş çileği eline almış ama hormonlu olduklarını düşününce vazgeçmiş almaktan. ama içindede uhde kalmış. şimdi benim yeğenimin elindede çilek var ve sadece çilke mevsiminde belli oluyor. diğer zamanlarda hiç belli olmuyor...kafamçokkarıştı

benimde sağ kolumda gilaboru lekesi var...annem gilobor yiyip eli değmiş...gilaboru zamanı geldiğinde eylül gibi leke kızarır,zamanı gecince lekede gider...
komsumuzdada zeytin lekesi var ve yıllar gectikçede buyuyor...ben inanıyorum...ama nasıl oluyor gizli mi yendiğinde,canın çom istediğindemi bilmiyorum...

bende doğru olduğunu düşünüyorum..
annem kardeşime hamileyken ciğer yemiş beline sürmüş.kardeşimin belinde tatlı bir ciğer lekesi var..
babam doktora götürmüş kardeşimi doktor herhangi bir cilt hastalığına dair bir şey dememiş ama!?!

herşey çok güzel şeyler yazmış ama benim aklıma şu takıldı dr gidince dr bol balık meyvr yiyion diyor arkadaşlarımdan duydum ben daha hamilelik yaşamadım da balık yersen bu olur şu nu yersen bu olur peki ne yiyecek hamileler canın şekilce yemezsen bildiğim kadarıyla o dahada kötü işin içinden çıkılması imkansız hala geliyor ama habersiz yeme olayına katılıyorum bir şeyi habersiz yiyince ilk dokunduğun yerde izi kalıyormuş benim kuzenimin ensesi erik zamanı kızarır mesela yengem habersiz erik yemiş.
tüm hamişlere kucak dolusu sevgiler bende bebek istiyorum benim için dua edin lütfen

bende bunların hurafe olduğuna inanıyorum ama işte kulaktan dolma sözler malesef insanı içine alıyo mesela bir tanıdığım hamileyken pikniğe gitmiş orda yürüyüş yaparken bir tarlada incir ağacı görmüş koparmak istemiş o sırada da ağaçların içinden bir ses duymuş gizlice koparıyorum bana kızarlar diye kaçmak istemiş tabi kaçarken mi oldu nasıl oldu bilmem ama kızı doğmuş ve sol tarafında kocaman incir yaprağı ve bariz bir şekilde belli oluyordu sonra eşimin amcasının gelini ciğer ile ilgili konuyu duyduğunda hamileliğinde ilk ciğer yediğinde elini bacak arsına az değidirmiş şimdi oğlunda da aynı leke var bende de leke var ama annem hatırlamıyo o da inanmıyo ve sadece lekedir işte diyo tesadüfmü bilmiyorum artık

evet bende duydum benim yengemin annesinin canı kahve çekmiş annesinin evinden kahve alıp sütyenin içine koymuş yengemin göğsünde kahve rengi çıkıntılı bi leke var

bende duydum ozellıklede denedım oglumda cıger yerken ellerımde popomu kasıdım hanı cıkarsa gorunen yerde olmasın dıye ama oglumda bole bısey cıkmadı
herhalde evın sahıbınde gızlı canının ncok ıstedıgı seyı yersen yada ahram yersen cıkıyormus dıyede duymustum canım

merhaba bayanlar ,ben bu konu hakkinda basima geleni yazayim dedim .annemde boyle birsey duymus ve bana hamileyken denemis arkadasin yazdigi gibi poposunun ustune parmagina cigeri batirmis ve poposunun ustune bastimis ayni yerde benim popomun ustunde var allahtan ayni yerde cikmis yani bu bende kanitli var :teytey:

X